Şimdi Ara

Golf 1.2 TSI DSG testi ve 1.4 TSI 122 DSG değerlendirmesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
5.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Orijinalden alıntı: Anro

quote:

Emeğine sağlık banchi doğanım
    20 bin km Golf 7 Tdi kullandım yol tutuşu bana hitap etmedi

Abi senin o yol tutuşunu premium araçlar karşılar.

Şuan kafam rahat kardeşim

Hiç bozulmasın o zaman abi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dsg varsa biz yokuz malesef..

Onun arızasına verecek paramız yok

sıfır alıp garanti uzatıp binebilirsiniz ama ben sıfır almadığım için garantisi bitmiş ikinci el bir dsg yi almam şahsen.
  • airarmada A kullanıcısına yanıt
    Daha önce 2004 model golf 4 kullanıyordum geçen sene tam bu zamanlar Civic aldım. Konfor açısından 2004 model golf ile bile Arasında fark var. Yol sesini fazla alıyor. Boya su bazlı ve oldukça hassas. LPG olduğu için yedek lastik bagajda oluyor gerçi çok yer kaplamıyor.

Civic LPG olması avantaj istanbul şehir için de 100 km de 10 lt gaz yakıyor.
    Gazı su an 2.10 dan alıyorum.
    Uzun yolda araç çok keyifli. 105 hp golf benzinli olmasına rağmen 160 km hiz üstünde beni tedirgin ediyordu. Civic ise özellikle 140 km Hız a ulaştıktan sonra acayip zevk veriyor. Honda yüksek devir çevirmeyi seviyor. Biraz hızlı girilen dönüşlerde filan oldukça Güvenli yol tutuşu guzel 180 km hızlarda golf de Yaşadığım tetirginlik yoktu.

Bunun yanında sunduğu donanımlar fazla. Koltuk Isıtma sunroof ve LPG kiti ile fiyatı diğer Araçlara göre uygun. Koltuk Isıtma aklımdan geçmezdi ama olunca kış günü klima etkisini gösterene kadar Sırt ve puffy nin ısıyi hissetmesi hoş oluyor
    Honda ayrıca 150 bin km yada 6 yıl garanti sunuyor.

Tabii her 10.000 km de bir Bakım ve yaklaşık 600 tl tutmasında olumsuz lük olarak belirtmem Lazım.

Kısaca: konfor ve ince düşünce acısından golf çok önde diye bilirim. Civic Sehir içinde biraz ağır kalabilir ama bunu da vites deki kollarla aşılabiliyor.

Donanım, fiyat, LPG opsiyonu, 6 yıl garanti, sorunsuzluk olarak Civic fena araç degil. Tabii birde gaza asılınca motor sesi iyi çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemele -- 20 Aralık 2014; 13:30:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Daha önce 2004 model golf 4 kullanıyordum geçen sene tam bu zamanlar Civic aldım. Konfor açısından 2004 model golf ile bile Arasında fark var. Yol sesini fazla alıyor. Boya su bazlı ve oldukça hassas. LPG olduğu için yedek lastik bagajda oluyor gerçi çok yer kaplamıyor.

Uzun yolda araç çok keyifli. 105 hp golf benzinli olmasına rağmen 160 km hiz üstünde beni tedirgin ediyordu. Civic ise özellikle 140 km Hız a ulaştıktan sonra acayip zevk veriyor. Honda yüksek devir çevirmeyi seviyor. Biraz hızlı girilen dönüşlerde filan oldukça Güvenli yol tutuşu guzel 180 km hızlarda golf de Yaşadığım tetirginlik yoktu.

Bunun yanında sunduğu donanımlar fazla. Koltuk Isıtma sunroof ve LPG kiti ile fiyatı diğer Araçlara göre uygun. Koltuk Isıtma aklımdan geçmezdi ama olunca kış günü klima etkisini gösterene kadar Sırt ve puffy nin ısıyi hissetmesi hoş oluyor

Tabii her 10.000 km de bir Bakım ve yaklaşık 600 tl tutmasında olumsuz lük olarak belirtmem Lazım.

Kısaca: konfor ve ince düşünce acısından golf çok önde diye bilirim. Civic Sehir içinde biraz ağır kalabilir ama bunu da vites deki kollarla aşılabiliyor.

Donanım, fiyat, LPG opsiyonu, 6 yıl garanti, sorunsuzluk olarak Civic fena araç degil. Tabii birde gaza asılınca motor sesi iyi çıkıyor

10binde bir bakıma 600TL mi?

LPG li araç için? Hayatta almam, geçiniz...

Renault Megane 3 dizel, 20binde bakıma girer, bakımı 340TL civarı tutar...

