Şimdi Ara

Gtx 780 ti Sli Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam beyler. 780 Tİ OC sli yaptım.İşlemcim 4770 k. Overclock yapmama gerek var mı acaba işlemcime? Ve sli hakkında başka ne tavsiyeleriniz olur?Daha iyi fps alabilmek adına?Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

Asus 954 mhz ve gigabyte 1020 de çalışıyor bu sorun olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Satriani49 -- 17 Nisan 2014; 1:50:16 >

• Çekirdek hızlarını eşitle bence. Bazı oyunlarda sorun yaşatabiliyor imiş. Ben de çift kart kullanımında bu şekilde yapmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

Çekirdek hızlarını eşitle bence. Bazı oyunlarda sorun yaşatabiliyor imiş. Ben de çift kart kullanımında bu şekilde yapmıştım.

+1

Oc ye gerek olacağını sanmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satriani49 S kullanıcısına yanıt
    Oyunlarda gpu kullanımı düşük seviyede kalıyorsa işlemciyi en az 4.5 ghz seviyesine alınız.Baktınız gpu kullanımları %90 ve üzerinde seyrediyor o zaman gerek kalmaz. 4770k oc siz 780 ti SLI çözümünü tam olarak besleyemez.Biraz oc ile hem kartlardan daha iyi yararlanırsınız hemde fpsler yükselir.

Tek kişilik oyunlarda durum net olarak anlaşılmayabilir eğer elinizde varsa Battlefield 3-4 gibi multıplayer oyunlarda dolu sunucularda deneme yapınız.Birde monitörü göremedim 780 ti den SLI yaptığınıza göre ya 2k-4k yada surround(yani 3 lü mönitör) kullanıyorsunuz sanırım.
  • 2k-4k 120-144-240hz monitör ile kullannın derim.İşlemciye oc yapın.
  • 3d monitör alcam kısmetse şu anda değil.G sync monitörleri de bekleyebilirim emin değilim. Hd de oynuyorum.Amacım yüksek fpsydi. Battlefield 4 multiplayerda fps ani çıkıp yükseliyor yani 200 e kadar da çıkıyor 100 e de iniyor.Gpu kullanımına bakıp söylerim akşam ne yaptığımı.
  • Yerinde olsaydım ilk iş monitör alır sonra 2.bir 780ti alırdım.Yanlış yol izlemişsin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Detonator-58

Oyunlarda gpu kullanımı düşük seviyede kalıyorsa işlemciyi en az 4.5 ghz seviyesine alınız.Baktınız gpu kullanımları %90 ve üzerinde seyrediyor o zaman gerek kalmaz. 4770k oc siz 780 ti SLI çözümünü tam olarak besleyemez.Biraz oc ile hem kartlardan daha iyi yararlanırsınız hemde fpsler yükselir.

Tek kişilik oyunlarda durum net olarak anlaşılmayabilir eğer elinizde varsa Battlefield 3-4 gibi multıplayer oyunlarda dolu sunucularda deneme yapınız.Birde monitörü göremedim 780 ti den SLI yaptığınıza göre ya 2k-4k yada surround(yani 3 lü mönitör) kullanıyorsunuz sanırım.

selam kanka,
    vallahi bence o 2 kart sli sisteme 4500 mhz bile az gelir kartları tam besleyemez diye düşünüyorum.

• Besleyebilir.Zira forum editörleri r9 295x2 ile i7 4770k yı 4.5 GHz de kullandılar.
  • Satriani49 S kullanıcısına yanıt
    Hız aşırtma yapman gerekebilir.(Mp oyunlar için.)
  • OC yapmanıza gerek yok. Zaten konuda gerekli cevapların çoğu verilmiş bende o yöntemi savunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Besleyebilir.Zira forum editörleri r9 295x2 ile i7 4770k yı 4.5 GHz de kullandılar.

kullandılar kullanmasınada, frapstan başka acık bısey yoktu.
    msi afterburner vede riva tuner kullnırlar testlerde, gpu cpu vede fps scalalarını görürüz o zaman yeterli geliyormu gelmiyormu anlarız.
    sonuç olarak normal SLI gtx 780 ni bile 4500 mhz tam besleyemezken. SLI gtx 780 Ti yi beslemesini beklemek abesle iştigalolur.

ben lafımın arkasındayım 5000 mhz i7 3770 k i7 4770 k hatta ve hatta i7 3930 k i7 4930 k bu işlemciler ancak destekler.
    ayrıca i7 2600 k ve i7 2700 k da dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 17 Nisan 2014; 15:16:58 >
  • Oyun testi yaptılar.Oyundan çıkıp hemen GPU kullanımına baktılar.Testin videosunu izleyin göreceksiniz.
  • 4930k alsaydiniz iyidi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 soket almadım.1055 soket.msi after burner ile filan oyunlarda gpu kullanımına bakcam.buraya yazarım.Oyunlarda takılma filan yok.Yalnız fps geniş bir aralıkda geziyor bf4 multide. 100 200 arası geziyor.
    İyi bir monitor almamın ne faydası olacak mesela? Su anda kullandıgım lg Ips led 22ma53.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Satriani49 -- 17 Nisan 2014; 20:29:47 >
  • Beyler playclaw 5 ile gpu ve cpu kullanımına baktım.Gpu ikisi de %95 civarında çalışıyo.Cpu ise 4 ü birden yüzde 25 ile 75 arası sürekli değişiyo.Crysis 3 sonuçları bu ama. msaa 8x de yapsam fxaa da yapsam aynı kalıyor.
  • DH ın R295X2 incelemesinde şöyle afterburner-precision x gibi programlar yardımıyla oyun içi anlık gpu kullanımlarını görebilseydik bu işi kökten çözerdik ama dinleyen olmadı pek 1080P de durum net değil ama 2k ve üstünde işlemciye bağımlılık 1080p gibi değildir diye düşünüyorum.Zaten 780 Tİ SLI yapan birininde 1080p ile işi olmaz olmamalıda.Bu çözüm titan-z ise aynen ona denk yani dünyadaki en güçlü gpu çözümü bunu 1080p yada tek monitöre sıkıştırmak parayı çöpe atmak ve ikinci karta el ense attırmaktan başka bir uğraş olmaz.Bu çözüm en az 2k en idealide 4k da oyun oynamak için kurulur yada 3 tane 1080p 144 hz asuslardan surrounda bf4 kasmak için.

Eğer 1080p de bu tür bir gpu gücü olacaksa ve mevcut limitlemeyi en aza indirgemek için ultra ayarlardan kısma olmadan nvidia denetim masasından şöyle 32 x aa felan açılacak ki gpular tam dolsun diğer türlü aa yı 4x-2x seviyesine alınırsa gpu kullanımıda benzer oranda düşer eğer düşmezse zaten işlemcinin yettiği gerçeğide ortaya çıkacaktır.

• Bu inceleme az çok fikir verecektir
    http://www.anandtech.com/show/7255/intel-core-i7-4960x-ivy-bridge-e-review/5

1080p üzeri çözünürlükte bildiğim kadarıyla ikili SLI yapınca işlemciler arası fark nerdeyse hiç olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 18 Nisan 2014; 7:15:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.