Şimdi Ara

gtx 780 almalımı yoksa mantle beklemelimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet beyler önemli bir karar aşamasındayım

ya yarın asus 780 directcuII - zotac 780 amp edition! ikilisinden birini alıcam

ya da mantle ın tam olarak oyun dünyasına neler getireceğini bekleyeceğim

bu konuda bilgili arkadaşlar ne önerirler bana? şu an için intel hd 4600 style takılıyorum

bu arada; asus 1340tl
    zotac 1390tl

• 780 alıcaksan ASUS'u tercih et.Soğutması daha iyidir.Mantle hakkında kimse kesin bir şey diyemez çünkü kimse bir şey bilmiyor.Ancak unutma ki Mantle sadece belli başlı birkaç oyuna gelicek.Her oyunda değil yani.Eğer sen Physx ağırlıklı oyunlar oynayacaksan Nvidia, Physx'de olmayıversin gerek yok dersen AMD al.
  • Bence al ama sen bilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asus almanızı tavsiye ederim garanti konusunda 1 yıl fazla garantisi var türkiye içerisinde ama zotac 2 yıl türkiye için 3 yılda uluslar arası garanti veriyor ama şöyle bi durum var yeni kartınız için daha sağam bi psu almanızı öneririm en az 750 wattlık corsair gold sertifikalı psu ya sisteminizi emanet edin
  • 780 al derim ben fakat mantle ı bekleyebileceğini düşünüyorsan bekle sonra hangisini istersen onu al
  • aynısını bende düşünüyorum 2hafta beklesek .
    yeni soğutuculu r9 290 alsammı yoksa msı 780 mi alsam mantle destekli ekran kartını mı beklesek
    %30 bir daha ne zaman gelir oda var

http://uk.hardware.info/productinfo/192888/msi-n780-tf-3gd5oc#tab:testresults

http://uk.hardware.info/productinfo/188812/asus-gtx780-dc2oc-3gd5#tab:testresults

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meydey45 -- 29 Kasım 2013; 17:15:23 >

• zotac gtx 780amp daha iyi soğutma ve hızlıdır deftda...testlerde 780lightingin önünde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

780 alıcaksan ASUS'u tercih et.Soğutması daha iyidir.Mantle hakkında kimse kesin bir şey diyemez çünkü kimse bir şey bilmiyor.Ancak unutma ki Mantle sadece belli başlı birkaç oyuna gelicek.Her oyunda değil yani.Eğer sen Physx ağırlıklı oyunlar oynayacaksan Nvidia, Physx'de olmayıversin gerek yok dersen AMD al.

valla bende asus tarafındayım işin ama mesela hexus incelemelerinde,amp ortalama her oyunda asusa oranla 5-6 fps daha fazla vermekte o kafamı karıştırıyor

diğer tarafdan nvidia da physx ve shadow play var ama tarafında ise mante ve ayrıca truaudio(ne kadar fark var bilmiorum şahsen) mevcut ayrıca yeni dönemde tressfx de gelişcek diolar

cidde insan kararsız kalıo ama şu var 290-290x den birini alcaksam kesin olarak custom soğutucuları beklicem

• quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advanced

asus almanızı tavsiye ederim garanti konusunda 1 yıl fazla garantisi var türkiye içerisinde ama zotac 2 yıl türkiye için 3 yılda uluslar arası garanti veriyor ama şöyle bi durum var yeni kartınız için daha sağam bi psu almanızı öneririm en az 750 wattlık corsair gold sertifikalı psu ya sisteminizi emanet edin

yani sen söyleyene kadar öyle bir derdim yoktu ama çok inceledim ve 600 watt bronze sorun çıkarmaz bence ayrıca işlemcim k değil yani oc yapılmıcak zaten sistem toplamda oyun sırasında 420-440 watt gücün üzerinde çekeceğini sanmıorum ekran kartı OC edilirsede max 500 watt görür gibi gelio elimdeki psu bence sorun çıkarmaz tek kart için kaldıki 800 watt psu ile sli 780 çalıştıran var

