Şimdi Ara

GM Discovery vs Lumia 520

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
5.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lumia 520 almaya karar vermişken aynı fiyat olan Gm discovery görmemle yine bir tereddüte düştüm. Sizce hangisi tercih edilmeli?

• Discovery.
  • Kesinlikle discovery den uzak dur. Bununla ilgili video incelemenin altında Mesut Çevik'in yazdıklarına bakman bile yeterli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feralas

Kesinlikle discovery den uzak dur. Bununla ilgili video incelemenin altında Mesut Çevik'in yazdıklarına bakman bile yeterli olacaktır.

Ne anlam çıkarmak gerekiyor Mesut Çevik'in yazdıklarından?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooLasFcuK

quote:

Kesinlikle discovery den uzak dur. Bununla ilgili video incelemenin altında Mesut Çevik'in yazdıklarına bakman bile yeterli olacaktır.

Ne anlam çıkarmak gerekiyor Mesut Çevik'in yazdıklarından?

İnceleme sonrasındaki testler esnasında bile hat konusunda sorun çıkaran hatta çoğu gsm operatörünün bile hattını görme problemi yaşatabilen, kronik problemleri olma ihtimali çok yüksek, her anında acaba bozulacak mı neresinde sorun çıkacak ne kadar dayanacak gibi yüzlerce soru işaretleri ile dolu bir kafayla kullanacağı anlamını çıkarabilir mesela.
    Yine tercih meselesi ama bence general mobile trident vs. çin telefonlarıyla replika satılan telefonların hiçbir farkı yok kalite aynı. bi garantin oluyor elinde ki o da garanti olup olmadığı bile tartışılır.
    Bana kalsa gidip sony, samsung, htc, nokia nın en berbat telefonunu alırım, en azından kafam rahat olur.
    İşlemci, bellek vs bunlardan önce telefonun sağlamlığı ve güven vermesi en önce gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feralas -- 30 Haziran 2013; 0:58:03 >

• Feralas F kullanıcısına yanıt
    Gidip o markaların en dandik telefonları da sana hiçbir işinde kolaylık sağlamayacak ve seni deli edecek. O dev markaların 600 liraya alacağın telefonları özellik olarak 600 lirayı haketmeyecek. General Mobile'ın ürettiği bu model aslıda Blu Products tarafından üretiliyor ve dünya çağında satışına başlandı. Amerika'da kurulmuş bir şirket bu. Yakın zamanda adından sıkça duyar hale geleceğimiz kesin.

Çin mallarıyla karşılaştırılabilecek bir ürün değil. Hemen ön yargıyla yaklaşmanın mantığını anlamıyorum. Tamam 100% sorunsuzdur denilemez ama kesin sorun çıkarır demek de çok saçma. Yurtdışında 100 liraya satılan bir ürün bizde 200 lira olur genelde ve biri gelip de agresif fiyat politikasıyla o ürünü 120 liraya satarsa sahte damgası yer hemen. Burada sizin yaptığınız da bu.
  • quote:

Gidip o markaların en dandik telefonları da sana hiçbir işinde kolaylık sağlamayacak ve seni deli edecek. O dev markaların 600 liraya alacağın telefonları özellik olarak 600 lirayı haketmeyecek. General Mobile'ın ürettiği bu model aslıda Blu Products tarafından üretiliyor ve dünya çağında satışına başlandı. Amerika'da kurulmuş bir şirket bu. Yakın zamanda adından sıkça duyar hale geleceğimiz kesin.

Çin mallarıyla karşılaştırılabilecek bir ürün değil. Hemen ön yargıyla yaklaşmanın mantığını anlamıyorum. Tamam 100% sorunsuzdur denilemez ama kesin sorun çıkarır demek de çok saçma. Yurtdışında 100 liraya satılan bir ürün bizde 200 lira olur genelde ve biri gelip de agresif fiyat politikasıyla o ürünü 120 liraya satarsa sahte damgası yer hemen. Burada sizin yaptığınız da bu.

orana gerek yok daha 1 2 haftada sorun çıkarmaya başlamış bile. Örnek olarak yazdım hat görmeme problemini.
    Sahte değil ama o sahte telefonlardan kalite olarak bir farkı olmuyor maalesef bu tarz telefonların.
    Agresif fiyat politikası dediğin de telefon zaten 165-170 euro ya satılıyor 1000 tl mi olacaktı? avrupa-dünya fiyatlarına bakıp konuşmanı tavsiye ederim.
    Zaten ederi o kısaca.

