Şimdi Ara

Grafikerlik ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle merhaba arkadaşlar 4 senelik lise hayatım bir öss hüsranıyla son bulsada , karamsarlığa düşmek istemiyorum. Grafikerlik konusunda sizlerden bilgi almak istiyorum , bu işin hobi veya bir meslek dalı olup olmadığı , meslek ise gelir durumun ne olduğu , üniversite eğitimini alabilmek için kaç puan yapmalıyım ? Ayrıca internet ortamında veya ev ortamında ingilizcemi nasıl geliştirebilirim yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bir_bucuk_milyon -- 19 Haziran 2007; 23:35:18 >

• Grafikerlik okumak için ÖSS'de barajı geçip yetenek sınavında da iyi derece yapmalısın .. Bunla ilgili güzel sanatlar kurslarında ve bu kursların web sitelerinde gerekli bilgiyi alabilirsin .. Ayrıca çizim yeteneğinide bu kurslara giderek geliştirebilirsin , tabi kurstan kursa fark var .. Tüm bunları internette araştırmanı tavsiye ederim sana

İngilizce konusunda ise ; bence internette bulunan İngilizce ile Türkçe destekli sözlük ve metin çevirileri indir .. Ama bunların kelime haznesinin doğru ve zengin olmasına bak .. Bunları indirdikten sonrada Skype ile İngilizce bilen insanlarla muhabbet etmeye başla , zamanla kelime ve sözcük haznen gelişir ve belli bir altyapı oluşturabilirsin kendine ..
  • Güzel sanatlar okuyabilmek için Her üniversitenin belirlemiş olduğu baraj puanını geçmen gerek. Mesela benim zamanımdaki sisteme göre dokuz eylül 165,
    anadolu 190 hacettepe 185 puan istiyordu. Yeterli puanı aldıktan sonra üniversitenin açacağı yetenek sınavına kaydını yaptırıyosun, ağustos başına denk gelir bu işlem. Sonra yetenek sınavında başarılı olman gerek. Grafik genelde yüksek puanla alınan bir bölümdür. Yetenek sınavları içinde bir kursta hazırlanman senin için faydalı olacaktır. Ama resim yeteneğin iyi değilse sen bu işi en baştan unut. Hangi ildesin sana kurs tavsiyesinde bulunayım. Kazanca gelince işsiz kalmazsın. İşsiz grafiker çok nadirdir. Daha okuldayken iş bulursun.

İngilizce konusundada internetii boşver, gerçek ders al. Amerikan kültür fena değil, Tömer ucuz değil. gibi

• quote:

Orjinalden alıntı: noxii

Güzel sanatlar okuyabilmek için Her üniversitenin belirlemiş olduğu baraj puanını geçmen gerek. Mesela benim zamanımdaki sisteme göre dokuz eylül 165,
    anadolu 190 hacettepe 185 puan istiyordu. Yeterli puanı aldıktan sonra üniversitenin açacağı yetenek sınavına kaydını yaptırıyosun, ağustos başına denk gelir bu işlem. Sonra yetenek sınavında başarılı olman gerek. Grafik genelde yüksek puanla alınan bir bölümdür. Yetenek sınavları içinde bir kursta hazırlanman senin için faydalı olacaktır. Ama resim yeteneğin iyi değilse sen bu işi en baştan unut. Hangi ildesin sana kurs tavsiyesinde bulunayım. Kazanca gelince işsiz kalmazsın. İşsiz grafiker çok nadirdir. Daha okuldayken iş bulursun.

İngilizce konusundada internetii boşver, gerçek ders al. Amerikan kültür fena değil, Tömer ucuz değil. gibi

İstanbul içinde nereleri önerebilirsin ?

• teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çizim konusunda başarılı olduğum söylenemez daha doğrusu ilköğretim yıllarında resim dersi haricinde hiç bir çizim yapmadım , bilirsiniz o zamanlar bir ev iki çocuk birde yanına ırmak iliştirdinmi geçer not alırdık. İstanbul avcılarda oturuyorum birde öss de bölümüm EA , sınavda sadece birinci bölümü yaptım peki bu derecelendirme yane üniversiteye girmek bakılan puan ilk bölümdenmi ikinci bölümdenmi ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.