Şimdi Ara

GTA - EFLC'yi çevrimiçi oynayabilmek için ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıktan da anlaşılabileceği üzere EFLC'yi çevrimiçi oynamak istiyorum ama bir türlü başaramadım. Denediğim yöntemler şunlar:

- Rockstar Games Social Club'a üye oldum ve oyunu açarken çıkan ilk ekrandan üyelik bilgilerimle giriş yapmayı denedim ama pencere her defasında yanıt vermeyi kesti ve başaramadım.

- Games for Windows ile XBOX Live hesabı oluşturdum ama oyunun kayıt (Save) dosyasını bu hesaba senkronlayamadım. EFLC'ye ilk girişimde Play (Offline) dediğimde ve offline bir profil oluşturduğumda, bu kaydı XBOX Live ile senkronlayabildim*

XBOX Live sitesinde ise çevrimiçi oynayabilmek için Gold hesabı satın alınması gerektiği yazılmış! Şimdi; Rockstar Games Social Club nedir, ne işe yarar? Çevrimiçi oyun oynayabilmek için, Microsoft'a para ödemek zorunda mıyım?

Şimdiden teşekkürler...

* Bu konuda bir de şöyle bir sorum var: Diyelim ki, çevrimdışı (Offline) bir hesap oluşturdum ve XBOX Live ile senkronlayıp oynamaya başladım. İnternet erişimi olmayan bir yerde de bu oyuna kaldığım yerden devam edebilir miyim? Edebiliyorsam, tekrar internet erişimi olan bir yerde oyun hangi kayıt dosyasını baz alır ya da oluşturulma tarihine göre, en yeni olanı varsayılan olarak sürekli senkronlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Brutal Kill

Yanıt vermiyor hatasını değilde en son yazdığın şeyi cevaplayacağım: Evet, kaldığın yerden devam edebilirsin. Sadece TBoGT'de görevleri % kaç bitirdiğin kaydolmaz o kadar. Bu arada sorunu çözebilirsen söyle oyunun orjinal ise multiplayer oynayalım.

Oyun orijinal de, bir türlü MP'ye giremiyorum. MP oynamamızı sağlayacak olan Rockstar Games Social Club ise bir şekilde çözülür de, eğer Microsoft'a para vereceksem çevrimdışı aynen devam... Bu forumda yazılanlara göre, korsan kullananlar bile çevrimiçi oynayabiliyor ama orijinal oyun varken aktivasyon kodumu riske atmak da istemiyorum.

Araştırmaya devam...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: svsknr

quote:

Yanıt vermiyor hatasını değilde en son yazdığın şeyi cevaplayacağım: Evet, kaldığın yerden devam edebilirsin. Sadece TBoGT'de görevleri % kaç bitirdiğin kaydolmaz o kadar. Bu arada sorunu çözebilirsen söyle oyunun orjinal ise multiplayer oynayalım.

Oyun orijinal de, bir türlü MP'ye giremiyorum. MP oynamamızı sağlayacak olan Rockstar Games Social Club ise bir şekilde çözülür de, eğer Microsoft'a para vereceksem çevrimdışı aynen devam... Bu forumda yazılanlara göre, korsan kullananlar bile çevrimiçi oynayabiliyor ama orijinal oyun varken aktivasyon kodumu riske atmak da istemiyorum.

Araştırmaya devam...

Para ödemiyorsun dostum ben de online olarak oynuyorum. Eğer başarabilirsen oda açarız MP oynarız hiç oda açan yok.

MP'yi açamadığım için, oda açmak falan nedir bilgim yok (:

Oyuna girerken Rockstar Games Social Club'a da girmem gerekiyor mu peki? Sanki bu yalnızca video vs paylaşmak için gibi(?) Çevrim içi oynayabilmek için Games for Windows'u aktif etmek gerekiyor sanırım ama aktif etmeme rağmen, telefonla dahi girmeyi başaramıyorum. Belki net hızı düşmüştür diye LAN kablosunu da bağladım ama nafile ):

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svsknr -- 17 Kasım 2012; 23:39:48 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Araştırmaya devam...

Para ödemiyorsun dostum ben de online olarak oynuyorum. Eğer başarabilirsen oda açarız MP oynarız hiç oda açan yok.

MP'yi açamadığım için, oda açmak falan nedir bilgim yok (:

Oyuna girerken Rockstar Games Social Club'a da girmem gerekiyor mu peki? Sanki bu yalnızca video vs paylaşmak için gibi(?) Çevrim içi oynayabilmek için Games for Windows'u aktif etmek gerekiyor sanırım ama aktif etmeme rağmen, telefonla dahi girmeyi başaramıyorum. Belki net hızı düşmüştür diye LAN kablosunu da bağladım ama nafile ):

Social Club'a çevrimiçi girmen lazım evet. Games For Windows Live ile işimiz yok. Aslında var ama kendi aranda oynarsan oluyor. O da karışık.