Ve 600tl gibi bi fiyata seni kanser etmeyecek çokça telefon da bulabilinir özellik delisi olunmadığı müddetçe.
    Örn: motorola atrix in kullanımda deli eden bir yanına şahit olmadım, sadece eski bir model ve doğal olarak sürümü eski ama bildiğin kaba tabirle taş gibi telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feralas -- 30 Haziran 2013; 1:49:53 >

• quote:

quote:

orana gerek yok daha 1 2 haftada sorun çıkarmaya başlamış bile. Örnek olarak yazdım hat görmeme problemini.
    Sahte değil ama o sahte telefonlardan kalite olarak bir farkı olmuyor maalesef bu tarz telefonların.
    Agresif fiyat politikası dediğin de telefon zaten 165-170 euro ya satılıyor 1000 tl mi olacaktı? avrupa-dünya fiyatlarına bakıp konuşmanı tavsiye ederim.
    Zaten ederi o kısaca.

Ben bu telefonun fiyatı agresif demedim. 1000 liradan pahalı satılan telefonlarla aynı özellikte olup bir de 600TL olunca hemen ön yargıyla yaklaşıldığını belirttim. Bu telefon 800 liraya satılsa insanların daha fazla ilgisini çekerdi ve daha kaliteli imajı oluştururdu. Zaten bu yüzden telefon endüstrisine giren tüm markalar pahalı fiyatlarla giriyorlar ki firma algısı yüksek olsun.

Ederi o derken de sırf markaya para vermedeğimiz için mi bunu diyorsunuz? Sony,Apple,Samsung alırken kafadan 500 lira fazladan vermemiz çok mu iyi birşey? Özellik olarak ederinin çok daha üstünde olduğunu tartışmaya bile gerek yok. Üretim kalitesi olarak da sonuçta ortak firmalardan tedarik ediliyor herşey. İş yazılımda biter. Yazılımın ne kadar başarılı olduğunu ise kullanan birileri gelip anlatabilir.

• quote:

quote:

quote:

Zaten ederi o kısaca.

Ben bu telefonun fiyatı agresif demedim. 1000 liradan pahalı satılan telefonlarla aynı özellikte olup bir de 600TL olunca hemen ön yargıyla yaklaşıldığını belirttim. Bu telefon 800 liraya satılsa insanların daha fazla ilgisini çekerdi ve daha kaliteli imajı oluştururdu. Zaten bu yüzden telefon endüstrisine giren tüm markalar pahalı fiyatlarla giriyorlar ki firma algısı yüksek olsun.

Ederi o derken de sırf markaya para vermedeğimiz için mi bunu diyorsunuz? Sony,Apple,Samsung alırken kafadan 500 lira fazladan vermemiz çok mu iyi birşey? Özellik olarak ederinin çok daha üstünde olduğunu tartışmaya bile gerek yok. Üretim kalitesi olarak da sonuçta ortak firmalardan tedarik ediliyor herşey. İş yazılımda biter. Yazılımın ne kadar başarılı olduğunu ise kullanan birileri gelip anlatabilir.

Yurtdışında 100 liraya satılan bir ürün bizde 200 lira olur genelde ve biri gelip de agresif fiyat politikasıyla o ürünü 120 liraya satarsa sahte damgası yer hemen

Kullandığın cümle bu ve agresif demedin. Anlıyorum.
    Söylediğin şekilde giren firmaların da bir çoğu maalesef kaybolup gidiyor. Bir marka girecekse fiyat seviyesine göre değil sunduğu malı birazcık kaliteli üreterek girmeli ki diğer telefon firmaları gibi marka olsun. Ama daha yeni yeni sunduğu ürünlerde daha en başından sorunlar çıkıyorsa maalesef sonuç kaçınılmaz oluyor.
    İlk duyduğumda ben de bu telefonu inceledim ve almayı düşünüyordum ama vazgeçtim.
    Konu markaya para vermek değil uzun ömürlü daha sağlam olanına para vermek. Bi 1-2 ay kullanıp sonrasında sorunlarıyla boğuşmak var bir de en az 1 yıl problem yaşamadan kullanmak var.
    Firmalar ortak olabilir ama kullanılan malzemeyi de ucuz olsun diye en kalitesiz olanlarını tercih etmek de var.
    Yazılım olarak örneğin mtk işlemci kullanan bir telefon var karşımızda. Normal bir qualcomm işlemciye göre 2-3 kat ucuz bir işlemci.
    Neyse uzatmanın anlamı yok. Alacak kişinin olabilecek sorunları karşılaşabileceği problemleri bilerek alması taraftarıyım her zaman. Bu yüzden yazdım. Ve kişisel düşünceleri sorduğundan ben de kişisel düşüncemi yazdım. Kullanan kullanır kişinin kendi tercihidir.

