Şimdi Ara

GSM Sinyal Yükseltici Üç Operatör Uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kolay gelsin arkadaşlar ben Yozgatın bir köyünde öğretmenim köyümüz biraz çukur bi bölgede o yüzden üç operatör de bina içinde pek iyi çekmiyor.Ama okul bahçesinde sinyal var bizde sinyal yükseltici almayı düşünüyoruz ama üç operatörün de çalışması lazım operatörlerin frekanslarını tam bilmiyorum bu yüzden bu konuyu açtım.Çinden bu ürünü buldum acaba tüm operatörlerle uyumlu olurmu?
    http://tr.aliexpress.com/item/1-set-High-gain-LCD-Dual-band-signal-booster-GSM-900-1800-home-office-SIGNAL-repeater/32335131108.html?ws_ab_test=201526_3,201527_1_3_2_1_5_4,201409_2
    Bir de sizce bunun bina içindeki çekim kalitesi nasıl olur sizce?

• Bu ürünü anlamadım ilandan ama genelde bu tür cihazlar tek operatörün sinyalini tekrarlayabiliyor. Signal 1, Signal 2 diye gödsstergesi var ama muhtemelen biri alış sinyali diğeri de tekrarlayıcı sinyalini kastediyordur, çift operatör desteklediğini düşünmüyorum. Yine de cihazdan cihaza değişiklikler olabilir.
    Bizim kullandığımız daha farklı bir cihazdı, bir SIM kart takılıyordu ve o kartın operatörünün sinyalini yükseltiyordu. Neredeyse bir köye sinyal dağıtıyorduk o cihazla.

Bu cihazın verici antenini zaten bina içine kurmalısınız, yoksa tekrarlamadan dolayı kendi kendisinin sinyalini bozabilir antenler birbirine yakın olursa... Alıcı anteni çatıya, vericiyi de içeriye kurarsınız kullanırsınız bina içinde sorunsuz.

Tavsiyem bölgedeki operatörlerle görüşüp onların bir yansıtıcı koymasını sağlamanız. Turkcell genelde bu tür şeylere daha yatkın oluyor. Burada bir köydeki okul bahçesine tek panel istasyon yerleştirdi, 3G sinyal veriyor; diğerleri maddi sebeplerden buna yanaşmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 7 Ekim 2015; 15:36:24 >

• Türkiyede buna benzer ürünler satılıyor çift öperatörden başlıyor vodafone ve turkcell çünkü ikisi aynı frekansta çalışıyormuş 900mhz ama avea işi bozuyor avea işin içine girerse fiyat 2000tlnin üstüne çıkıyor tabi türkiye fiyatı.Ben burda satılanların verdiğim linkteki ürünler olduğunu düşünüyorum 900 ve 1800 mhz de sanırım işimi görür ama hem riske girmek istemiyorum hemde öğretmen arkadaşlarımın karşısında küçük düşmek istemem 900 mhz vodafone ve turkcell kesin çalıştırıyor ama avea da belirsizliklerim var.Baz istasyonu da okullara kurmaya pek sıcak bakmıyorlar köylüye desek çatınıza kuralım fln diye küçük yer olunca ne dedikodular çıkar kim bilir...
  • dj_fatih_32 D kullanıcısına yanıt
    Çift operatör de aynı anda iki operatörü de çalıştırabilecek mi? Komple 900 MHz bandındaki frekansları alıp yükseltiyorsa o başka, ama o zaman da ne kadar verimli çalışır bilemem. Bizim kullandığımız tek operatör destekliyordu ama tüm köye sinyal verebiliyordu 900 MHz olarak. Hangi operatörün SIM kartını takarsan onu çalıştırıyordu. Ama 1800 desteği yoktu sanırım.
  • Vay hocam bende yozgatlıyım hangi ilçede hangi köydesiniz
    O toprakları iyi bilirim köylerin bazılarına 3operatorde tek baz istasyonu koydu uydu destekli okul
    Olduğuna göre o koyede kurmuş olmaları lazımdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avea kırsal bölgede 900mh de kullanıyor Yozgat Akdağmadeni ilçesinde bile kırsal bölgelerde 900mh yayın yapıyor 900mh yakalayabilrsin belki

