Şimdi Ara

Google Play Store'da nakit ödeme uygulaması başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android platformunda, iOS'tan daha fazla uygulama indiriliyor olsa da, gelir açısından bakıldığında Apple App Store'un üstünlüğü görülüyor. Ancak Google bu durumu tersine çevirmeye kararlı. Şirket Google Play Store'da nakit ödeme seçeneğini sunmaya başladı.

Mağaza aracılığı ile nakit ödeme

Şirket kredi kartı kullanmayan veya satın aldığı içeriğin tutarını telefon faturasına yansıtmak istemeyen kullanıcılar için yeni bir ödeme seçeneği sunuyor. Şimdilik Meksika ve Japonya'da kullanıma sunulacak olan bu yöntem "Bekleyen İşlemler" (pending transactions) olarak adlandırılıyor ve kullanıcılar satın aldıkları içeriğin tutarını nakit olarak ödeyebiliyorlar.

Android kullanıcısının bir oyun veya uygulama satın aldığını düşünelim. Google kullanıcıya alternatif bir ödeme seçeneği de sunuyor ve yakındaki bir mağaza ziyaret edilerek Google'ın verdiği ödeme koduyla birlikte bu tutar kasiyere nakit olarak ödenebiliyor. İşlem tamamlandıktan sonra 10 dakika içinde de kullanıcı satın alım işleminin başarıyla gerçekleştiğine dair bir e-posta alıyor. Sistemin dezavantajlarından biri ise yapılan bu ödemelerin iade edilemeyecek olması. Bu durumda da kullanıcılara Play Store kredisi verilecek.

• Carrefour da gördüm. Google Play hediye kartı gibi bir şey çıkmış. 25-50 ve 100 lira olarak var. Alıyorsun ve gidip Playstore dan o miktarda bir şeyler alabiliyorsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Carrefour da gördüm. Google Play hediye kartı gibi bir şey çıkmış. 25-50 ve 100 lira olarak var. Alıyorsun ve gidip Playstore dan o miktarda bir şeyler alabiliyorsun...
    10 Yıllık Gift Kart onlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AirSupport kullanıcısına yanıt
    Yeni gördüm valla.
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    hocam her telefon konusunda sen varsın ve bir çok yorumun aynı kalite de. Hediye kartlar ülkemizde 5 seneden daha uzun bir süredir, Vatan, Mediamarkt migros vb gibi yerlerde satılıyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dişhekimi06

hocam her telefon konusunda sen varsın ve bir çok yorumun aynı kalite de. Hediye kartlar ülkemizde 5 seneden daha uzun bir süredir, Vatan, Mediamarkt migros vb gibi yerlerde satılıyor zaten.
    Benim yeni görmüş olmam, senin mesajlarının kalitesini inanılmaz derecede arttırdı. İyi ki varsın ve bu yorumu yaptın.
    Yoksa noolurdum...
    Şu mesajda bile boş yapıyorsunuz her zaman ki gibi, bilgi ve fikir yok laf çok
  • quote:

Şu mesajda bile boş yapıyorsunuz her zaman ki gibi, bilgi ve fikir yok laf çok
    Sana ne ki? İşine gelmiyorsa, rahatsız oluyorsan orada engelle düğmesi var. Basarsın. Mesajlarımı görmezsin.
    Sana zorla mı okutuyorlar? Demek ki hoşuna gidiyor ki o düğmeye basmıyor, benimle burada laf yarışına giriyorsun.
    Önce kendi karakterine bak. Git, başka topiclerde dolu dolu laflar et. Başın göğe ersin.
    Hala uslup aynı, bilmediğinizi kabullenip susmak yerine alaya almaya çalışıp onu da beceremeyip saldırmaya başlıyorsunuz :) İyi günler hocam size bilmediğinde susmak erdemdir büyüklüktür. Bir çok konuyu bilmiyorum ve bilen arkadaşlarıma veya deneyimi olan arkadaşlara akıl danışıyorum. Sizin gibi değilim yani başımızı göğe erdirecek bir durumda yok.
  • quote:

Hala uslup aynı, bilmediğinizi kabullenip susmak yerine alaya almaya çalışıp onu da beceremeyip saldırmaya başlıyorsunuz :) İyi günler hocam size bilmediğinde susmak erdemdir büyüklüktür. Bir çok konuyu bilmiyorum ve bilen arkadaşlarıma veya deneyimi olan arkadaşlara akıl danışıyorum. Sizin gibi değilim yani başımızı göğe erdirecek bir durumda yok.
    Evet benim uslup bu. İşine gelmiyorsa blocklarsın. Niye susup, neyi kabulleneyim ki? Sen beni kabullenmek zorunda mısın?
    Tabi milletle didişmek hoşuna gidiyorsa başka.

Okuduğunuzu anlayamıyorsunuz sanırım Bilmediğinizi kabullenmek erdemdir diyorum. Niye neyi kabulleneyim diyorsunuz.
  • Gift card larda tutar belli. 25 TL ve katları.

Bu şekilde direk istediğin tutarda ürün alıp ödeme yapılacak sanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.