Şimdi Ara

GOLF5 Modifiye

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
9.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Golfüne modifiye yapan arkadaşlar varmı? Arka tampon, ön tampon, egzost, jant gibi... Yaptıran varsa nerede yaptırdığını, fiyatını paylaşabilirse iyi olur. Resimleride paylaşabilirsiniz. Özellikle Bursada yaptırılabilecek yerleri bilen varmı? Bu konu ile ilgili bir başlık olmalı diye düşünüyorum

• En ucuz ve kolay yollu olarak Golf GTI ın marşpiyel, arka tampon altı, gerekirse son susturucusu(garantiden çıkmaz) birde biraz pahalı ama ön tamponunu taktırabilirsiniz(ön panjurdaki GTI logosu sökülmek kaydı ile tabi). Bunların hepsini yetkili servisten bulabileceğin için bir sıkıntı yaşayabileceğini düşünmüyorum. Ama tabi daha iddialı, kaliteli ve özgün parçalarda var. Bunlar daha pahalı olmakla birlikte metropollerde bile zor bulunuyor( Oettinger, Kerscher, Hoefle, ABT..). ABT nin Doğuş Oto ile anlaşması var. Kendileri getirebiliyorlar garanti dahilinde. Ama fiyatlar pahalı tabi biraz..

ABT için;
    http://www.vw.com.tr/satis_sonrasi/orijinal_yedek_parca/abt.asp?model=golfv&tip=binek

Diğer markalar için;
    http://www.bbtuning.net/urunler3.asp?model=GOLF%205

Ayrıca Volkswagen Aksesuar kısmında çok güzel eklentiler mevcut. Onlarada bakabilirsin. Votex marka ve plastikten yapılma dayanıklı ve kaliteli ürünler. Ama geçen gün kendime sordum, sadece ön tampon altı spoyleri 680ytl+boya+işçilik. Örneğin bir Oettinger komple ön tamponunun fiyatı yaklaşık 700€..

GOLF5 Modifiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Lecter -- 3 Mart 2008; 20:08:31 >

• Dostum verdiğin bilgiler için teşekkürler, çok faydalı, fiyatlarına nasıl ulaşabilirim? Bu parçaları Doğuşta taktırsak (ABT harici) garantiden çıkarmı dersin?
  • Yok garantiden çıkmaz çıkmasınada(egsoz, jant+lastik ve motor modifiyesi yapmayacaksanız) takacaklarını zannetmem, taksalar bile yüksek fiyata takarlar. Bir konuşun isterseniz. Fiyat bilgilerini ise verdiğim linkten satıcıyı arayarak öğrenebilirsiniz. Ama fikir sahibi olunması açısından;
    http://www.sahibinden.com/search.php?sKlasik=1&b[subcategories_also]=1&b[aramabolge]=&b[minprice]=&b[maxprice]=&b[pricecurr]=1&b[detay_797]=&b[detay_1744]=&b[detay_1745]=&b[ilantarih]=&b[search_text]=&b[whole_word]=1&b[sort_field]=price&b[page]=1&b[auction_id]=&b[sort_order]=asc&c2[]=15419&c=15419&b[sort_field]=price&b[sort_order]=desc&b[page]=1
    adresine bir bakın; aralarda bazı golf 5 için olan bodykitlerin fiyatları mevcut.

•  GOLF5 Modifiye

GOLF5 Modifiye

GOLF5 Modifiye

GOLF5 Modifiye

GOLF5 Modifiye

GOLF5 Modifiye

• Yani resimlere bakıyorum hoş gözüküyorda......bu jantlarla İstanbul sokaklarında dolaşmanız imkansız. Bir kar yağışı sonrası çıksınlar görelim.
    İlk fotoğrafta adam resmen jantın üzerinde gidiyormuş gibi.
    Ben benim 17" lik jantlarla bile dolaşırken tırstığım çok oluyor bu 18 veya 19" liklerle hayatta gezilmez. Eziyet olur kullanana.
  • Ben bu büyük jant olayını kadınların süslenmek ve güzel gözükmek uğruna bayağı yüksek topuklu ayakkabılar giyip yürümeye ve düşmemeye çalışması gibi görüyorum. Güzel gözükmek uğruna çekilen çile kutsaldır
  • Ayak sağlığının değerini topukları kırınca, o bilekleri burkunca anlarlar ne diyim.
  • bu işlerle bayağı uğraşmış biri olarak modifiye işine hiç girme derim daha iyi.yaptığın herşeyden sonra pişmanlık duyacaksın ve içine sinmeyecek.

benden söylemesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulligun -- 4 Mart 2008; 8:34:49 >
  • Konuyu biraz açarmısın mesela neler pişmanlık verebilir ya da hoşuma gitmeyebilir?
    Zaten böyle bir işe kalkışacak olsam ABT harici birşey kesinlikle düşünmem, jantlarıda 17" yukarısı asla takmam.Gerçi hoş biraz önce Doğuşu aradım ABT kit için verdikleri fiyat dudağımı uçuklattı. 6370 YTL ABT Kit + 1000 YTL işçilik = 7400 YTL
    Altı üstü ön etek,arka etek,yan etekler, bagaj spoileri,17" Jant, spor yaylar... 7400 YTL edemi yahu!. Zaten arabanın borcunu öderken binbir cefa çekiyorum, 7400 YTL (Hadi olsun olsun %10 indirim yapsın, 6500 YTL verilmez derim)

Bilmiyorum bana katılan varmı?

quote:

Orjinalden alıntı: mulligun

bu işlerle bayağı uğraşmış biri olarak modifiye işine hiç girme derim daha iyi.yaptığın herşeyden sonra pişmanlık duyacaksın ve içine sinmeyecek.

benden söylemesi.

