Şimdi Ara

GTX 1650 raflardaki yerini almaya başladı: RX 570’e devam mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Vega 7 mm oldu geçtimi Rtx 2080 Ti bırak 1080 Ti yakaldı anca her oyunda değil. DX 11 de yine yakalayamaz. %20 dah cudocore koy 1650 ye ne oluyor. AMD F/P avantajı olmadıkça asla tercihim olmaz.
  • Am

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agahefendi10 -- 18 Ocak 2020; 0:8:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Portraitclub

Rx470 4gb kullanıyorum hala memnunum. Ekran kartlarını fazla abartmaya başladı insanlar çok kısa sürede değiştiriyorlar gereksiz masraf parayı daha güzel şeylere harcamak varken bir iki oyun için 2, 3 bin tl vermek çok saçma
    Millet iyi alıştı kredi, kredi kartıyla harcamaya. Twitchte yabancı yayıncılara bakıyorum 1060lı sistem var adamlarda. Bizde 10 izleyicisi olan yayıncıda dahi 1080 var. Anlamıyorum çok mu zenginleştik
  • agahefendi10 A kullanıcısına yanıt
    o hesapla gidersen rtx 2060 vega 56 kadar inersin 5-10 fps içinmd eğermi diye bi bakmışın rx 570 almışsın :) İnşallah naviler nvdia tokatlarda ,fiyatlar ucuzlar. Amd mining sırasında çok kızdım, 400 serisinde sonra 500 serisiyle geçiştridler,vegalar ilk çıktığında berbattı, güç tüketimleri kabul edilebilri değil. AMD garezim olsa AMD işlemci kullanam. Marka bazında tek garezim olan firma İnteldir.

Kimse kimseyi kadnrımasın teknik açıdan ,üretici açıdan başarı FPS/Watt dır. Adam malıan talep vardır ister 5 e satar ister 10 a satar. Müşteri açısıdan öenmli olan FPS/Para birimidir + elektrik maliyetidir. AMD kartları Nvidia ya göre rezildir. Benzer performasnı Ucuza sattığı için piyasadadır. 7000-8000cc AMerikan arabası AMD ise, 3600cc Porsche 911 nvidiadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 27 Nisan 2019; 22:46:56 >
  • Paetzold kullanıcısına yanıt
    Zenginleştiğimiz falan yok, özentilik yettiği kadar değil daha fazlasını istemek olay bundan ibaret. Çok eski bir PC kullanıyordum intel core 2 quad sattım ve PC toplamam lazım o sırada amd rayzen daha yeni çıkmıştı ama bana yinede pahalı geliyordu dolar bu kadar da yüksek değildi. Gittim sıfır fx8350 aldım herkes fx alınmaz deyip duruyordu ama aldım ve memnunda işimi görüyor daha iyisini de alabilirdim ama gerek yok günün sonunda yaptığım şey bir iki oyun oynamak ve Photoshop yapmak bunun için fazladan 2,3 bin tl vermeye gerek yok. Zor günler yakında kapımızı çalacak o zaman o severek gereksiz topladığımız 1080ti PC’leri satmak zorunda kalacağız ama alan çıkmayacak çıkamayacak o yüzden akıllı olmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Portraitclub

Zenginleştiğimiz falan yok, özentilik yettiği kadar değil daha fazlasını istemek olay bundan ibaret. Çok eski bir PC kullanıyordum intel core 2 quad sattım ve PC toplamam lazım o sırada amd rayzen daha yeni çıkmıştı ama bana yinede pahalı geliyordu dolar bu kadar da yüksek değildi. Gittim sıfır fx8350 aldım herkes fx alınmaz deyip duruyordu ama aldım ve memnunda işimi görüyor daha iyisini de alabilirdim ama gerek yok günün sonunda yaptığım şey bir iki oyun oynamak ve Photoshop yapmak bunun için fazladan 2,3 bin tl vermeye gerek yok. Zor günler yakında kapımızı çalacak o zaman o severek gereksiz topladığımız 1080ti PC’leri satmak zorunda kalacağız ama alan çıkmayacak çıkamayacak o yüzden akıllı olmak lazım.
    Aynı düşünceye sahibim. 5 sene LG G2 kullandım. Yeni Mate 20 lite aldım. 2015'den kalma i5 4460-GTX 760 sistem var. Bekarım maaş iyi birikim yapıyorum kendime. İhtiyacım neyse onu alırım. Fakat bizim insanımız herşeye saldırıp düzensizce harcamalar yapıyor. Böyle yaptıkları sürecede bu fiyatlar şişmeye devam edecek. Hayır ceplerinde para olsa neyse diyecemde. Geçen Teknosaya girdim öylesine.. Herkes alışveriş kredisiyle telefon alma derdinde. Şaka gibi gerçekten.

