Şimdi Ara

Gramer Kitapları Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
9
Favori
2.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yabancı dil seviyelerini bilmeden kullanacağız kaynakların kalitesini anlamakta zorlanırsınız.Bu nedenle bu bilgileri not edin.
    CEFR(Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı)'na göre yabancı dil seviyeleri şunlardır;
    A1(Beginner)
    A2(Elementary)
    B1(İntermediate)
    B2(Upper-İntermediate)
    C1(Advanced)
    C2(Proficiency)

Aşağıda önerdiğim gramer kitaplarından CEFR uyumlu olanları belirttim.

İngilizce
    CEFR uyumludur.
    Essential Grammar in Use (A1-A2)
    English Grammar in Use (B1-B2)
    Advanced Grammar in Use (C1-C2)

Almanca
    CEFR uyumludur.Her kitaba ait alıştırma kitabı da mevcut.
    A Grammatik(A1-A2)
    B Grammatik(B1-B2)
    C Grammatik(C1-C2)

Fransızca
    CEFR uyumludur.
    Grammaire Progressive Du Francais :Debutant
    Grammaire Progressive Du Francais :Intermediaire
    Grammaire Progressive Du Français :Avancé
    Grammaire Progressive Du Francais :Perfectionnemen

İspanyolca
    CEFR uyumludur.
    Gramática De Uso Del Español(A1-A2)
    Gramática De Uso Del Español(B1-B2)
    Gramática De Uso Del Español(C1-C2)

Rusça
    A Living Russian Grammar Beginner
    A Living Russian Grammar İntermediate
    A Living Russian Grammar Advanced

Buraya eklediğim diller dışında başka bir dile ait gramer kitabı önerisi isteyenler mesaj atarsa kısa sürede eklemeye çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 15 Ocak 2019; 21:12:2 >

• Selam hocam John Eastwood - Oxford Practice Grammar kitabı nasıldır. Bir bilginiz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Practical English Usage ya da Grammer in Use serisinden birisini tercih etmek istiyorum. Şu an B1 seviyesindeyim Grammer olarak. İyi bir temel atmam için bunu C1 seviyesine yükseltmek istiyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim?
  • @rat.planet acaba intermediate olarak bu oxford olan, advanced olarak sizin beğendiğiniz grammer in use kullanılır mı? yoksa tek seri halinde grammer in use dan şaşmamak mı lazımP?sizin programı uygulayacağım ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Scrubs__ -- 6 Temmuz 2020; 15:51:32 >
  • __Scrubs__ kullanıcısına yanıt
    CEFR uyumlu ise kullanabilirsin.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Grammmar In Use kullandım YKS'den sonrabir süre.Tercihler bugün bitiyor ve tekrar başlamak istiyorum ama aklımda bir soru işareti var.Ben 30 a kadar filan gelmiştim ama sanki kullanırken pek de faydalı olmuyormuş gibi-vakit israfı-geliyordu.
    Şu şekilde kullanıyordum:Sol taraftan özet konu anlatıma çalışıp akabinde sağdaki etkinlikleri çözmeye çalışıyordum.Arada anlamını bilemediklerime de cambridge fiziksel sözlükten bakıp deftere not alıyordum.1 ünite 20-25 dk.mı alıyordu ama sanki boşuna yapıyormuşum hissiyatı veriyordu.
    Hazırlığı Koç ya da Boğaziçinde okuyacağım.1.5 ayda bu kitabı bitirmek bana bir şeyler katar mı? Ne önerirsiniz? Yoksa kendimi başka şeylere mi vermeliyim? Ayrıca dinlenmek istemiyorum boş duramıyorum boş durmaktan nefret ederim eğer boş durursam ciddi şekilde kilo alacağıma eminim.
  • Selamlar

ELS YDS dergileri nasildir? Bilginiz var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • raaitben10 kullanıcısına yanıt
    Gramer konularının bütünlüğünde sıkıntı yaşıyorsunuz büyük ihtimal.
    Önce Türkçe gramer sonra İngilizce gramer öğrenmeniz gerek.Açtığım İngilizce konusunda gramer konularının çalışma sırası ve detayları var.Oradaki gibi gramer çalışın.
    Şu konu;https://forum.donanimhaber.com/detayli-ingilizce-ogrenme-rehberi--142155041
  • İngilizce için 3 kitabi birden set olarak istetip başlamak ne kadar mantıklı az çok seviyem var ama baştan temiz şekilde ilerlemek istiyorum. Ayrıca tek başıma ilerleyebilirim değil mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.