Giriş yapamadığım pencerenin ekran alıntısını atayım... (:

GTA - EFLC'yi çevrimiçi oynayabilmek için ne yapmalıyım?

Üye olduğum e-posta adresini ve şifremi yazıyorum buraya ama olmuyor. Yanlış mı yapıyorum yoksa? :/

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CCBFF5D6E

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

E-Posta'na aktivasyon gelecek o geldi mi? Bir de girdiğinde ne hatası veriyor?

E-postaya gelen giden bir şey yok :/

Oyunun aktivasyonunu falan da online yaptım zaten; Play (Offline)'a basınca kendi kendime oynayabliyorum, orda bi sorun yok.

Verdiği bir hata yok. Hatta pencere cevap vermiyor, kilitleniyor (:

• Rockstar Games Social Club'ın sitesine giriş yapıp Settings'e falan baktım ama orada da yapılması gerekli bir ayar falan yok sanırım(?) Bir de mesaj gelmiş ama MP ile ilgili bir şey yok; ön bilgi tarzında bir mesaj...

Bahsettiğim pencereden Play diyordum ben hep, e-postayı ve şifreyi yazdıktan sonra; bir de Play (Offline) deneyelim bakalım...

Şimdilik kaçıyorum, yardımın için sağ ol.
  • quote:

quote:

quote:

Oyunun aktivasyonunu falan da online yaptım zaten; Play (Offline)'a basınca kendi kendime oynayabliyorum, orda bi sorun yok.

Sen bana ÖM'dan ulaş halledelim dostum.

Nasıl oldu tam olarak anlamadım ama online girmeyi başardım ve telefonla oyunlardan birini açtım; Fakat bu 5 saniye bile sürmedi ve "PC çok yavaş" gibi bir şeyler zırvalayıp beni oyundan attı :/ Oysa PC orta derece bir PC* ve offline oynarken tüm ayarlar HING iken, gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyordum. Şimdiyse, tekrar online olmama izin vermiyor (Ne denediysem olmadı) ve oyun inanılmaz kasmaya başladı :/ Online girmememe ve offline'ı seçmeme rağmen, oynanamayacak derecede düşük FPS alıyorum (Sanırım 5-10 arasıdır).

Sırf online oynayabilmek için orijinal aldığım ilk oyun, bir daha bu hatayı yapmamayı bana öğretti; Yaşasın korsan! (:

Not: Offline save dosyalarıyla, online save dosyaları senkronlanmıyor. Oyunu online açınca baştan başlamak zorunda kaldım ve her offline oluşunuzda yine baştan başlatıyor! Uzun lafın kısası, format beni bekler...

* AMD A8 4500 2.8 ghz APU, AMD 7640G+7670M GPU (512 Mb + 2 Gb), 4 Gb RAM 1600 Mhz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svsknr -- 18 Kasım 2012; 3:05:06 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nasıl oldu tam olarak anlamadım ama online girmeyi başardım ve telefonla oyunlardan birini açtım; Fakat bu 5 saniye bile sürmedi ve "PC çok yavaş" gibi bir şeyler zırvalayıp beni oyundan attı :/ Oysa PC orta derece bir PC* ve offline oynarken tüm ayarlar HING iken, gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyordum. Şimdiyse, tekrar online olmama izin vermiyor (Ne denediysem olmadı) ve oyun inanılmaz kasmaya başladı :/ Online girmememe ve offline'ı seçmeme rağmen, oynanamayacak derecede düşük FPS alıyorum (Sanırım 5-10 arasıdır).

Sırf online oynayabilmek için orijinal aldığım ilk oyun, bir daha bu hatayı yapmamayı bana öğretti; Yaşasın korsan! (:

Not: Offline save dosyalarıyla, online save dosyaları senkronlanmıyor. Oyunu online açınca baştan başlamak zorunda kaldım ve her offline oluşunuzda yine baştan başlatıyor! Uzun lafın kısası, format beni bekler...

* AMD A8 4500 2.8 ghz APU, AMD 7640G+7670M GPU (512 Mb + 2 Gb), 4 Gb RAM 1600 Mhz

hocam hamachi vs kullanıyorsanız devre dışı bırakın, your pc slow vs. diyorsa ve oyunda bir sorun yoksa internet hızından kaynaklanıyor, söylediğim gibi ağ ve paylaşım merkezine girin devre dışı bırakın sadece ana internet bağdaştırıcısı kalsın, birde öyle deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Welcome To Hell Bro

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam hamachi vs kullanıyorsanız devre dışı bırakın, your pc slow vs. diyorsa ve oyunda bir sorun yoksa internet hızından kaynaklanıyor, söylediğim gibi ağ ve paylaşım merkezine girin devre dışı bırakın sadece ana internet bağdaştırıcısı kalsın, birde öyle deneyin.

Alıntıları Göster
    quote:

Bugün PC'yi formatladım ne yazık ki (: Bir dahaki kuruluma artık... Yine de sağ ol.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.