Şimdi Ara

go-kart yapalım (576. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.130
Cevap
134
Favori
3.331.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin aks'a dişlileri ve disc freni nasıl baglıcaz kaynaklamı yoksa başka bir yöntemi varmı yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Konuyu neredeyse 3 haftadır takip ediyorum fakat net bir fikir belirmedi bununla ilgili kafamda yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafagkdg

Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin aks'a dişlileri ve disc freni nasıl baglıcaz kaynaklamı yoksa başka bir yöntemi varmı yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Konuyu neredeyse 3 haftadır takip ediyorum fakat net bir fikir belirmedi bununla ilgili kafamda yardımcı olursanız çok sevinirim.

böyle
     go-kart yapalım

• quote:

Orijinalden alıntı: narutotalha

quote:

Orijinalden alıntı: mustafagkdg

Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin aks'a dişlileri ve disc freni nasıl baglıcaz kaynaklamı yoksa başka bir yöntemi varmı yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Konuyu neredeyse 3 haftadır takip ediyorum fakat net bir fikir belirmedi bununla ilgili kafamda yardımcı olursanız çok sevinirim.

böyle
     go-kart yapalım

cevabın için teşekkür ederim kardeşim acaba dişliye ve diske vidalanan parçayı hazır bulabilirmiyim ?

• Elimde 3 adet 2nci el murayyev ileri geri defransiyel bulunmaktadır...almak isteyen varsa nu telefondan bana ulaşa bilir....0532 353 37 56 bu numaradan ciddi alıcı varsa ulaşabilir...mesaj atmayın bakılmıycaktır direk telden ulaşınız... Kocaeli gebze tanesi 250 tldir..pazarlık payı yoktur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İSMAİL ÖNALAN -- 3 Mayıs 2014; 15:08:01 >
  • arkadaşlar aldığım aks ve diferansiyeli kullattm küften yağdan eder kalmadı şim di boya zamanı tafsiye Ederim..
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

• Yavaş yavaş ilerliyoruz.İnşallah bitince bütün detay resimlerini yükleyeceğim arkadaşlar.

Yalnız öndüzende sıkıntılar yaşıyorum.direksiyon kutusunu fazla kısaltmışız.bakalım nasıl olacak :D

https://store.donanimhaber.com/1c/e7/20/1ce720eab36526d838a374a12eb4e0af.jpg
    https://store.donanimhaber.com/e6/10/33/e610333165fb1f81da4f344d7bcbd653.jpg
     go-kart yapalım go-kart yapalım

• quote:

Orijinalden alıntı: jedemir

Yavaş yavaş ilerliyoruz.İnşallah bitince bütün detay resimlerini yükleyeceğim arkadaşlar.

Yalnız öndüzende sıkıntılar yaşıyorum.direksiyon kutusunu fazla kısaltmışız.bakalım nasıl olacak :D

https://store.donanimhaber.com/1c/e7/20/1ce720eab36526d838a374a12eb4e0af.jpg
    https://store.donanimhaber.com/e6/10/33/e610333165fb1f81da4f344d7bcbd653.jpg

Hayırlı olsun abi çok güzel olmuş şu ana kadar ne kadat mal oldu teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• jedemir J kullanıcısına yanıt
    hocam moaşallah çoğu bitmiş ha gayret elinize yüreğinize sağlık
  • jedemir J kullanıcısına yanıt
    hocam tofoş gurbu mu direksiyon kutusu
  • suett kullanıcısına yanıt
    size ne kadar uyar bilemem ama Ankara Yıldız Sanayii sitesi ..." yok yok bakkaliyesi " gibi ..
    ne ararsan var
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.ozaydin

hocam tofoş gurbu mu direksiyon kutusu

Evet kus serisi. Mumkun oldukca resim cekiyorum ama yogunluktan siteye atamiyorum.insallah bitince butun parcalari detayli cekerek sizlerle paylasirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erenclk E kullanıcısına yanıt
    Şase duruyor mu arkadaşım.. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre bozkurt

rc_car arkadaşım aracın arka fotosu

go-kart yapalım

emre bozkurt kardeşim., öncelikle tebrikler çok başarılı bir çalışma. Ben de benzer bir şey yapmakiçin parça topluyorum
    .defransiyeli aldım arka süspansiyon bağımsız olacak sizin ki gibi ,ancak arka frenleri nerede yaptınız resimlerde göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre bozkurt

quote:

Orjinalden alıntı: fly_omur

quote:

Orjinalden alıntı: emre bozkurt

buda son hali arkadaşlar

go-kart yapalım

Hocam Çok Başarılı Olmuş Sizin Motor Neydi Acaba

saol teşekkürler 150cc scooter motoru muravey diferansiyeli var 2kişi arkasına asıldık motoru durduramadık o kadar güçlü oldu

ayrıca scooter motor ile defransiyelin bağlantısı hakkında bilgi ve fotoğrafa ihtiyacım var ...umarım sıkmıyorum sizi

