Şimdi Ara

GSS'deki Gelir Testinde neler baz alınıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar, bu sene 25'i doldurdum ve sigortam yok. Gelir testi yaptırmak istiyorum, ama neye göre yapıyorlar bilmiyorum. Kabaca hane gelirini hanedeki kişi sayısına bölüp ona göre prim ödüyormuşuz ama o gelirden kasıtları sadece maaş ve kira geliri mi?

Biri manisada biri izmirde olmak üzere 2 tane evimiz var. Ben okul dönemi manisada kalıyorum. İkametim izmirde, babamın da öyle. (Babamın aylık 1300 lira emekli maaşı var.) Saçma gelebilir ama, şöyle birşey yapabilir miyim? İkametimi manisaya aldırıp gelirimin olmadığını gösterip, prim ödemekten kurturabilir miyim?

Bunun gibi bir sürü soru var kafamda bilen biri lütfen yardım etsin?

• Kafalarina gore ayarliyorlar verdikleri formda tv modeli buzdolabi kac senelik ailede kac kisi calisiyor yasiyor okuyor diye sorular var ona gore ayarliyorlar ben o formu en kotu sekilde doldurdum bana bile 34 tl mi ne aylik ideyeceksin dediler hic odemedim sizin durumunz iyimis eviniz varmis size 75 tl takarlar aylik bizim ev yoktu babam emekli 800 tl aliyor kimse calismiyor oldugu halde prim cikardilar gerisini sen dusun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 2 Ekim 2014; 13:02:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tv ile buzdolabının gelirle ne alakası var? nasıl bir testtir bu ya? resmen milleti soymak için kurulmuş bir tezgah.
  • Evinin olmaması ailede asgeri ücretin üstünde calisanin olmaması halinde devlet senin yerine 274 lira GSS harci yatiriyor. Bende manisada oturuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.