• quote:

Orijinalden alıntı: alperens_creed

780 al derim ben fakat mantle ı bekleyebileceğini düşünüyorsan bekle sonra hangisini istersen onu al

sağol dostum çok güzel yardımcı oldun kafamı dahada karıştırarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: jrvirus

evet beyler önemli bir karar aşamasındayım

ya yarın asus 780 directcuII - zotac 780 amp edition! ikilisinden birini alıcam

ya da mantle ın tam olarak oyun dünyasına neler getireceğini bekleyeceğim

bu konuda bilgili arkadaşlar ne önerirler bana? şu an için intel hd 4600 style takılıyorum

bu arada; asus 1340tl
    zotac 1390tl

Kesinlikle Asus GTX780 Direct CU II al. 941 MHz engine clock ve en iyi gpu. Mantle pişmanlık olabilir. GTX780 till we die!

• quote:

Orijinalden alıntı: meydey45

aynısını bende düşünüyorum 2hafta beklesek .
    yeni soğutuculu r9 290 alsammı yoksa msı 780 mi alsam mantle destekli ekran kartını mı beklesek
    %30 bir daha ne zaman gelir oda var

http://uk.hardware.info/productinfo/192888/msi-n780-tf-3gd5oc#tab:testresults

http://uk.hardware.info/productinfo/188812/asus-gtx780-dc2oc-3gd5#tab:testresults

aynen öyle ayrıca %30 olsa bile 780 stoklarında çok sıkıntı var kaç haftadır yoktu kart ortalıklarda ilerde %30 olursada bulabilecekmiyiz oda var

öbür tarafdan 290-290x çıkalı 25 gün oldu daha stok gelmedi customlar çıkıncada bi 25 gün sarksa 2 ay eder TR'ye custom 290-290x gelmesi :D

• quote:

sağol dostum çok güzel yardımcı oldun kafamı dahada karıştırarak

Mantle ı bekle diyorum sonra mantle iyi bir şey olursa r9 290x al yoksa 780
  • firmalar bütün kartlarını açtı. titan - r9290x - 780 ti - mantle. bir tek mantle kaldı son hamle olarak... bir bekleyip görmekte fayda var derim.
  • Arkadaşım manteyi bekle bence çünkü yeni konsollar amd GPU kullanıyor o yüzden bence manteyi bekle derim. Sonra pişman olma şunun şurasında bir ay bekleyecek sin. Evet kartsız kalmak kötü bir şey ama pişman olmaktan bence daha iyidir bir süre kartsız kalmak

• Sabır herşeyi görüp biçmenize yarar ,

Eğer AMD'nin büyüttüğü gibi birşeyse çok zarara girersiniz ,

Ben bekleyin derim.
  • Fiyatlar bi kere indi bir daha yukselmeyecek, yani bekleyebilirseniz tabiki daha iyi, Mantle fos cikarsa da yine ozama ayirdiginiz butceyle size en iyi karti alirsiniz

• Alacağınız kart da sizi oyunlarda memnun edecektir. Daha iyisi olsun diyorsanız biraz daha sabredip elbette "Mantle"ı bekleyebilirsiniz.
  • 2 hafta boyunca seni eğlendirecek bir şeyler bul, nete takıl, film-dizi izle, ip atla... sonra karar verirsin.
  • evet genelde oluşan beklemekden zarar gelmez mantığı nedeni ile bir süre daha beklemeye karar verdim inşallah süreç 2015 e kadar böyle uzamaz :D çünkü çok hızlı bir piyasa döngüsü var ve karar vermeyi çok zorlaştırıyor bu döngü

neyse zaten iş güç oyun oynamaya vakitmi var die kendimi teselli etmeye devam edeyim ben, aradada bi LOL atarım olur biter
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.