• kendin yap K kullanıcısına yanıt
    evet duruyor.ama başka bir iş için gerekli olduğundan resimde işaretlediğim kısımdaki profili kestim.kalan kısmı aynen duruyor

Orasının olmaması sorun değil ; ancak benim projemde daha önce emre bozkurt'un kullandığı gibi 150cc scooter+muraveyF-N-R şanz.-defr.kullanacağım .
    Bu grubun önüne 2 kişilik spor koltuk olacak. Sizin şasenin boyu nedir?arka tarafa bu grup sığarmı ?
    Şasenin ölçüleri aracın orta hattında tabanda : burundan > orta kısımda vites koluna kadar: ve vites kolundan > arka tarafa kadar: ölçüp söylermisiniz ?
    Bu şase de sizin kullanmayı düşündüğünüz güç grubu ne idi ?Benim projeye uygunluğu hakkında fikir verir!

en önemlisi hala satılık mı ? ne kadar ?.... Siz neredesiniz ?ve de bunu Bodrum"a kargolarmısınız ve ne kadar tutar ?
    Bildik MNG/ YURTİÇİ/ ARAS pahalı olacaktır. Bodrum Ambar / Menderes ambar /Milas Ambar ;gibi daha az bilinen daha geç teslim eden firmalar çok ucuza
    taşıyor.Netice de kargo ciddi bi rakkam tutacak sa almak istemem ! öğrenebilirmisiniz ?Zaman la ilgili sorun yok :)
    ilginize teşekkürler /başarılar...

• bana scooter motorları hakkında bilgi vercek var mı? mesela 250 cc otomatik vites motorlar var mı yada yoksada bu vites sistemini go karta nasıl aktarıroruz ?
  • kendin yap K kullanıcısına yanıt
    şase edirnede hocam,ben ise istanbuldayım..ölçüleri edirneye gittiğimde alabilirim ancak. benım boyum 1.95 ve ona göre yaptım uzunluğunu. sen şimdi sadece scooter motorunu koyucam desen boyun benden kısa ise koltukları bıraz ileri aldığında motoru sıgdırabılırsın ama muravey ve şanzımanıda koyucam illa dersen sığdırman zor bence. (yınede arkaya koyacagın malzemelerın resımlerı varsa bakmak lazım) bu yuzden bence sen m.ismet abının yaptıgı gbı bır tasarım yapıp koltugu, moturun ve dıger ekıpmanların üzerine yerleştirmelisin ki aracı fazla uzun yapmaktan kurtulasın.....ama illa gönder dersen ambarla gönderilebilir.

ben sadece resımde gorunen 200cc kanuni motorunu koydum ve difransiyele bagladım....gerı vıtes yok yanı benım tasarımımda.
    ben de aynı şeyi düşündüm de ağırlık merkezi giderek yükseliyor ve de görüntüyü beğenmiyorum, masada oturur gibi bu araçta oturmak :( pek hoş değil. Ben motor ile defransiyeli üst üste yerleştirmeyi hesaplıyorum.depodan çıkartıp yarın deneyeyim,duruma göre konuşalım. Bu ahttps://store.donanimhaber.com/eb/9b/d7/eb9bd7dc2ecea60971bcf88705c35eb7.JPGhttps://store.donanimhaber.com/ee/f5/09/eef5093139af7939b22bc269e7db29ed.JPGrada ben 1.77 sıkıntı yok demektir ;)

• narutotalha N kullanıcısına yanıt
    ben de 165 cc kymco- peple s200 var bindiğim , üzerinde 200 yazsada 165 cc geçekte / ruhsatta ...
    bu motor varyatörlü otomatik diye bilinen tipte... Kymco nun Grand -dink diye bir modeli var 250 cc
    Suziki ve SYM diye bir marka daha var ki onlarda da var 250 cc motor / bildiğim kadarıyla otomatikler.
    Vites sistemi zaten motorun içinde yani komle alıp taktığınızda .,ileri- boş oluyor aracınız.
    Ancak ; geri vites isterim derseniz Muravey şanzıman- defransiyel var motora akuple etmeniz gereken
    Az önce resimlerini bir başka arkadaşa attığım mesajda göreceksiniz .
    Aslında şu an ben tam da sorduğunuz şeyleri uygulamaya koymuş durumdayım .forumu 1. sayfadan itibaren
    okumaya başlayın sorduğunuz ve sorabileceğiniz her sorunun cevabını bulacağınızdan emin olun.
    Forum adeta bir okul....Okuyun...çok değerli arkadaşlar var ve kimse de bilgisini paylaşmaktan kaçınmıyor.
    Arasıra atışmalar / nahoş diyaloglar da olmasa daha güzel olacak .Herkes kim? Nedir ! gayet iyi biliyor...
    Sırf bu yüzden sessiz kalan çok bilgili arkadaşlar var...keşke onları tekrar kazanabilsek :)

• 
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.