Şimdi Ara

Gözünüz Gibi Baktığınız Arabayla Uzun Yola-Memlekete-Gitmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
1
Favori
5.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diyelim ki 60000 tlye çok temiz güzel bir 2.el araç aldınız. Gözünüz gibi bakıyorsunuz, temizliyorsunuz, dikkat ediyorsunuz. Boya koruması var, kaput koruması var, var oğlu var...Var ki aracın başına aman bişey gelmesin...

Babanız diyor ki bu kurban bayramına kurbanı memlekette keselim, ki memleket İstanbula 600-650 km uzaklıkta, 400-450 km'den sonra otobandan çıkıp nispeten daha bozuk şehirler arası yollara, 50-100 km kadar bozuk köy yollarından gideceksiniz. Ayrıca tam bir doğal yaşam alanı olduğundan ineği, öküzü, tavuğu, keçisi hepsinin bir arada olduğu otoparkı olamayan köy içine aracı park edeceksiniz...

Yani aracın başına gelmesi muhtemel, çakıl taşları, zift izleri, boynuz darbesi, araba sürtmesi, taş deymesi, toz, toprak vs. vs. bir sürü korktuğunuz etken var.

Ama 5 günlüğüne memlekete gidip hem bayramı geçirmek hem kafa dinlemek hem de uzun yol tecrübesi yaşayıp gezmek de istiyorsunuz...Ne yapardınız?

EDİT: BABAM MEMLEKETTE DEĞİL İSTANBULDA BERABERİZ ARKADAŞLAR...DİKKATLİ OKUYUP YORUP YAPARSANIZ SEVİNİRİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KafzieL -- 11 Ağustos 2015; 16:30:10 >

• Arabayı bu gibi ihtiyaçlar için alıyoruz, ufak tefek hasar/hata 'ların olması doğal.

*Aracı pamuklara sarmalayıp garaj da yatırmanın hiç bir keyfi yok.
  • Arabayı binmek gezmek kullanmak için almıyor musunuz ? Eğer evetse gidin ama yok ben kollamak seyretmek için alıyorum dersen gitme sen arabanın üretilme amacını yanlış anlamışsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mal canın yongasıdır eyv da keyfini süremedikten sonra mal neye yarar? :)

Edit: Sakınan göze kirpik batar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lynxed -- 10 Ağustos 2015; 14:13:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acikcasi bu kadar titiz olmamak gerektigini dusunuyorum sonucta bir noktadan oburune gitmek icin satin aldigimiz araclar sadece.

Birde sakinilan goze cop batar demisler, hicbirimizin aracimizin basina 5 dakika icinde birsey olmayacaginin garantisini veremeyiz, bu yuzden boyle seyleri kafaya takmayip aractan keyif almaya bakmaliyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirio -- 10 Ağustos 2015; 14:15:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomobil ulaşım için kullanılan bir "araç"tır.
    Takıntılı duyguların tatmin edilmesinde kullanılan bir "amaç" olmamalı..

Yani bence böyle, aksi görüşlere katılmasam da saygı duyarım..
  • çekici ile anlaşıp aracı çekici üzerinde memlekete götürün
  • Uzun yol derken ben de bir sey sandim. Seneye arabayla 1300 km gitmeyi dusunuyorum. Aynen dediginiz gibi yollar bozuk. Koy iste bildigin koy. Keske simdi gidebilsem diyorum

• Cevaplarınız için çok teşekkür ederim...

Yanlış anlaşılmasın uzun yolu çok severim ve her fırsatta çıkmaya çalışırım ancak ilk defa bu kadar para saydığım bir aracım oldu ve ister istemez insan biraz titizleniyor aracına.
  • basıp giderdim,bir babanın hasretinden daha önemli değil teneke parçası

• Ben de aracı yeniledim geçenlerde.

Daha bu haftasonu İstanbul-Kayseri-Nevşehir-Aksaray-İstanbul yaptım, 2 günde ~1.800 km yol gittim.

Arabayı bunun için alıyoruz, garajda yatınca kime ne faydası var?
  • Araba iyi günde kötü günde emrinde Olmalı insanın.

• Otobüs firması veya uçak firması şrklinde google da aratın. Bu firmalar belli ücret karşılığında sizi araçları ile gideceğiniz yere kadar götürür. Bu hizmet yıllardır var ama siz duymamışsınız demek

• tepe tepe kullanın ya, araba dediğin nedir ki?
    seni A noktasından B noktasına görüten bir makine.
    daha fazlası değil.
    daha fazla anlam yüklüyorsanız hata yaparsınız.
    bozulur, çizilir tamir edersiniz.
    ne olacak ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Otobüs firması veya uçak firması şrklinde google da aratın. Bu firmalar belli ücret karşılığında sizi araçları ile gideceğiniz yere kadar götürür. Bu hizmet yıllardır var ama siz duymamışsınız demek

Arkadaşım sen yanlış geldin sanırım :)

Ciddi bir soru sordum sadece şakadan oluşan bir metin yerine kişisel fikrini beyan edersen daha oturaklı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

çekici ile anlaşıp aracı çekici üzerinde memlekete götürün

Sinoplu toprak sayılırız yapma böyle espiriler sadece fikrinizi söyleyin kafi
  • La ne insanlar var ya

• KafzieL kullanıcısına yanıt
    Sana katiliyorum dostum

• O kadar sakiniyorsan araba kirala.

• Babanız çağırmış, ondan daha mı kıymetli aracınız ?

Ben sıfır araç aldım, ilçede yaşıyorum, adam akıllı asfalt yok, dağa taşa sürüyoruz sürekli, napalım memleketimi terkedelim.

Araba batacak diye kurban mı kesmeyelim?

Bu kadar dünya malına değer vermeye gerek yok.

Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi olurmuş, sizinkide o misal.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.