Şimdi Ara

GTX 670 Corsair H100 modu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
5.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yabancı sitelerde bu uygulamayı yapanların sayısı haddini aştığı için, bizim neyimiz eksik lan deyip ben de bu soğutma modunu yapmaya karar verdim.Modu, gtx 680 pcbsine sahip gigabyte gtx 670 windforce 3x OC üzerinde yaptım.Çelik plastik kelepçeler kullandım şimdilik ama zamanla performansı azalırsa braket yaptırmayı düşünüyorum.Hem daha sağlıklı olur hem de uzun ömürlü. Termal macun olarak zalman zm-stg2 kullandım. H100 radyatör fanları yerine 1300 rpm , aynı zamanda gpu ve hafıza vrm bölgesi için de h100 fanlarından birini 1400 rpmde çalıştırdım.Sonuçları fotoğrafların söylemesi daha uygun diye düşünüyorum

Yeni kasadaki görüntüsü

Testler 23 derece oda sıcaklığında yapılmıştır. Lütfen ısrarla ,vrmler ve bellekler nasıl soğutuluyor diye sormayın.

Sonuç olarak inanılmaz zevkli ve müthiş performanslı bir mod olduğunu söylemeliyim. Bu modu başka su soğutmalar ile de yapabilirsiniz. H serisi 50/60/80, Antec Kühler 620,690 ile de yapanlar var.Evet pahalı bir mod ama kartın stabilitesi ve ömrü için de bir o kadar yararlı bir uygulama olduğunu da göz ardı etmemek gerek. Tüm bunları bi kenara bırakıp sadece sessizliği için bile (ki benim için ses çok can sıkıcı bir konudur ) şiddetle tavsiye edeceğim bir uygulamadır. Umarım hoşunuza gider. Sormak istediklerinizi burdan sorabilirsiniz. Herkese hayırlı günler , bol hızaşırtmalı sistemler diliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aysat -- 1 Ağustos 2013; 3:30:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aysat

Elinize sağlık, başarılı bir çalışma gibi duruyor.

Peki yurt dışında da kelepçe ile mi yapıyorlar, keşke kartın arka tarafındna da bir resim verseydiniz.

Kartın kendi soğutması ile şuanki arasında ne kadar sıcaklık farkı var. Çok mu ısınıyordu kartın ömrü açısından bu yöntem için iyi demişsiniz.

2. elden H60 alıp VGA için bir tane de H100 CPU için yapılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

Peki yurt dışında da kelepçe ile mi yapıyorlar, keşke kartın arka tarafındna da bir resim verseydiniz.

Kartın kendi soğutması ile şuanki arasında ne kadar sıcaklık farkı var. Çok mu ısınıyordu kartın ömrü açısından bu yöntem için iyi demişsiniz.

acellero hybrittle de sıcaklıklar hemen hemen bu seviyedeydi... bence kelepçe yerine backplate kullanıldığında sıcaklıklar en az 10 derece oynar... çünkü radyatör büyük..

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

teşekkür ederim. yurtdışında ilk başta kelepçe ile yapıyolardı sonradan Dwood nickli bi kullanıcı aparat yapmaya başlayınca ondan almaya başladılar ama bana maliyeti 18 dolara falan geldiği için henüz almayı düşünmedim. halen kelepçe ile yapan ve aylardır sorunsuz kullanan kullanıcılar var. kaliteli kelepçe ile sıkıntı olmuyor genelde. forumda 95 liraya satışta olan bi h60 var şu an. belki noctuayı satıp h100ü cpuya koyup h60ı da gpuya koyabilirim.

sıcaklığa gelirsek kartı soğutmasız aldım ben ama bellek ve vram heatsinkleri vardı sadece gpu soğutması yoktu. sıcaklık farkı yük altında 25 derece civarında.ben 46 dereceyi görüyorum stabilite testlerinde ayrıca boost hızı hiç düşmüyor malum 70 dereceden sonra 13 mhz düşüyor. bırakın 70i 50yi görmedim daha :)

Fotoğrafta net gözükmüyor ama 1.175V 1215 çekirdek hızı ve 1500 mhz bellek hızında 10 dakika sonunda 46 derece gösteriyor.radyatöre toplamda 4 adet 2000 rpm fan taksam en az 3 derece oynar diye düşünüyorum ama hiç gerek yok kartın yük altındaki değeri nerdeyse boştaki değeri kadar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aysat -- 27 Aralık 2012; 20:58:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

acellero hybrittle de sıcaklıklar hemen hemen bu seviyedeydi... bence kelepçe yerine backplate kullanıldığında sıcaklıklar en az 10 derece oynar... çünkü radyatör büyük..

