Şimdi Ara

Google, Motorola'nın mobil kısmını resmen satın aldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • koskoca motorola be. markayı duyunca hep aklıma Mikroişlemciler dersi geliyor.
  • Google telefon piyasasını alt üst edecek diyebilir miyiz?
  • dejavu yaşıyorum sanki..

• quote:

Orijinalden alıntı: darqshade

dejavu yaşıyorum sanki..

Niye ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beşiktaş Ulan

quote:

dejavu yaşıyorum sanki..

Niye ?

geçen sene almıştı sanki google motorolayı...
    burda hepimiz motorola google a ait sanıyorduk
  • quote:

quote:

quote:

dejavu yaşıyorum sanki..

Niye ?

Vay anasini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Google'ın Adroid 5 yıl daha açık kaynak kodlu kalacağı sözünü vermesi, Android'in kaynak kodunu kapatma iddalarının gerçek olduğunu gösteriyor. Bence tüm firmalar kendini sağlama almalı sonuçta Google kendi cihaz üreterek kapalı bir ekosistemle rahatlıkla Apple olma yolunda ilerleyebilir bu durum Samsung, LG, HTC, Sony gibi Android devleri için çok kötü bir durum, bence her firma artık kendi işletim sistemini geliştirmeye başlamalı gelecek bulanık görünüyor, her ne kadar Android'i sevsem de Dalvik yüzünden hem sistem sömüren hem gerçek bir Linux olmaktan uzak olan Android'in birde kaynak kodu kapatılırsa hiç bir çekici yanı kalmaz kaybetmeye doğru gider. Dediğim gibi her firma kendi başının çaresine bakmalı bir şekilde Nokia MeeGo'yu elinden kaçırdı şimdi Samsung Tizen olarak devam ettiriyor eğer Samsung iyi bir destek verirse Android performans açısından çok rahat tokatlayabilir, diğer firmalarda benzer atılımlar yapmalı...

• Tahminen 5 yıl sonra Android sadece Motorola'ya özel bir işletim sistemi olacak ve piyasa da iPhone ile Motorola rekabeti arasında kalacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [ILKER]

Hadi bakalım motorola için iyi olmuş açıkçası artık Samsung ve Apple mobil dünyada söz sahibi.Belki bir ihtimal onların seviyesine ulaşabilir

Google'ın Android'i olmadan Samsung şuanda akıllı telefon pazarında hiçbir şey. Bada'lı Wave serisiyle değil Android'li Galaxy serisiyle bu başarıları elde etti Samsung. Android desteği olmasa şuanda satışları dibi boylar. Zaten onun için üreticiler değişik arayışlara girdiler, Tizen projesine önem veriyorlar vs. Google'ın Motorola'yı alması ve kendisi artık telefon üretecek olması diğer üreticiler için tehdit niteliğinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyuga84

koskoca motorola be. markayı duyunca hep aklıma Mikroişlemciler dersi geliyor.

Burda söz konusu olan tüm motorola değil, "Motorola Mobility" sadece.
    Motorola sadece telefon yapan bir şirket değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

quote:

Orijinalden alıntı: hyuga84

koskoca motorola be. markayı duyunca hep aklıma Mikroişlemciler dersi geliyor.

Burda söz konusu olan tüm motorola değil, "Motorola Mobility" sadece.
    Motorola sadece telefon yapan bir şirket değil.

Sen benim attığım mesajı iyi okudun mu ? Bizde biliyoruz sadece telefon üretmediğini, zaten adını geçirdiğim derste MOTOROLA 6800 MİKROİŞLEMCİ mimarisi ni öğrendik.
  • Kısaca hayırlı olsun ...

• Motorola Hayrola ! :)

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darqshade dejavu yaşıyorum sanki..
    Niye ?
    geçen sene almıştı sanki google motorolayı... burda hepimiz motorola google a ait sanıyorduk

Google motorolanın sadece akıllı telefon bölümünü aldı. Tümünü almadı.

• Teknoloji açısından büyük bir gelişim olur diyorum.Artık google2ın cep piyasasında da bir limanı oldu.Girdiği her sektörde devrim yaratan google umarım bu sektörde de işleri değiştirir,geliştirir.
  • Çok iyi bir hamle yaptı Google. Geç bile kalmıştı.
  • Apple'ninde mobil kısmını satın alsada kurtulsak ifanlardan

• atrixe ics getirirler artık...

• Motorola'yı tekrar eski günlerine döndürebilir Google.Hali hazırda tutmuş bir Android varken sağlam tasarım,sağlam donanım ile kısa sürede beklenileni veerebilirler.

• quote:

quote:

quote:

dejavu yaşıyorum sanki..

Niye ?

Almak için girişimde bulunmuştu... böylesine uluslararası kolları olan milyar dolarlar vererek satın alacağınız bir firmayı manavdan elma satın alır gibi alamıyorsunuz... bunun için oldukça fazla yasal prosedür mevcut. adamlar ülke ülke dolaşıp anlaşma koşullarını yerine getirmek için bugüne kadar çalışmışlar. sonunda işlemler bugüne kadar uzamış.. şimdi resmi olarak satın alma işlemi bitmiş haberini okuyoruz.. olay bu kadar.... böyle şirketler pat diye satın alınamaz..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.