Şimdi Ara

Gpu yük'e binince fan deviri düşüyor yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartım leadtek gtx 460. zaten overclock lu halde satılan kartıma overclock yaptım sorunsuz kullanıyorum.
    gpu 860mhz
    mem 960mhz
    shader 1920mhz
    1050mV

sorunum şu ki furmark ve benzeri bi uygulama ile gpu yu test etmeye başladığım zaman, fanın deviri düşüyor. bunu yapmadan önce fanın gücünü %100 yapıyorum 3870rpm civarında dolaşıyor. gpu test açıp yük e bindiği zaman 3780-3640 arasında dolaşıyor. aynı kart dan bitanede başka masaüstümde mevcut. dün o pc de farkettim ve baktım 500rpm falan düşüyor. o pc nin güç kaynağı zaten o ekran kartı için fazla yetersiz. oyüzdendir diye düşünüyordum ama demekki burdaki psu da yetersiz geliyor. termaltake litepower 600 psu kullanıyorum 600w.

i5 760 işlemci 3.83ghz O.C halde kullanıyorum
    ddr3 16004gb kingston belleklerim var ayrıntıya girmiyorum
    1.5gb 7200 sata seagate...
    başka bir kart veya aygıt kullanmıyorum. usb den kullandıklarım 1 kablolu mouse, klavye mouse set receiver, webcam...
    psu calculator den baktığım zaman oc li hali ile 480w civarıydı sanırım güç tüketimim.

overclock u kapattığım zaman,
    725mhzgpu 900mhz mem 1450 shader 962mV

3870-3900rpm boştaki hali
    yük e bindiği zaman
    3780-3810rpm.

overclock yapmasam bile fan deviri düşüyor...

PSU su sisteminin ihtiyacından oldukça yüksek olan arkadaşlar dener ve sonucu benimle paylaşırsa herhangi ekran kartı ile fan tam güçte iken, sevinirim.D teşekkürederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.