Şimdi Ara

God of War, Uncharted ve Ghost of Tsushima PC'ye geliyor iddiası (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
4.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ps4 e forza horizon 4 çıkarsalar ne güzel olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Antikaruh

İşte tam da demek istediğim bu idi ... Nice God of War'lar bu 500 mb'lık yapımlar yüzünden gelmiyor, gelemiyor, gelmeyecek. Ne kadar da büyük zararlar görüyor musunuz ?

500 mb'lık 2 kişinin yaptığı bir oyunla milyon dolarları ütülenmiş çuvallarla taşımak varken, kim uğraşsın film gibi kusursuz oyunlar yaparak, ödüller alıp, mühendis maaşına talim olmayı... Yada 200-300 milyon dolar harcayıp, 400-500 milyon dolar kar etmeyi ...

Yaşasın pixel art, yaşasın boyutu gb'ı geçmeyen 3ds'e makam dizdirecek oyunlar. Yaşasın yeni düzen !

RDR 2 konsol satışları 31 milyon, PC satışları 1 milyon ! (ilk ayında borderlands 3'e yenilmişti, eminim bunu da EGS'ye ve optimizasyona bağlarsınız)

Detroit 5 milyon konsol, 400.000 PC (o da yalvar yakar twitch entegrasyonu ile)

HZD 10 milyon üzeri sadece PS4'te ! PC satışları 700.000 bandında tıkandı.

Bütün bu rakamları PC kullanıcılarının, total konsol satışlarının tamamının toplamını 2'ye katladığını bilerek bir beyin fırtınası edin ... 1 milyarın üzerinde tekil cihaz, 500 milyon civarı pazar, sadece Steam 200 milyonu elinde tutuyor.

Bu oyun satışları nedir böyle ? Konsolu 10-20-30'a katlamaları lazım. Ama piratebay dururken ? Rarbg dururken dimi ...

RDR 2'nin PS4'te sattığı kopya sayısı: 14 Milyon

RDR 2'nin Xbox'ta sattığı kopya sayısı: 5.77 Milyon

RDR 2'nin toplamda sattığı kopya sayısı: 31 Milyon

matematiğini sen yap, ama bu sefer düzgün yap gözünü seveyim.

Şunu da göz ardı etmeyelim, Demon's Souls Remake PS5'le beraber çıkışından beri sadece 18.000 adet sattı. Bu gülünç bir sayı, bu oyun PC'ye çıkmış olsaydı nasıl bir satış farkı olacağını tahmin edebiliyorsunuzdur umarım. Konsol sattırdı falan filan argümanıyla gelmeyin, o konsollar güzelce scalperlara satıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Royer -- 8 Mart 2021; 14:22:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Antikaruh

İşte tam da demek istediğim bu idi ... Nice God of War'lar bu 500 mb'lık yapımlar yüzünden gelmiyor, gelemiyor, gelmeyecek. Ne kadar da büyük zararlar görüyor musunuz ?

500 mb'lık 2 kişinin yaptığı bir oyunla milyon dolarları ütülenmiş çuvallarla taşımak varken, kim uğraşsın film gibi kusursuz oyunlar yaparak, ödüller alıp, mühendis maaşına talim olmayı... Yada 200-300 milyon dolar harcayıp, 400-500 milyon dolar kar etmeyi ...

Yaşasın pixel art, yaşasın boyutu gb'ı geçmeyen 3ds'e makam dizdirecek oyunlar. Yaşasın yeni düzen !

RDR 2 konsol satışları 31 milyon, PC satışları 1 milyon ! (ilk ayında borderlands 3'e yenilmişti, eminim bunu da EGS'ye ve optimizasyona bağlarsınız)

Detroit 5 milyon konsol, 400.000 PC (o da yalvar yakar twitch entegrasyonu ile)

HZD 10 milyon üzeri sadece PS4'te ! PC satışları 700.000 bandında tıkandı.

Bütün bu rakamları PC kullanıcılarının, total konsol satışlarının tamamının toplamını 2'ye katladığını bilerek bir beyin fırtınası edin ... 1 milyarın üzerinde tekil cihaz, 500 milyon civarı pazar, sadece Steam 200 milyonu elinde tutuyor.

