Şimdi Ara

Google Chrome Yer İmleri Kayıt ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
14.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Küçük bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim;
    Google Chrome da oluşturdugumuz yer imleri nereye kaydediliyor?
    (C:\Program Files\Falan filan ... gibi )
    ( Saveleyip Pc ye format attıktan sonra tekrar yüklemek için)
    Umarım meramımı anlatabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonkaplan -- 23 Kasım 2008; 21:36:27 >

• Bu kullandığın versiyonla ilgili, eğer 0.4.154... öncesini kullanıyorsan Yer imlerini kaydetmen pek mümkün değil. Backup programla ancak oluyor ama sana tavsiyem aşağıdaki adresten yeni sürümü indir ve kur, aynısın üzerine eski tüm bilgilerin kalarak kurulum yapar. Sonra yukardaki ayar işaretinden Bookmark Manager kısmından istediğini yapabilirsin. Beta aşamasında olduğundan eski sürümlerde bu özellik yoktu yeni eklendi.

• quote:

Orjinalden alıntı: ByAdmin

Bu kullandığın versiyonla ilgili, eğer 0.4.154... öncesini kullanıyorsan Yer imlerini kaydetmen pek mümkün değil. Backup programla ancak oluyor ama sana tavsiyem aşağıdaki adresten yeni sürümü indir ve kur, aynısın üzerine eski tüm bilgilerin kalarak kurulum yapar. Sonra yukardaki ayar işaretinden Bookmark Manager kısmından istediğini yapabilirsin. Beta aşamasında olduğundan eski sürümlerde bu özellik yoktu yeni eklendi.

/>

Bilgi için çok teşekürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonkaplan -- 24 Kasım 2008; 21:44:16 >

• İlk çıktığı gün,ilk indirenler arasındaydım. Ama birsürü yeni yerimim oldu,değiştirildi ve silindi.Ama format atmak zorunda kalınca hepsi gitti Chrome yüzünden. Firefox'u terketmeyi düşünmüyorum artık. Foxmarks büyük nimet, seri bir şekilde indirmelerimi yapabiliyorum FlashGot ile. Daha kullandığım birkaç eklenti daha var. Keşke FF'yi hiç bırakmasaydım diyorum şimdi kendime.
  • Google Chrome Bookmarks Location and Backup Bookmarks

Google Chrome Yer işaretlerini / Sık kullananları yedeklemek:

-----METHOD 1-----

Google Bookmarks Location in Windows 7

C:\Users\DRCEM\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

Google Bookmarks Location in Windows XP

C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default

Copy Bookmarks & Bookmarks.bak files and past after format

-----METHOD 2-----

Chromun sağ üstteki düğmesi - Yer İşaretleri - Yer imi Yöneticisi - Düzenlenin yanındaki ok - Yer işaretlerini Html dosyasına aktar
    diyerek yedek almış da olursun

Sonra aynı şekilde yer işaretlerini html dosyasından içe aktar diyerek tekrar yerine koyarsın

• teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.