Şimdi Ara

Golf 6 Hız Sabitleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. 2011 golf 6 comfortline Manuel aracıma hız sabitleyici taktırmak istiyorum. Çift kollu hız sabitleyici li herhangi bir direksiyon kolu alsam uyum sorunu yaşar mıyım neye dikkat etmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. Mesela N11 de şöyle bir şey alsam sorun yaşar mıyım montaj ve kodlama da? Tecrübeli arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/volkswagen-golf-6-sinyal-silecek-kolu-unitesi-2009-2013-cruise-P366665170" data-href="http://n11.com'dan VOLKSWAGEN GOLF 6 SİNYAL + SİLECEK KOLU ÜNİTESİ 2009--2013 CRUİSE seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/volkswagen-golf-6-sinyal-silecek-kolu-unitesi-2009-2013-cruise-P366665170">Golf 6 hız sabitleyici

• Önce aracında altyapısı var mı onu öğrenmen lazım bazı araçlarda altyapı hazır sadece tuş eklenmesi ve yazılımdan aktifleştirmek yeterli oluyor. Bazı araçlarda tesisat yok mecburen tesisat kablo belkide bazı parçaların değişimi vs gerekir...

Bir özel bir servise sonra doğuşa sor fiyat al işin ehli değilsen bu projeler bezdirebilir. Ben basit birkaç şey yaparken bile baya yoruldum araçta çalışma pozisyonu rahat olmuyor. Bazı aletler olmayınca tıkanıyorsun vs,

Kodlama kablo yazılım varsa uğraşılırda eeprom bellek (ecu) ile uğraşmak risklidir. Aynı şey değil ama ben bıos ile uğraşırken (oda eeprom bellek) bir işlemi yapmayı unutunca güncelleme sonucu pc den tepki alamadım servise para bayıldım. Yanlış işlem yaparsan ecu düzgün çalışmayabilir o zamanda çekiciye yüklersin arabayı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 3 Kasım 2019; 0:46:51 >
  • Hocam servis malum çok para istiyor. Özellerde hem parçası olan hem de takan bulamadım Afyondayım. Parça satan var N11 gittigidiyor letgo da falan. Artı montaj kodlama yapan var. Uyumlu parçayı bulmakta zorlanıyorum zaten. Peki altyapısı var mı yok mu bunu nasıl öğreneceğim 2011 ocak çıkışlı aracım
  • Oncelikle facebookta glof6 grubuna üye olursan ordaki arkadaslar taktırdı. En net bilgiyi alabilirsin. Bende golf 6 muadili octavia a5 kasa vardi 2011 model ve kendim takip kodladim hiz sabitleyiciyi. Elin elektronik islerine yatkinsa aslinda cok basit fakat onemli olan uyumlu kolu alman. Simdi direksiyon uzerinde yol bilgisayari tuşu var mi onu bi soylemen lazim. Eger yoksa tus, silecek uzerindeki tuslardan uol bilgisayarina giris yapiyorsundur. Ona uygun kol alman gerekiyor eger cift kol degisimi yapilacaksa. İnsallah direksiyon zembereğin sabitleyiciye uyumludur ve bcm hattina kablo çekilmiştir. Bol şans simdiden. Eger piyasaya yaptircaksan ve sadece kol degisimiyle olacaksa sakin 1000-2000 tl rakamlar isteyen esnafa bulasma. Cunku kolun fiyatini gordun. Hadi 100 tl de iscilik aldin. En babasi 500 tlye olur bu is eger aracin dedigim sekilde uyumluysa.
  • quote:

Hocam direksiyon üzerindeki sağ tarafta bulunan tuşlardan yol bilgisayarına girip ayar yapıyorum. Direksiyonum aynen şu şekilde
    Golf 6 Hız Sabitleme

Yukarıdaki n11deki cihaz işimi görür mü acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercan-2626 -- 3 Kasım 2019; 4:24:58 >
  • Araştırmak lazim. Direksiyon zemberegin uyumlu degilse ve bcm unitesine kablo cekilmediyse kol degistirip kodlatman bisey ifade etmez. Once onlari degistirip Sonra kolu takman lazim. Erdem dertsiz in videosuna bak youtube tan orda anlatiyor.
  • mfeker89 kullanıcısına yanıt
    Baktım ona izledim hocam ama üretim tarihini bilemiyorum Aracın işte ocak 2011 tescil onu biliyorum sadece
  • Ozaman pc ye baglatcan arabayi. Bcm unitesinin parca numarasina baktircan. Ona göre yorum yapcaz
  • Direksiyonun üst kısmını dökünce görünen etiket mi hocam numarasına bakan dediğin?
  • Hocam bcm unitesi fren pedalinin ustunde kaliyo. Aracin beyni dedikleri mal bu. Body Control Module. Bu mal aracin butun sistemiyle kablo vasıtasıyla haberleşip Yönlendirme sagliyor. Mesela eger direksiyon zembereğinden kablo hatti bcm e cekildiyse fabrikada. Sen hiz sabitleyici kolunu taktiginda ve kodladiginda aracini artik set tusuna bastiginda bcm e sinyal gidiyor ve aracin butun gaz devrini yakit akışını artik ayarladigin hiza gore kontrol ediyor ve surekli ayni hizda gitmeni sagliyor. Yolun egimine gore aracin devrini yukseltip alcaltiyor. Aracin denetlenecek butun birimleriyle bu denetleyip haberlesme sagliyor yani. Bcm ulaşman zor oldugu icin vagcomdan okuyum parca numarasini ogren diye yazmistim.
  • Yarın pcye bağlatacağıö bakalım inş dediğin gibidir hocam
  • Evvela aracın enjeksiyon beyninde bu altyapı var mı yok mu diye kontrol ettirmek lazım. Misal Renault Fluence joy otomatiklerden itibaren tesisat hazır çıkıyor. Kendi aracımda touch 5 ileri manuel, vites körüğünün oraya baktığımda tesisatı gördüm, ancak bilgisayarda kontrol ettiğimde hız sabitleyicinin enjeksiyon beyninde var olduğunu fakat yazılımsal olarak kilitli olduğunu fark ettik. Çıkma düğmeli direksiyon aldım ve tesisatı kesip uzatarak açma kapama düğmesini ekledim. En son özel serviste clip cihazı ile aktif edildi. 7 aydır kullanıyorum stabil çalışıyor. İnşallah sizin araçta da altyapı ve tesisat hazırdır da zorluk çekmezsiniz. Ben bu konuda çok uğraştım 2 ay boyunca, bir takım ustalar imkansız sen rüya görüyorsun dedi, bir kısmı da full paket aracın beynini buna kopyalayabileceklerini ancak riskli olduklarını belirttiler, tabiki ben yılmadım ve bu işi başardım. O zamanın maliyeti bana 480 tl di.

• Hocam parça buldum gibi bir şey de sizin bahsettiğiniz altyapı olayı ile uğraşıyorum var mı yok mu nasıl anlayacağım bilmiyorum açıkçası
  • istanbulda misin?
  • Yok hocam Afyon Eskişehir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.