Bu oyun satışları nedir böyle ? Konsolu 10-20-30'a katlamaları lazım. Ama piratebay dururken ? Rarbg dururken dimi ...

Sen bir oyunu düzgün çalıştırıp port edemezsen niye ben para vereyim bu oyuna? Boş boş yazmışsın 1920 1080 ultrada şu grafikleri veren oyuna niye para versin al bak şimdi oyundan çekip atıyorum görüntüyü.İyi bak bakalım 3310dan hallice grafiklere.

God of War, Uncharted ve Ghost of Tsushima PC'ye geliyor iddiası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReiseReise -- 8 Mart 2021; 16:17:46 >

• Umarım gelir, isteyen istediği platformda oynayabilsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReiseReise

Sen bir oyunu düzgün çalıştırıp port edemezsen niye ben para vereyim bu oyuna? Boş boş yazmışsın 1920 1080 ultrada şu grafikleri veren oyuna niye para versin al bak şimdi oyundan çekip atıyorum görüntüyü.İyi bak bakalım 3310dan hallice grafiklere.

Alıntıları Göster

Hocam resolution scale'i düşürüp öyle atmışsınız fotoyu. Lütfen bunu bilerek yapmadığınızı söyleyin, eğer bilmiyorsanız Ekran ayarlarından resolution scale (Türkçe'si Çözünürlük Oranı olabilir) ayarını %100 yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReiseReise

Alıntıları Göster

Umarım şakadır render scale %50 bile değil attığın görüntüde 480p'de render ediyorsun şuan. Ekran sekmesinde 5. sıradaki ayarı %100 yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 8 Mart 2021; 18:56:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

Umarım şakadır render scale %50 bile değil attığın görüntüde 480p'de render ediyorsun şuan. Ekran sekmesinde 5. sıradaki ayarı %100 yap.

Alıntıları Göster

Aynen kanka sana şaka yapıyorum.Bu arada benim hatam imiş adaptif fps kapalı olduğu için render scale kapatmış kendini otomatik

• God of War ı youtubede oynadım...

• Keşke Microsoft sahip olduğu tüm stüdyoların çıkarttığı oyunları sadece pc ve xbox özel yapsa

• Valla keklik niyetine gider aslında, fena değil. GoW serisi Ascension hariç oynadım ama şöyle bir full seri olarak gelse hepsini 2k-4k oynarız. Güzel olur. GoT fena bir eklenti olmaz sanırım, tatlı niyetine gider. Uncharted da Tomb Raider gibi oynanır unutulur ama gideri var. Hepsini geçtim de Spider-Man asıl gelse o güzel olur. Gözüm bir tek onda kaldı ama sırf tek oyun için de Sony pisliğinin ağına düşüp konsol alacak değilim. Amacını çalıştırıyor zaten adamlar maşallah. Exclusive olayı inşallah biter ya da bunu yapan kavşaklar batar da rahat bir nefes alırız.

• Ah nerede, vah nerede?

Makineye özel oyun 2021'de bana saçma geliyor. Sanki diğer makinelerin teknolojilerinin gücü yetmeyecek. Bu zamana kadar bir oyun için konsol almadım, hatta hediye gelen PS1 dışında konsolum yok. Sadece oyun için makine almaktansa düzgün bir PC almak bana hep cazip gelmiştir ve 1,5 yıl önce de böyle yaptım, mutluyum. Hem oyununu oyna hem de her işini yap. İşlerin için ayrı cihaz, oyun için ayrı cihaz ve üstüne konsoldan kaliteli görüntü için düzgün TV, fiyatı kırmak için kardeşlik... Hiç uğraşamam. St, Ub, Or sağ olsun, uygun fiyatlarla oyun bulabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 9 Mart 2021; 0:33:8 >
  • Yalanıp yutulmuş oyunlar ama Bloodborne için beklemedeyim. En azından fps bazlı 60 sabit alınır ve en güzel yanı modlamaya açık olması.

Birde ex diye bir tabi olayı bitti gibi en azından çıkışından 1-2 yıl sonra artık tüm sony konsol özel oyunları pc'de görme ihtimali artıyor. Güzel bir gelişme bir oyunu 700-800 tl kakalamayı biliyorlardı bu yolla en kötü daha uygun fiyata alma yolu açılır veya kırık versiyonu beklenir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.