• Paran sınırlıysa öyle yaparsın da 1200 dolarlık bilgisayarda kimse rx 570'e kadar düşmez atıyorum. 2080 ve 2080 ti özel bir durum burda ve performans açısından mantıklı bir tarafı yok. Ama parası olan alıyor.

• Paetzold kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle şuna karşı değilim bir kere alırsın 4,5 sene kullanırsın anlarım ama 1080ti satıp 2080ti almanın mantığını anlamıyorum iş istasyonun olur grafik çizim 3D falan uğraşıyorsundur bir nebze tamam dersin ama yok efendim oyundaki camın yansımasıymış falan boş işler. Yaşam standardını yükseltecek bir üst seviyeye çıkaracak değil dolar bu kadar yükseliyorken böyle saçma şeylere para vermek kendi parasına düşman insanın yapacağı iş ya da tuzu kuru insanın yapabileceği bir cahil cesareti diye düşünüyorum. Genç arkadaşlar anlamıyor PC toplamak onlar için büyük bir şey YouTube da bile saçma sapan kanallar çuvaldı örnek vermem gerekirse donanımarşivi diye kanal inceleme için gönderilen ürünü bile sizler için satın aldım diyebiliyor böyle insanlara basit yoldan para kazandırıyoruz. Ülkece sadece tüketmeye alıştırıldık Atatürk’ün çok güzel bir sözü var Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gençlik bu yolda gidiyor.

• İyi ki şu haberleri çıktığı gün görmedim deli olurdum heralde çeviri haberin de bir adabı var edep adap denilen şey donanım "haber" e de pek uğramıyor Ekrem71 denilen illetin illegalliğe özendirmesi suç övmesi mi dersin magazin mahalle ağzı haberler mi dersin bu site iflah olacak gibi de durmuyor ben bırakıyorum sizlere bu zulümde kolay gelsin bir gün bu seviyesiz sitenin düzelmesi dileği ile

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Nvida bu kartı f/p için çıkarmadı mı? Eski sistemlere girebilmek mi? 15W fazla tüketimi kaldıramayacak olan bir sistemin güç kaynağı 300W falan mı? Bu sistemin diğer donanımları, söz konusu karta yetecek mi? Laptop olayı ayrı. Ama yine mantıklı değil söylediklerin. RTX2xxx mobil modelleri güç tüketimi konusunda nasıl bir araştır. RX570 ile bu kartın güç tüketimi arasındaki fark, birinin 14nm olması, diğerinin 12nm olmasından kaynaklanıyor. 1650ti 90W olsaydı RX570 i geçerdi?? Aynı NM de üretilen kartları kıyaslıyor olsan bir nebze kabul edilebilinir yaklaşımın. Üretim nanometresi farklı olan işlemci serileri, elbetteki farklı güç tüketimi ve çalışma sıcaklıklarına sahip olacaktır. RX570 14 değil de 12 nm yapıda olsaydı, aynı performansı 75W tüketim ile verebilirdi. 12nm olupta, daha düşük güç tüketimine sahip, performans farkı bundan demek, üstüne bir de bu kart 15W daha versen, RX570 tokatlar diye de eklemek Nvidia açıklama yapmış gibi....
    Tek Pencereden bakıyorsun.

12-14 nm için 15 watt güç fakı normal demişsin. Ama RX570 eski nesil sayılır artık (üzerine Vega çıktı, Vega II çıktı, RDNA çıktı) ve RDNA 2 yolda. 1650 ise yeni nesil bir kart. Ayrıca NVIDIA kartlarda dispath ve havuz birimi yok. (DX12 altındaki zayıflık bundan) AMD kartlarda bu birimlerin yaptığı işi ekran kart sürücüsü, yani işlemcin yapıyor. Kartın yakmadığı o 15 wattan çok daha fazlasını işlemciye yaktırıyorsun zaten.

Yine 570 1300 Mhz vb hızlarda çalışırken 1650 ise 1900 üstünü görüyor. Neredeyse %45 frekans farkı var ve 2-3 nesil eski bir kartı hala yakalayamıyor. Niye; yakmadığı 15 wattın fazlasını işlemci yaksın diye mi ?

1650 başarısızdır. Kaç nesil yeni bir kart çıkar, hem de neredeyse 2 katına varacak fiyat iste ve hala geride kal.

Bunu wattla bilmem ne ile açıklanacak tarafı yok. F/P açısından 570 ezmiştir. Zamanında 580 varken 1060 almayın denip de tınmayanlara dön bir bak. Başta 580 az geri gibiydi şimdi ise arayı açıp gitti. 1650 zaten en baştan geri. ilerde daha vahim olacak.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.