hava soğutmada backplate daha çok işe yarıyor çünkü kart daha çok ısınıyor. tam yükte test altında kartın en sıcak noktası 55 derece civarında o da vrm kısmı( soğutulmasına rağmen) fakat vrmler 125 dereceye kadar sıkıntısız çalışabilirler bu da kartın ömrünü arttırmada önemli bir etken. bellekler zaten 115 dereceye kadar sıkıntısız. üstlerinde arctic cooling heatsinkler var 40 dereceyi geçmedi ölçümlerimde :) yani kart şu an oh be dünya varmış ya diyor ama tornada falan yaptırırım bi adaptör aklımda o var şimdi. kelepçe de işi görüyor. dediğim gibi en kaliteli malzemeden buldum şansıma ve elimle bile hareket ettiremiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

hava soğutmada backplate daha çok işe yarıyor çünkü kart daha çok ısınıyor. tam yükte test altında kartın en sıcak noktası 55 derece civarında o da vrm kısmı( soğutulmasına rağmen) fakat vrmler 125 dereceye kadar sıkıntısız çalışabilirler bu da kartın ömrünü arttırmada önemli bir etken. bellekler zaten 115 dereceye kadar sıkıntısız. üstlerinde arctic cooling heatsinkler var 40 dereceyi geçmedi ölçümlerimde :) yani kart şu an oh be dünya varmış ya diyor ama tornada falan yaptırırım bi adaptör aklımda o var şimdi. kelepçe de işi görüyor. dediğim gibi en kaliteli malzemeden buldum şansıma ve elimle bile hareket ettiremiyorum.

Alıntıları Göster
    22 derece oda sıcaklığında h100ün stok fanlarıyla level 3 hızda aldığım değerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aysat -- 27 Aralık 2012; 23:57:50 >

• quote:

22 derece oda sıcaklığında h100ün stok fanlarıyla level 3 hızda aldığım değerler

Alıntıları Göster
    O radyatör ön tarafa hdd kafeslerini çıkartıp push-pull şeklinde 4 fanlı şekilde konsa ayrıca kasa kapağında tam ekran kartının açık devrelerine üfleyecek fan konulsa süper olurmuş..fakat ekran kartının devrelerinin açıkta olması ne kadar sağlıklı oda başka bir konu..

• quote:

Orijinalden alıntı: Commodore_64_

O radyatör ön tarafa hdd kafeslerini çıkartıp push-pull şeklinde 4 fanlı şekilde konsa ayrıca kasa kapağında tam ekran kartının açık devrelerine üfleyecek fan konulsa süper olurmuş..fakat ekran kartının devrelerinin açıkta olması ne kadar sağlıklı oda başka bir konu..

Alıntıları Göster
    Devrelerin açıkta olduğunu kim söyledi ?
  • Eline sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

Eline sağlık.
    Teşekkür ederim
  • quote:

Teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    quote:

Tüm bunları bi kenara bırakıp sadece sessizliği için bile (ki benim için ses çok can sıkıcı bir konudur ) şiddetle tavsiye edeceğim bir uygulamadır

peki h100 üzerine taktığınız fanlardan hiç ses çıkmıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

quote:

Tüm bunları bi kenara bırakıp sadece sessizliği için bile (ki benim için ses çok can sıkıcı bir konudur ) şiddetle tavsiye edeceğim bir uygulamadır

peki h100 üzerine taktığınız fanlardan hiç ses çıkmıyor mu?

Alıntıları Göster
    en düşük devirde çalışıyorlar. dikkat edilirse duyacağınız türden
  • quote:

en düşük devirde çalışıyorlar. dikkat edilirse duyacağınız türden

Alıntıları Göster
    param olsaydı aynısını yapmayı düşünüyordum ben de ilk olarak asus dc2 üzerinde h80 ile görmüştüm çok hoşuma gitmişti.güzel çalışma hocam, eline sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: bz9ai

param olsaydı aynısını yapmayı düşünüyordum ben de ilk olarak asus dc2 üzerinde h80 ile görmüştüm çok hoşuma gitmişti.güzel çalışma hocam, eline sağlık

Alıntıları Göster
    beğenmene sevindim kardeşim istersen h60 ile de yapabilirsin daha ucuz olur hem de yakın performans alırsın. ben custom sıvı soğutmaya geçeceğim için bu şekilde kullanmayacağım artık

• quote:

beğenmene sevindim kardeşim istersen h60 ile de yapabilirsin daha ucuz olur hem de yakın performans alırsın. ben custom sıvı soğutmaya geçeceğim için bu şekilde kullanmayacağım artık

Alıntıları Göster
    İyi günlerde kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thathurts

İyi günlerde kullanın

Alıntıları Göster
    emeğine sağlık. harika bir çalışma, harika saat hızı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC_Hawker

emeğine sağlık. harika bir çalışma, harika saat hızı

Alıntıları Göster
    Güzel yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. GPUsu çok sağlam bir kart olduğu için ona gereken kıymeti vermiş oldum =)
  • quote:

Güzel yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. GPUsu çok sağlam bir kart olduğu için ona gereken kıymeti vermiş oldum =)

Alıntıları Göster
    Konu sahibi arkadaşın affına sığınarak modun babası burada diyorum :)))
    http://www.youtube.com/watch?v=VUbpb23yTK8 (daha önce verildiyse lütfen kusura bakmayın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi law1979 -- 15 Ocak 2013; 21:51:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: law1979

Konu sahibi arkadaşın affına sığınarak modun babası burada diyorum :)))
    http://www.youtube.com/watch?v=VUbpb23yTK8 (daha önce verildiyse lütfen kusura bakmayın)

Alıntıları Göster
    hocam o linkteki mod hiçbir işe yaramıyor. dalgasına yapılan bir mod vidyonun sonunda da diyo zaten .

• quote:

hocam o linkteki mod hiçbir işe yaramıyor. dalgasına yapılan bir mod vidyonun sonunda da diyo zaten .

Alıntıları Göster
    Farkındayım ama, 40 tane fanla uğraşmış adam
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.