Daha yeni ağır bakıma girdim 1100TL tuttu. Hatta ve hatta garantisi biteli 1 yıl olmasına ragmen deri direksiyon simidi garantiden ücretsiz değişti...Honda neyin kafasını yaşıyor? Ayıp birşey, yağını ,hava filtresini , polen filtreini değiştirecek 600 lira alacak ayıp.

• hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Eğrisini doğrusunu yazdım. Belirttiğiniz bakımlar yapıldı 580tl ödedim.
    Maalesef durum bu. Garanti olayı olduğu için mecburi gittik. Araç alırken Aracın Bakım period ları ve ücretleri incelediğim bir nokta değildi.

LPG olmasa ve bana göre farklı bir tarzı olmasa Civic almam. Ama dediğim gibi Yakıt, Donanım ve sorunsuzluk ön planda.

• vetenes kullanıcısına yanıt
    O konuyu hiç söyleme zaten makyaj öncesi 70 e zar zor sattıkları araca 96-100 istemeye başladılar

Gözünü seveyim küçük şehrin istanbul neymiş

Bu arada senin araba gelmedi mi.daha ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cetiner19

O konuyu hiç söyleme zaten makyaj öncesi 70 e zar zor sattıkları araca 96-100 istemeye başladılar

Geldi konu bile açtım

• quote:

Eğrisini doğrusunu yazdım. Belirttiğiniz bakımlar yapıldı 580tl ödedim.
    Maalesef durum bu. Garanti olayı olduğu için mecburi gittik. Araç alırken Aracın Bakım period ları ve ücretleri incelediğim bir nokta değildi.

LPG olmasa ve bana göre farklı bir tarzı olmasa Civic almam. Ama dediğim gibi Yakıt, Donanım ve sorunsuzluk ön planda.

Yanlış anlamayın, biraz böyle agresif bir çıkış oldu fakat, yerli bir otomobile böyle fahiş fiyatlar istemelerine kızıyorum.

Yani Renault'dan ne farkı var bu aracın bakımının? Tamam, premium araç olsa anlarım BMW ve Mercedes aldığınızda herşeyi premium ödüyorsunuz, Premium'un bir bedeli var, fakat Honda Premium bir araç değil.

Aynı şekilde bende de Seat var, o da bakıma yüksek istiyor ve kızıyorum, bir daha Doğuş 'tan araç almayı düşünmüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Orijinalden alıntı: cetiner19

Geldi konu bile açtım

Gözden kaçırmışız demekki

• hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Agresif bulmadım
    Servis konusu evet yaptıkları iş in ederi hadi olsun 300tl.
    Yanlış anlamayın ama servis Yüzünden ben Renault araç almam her sene 0 km araç almıyorum Hayatım daki ilk 0 km araç bu da istediğim olsun.

Ama servis politikası Saçma sapan ve müşteriyi yolma odaklı.

Ben bir Bakım daha yaptırır ya araç değiştirir yada özel servise giderim.

• quote:

Civicteki sürüş zevki hiçbir c sınıfında yok bence o konsolu yeter,Süspansiyonlarda ve yalıtımda golf tabiki alır ama civicten sonra golf e binince b sınıfı araca binmiş gibi oluyordum.

• Yerinizde olsam Özel servis'e giderim.600 TL'ye Yaptırdığınız bakımın aynısının 200 Tl'ye rahatlıkla yaptırırsınız.Ayrıca yukarıda bahsi geçen Honda civic Bırakın 6 Yılı 16 Yılda bile problem çıkartacak bir araç değil Yani 6 Yıl garantisi var diyerek kendinizi boş yere özel servis kazığına bağlamanıza gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bozkırın Tezenesi

quote:

Civicteki sürüş zevki hiçbir c sınıfında yok bence o konsolu yeter,Süspansiyonlarda ve yalıtımda golf tabiki alır ama civicten sonra golf e binince b sınıfı araca binmiş gibi oluyordum.

O konsol benim Civic almama sebebim. Sınıfındaki en mantıklı araç elegance Civic+LPG.
    İç hacimleri arasında bir fark göremedim iki araç arasında.

• Yok o kadar da değil hemsehrim ikisi farklı klasmanda. Golf kendi klasmaninin en iyi araçlarından biri.
    Civic fiyat, performans ve donanım olarak sedan c segmentinde değerlendirilme si gereken adaylardan.

• 66.300tl nasıl uygun oluyor, nerede yaşıyorsunuz acaba?

Extra garantiyle alınırmış. E sürüş konfor paketi de olsun bari. Etti 70bin lira.

Daha donanımlı dizel otomatik gt-line megane o fiyata. Yine hyundai, kia nın dizel otomatikleri daha uygun, daha donanımlı.

60bin lere daha donanımlı, benzinli otomatik araçlar alınabilir.

