Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (306. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.686
Cevap
119
Favori
823.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    46500tl, 51000km, 2009 model. Bir iki çizik dışında hatasız, ilk sahibinden. Nasıl fiyatı sizce? Erzurum soğuklüğünda sorun çıkarırsa 6 aya kalmaz satarım diye tahmin editorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ogretim-uyesinden-kazasiz-tertemiz-picasso-168657416/detay

arkadaşlar herkese günaydın

ilandaki araçla ilgileniyorum değerli görüşlerinizi almak isterim şimdiden teşekkür ederim.
  • manager87 kullanıcısına yanıt
    benim bildiğim 2007 modellerde renkli ekran yoktu ama, belki değiştirildi diye yazmayı unutmuştur,
    şanzıman beyni değiştilmiş denmiş, araştırmak lazım, 230.000 km az değil sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: matekeli

benim bildiğim 2007 modellerde renkli ekran yoktu ama, belki değiştirildi diye yazmayı unutmuştur,
    şanzıman beyni değiştilmiş denmiş, araştırmak lazım, 230.000 km az değil sonuçta

uzun yolda yapıldı yazmış hocam fiyatın uygun olmasının sebebide kilometresi diye düşünüyorum acaba ileride başımızı agrıtır mı ne dersin?
    benimde kafama renkli ekran takıldı. ben yanlış bilmiyorsam renkli ekran 2010 ların 2. yarısında kullanılmaya başlandı.

şanzuman beyni değişmesi ve diğer işlemlerin yetkilide yapıldıysa ve yetkili serviste kontrolden geçirilip ok alınırsa fiyatı uygun bence.

ama ekran niye değişir. onu kafam almadı.
  • benimki 2009 model mesela ve bildiğimiz-arzuladığımız-beklediğimiz sarı renk ekran

ilan gayet detaylı ve açıklayıcı, güven veriyor ammaaaa:
    3 mart 2014 te aracı alıp eylülde satmak bence büyük soru işareti

belki forumdan biridir ve güzelbir açıklaması vardır, eğer telefonda bana bunu açıklayamazsa ben şahsen başka araca yönelirdim!!

çok fazla araç sahibi tanıdım, yıllardır araç kendininmiş gibi anlatıp aslında 2 gün önce icradan alan veya pertten çıkaran veyada başkası tarafından kazıklanıp bir an önce elinden çıkarmaya çalışan.(bu araca yönelik birşey demiyorum, sakın yanlış anlaşılmasın, genel bir uyarı sadece)

güzel türkiyemin güzel insanları kaportada boya varmı aramaktan aracın yürüyen aksamını unutuyorlar, dikkat derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matekeli -- 22 Eylül 2014; 14:39:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: matekeli

benimki 2009 model mesela ve bildiğimiz-arzuladığımız-beklediğimiz sarı renk ekran

ilan gayet detaylı ve açıklayıcı, güven veriyor ammaaaa:
    3 mart 2014 te aracı alıp eylülde satmak bence büyük soru işareti

belki forumdan biridir ve güzelbir açıklaması vardır, eğer telefonda bana bunu açıklayamazsa ben şahsen başka araca yönelirdim!!

çok fazla araç sahibi tanıdım, yıllardır araç kendininmiş gibi anlatıp aslında 2 gün önce icradan alan veya pertten çıkaran veyada başkası tarafından kazıklanıp bir an önce elinden çıkarmaya çalışan.(bu araca yönelik birşey demiyorum, sakın yanlış anlaşılmasın, genel bir uyarı sadece)

güzel türkiyemin güzel insanları kaportada boya varmı aramaktan aracın yürüyen aksamını unutuyorlar, dikkat derim

cevaplar için teşekkür ederim çok fazla kaporta boya km takıntım yok fakat dediğiniz gibi dürüst satıcı bulmak zor

• matekeli M kullanıcısına yanıt
    hocam senin nasıl sarı ekran. sıfır alınırken özel mi alınmış. ve ekstra ne özelliği var. yani bluetooth vs var mı
  • Ekran konusu önemli.. Bu sahibinde olmasa bile öncesinde tramere girmemiş bir kazası olabilir. 2007 modellerde renkli ekran yok. Çıkma parça ile tamir edilmiş olabilir.

