Şimdi Ara

Gtx 780 ti mi Gtx 970 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yeni topladığım masaüstü bilgisayar için 2.el ekran kartı alacağım. Bilgisayarı toplama amacım ilk öncelikle autocad, solid ve 3ds max gibi programlarda 3D tasarım (ağır yüklü render işi sonraki aşama). 2. planda oyun oynamak (ac unity, gta v vs...). Sizce gtx 780 ti mı almalıyım yoksa hemen hemen aynı paraya gtx 970 mi almalıyım. PC işinde henüz çok iyi değilim (ama meraklıyım yeni yeni öğreneceğim). Sanırım 780 ti cuda çekirdek sayısından dolayı 3d tasarım ve render da çok daha başarılı. 1080p oyunda da öyle çok fps farkı olmaz sanıyorum. siz hangi kartı ve hangi markayı önerirsiniz. Bu konularda tecrübeli abilerimden yorumlar bekliyorum. Herkese İyi forumlar dilerim

• GTX 970 al yeni nesil bir ekran kartı ve 780 tiden daha iyi diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her iki kartın da birbirine karşı avantajları var, gtx 970 in avantajları

daha çok vram
    daha az güç tüketimi
    2. el alacağın için muhtemelen 780ti dan çok daha uzun garanti süresi
    muhtemelen 780ti dan daha uygun fiyatlıdır

gtx 780ti ın burada tek avantajı salt gpu performansı, onu da internette araştırıp yukardaki gtx 970 in avantajlarından feragat etmene ne kadar değeceğine sen karar ver

Bana sorarsan 780ti ın 1 sene den fazla garantisi varsa ve arada fazla fiyat farkı yoksa onu tercih ederim, ama gidipte yakın fiyatlarda da olsa garantisiz veya 2-3 ay garantisi kalmış bi 780ti almam, 1000tl ve üzerinde para verdiğiniz zaman insan bi güvence istiyor, ekran kartının tamiri nerdeyse yok denebilir, o kadar para veripte kartınız bozuldu mu kaldırıp çöpe atarsınız içinize oturur, 300-400 tl seviyelerinde belki garantiyi çok önemsemeyebilirsiniz ama bu seviyede bence önemli

• Mimarisi daha yeni ve az guc tüketimi olduğu için GTX 970

• gtx780 ti ÖZELLİKLE RENDER DA ÇOK DAHA PERFORMANSLI DIR 970 E ORANLA
  • oc yapicaksan 780ti tabi hwbot sonuclari cok daha iyi hatta 980 den bile iyi karttir aslinda 980 ilkbciktiginda hwbot sonuclari 780ti nin gerisindeydi sonra nvidia driverlerle oynadi 980 gecti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kartların ikisinin de 1 yıldan fazla garantisi olduğunu farzedin, çünkü hangisini alırsam alayım garantisiz almayacağım zaten. Ayrıca 970 in en büyük sıkıntılarından cw problemini es geçmişsiniz sanırım. Bu arada psu yönünden sıkıntım yok o yüzden güç tüketimi çok önemli değil. @mBenJi

Peki B.M.W hocam oyunlarda 780 ti ile 970 'i karşılartırırsak? Yalnız standart 780 ti üzerinden gidersek sevinirim sizin kart forumda herkesin malumu .
    Eğer bulursam almayı düşündüğüm kart evga gtx 780 ti class. olacak. Sizin düşünceniz nedir bu kartla ilgili? @B.M.W
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spartan.32

Hocam kartların ikisinin de 1 yıldan fazla garantisi olduğunu farzedin, çünkü hangisini alırsam alayım garantisiz almayacağım zaten. Ayrıca 970 in en büyük sıkıntılarından cw problemini es geçmişsiniz sanırım. Bu arada psu yönünden sıkıntım yok o yüzden güç tüketimi çok önemli değil. @mBenJi

Peki B.M.W hocam oyunlarda 780 ti ile 970 'i karşılartırırsak? Yalnız standart 780 ti üzerinden gidersek sevinirim sizin kart forumda herkesin malumu .
    Eğer bulursam almayı düşündüğüm kart evga gtx 780 ti class. olacak. Sizin düşünceniz nedir bu kartla ilgili? @B.M.W

Oyunlarda ise standart saat hızlarındaki 780 Ti biraz zayıf kalıyor ama fabrika OC li kart alacağınızı varsayarak oyunda da 780 Ti daha iyidir diyebilirim, zaten daha iyi bir oc ile 980 nin de yetişemeyeceği hale geliyor bildiğiniz gibi.