Toyota auris 1.6 advanced cvt, kia ceed, hyundai i30, renault megane, citroen c4 gibi araçlar daha mantıklı.

70bine donanımsız, 1.2 motorlu golf almak ve bunu övmek saçmalıktan başka bir şey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uurum

66.300tl nasıl uygun oluyor, nerede yaşıyorsunuz acaba?

Extra garantiyle alınırmış. E sürüş konfor paketi de olsun bari. Etti 70bin lira.

Daha donanımlı dizel otomatik gt-line megane o fiyata. Yine hyundai, kia nın dizel otomatikleri daha uygun, daha donanımlı.

Toyota auris 1.6 advanced cvt, kia ceed, hyundai i30, renault megane, citroen c4 gibi araçlar daha mantıklı.

70bine donanımsız, 1.2 motorlu golf almak ve bunu övmek saçmalıktan başka bir şey değil.

Hangi GT-Line 70 bin hocam? Sürüş konfor paketi 1.500 lira, 1.200'e geliyor indirimle, +garantiyle toplam 2.000 ödesen, zaten 66.500'den 64'e düşüyorlar, 66'ya alıyorsun.

Hyundai-Kia grubuna zaten değindim dizel olmasına rağmen muazzam yakıyor. Megane'da 66 bin değil. EE? nesi saçmalık acaba? En az yakan dizelden 1 litre fazla yakıyor bu araba ekstrem koşullarda. Benzinli motorun akıcılığı sessizliği ve homojenliği kar kalıyor, ayrıca vergi avantajımız oluyor yılda 1 depo .

• quote:

Emeğine sağlık banchi doğanım
    20 bin km Golf 7 Tdi kullandım yol tutuşu bana hitap etmedi

Bu mesajın nesini eksilerler anlamak mümkün değil.
    Bol donanımlı dizel otomatik Citroën C4 kullanıyorum.Bir önceki aracım 1.2 manuel comfortline Golf dü biliyorsun.
    Golf ü c4 almak için satmamıştım orası ayrı ama keşke Golf ü satmasaymışım diyorum.
    Benim c segment hb de üç favori aracım var.
    1.Golf 1.2 tsi
    2.Leon 1.4 tsi fr
    3.Bmw 116i

• quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

quote:

Orijinalden alıntı: uurum

66.300tl nasıl uygun oluyor, nerede yaşıyorsunuz acaba?

Hangi GT-Line 70 bin hocam? Sürüş konfor paketi 1.500 lira, 1.200'e geliyor indirimle, +garantiyle toplam 2.000 ödesen, zaten 66.500'den 64'e düşüyorlar, 66'ya alıyorsun.

Hyundai-Kia grubuna zaten değindim dizel olmasına rağmen muazzam yakıyor. Megane'da 66 bin değil. EE? nesi saçmalık acaba? En az yakan dizelden 1 litre fazla yakıyor bu araba ekstrem koşullarda. Benzinli motorun akıcılığı sessizliği ve homojenliği kar kalıyor, ayrıca vergi avantajımız oluyor yılda 1 depo .

Golfü pazarlıklı dip fiyatından değerlendirip diğerlerini liste fiyatlarından değerlendirmek haksızlık değil mi? Ayrıca golfte extra garanti 2bin lira civarı.

Yeni megane hb 1.6 cvt gt-line 57.600tl, 1.5 dci edc gt-line 70.600tl. Bunlar liste fiyatları. Pazarlıkla daha uyguna alınabilir. Donanım olarak kıyaslanmaz bile golfle. Tüketim olarak zaten kıyaslanmaz.

Geçen hafta forumda hyundai i30 elite dizel otomatik alan oldu 66bin liraya. Elite donanım ile comfortline golf bir mi? Style donanım bile daha dolu comfortline'dan. Dizel otomatik hyundai kia çok yakıyor ama kuruş bazında golf tsi'den fazla yakmazlar.

Toyota auris advanced cvt 63.700 liste fiyatı var. Pazarlıkla 61- 62binlere alınabilir. Daha donanımlı, lpg uyumlu.

Saydığım seçeneklerin çoğunun arka süspansiyonu bağımsız. Bu seçenekler varken golf mantıklı olamaz.

• eczman2000@yahoo.com E kullanıcısına yanıt
    Hocam hoşgeldin tekrardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Hocam hoşgeldin tekrardan.

Hoşbulduk :)
    Pek takılmıyorum buralara.
    Dün de Haluk (@haluk23)aradı.Gece 4 de mesaj yazmışsın hayırdır diye.
    Daha çok facebook a takılıyoruz.
    Forester incelerken yine yazmadan duramadım demek ki ;(
    Ama halâ bıraktığımız gibi..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.