Şimdi Ara

GOLF 6 vs ASTRA J ??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
20.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Farklı davranıp golf diyorum içine binince insanı kendine çekiyor.....
  • İlk çıktığından itibaren bu sınıfı sallayan golf. Bu klasmanda bu adamlar uzman.

Astra her zaman tasarımlarıyla insanları etkilemiştir ama yüzü 1 sene eskidikten sonra dönüp bakanı bile olmuyor. Tasarım görecelidir ama bence ne astranın nede golfun tasarımı iyi değil. Astra nın ön farları kasaya küçük gelmiş gibi tuhaf bir görüntüsü var golfü hiç söylememe bile gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Her sekilde astra diyorum.

(Şimdi birileri 122 golf, 140lik astradan daha seri falan diyecektir.
    Herseyin kağıt üzerinde olmadıgını görmek icin bir zahmet iki aracıda test edin.)

Senin yorumlarını beğenirim ama bu olmamış, bu yorumda mantık hatası var.
    Zaten kağıt üstündeki verilere bakılsa Astra alır bu disiplini diye düşünülür fakat aynen dediğin gibi herşey kağıt üstündeki gibi değil.
    Golf kağıt üstünde güçsüz görünmesine rağmen Astra'yı geçiyor.

Bunun dışında; Sürüş kalitesi istersen Golf al, kaldırım yanına park ettiğinde tekrar dönüp bakmak istersen Astra al derim.
  • iki araç arasında çok fazla fark yok. ben göğüs tasarımını daha çok sevdiğim için golfü tercih ederdim.
  • Astra
  • iç dizaynı gördükten sonra kesinlikle astra
  • Bu şekilde kuru kuruya tercih yapmak zor,

Mesela,

Benzinli ve manuel seçeneklerde Astra (+yol tutuş)

Dizel ve otm. seçeneklerde Golf (+konfor)

Turbo motorlarda Golf DSG ile daha seri, daha sessiz ve nispeten daha tasarruflu.

Sadece tasarım ise kesinlikle Astra

Ama R paketli bir Golf yabana atılmaz tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadLifter -- 15 Ekim 2011; 15:26:44 >
  • Golf 6, ilk çıktığında bu forumda bile 10 yorumcudan 8 i tarafından beğenilmezken şimdi forumun c sınıfındaki tercihi oldu.

http://forum.donanimhaber.com/m_51727693/tm.htm

Golfün özelliği bu. İlk başlarda yadırganır fakat göz alışınca beğeneni de artar ve yıllar yıllar sonra tasarımıyla dahi efsaneleşir. Zaten golfün müşteri kitlesi de genel olarak tasarımına aşinadır ve fazla değişiklik olsun istememektedir. Motor ve şanzıman teknolojisini hesaba bile katmıyorum.

Not; Tasarım sadece estetik görünümden ibaret değildir.

Tasarımın başarısının değerlendirilmesinde aerodinamik ve iç hacim de önemli bir kıstastır.

Golf estetik açıdan göreceli olarak belki astranın gerisinde değerlendirilebilir ama özellikle arkada sağladığı daha geniş yaşam alanı-özellikle baş mesafesi- ile mutlak manada astradan üstün bir tasarıma sahiptir.

Astra bu noktada ebat olarak daha geniş ölçülere sahip olmasına rağmen hacmi, tasarıma feda etmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

Bu şekilde kuru kuruya tercih yapmak zor,

Mesela,

Turbo motorlarda Golf DSG ile daha seri, daha sessiz ve nispeten daha tasarruflu.

yani :)
  • İç mekan kalitesine çok önem veren biri olduğum için Kesinlikle Astra. Zaten tasarımınıda beğeniyorum malzeme kalitesi sağlamlık olarakta VW nin Opelden çokta bir artısı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

Bu şekilde kuru kuruya tercih yapmak zor,

Mesela,

yani :)

Dedim ya, kuru kuruya tercih yapmak zor. Beklentiler neler ise ona göre tercih yapılır.

Son iki satırı kastediyorsanız :) Astra tabiki.
  • Tasarıma bakıp konuşacaksak Astra derim.
  • hayır genel olarak yani alacak olsan hangisini seçerdin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Her sekilde astra diyorum.

(Şimdi birileri 122 golf, 140lik astradan daha seri falan diyecektir.
    Herseyin kağıt üzerinde olmadıgını görmek icin bir zahmet iki aracıda test edin.)

o zaman bunu açıkla bir zahmet dostum

ağır olan astra performans açısından bundan daha mı iyi ?

Bu video da hız 200km yaklaşınca golf acayip belirgin bir şekilde sarsılıyor opel daha stabil gidiyor, tabi iki araçta aynı yolda gittiğini varsayarsak, fakat golf daha performanslıymış.

• Tabiki golf opel almanların yüz karasıdır. vw ile kalite olarak fark var. BU genel yorum. MOtor olarakta 122 lik tsi 140 lıktan çok daha verimli ve başarılı. Tasarım kişiden kişiye değişir ama bana göre r-design golf astradan yakışıklı.
  • Astra ile Golf arasında büyük farklar var. Golf lehine tabii ki. Özellikle iç mekan kalitesinde Golf çok önde.
  • tasarım dışıda astranın golfe hiçbir üstünlüğü yoktur.Yol tutuşuda dahil

http://www.fastestlaps.com/comparisons/opel_astra_14_turbo-vs-vw_golf_14_tsi_122ps_mk_vi.html

ton başına düşen beygir gücünde astra avantajlı olmasına rağmen golfün pist turunun daha iyi olması yol tutuşunun astranın gerisinde olmadığını hatta ilerisinde bile olduğunu gösterir.
  • Tip olarak Astıra...Gerikalan her şey için Golf akar gider
  • Golf'ün içide dışıda takoz gibi Aurisle yarışır şekilsizlikte, fakat Astra Bravo'yla beraber bu sınıfın en yakışıklıklısı iç dizaynıda gayet şık duruyor. Yani anlayacağınız ikisi arasında kalsam saniye düşünmez Astra alırım
  • Bu fiyatlarla Golf VI öldürseniz almam zaten. Ama diyelim ki fiyatlar eşit ve makul, o zaman direkt Golf alırım. Astra'da çok güzel tasarım dışında hiçbir artı göremiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.