• şimdi general mobile discovery alınmaz diyonuz he mi telefon insanı cezbediyor ama arkadaşın dediği gibi sürekli bir sorun çıkarsa düşüncesiyle telefon kullanmak da insana keyif vermez. neyse ilk aklıma gelen luimia 520 alcam o zaman.
  • lumia en mantıklısı olacaktır
  • Abi şu general mobile discovery nedir ya neyin nesi olduğu belli değil.Zaten yüksek bir donanımda o fiyat veriyorlarsa adamlar bu cihazda bir iş var demektir.Adamlar daha düne kadar çakma telefonları yapıp tvlerde,radyolarda 100 liraya satıyodu.Ne yaparsanız yapın samsung,nokia,htc,sony,lg,bb gibi cihazların dışına çıkmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chequevara -- 30 Haziran 2013; 18:16:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chequevara

Abi şu general mobile discovery nedir ya neyin nesi olduğu belli değil.Zaten yüksek bir donanımda o fiyat veriyorlarsa adamlar bu cihazda bir iş var demektir.Adamlar daha düne kadar çakma telefonları yapıp tvlerde,radyolarda 100 liraya satıyodu.Ne yaparsanız yapın samsung,nokia,htc,sony,lg,bb gibi cihazların dışına çıkmayın.

Kahveyi de starbucks'tan içelim, yemeği KFC'den yiyelim, tommy hilfiger'den giyinelim dimi ? cunku bunların hepsi marka
  • Marka konusu teknolojik bir alet için o kadar da yabana atılcak bir şey değil bence. çok düşündüm bu telefonu almayı ama yani doğru dürüst bir garanti anlayışı olmadığı ortada. kaldı ki telefon milletin eline geçeli 1 hafta olmadı şikayetler başlamış. milletin telpa hakkındaki görüşleri de hiç iç açıcı değil. şahsen ben tercihimi lumia 520'den yana kullancam gibi. 600 lira öğrenci halimle riske edemeyeceğim bir para. general mobile'ın bu telefonunu almak biraz kumar gibi geldi bana.
  • Eğer marka takıntınız yoksa discovery neden olmasın?O paraya göre mükemmel özellikleri var bence ilk alanlar biraz incelesin bir sorun yoksa alınabilir fiyat gerçekten çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GetadakiAdam

quote:

Orijinalden alıntı: chequevara

Abi şu general mobile discovery nedir ya neyin nesi olduğu belli değil.Zaten yüksek bir donanımda o fiyat veriyorlarsa adamlar bu cihazda bir iş var demektir.Adamlar daha düne kadar çakma telefonları yapıp tvlerde,radyolarda 100 liraya satıyodu.Ne yaparsanız yapın samsung,nokia,htc,sony,lg,bb gibi cihazların dışına çıkmayın.

Kahveyi de starbucks'tan içelim, yemeği KFC'den yiyelim, tommy hilfiger'den giyinelim dimi ? cunku bunların hepsi marka

ben sana türk malı alma demiyorum.Gm çinde üretim yapıyor bu arada starbucks,kfc,tommy dediğin yerler marka olduğu için güven hissiyatı verir.Kalitesiz ürün satamazlar ama ne olduğu bilinmeyen,nerede üretildiğini bilmediğin bir yerden alırsan kalitesiz olma ihtimali olabilir.
    elektronik işi şakaya gelmez,sonra çok baş ağrıtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chequevara -- 1 Temmuz 2013; 12:55:07 >

• chequevara kullanıcısına yanıt
    Hocam bütün telefonlar çinde üretim yapıyor.Buna apple ve sony de dahil neredeyse bütün telefon markaları çinde üretiliyor artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecelik85

Hocam bütün telefonlar çinde üretim yapıyor.Buna apple ve sony de dahil neredeyse bütün telefon markaları çinde üretiliyor artık.

çinde üretiliyor ama nasıl üretiliyor?? diğer markalar çinde üretim yapsa bile kullandıkları malzemeler olsun herşey özenle yapıyorlar.Arada dağlar kadar kalite farkı olacaktır
  • ben bu iki telefonla ilgili hala karar veremedim. discovery'nin bataryası pek dayanmıyormuş sanırım. aslında xperia L alıcaktım ama onun fiyatı da 850-900 lira olduğu için biraz kasar beni. bu ikisi arasında kaldım öneride bulunabilecek olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eses90

ben bu iki telefonla ilgili hala karar veremedim. discovery'nin bataryası pek dayanmıyormuş sanırım. aslında xperia L alıcaktım ama onun fiyatı da 850-900 lira olduğu için biraz kasar beni. bu ikisi arasında kaldım öneride bulunabilecek olan var mı?

Hocam general mobile discovery'i tavsiye ederim ayrıca htc one v'yi de incelemenizi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.