• quote:

Orjinalden alıntı: Dr. Lecter

Ben bu büyük jant olayını kadınların süslenmek ve güzel gözükmek uğruna bayağı yüksek topuklu ayakkabılar giyip yürümeye ve düşmemeye çalışması gibi görüyorum. Güzel gözükmek uğruna çekilen çile kutsaldır

Harikasın yahu bu kadar güzel benzetme olabilir!
  • quote:

Orjinalden alıntı: CATIAV5

Konuyu biraz açarmısın mesela neler pişmanlık verebilir ya da hoşuma gitmeyebilir?
    Zaten böyle bir işe kalkışacak olsam ABT harici birşey kesinlikle düşünmem, jantlarıda 17" yukarısı asla takmam.Gerçi hoş biraz önce Doğuşu aradım ABT kit için verdikleri fiyat dudağımı uçuklattı. 6370 YTL ABT Kit + 1000 YTL işçilik = 7400 YTL
    Altı üstü ön etek,arka etek,yan etekler, bagaj spoileri,17" Jant, spor yaylar... 7400 YTL edemi yahu!. Zaten arabanın borcunu öderken binbir cefa çekiyorum, 7400 YTL (Hadi olsun olsun %10 indirim yapsın, 6500 YTL verilmez derim)

Bilmiyorum bana katılan varmı?

Eğer kaliteli ve abartı olmayan şık ürünlerle arabanızı güzelleştirirseniz neden pişman olasınızki? Tahminimce modifiye işinin içine girildiğinde bu işin sonunun olmaması, herzaman yeni çıkana, daha güzeline ilgi duyulması, bunlara ulaşmaya çalışırken harcanan ciddi paralar ve sonunda arabayı satarkende malesefki değerinin karşılığı alınamaması sanırım bir etken olabilir pişmanlık için. Ama dengeyi iyi kurmak lazım; al-sat yapacağınız bir arabaya yüklenmek pek mantıklı değil, ayrıca O.Z. yeni jant modeli çıkardı diye onu almak, sonra dahada yeni modeli çıktı diye diğerini zararına satıp onuda almak para kaybı yaşatacağı için belki birgün hiç başlamasaydım diyebilirsinia. Yada malumunuz yol şartlarında giderken bir çukura girdiğinizde toplamda 3-4000ytl saydığınız güzelim jantlarınız yamulup lastikleriniz balon yaptığında canınız acıyabilir. İzmir Doğuşta mavi bir ABT Golf var test için. Bildim bileli ön tampon altı spoyler kırılır ve değiştirirler ve sonuda çıkartmışlar orjinal yapmışlar. Bunların haricinde hiçbirşey arabanızı güzelleştirip kişiselliştermenizden duyacağınız hazzı etkilemez diye düşünüyorum.
    ABT kiti malesef çok pahalı. Bu sitede bildiğim kadarı ile bir arkadaş olması lazım ABTli Golf u olan. Ona danışabilirsiniz deyip deymeyeceği konusunu. Ama bence değmez. Size gönderdiğim linkteki kitlere bakabilirsiniz, daha ucuz, daha özel ve daha güzel. Mesela Avrupa' da ABT yok denecek kadar az tercih ediliyor. En fazla tercih edilenler genelde Votex(VW Orjinal Aksesuar adı altında) ve size önerdiğim diğer markalar(Oettinger, Zender vs..). Aslında bütçenizin limiti belirli ise ona göre bişeyler bakmak daha mantıklı ama..

• 1-1500ytlik jant tavsiyesi istiyorum.Golf 5 replicada olabilir. 17inch yada 16 5kol tercihim.Fotografları olursa araçların daha makbule geçer.Jantların
  • BBS jantlara bakmanda fayda var

17" BBS jant ve bridgestone lastik siyah jetta 1.4 tsi muhteşem duruyor

size tek tavsiyem camlara en açık lumar film ve 17" jant takmanız yönünde

hafif makyajlı araba daha güzel duruyor
  • quote:

GOLF5 Modifiye

Bu tampon çok hoş duruyor.Nereden temin edebiliriz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: M@rvellous

quote:

GOLF5 Modifiye

Bu tampon çok hoş duruyor.Nereden temin edebiliriz?

Bu tampon orjinal değil mi?Bir tanıdıkta var 2.0 Tdi full+full.Tampon altındaki siyah bölgeyi gövde rengine boyatmak istiyordu ordan hatırlıyorum

• Orjinalinde plakalığın altındaki bölümün tamamı siyah.Bunda bir kısmı siyah bir kısmı gövde rengi.
    Fiyatınıda merak ettim doğrusu uçuk birşey değildir umarım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: M@rvellous

Orjinalinde plakalığın altındaki bölümün tamamı siyah.Bunda bir kısmı siyah bir kısmı gövde rengi.
    Fiyatınıda merak ettim doğrusu uçuk birşey değildir umarım.

Doğru haklısın şimdi hatırladım.O bölgeyi boyamak için 400 TL istemişlerdi
  • bende tecrübeli arkadaşlara soru sormak istiyorum golf V ile ilgili.

aracım golf V ve yazın kullanmak için 18" BBS rc jantlardan düşünüyorum.
    fakat bu şekilde bir jant uygulaması ile beraber coilover set ya da en azında yay uygulaması gerekir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mulligun

bu işlerle bayağı uğraşmış biri olarak modifiye işine hiç girme derim daha iyi.yaptığın herşeyden sonra pişmanlık duyacaksın ve içine sinmeyecek.

benden söylemesi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.