Şimdi Ara

GTX 1080 ve GTX 1070 - Coil Whine vakaları başladı... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
5
Favori
8.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BARKU

Piyasa oturup kullanıcı yorumları gelene kadar beklemek en iyisi

Zaten ilk çıktığında pahallı oluyor. Her zaman en iyisi parası fazla zor bir kaç cesur kişinin kendini feda etmesini beklemektir.
  • tarih tekerrürden ibarettir, kapitalist ekonomi demek genelde mümkün olan en ucuz malzemelerden imal edip ,satmaktir neden kapitalist devletler made in cine gidiyor saniyorsunuz orda maliyetler düsük oluyor, neyse konumuza dönersek öten cihazlar her zaman olacaktir ,sazan baliklari oldukca ,bende dahil ,bakiniz : 970 de 3.5 ram ve ötme sorunu vardi deli gibi satti ve inan 1070-80 de satacaktir cünkü sazanlar cok piyasada , firma diyor ki neden kaliteli bobin kullanip fazladan mesai harcayim gelirimi azaltayim, nasil olsa satislar cok iyi diye düsünüyor,
    kullanicilarin bu tip ürünleri hemen ciktiginda almamasi lazim sorunlu cikarsa iade etmesi lazim degistirmeden bu firmaya iletilir tabi bunu bir kisinin yapmasi bir sey ifade etmez, binlerce kullanicinin bunu yapmasi protesto etmesi lazim sonucda firma daha kaliteli imal etmeye mecbur kalabilir en azindan bazi firmalar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

tarih tekerrürden ibarettir, kapitalist ekonomi demek genelde mümkün olan en ucuz malzemelerden imal edip ,satmaktir neden kapitalist devletler made in cine gidiyor saniyorsunuz orda maliyetler düsük oluyor, neyse konumuza dönersek öten cihazlar her zaman olacaktir ,sazan baliklari oldukca ,bende dahil ,bakiniz : 970 de 3.5 ram ve ötme sorunu vardi deli gibi satti ve inan 1070-80 de satacaktir cünkü sazanlar cok piyasada , firma diyor ki neden kaliteli bobin kullanip fazladan mesai harcayim gelirimi azaltayim, nasil olsa satislar cok iyi diye düsünüyor,
    kullanicilarin bu tip ürünleri hemen ciktiginda almamasi lazim sorunlu cikarsa iade etmesi lazim degistirmeden bu firmaya iletilir tabi bunu bir kisinin yapmasi bir sey ifade etmez, binlerce kullanicinin bunu yapmasi protesto etmesi lazim sonucda firma daha kaliteli imal etmeye mecbur kalabilir en azindan bazi firmalar .

bunlarmı protesto edecek ? bunlar 3.5gbtı savunan coilwhineye "önemli değil" diyen fanboylar. bunlar seslerini çıkarmaz.

• GTX 1070 de coil whine'dan nasibi alıyor...
  • üzücü bir durum , umarım çözüm bulunur
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

GTX 1070 de coil whine'dan nasibi alıyor...

ya üstadım

hatırlarsan 970 den sonra 980ti kurtulmadım ben bundan ama senin sayende kullanıyorum

aklımda 1070 veya 1080 vardı ama bunda sonra çok düşünmem gerekiyor

bilgilendirme işinde teşekkür ederim size
  • Evet yavaş yavaş CoolWhine haberleri yayilmaya devam ediyor görüldüğü gibi
     GTX 1080 ve GTX 1070 - Coil Whine vakaları başladı...
     GTX 1080 ve GTX 1070 - Coil Whine vakaları başladı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 3 Temmuz 2016; 10:14:19 >

• Fanı söküp üstüne buz torbası koysak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Fanı söküp üstüne buz torbası koysak