Ayrıca şanzıman beyni neden değişir?
  • fehnw kullanıcısına yanıt
    Benimki 2009 model orjinal ekran yani
    Hatta bagajimda orjinal pazar cantam bile var

Pazar çantası benim aracın Orjinalinde de var ama ben almadım ilk sahibinden.zaten Sorduğumda kırık olduğunu söyledi üstelemedim. Ama harbi ekrana kafam takıldı. Peki usb AUX ve Bluetooth var mı

• fehnw kullanıcısına yanıt
    Yok yav sari ekran ilk nesil ekran iste, ondan sonra ilandaki gibiler geliyor sanirim, 2009 dan beri sari sari bakiniyoruz. Nasipse 2016 martta yeni haline goz kirparim

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Ekran konusu önemli.. Bu sahibinde olmasa bile öncesinde tramere girmemiş bir kazası olabilir. 2007 modellerde renkli ekran yok. Çıkma parça ile tamir edilmiş olabilir.

Ayrıca şanzıman beyni neden değişir?

http://www.otohaber.com.tr/TestMerkezi/2011/04/01/test-citroen-c4-picasso

C4 picassonun ilk ciktigi 2007 senesinde otohaber dergisinin yaptigi grand picasso testindeki siyah picassonunda gostergeleri mavi renkli. Yukaridaki linkte testten cekilmis fotograflar mevcut.

Linki izinsiz paylastim ama problem cikarmi acaba?

Hocam ben anladım renkli ekran. Yani ilan da ki gibi. Ben hala 2007 de nasıl renkli ekran var anlamıyorum. Ya çok sağlam kaza yapması ve yeni ekran ile değişmesi yada keyfe keder çok para harcayarak değişiklik yapılması lazım.

• cidden, 2007 yılındaki testte mavi ve sarı ekran var gibi duruyor,
    eee 2008-2009 da niye sadece sarıya dönmüşler, enterasan, kınıyorum
  • arkadaşlar birde bakım ve parça fiyatlarının ayrıca yakıtının yüksek olması gibi şeyler duyuyorum.tabi bunlar kulaktan dolma bilgiler olmaktan öteye gitmiyor.
    işin aslını sizden öğrenmek ister, cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    direk yakıttan başlayayım, yüksek olmasını bırakın çoğu alt kategori ve hafif araçlardan daha az yakıyor, hatta konfordan sonra en iddalı tarafı bu bence;
    örneğin şehir dışı 100km de ortalama
    uygun hızlarda 4,7 litre ,
    yüksek devirli olarak gidildiğinde 7,5 litre civarlarında görürsünüz, bence 1600kg luk bir araba için muazzam veriler.
    4 litre bile gören forumda arkadaşlar var ama bana 5 yıldır nasip olmadı.

bakımları muadillerine göre ucuz sayılabilir, 350-450 tl arası oluyor, ki yetkili servis kazığı olarak, daha ucuzada yaptırabilirsiniz,

parça fiyatları hakkında ciddi bir parça değişimi yaptırmadığım için birşey diyemeyeceğim.
  • hocam sahibinden de ki 2007 modellere baktım. bazılarında harbi renkli ekran var. muhtemelen bu o sene çıkanlarda ayrı bir donanım olarak alınan bir özellik idi. hayırlısı. ya aslında böle çıkma bir ekran bulsak değiştirsek renkli renkli :)

sayın maneger87 bakın bu araç için sakın ama sakın duyumlar ile hareket etmeyin. binin görün gezin. ondan sonra karar verin.

bende kendimden size bilgi vereyim. şehir dışı bagaj full araçta 4 kişi ve klima hep açık daha yeni 2700 km yaptım. ortlamam 6 lt

geldiğimden beri ise 1000 km yapmışımdır. devamlı sabah akşam trafiğindeyim işe gidip gelirken ortalamam 6,3 lt

kışın kış lastikleri ve eşim kullanırsa taş çatlasa 7 ye kadar çıkıyor.