• Spartan.32 kullanıcısına yanıt
    cw problemi hakkında bişey yazmadım 2. el alacağın için satıcı ile görüşüp sorunlu kartı zaten almayacağını varsaydım, tercih meselesi ama ben kendim alacak olsam 780ti alırdım, 3gb vram win 10 ile beraber yeterli olur uzun bi süre bence, win10 ile ekran kartının rami sistem rami tarafından boostlanıyor, oldukça da iyi bi şekilde çalışıyor bu özellik
  • Ben 970 derim eve aksam stik huzlardaki 2 kartin heaven skorunu payladirim

• Kullanacaginiz programlar cuda destekli ise kesinlikle 780 ti.nvidia 900 serisinde cuda sayilarini dusurerek ve baska duzenlemelerle tam oyuncu karti olan 900 serisini yapti.780 ti saf gpu gucu yuksektir.Oyunlarda kimi yerde 970 kimi yerde 780 ti ondedir.900 serisi hem enerji verimliligi hemde az isinmasiyla one gecer.msi 970 sahibiyim.

• Hocam sırf nVidia'nın son zamanlardaki driver sorunlarından dolayı 970 diyorum yoksa 780 ti derdim ama gerek ara sıra bazı güncellemelerle Kepler'in performansını bilerek düşürmeye çalışmaları gerekse güncel olma adına 970 diyorum.
  • GTX 780 Ti render da çok daha iyi performans verir lakin oyunda benzer performans alırsın.

Daha güncel mimari olduğu için GTX 970 tercih edin eğer render ile uğraşmıycaksınz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

gtx780 ti ÖZELLİKLE RENDER DA ÇOK DAHA PERFORMANSLI DIR 970 E ORANLA

Katiliyorum 780ti alinmali

• Şu anda 3d yi profesyonel kullanmıyorum yani öyle milyonlarca poligonluk render alma falan durumları yok sahneleme ve tasarım aşamalarındaki performansa bakacağım. Sanırım fiyat olarak hangi kart cazip gelirse onu alacağım bu gidişle
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

oc yapicaksan 780ti tabi hwbot sonuclari cok daha iyi hatta 980 den bile iyi karttir aslinda 980 ilkbciktiginda hwbot sonuclari 780ti nin gerisindeydi sonra nvidia driverlerle oynadi 980 gecti.

Hangi konuya yorum yazsan alakasiz seyler yaziyorsun. Hwbot mus

• quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

oc yapicaksan 780ti tabi hwbot sonuclari cok daha iyi hatta 980 den bile iyi karttir aslinda 980 ilkbciktiginda hwbot sonuclari 780ti nin gerisindeydi sonra nvidia driverlerle oynadi 980 gecti.

Hangi konuya yorum yazsan alakasiz seyler yaziyorsun. Hwbot mus

Baska konulardada gordum o kullaniciyi.Sacma trollce cevaplar veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spartan.32

Şu anda 3d yi profesyonel kullanmıyorum yani öyle milyonlarca poligonluk render alma falan durumları yok sahneleme ve tasarım aşamalarındaki performansa bakacağım. Sanırım fiyat olarak hangi kart cazip gelirse onu alacağım bu gidişle

Kardes render olayi daha cpu ya bagli durumda. Piyasayi sallayan corona ocin bile gpu destegi dusunulmuuor. 2000 liralik kart almana gerek yok. Gtx970 gayet isini gorur. Gtx780yi yerinr gtx780 de bakabilirsin. Neredrn vaksan 250 lira karin olur. Daha iyi islemci veya ram alabilirsin.

• 2. El ucuz ve temiz 780 ti bulabilisen al geç bence..

• Kas gücü konusunda 780ti al diyen arkadaşların dedikleri doğru. 7 serisinin directx 12 sonuçları da başarılı. Ama sifir aldiginizda fiyat olarak 970 ile arasında çok fark var, eğer o fiyatlara çıkmak istiyorsanız ben olsam r9 390x bakardım. Bakın directx 12 geliyor dedik 970 almayın dedik ama herkes dinlemeyip 970 aldığı için şimdi forumda yoğun bir 970 fan grubu oluştu çünkü kimse malını kötülemek istemiyor. Bu yüzden pek tarafsız yorum alamazsınız bu konuda. Directx 12 ile 290x de overclocksuz halde 970'i geçiyor. Yüksek çözünürlük ve overclockta farkı çok daha açarak geçiyor. Fiyat uygun olsun derseniz onu da degerlendirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soralalp -- 25 Ağustos 2015; 18:59:03 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.