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Çift operatör de aynı anda iki operatörü de çalıştırabilecek mi? Komple 900 MHz bandındaki frekansları alıp yükseltiyorsa o başka, ama o zaman da ne kadar verimli çalışır bilemem. Bizim kullandığımız tek operatör destekliyordu ama tüm köye sinyal verebiliyordu 900 MHz olarak. Hangi operatörün SIM kartını takarsan onu çalıştırıyordu. Ama 1800 desteği yoktu sanırım.

Ben cihazı desteklediği frekansları direk tekrarlıyor diye biliyorum yani sim kart takma gibi bi özelliği yok sanırım hatta türkiyede hep vodafone ve turkcell birlikte çalıştıranlar var bunu 900 mhz de çalışmasına bağladım ben :)

quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Vay hocam bende yozgatlıyım hangi ilçede hangi köydesiniz
    O toprakları iyi bilirim köylerin bazılarına 3operatorde tek baz istasyonu koydu uydu destekli okul
    Olduğuna göre o koyede kurmuş olmaları lazımdı

Ben sorgundayım yaycılar köyü :) valla bizim köye yakın bi baz istasyonu yok zaten olsa bile çekmez çünkü köy bildiğin çukurda

• quote:

Orijinalden alıntı: dj_fatih_32

Ben sorgundayım yaycılar köyü :) valla bizim köye yakın bi baz istasyonu yok zaten olsa bile çekmez çünkü köy bildiğin çukurda

haklısınız zor yakın Ahmetfakılı var orayıda zor görür saraykent tarafından geçtim en yakın oralarda avea hep 900 mhz kullanıyor vodafone bile o bölgeleri 3 sene önce kapsadı işiniz zor

şikayet edin tüm operatörlere belki bişi koyarlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

quote:

haklısınız zor yakın Ahmetfakılı var orayıda zor görür saraykent tarafından geçtim en yakın oralarda avea hep 900 mhz kullanıyor vodafone bile o bölgeleri 3 sene önce kapsadı işiniz zor

şikayet edin tüm operatörlere belki bişi koyarlar :)

teşekkürler :) peki bu cihazı alsam avea 900 çekmezse 1800 çeker mi çünkü 1800 mhz de avea çalışıyormuş sanırım
  • 1800 mh var yazıyor sonuçta o bölgedeki yakınınızdaki baz istasyonunu bilmiyorum Avea ya söyleyin bi baksınlar yda temsilciyi ara sana en yakındakini söyler

İlla alacağım diyorsan sitenin dilini eng orijinal dilinde aç biraz daha ucuz oluyordu diye hatırlıyorum

• Fatih gel sen hat kullanma :) sorgunda turkcell canavardi masallab 16mbit

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Fatih gel sen hat kullanma :) sorgunda turkcell canavardi masallab 16mbit

16 ya mı maşallah diyon

2 katını alamadıktan sonra bi anlamı yok

Genede iyi onuda bulamayanlar var

• quote:

yusuf biyerden tanıdık geliyorsun ama :)
    iskeletor yada hknzn desem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_fatih_32 -- 7 Ekim 2015; 23:30:58 >
  • quote:

quote:

Evet matrmatikci fatih ben yusuf :)

• quote:

quote:

quote:

Evet matrmatikci fatih ben yusuf :)

Dünya büyük de internet küçük sanırım :D
  • Birak neti neyi orda hic bisey cekmez

• Kotu kohne

• Bulunduğunuz yerde internet hizmeti varmı? Adsl-3G-Uydu vs. ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adsl var okulun 2 mbite yakın

• Bir de bişey sorucam şu anda telefonum hangi mhz aralığında çalışıyor net bir şekilde nasıl öğrenirim her türlü gsm sinyal programlarına baktım ama bişey bulamadım telefonu da karıştırdım ondan da bişey çıkmadı demeye çalıştığım gsm sinyali 930 mhz desin yada 1840 desin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.