önceki mesajlarımda da yazdım astra kullanıyorum 6,8 şu anda.

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. resimde 2013 yazıyor. ancak tarih resim çekilmeden önce fabrika ayarında idi. aracın motor su deposu ve sensörü değişti. ben ayar yaparken 2014 yerine 13 yapmışım.

şimdi size polo 5 lt yakıyor focus 5,5 yakıyor diyen çıkacak. bu aracı polo focus ile falan değil ağırlık ve boyut olarak bir kaşgai, ask, cmax veya ne bileyim tiguen ile falan karşılaştırın yakıt olarak.

ben arabayı alırken kimseye söylemedim bile. ve inanın almdan önde alıp 10 metre sürmüşlüğüm yoktu. şimdi satarsam veya satmaya mecbur kalırsam param olmzda küçük bir araç kullanmak zorunda kalırsam ne poh yicem diye düşünüyorum.

bakıma gelince aracınız garantili ise matekelli nin dediği gibi 350 400 civarı yetkili serviste bakımını yaptırırsınız. yok değil ise yine yetkili serviste muadil bakım yaptırısınız benim gibi işçilik parça herşey dahil 250 ye halledersiniz. ağır bakım işi çıkarsa da sanayide özel servislerde yetkili servisin yarı parasına yaptırırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehnw -- 23 Eylül 2014; 10:38:39 >

• arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim sırf bu ilgi alaka yüzünden bile bu araba alınır çok samimi söylüyorum.

bu aracı kullananlar bence özel insanlar ayrı bir oluşum var burada ve bu benim çok hoşuma gidiyor.

hiçbir soru havada kalmıyor bunun için tekrar teşekkür ederim.

imzamdaki aracın 4-5 tane (bobin arızası, sunroof arızası, volan sensörü arızası vs.)kronikleşmiş arızası mevcut.

acaba sizin araçlarında kronikleşmiş herkesin başına gelen arızaları mevcut mudur?
    scenic bir süre kullanmışlığım var, inanın sizdeki tüm arızaları yaşamıştık scenicle , bobin arızası clio muzda da olmuştu...

picassodaki kronik arıza şudur;

1- klima tuşlarındaki ve kolçaklardaki soyulma,
    klima tuşları için şablon yaptım, kendim şablonu yapıştırmaya çalışacağım,
    garanti süresi dolmadan önce değiştirdiğim halde tekrar oldu.
    kolçakları ise çıkarıp siyah sprey boya ile boyadım, hatta resimleri burada paylaşmıştım,
    orjinalinden daha iyi oldu, ama dokununca o yumuşak hissi vermiyor tabi.

2-araç yüksek olduğudan özellikle sürücü koltuğunun sol tarafı inişlerde ezildiği için potluk oluşuyor. ki boyum 1,90 dır. ama sürtünmeden inemiyorum
    ama onunda çözümünü buldum, bursa sanayi de bir firmada boş bir zamanımda yaptıracağım, bir zorluğu yokmuş

onun dışında kimi araçlarda kapı su giderlerinde tıkanma gibi şeyler yazıyor arkadaşlar ama bilmiyorum detayları...

son olarak şöyle iddialı bir şey söleyeyim:
    eğer MPV tarzı bir aile aracı arıyorsanız bence başka modellere hiç bakmayın (tabi piyasa diliyle "temizi" olmak şartıyla)

ama jip olsun ağır abi olsun 4 çeksin veya sedan olsun bastımmı uçsun gitsin diyorsanız onu bilemem,
    gerçi scenic kullanıyorsanız Picasso sizin ilacınız

• 
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.