üstünede terayağ sürdük mü hazir yemede yanında yat :)
  • babaeski39 kullanıcısına yanıt
    Hayatimiz boyunca yedigimiz en pahali (kzk) yemek.
    Amd deki fps dususu ve yillardir cozulemeyen nvidia cizirtisindan dolayi tuketiciye allah sabir her mesajindan fanboyluk akan uyelrede allah akil fikir versin.
    Hadi amd yi anlayabiliriz.
    Firma yillardir f/p diye tuttudugu icin belirli bir yere kadar goz ardi edebilirsin.
    Lakin en iyisi en guclusu premiumu diye tanottigi kartin simeklerlere nispet yaparcasina ses cukaran nvidia a yuhlar olsun.....
    Kaptitelislerin hepsi ayni.
    Yok fakir fukara babasiymis yok f/p kraliymis.Alayinin...

• Coil Whine adına hiçbir düzeltme yapmamışlar galiba diğer seride olduğu gibi bunda da sorun var.
    1 hafta olmadı Msi Gtx 1070 Gaming X aldım Rainbow Six Siege de oyun başladığı anda Cw de başlıyor.
  • witcher 3 oynarken kasadan bir cıvıltı başladı 2 gündür açıp bakmaya eriniyorum ekran kartından mı geliyor yoksa başka birşeyden mi araştırıp yazarım buraya
  • Ben sana demedim mi İbrahim, Bu kartları çıkar çıkmaz almayın,hem problemli hem tuzlu olur diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: delisakir6

Ben sana demedim mi İbrahim, Bu kartları çıkar çıkmaz almayın,hem problemli hem tuzlu olur diye.

Çıkar çıkmaz almasalar ne olacak? Adamlar özel soğutmalı modellerde sorun yaşıyolar. Gtx970'in çıkışından ne kadar süre geçti? Sorun düzeldi mi? Düzelmedi. Teknik olarak detaylı bilmiyorum ama demek ki adamlar performans hırsına bir yerde açık bırakıyolar. Bilerek düzeltmiyolar.
  • Valla ben de 2 adet GTX970 değiştirdim. İlk aldığımda sağlam CW vardı. Birkaç ay sabrettim belki geçer diye ama geçmedi. Sonra da garantiye yolladım, değiştirdim birebir aynı model ile ama nedense değişimden gelende hiçbir CW sesi duyamıyorum Eğer bunlar gerçekse iyi ki de almayı düşünmemişim diyorum.
  • Bence azda olsa PSU ile alakali. 1070-1080 degil Piyasaya cikacak bütün kartlarda olacak bu. kimisi rahatsiz edici kimisi cok sessiz ama hep vardi ve hep olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

kullanıcın kartı EVGA GTX1080 ACX3.0 ve bir kaç sorundan bahsediyor:

1. "masaüstünde sessiz, oyuna veya her hangi bir yük altına girince coil whine sorunu".

2. en son çıkan 368.39 whql sürücüler kullanılmış ama buna rağmen "fan revving" devam ediyor. (bu sorunu başka yaşayanlar da var)
    güya bu sürücü ile sorun çözülmüştü.

3. bazen kart yük altındayken aniden GPU hızı düşüyor ve o seviyede takılıp kalıyor. (bu sorunu başka yaşayanlar da var)

orjinal konu:
    http://forums.evga.com/GTX-1080-ACX-30-Buzzing-noise-fan-revving-m2492689.aspx

video (sesin videoda algılandığından daha fazla olduğu söyleniyor konuda):

bu konuda da EVGA GTX 1070 FE su soğutmasına rağmen coil whine yapıyor:
    http://forums.evga.com/GTX-1070-coil-whine-m2499485.aspx

980 lerden bu kadar çok ses gelmiyordu arkadaş bu ne ya

• Senden sonra gelen yorumu okumalısın.
    Ama 970 deki problem hala devam ediyorsa,ya eski parti üründür yada nvidia tüketicisinin sonsuz güveni şirketi rahatlatıyordur.

• Rezillik abi o kadar para ver düdük gibi ötsün.
  • Artık şu cw sorununlarına bir çözüm bulmaları lazım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.