Şimdi Ara

GM Discovery 3G sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
6.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3g'yi açıyorum. İnternete bağlanmıyor. Baz istasyonunun dibine giriyorum, H+(3g) 2 sinyal çekiyor, uzaklaşıyorum, E(2g) oluyor.

Bir araştırma yapalım dedik bir şey bulamadık. Başta kullandığım hat Avea'dan sanmıştım ama problem telefonun kendisindedir.

Sonra kafama esti bir daha araştırdım bu video https://www.youtube.com/watch?v=RDrOe3RCRZ8 buldum. Sorunum bire bir olmasa da aynı sayılır.

Asıl sorun şu bu problem yazılımsal mı ? donanımsal mı ?

NOT: Telefon rootlu değildir. "Ayarlardan 3g'yi aç, 3g yaz .... gönder, formatla, ağ tercihlerini WCDMA ya da otomatik mod yap." tarzı cevaplar vermeyin!

GM Discovery 3G sorunu GM Discovery 3G sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0nurKavak -- 9 Şubat 2014; 18:15:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0nurKavak

3g'yi açıyorum. İnternete bağlanmıyor. Baz istasyonunun dibine giriyorum, H+(3g) 2 sinyal çekiyor, uzaklaşıyorum, E(2g) oluyor.

Bir araştırma yapalım dedik bir şey bulamadık. Başta kullandığım hat Avea'dan sanmıştım ama problem telefonun kendisindedir.

Sonra kafama esti bir daha araştırdım bu video https://www.youtube.com/watch?v=RDrOe3RCRZ8 buldum. Sorunum bire bir olmasa da aynı sayılır.

Asıl sorun şu bu problem yazılımsal mı ? donanımsal mı ?

NOT: Telefon rootlu değildir. "Ayarlardan 3g'yi aç, 3g yaz .... gönder, formatla, ağ tercihlerini WCDMA ya da otomatik mod yap." tarzı cevaplar vermeyin!

SIM kartınız microSIM olmadığından olabilir mi dicem şimdi?
    microSIM 3G desteklidir, diğer giriş 2G.

• Telefonu yeni aldiysan cihazin 3g frekansinda sikinti vardir muhtemelen cogu telefoncu da cakmaz bu olaydan sen en iyisi servise gonder.Benim basima gelmisti ama benim cihazin 3g frekansi Turkiye uyumlu degildi sadece diregin dibine gidince 3g ve h cekiyordu onun disinda hep e cekiyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında 3 ay oldu telefonu alalı gittiğim yerlerde wi-fi olduğundan dolayı kafama takmıyordum.
  • Arkadaş kim söylüyor bunları herkes micro ya takınca 3g açılıyor diyor öyle bir şey yok !!!
  • quote:

Arkadaş kim söylüyor bunları herkes micro ya takınca 3g açılıyor diyor öyle bir şey yok !!!

Ya kardeşim. ben aynı telefonu kullanıyorum yalan mı söyleyeceğiz ?

microSIM = 3G Desteklidir.
    NormalSIM = 2G Desteklidir.

Madem bizden iyi biliyorsun,gelip sorma o zaman? Aynı sorundan ben muzdariptim kestirdim hattı .

La havle sanki yalan söyleyeceğiz ya.
  • Kardeşimle aynı anda aldık o sim i kestirmedi ama çatır çatır 3g (2.sim H+) internete bağlanıyor !!!
    Eğer diyorsan bazen böyle sorunlar çıkabiliyor 2. sim 3g bağlanmıyor 1. sim e takman gerekiyor diyorsan eyvallah bir şey diyemem.

Bunun çözümü var mı siz onu söyleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0nurKavak -- 9 Şubat 2014; 18:30:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aferna*

quote:

Arkadaş kim söylüyor bunları herkes micro ya takınca 3g açılıyor diyor öyle bir şey yok !!!

Ya kardeşim. ben aynı telefonu kullanıyorum yalan mı söyleyeceğiz ?

microSIM = 3G Desteklidir.
    NormalSIM = 2G Desteklidir.

Madem bizden iyi biliyorsun,gelip sorma o zaman? Aynı sorundan ben muzdariptim kestirdim hattı .

La havle sanki yalan söyleyeceğiz ya.

vala microsim de vodafone var sadece konuşuyorum
    normalsim de avea 3g var aveajet ten çıkardım taktım çatır çatır giriyo H H+
    iki sim de sıkıntısız bir şekilde çalışıyor.
  • Ben düne kadar 1.micro simde turkcell 3G data hattı, 2.normal simde avea hattı kullanıyordum. Başta çalışmamıştı sonra apn türkiye programı yükledim. Programı çalıştırıncada her 2 hatta çalıştı. Dün itibariyle kontratım bittiği için turkcelle gittim. Ban bunu kapatıp yeni numara verelim dediler. Peki dedim. Kapattılar yeni hat verdiler. Yeni hattı taktım ama dünden beri ne yaptıysam olmuyor. Bütün ayarlar var ama internete girmiyor. Yeniden apn türkiye çalıştırayım dediğimde ise Android Ice Cream Sandwich (4.0.3) sürümünde APN ayarlarına erişim yetkisi sadece sistem uygulamalarına verildiğinden APN Turkey uygulamasını data/app klasöründen system/app klasörüne taşımanız gerekmektedir. Taşımazsanız uygulama çalışmıyacaktır. Bu işlemi sadece root edilmiş cihazlarda yapabilirsiniz diyor. Telefonda root edilmiş olmadığından şebelek gibi kaldım ortada. Dün tıkır tıkır çalışan hat şimdi nasıl çalışmaz anlamıyorum. Kafayı yiyeceğim resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: tg04

Ben düne kadar 1.micro simde turkcell 3G data hattı, 2.normal simde avea hattı kullanıyordum. Başta çalışmamıştı sonra apn türkiye programı yükledim. Programı çalıştırıncada her 2 hatta çalıştı. Dün itibariyle kontratım bittiği için turkcelle gittim. Ban bunu kapatıp yeni numara verelim dediler. Peki dedim. Kapattılar yeni hat verdiler. Yeni hattı taktım ama dünden beri ne yaptıysam olmuyor. Bütün ayarlar var ama internete girmiyor. Yeniden apn türkiye çalıştırayım dediğimde ise Android Ice Cream Sandwich (4.0.3) sürümünde APN ayarlarına erişim yetkisi sadece sistem uygulamalarına verildiğinden APN Turkey uygulamasını data/app klasöründen system/app klasörüne taşımanız gerekmektedir. Taşımazsanız uygulama çalışmıyacaktır. Bu işlemi sadece root edilmiş cihazlarda yapabilirsiniz diyor. Telefonda root edilmiş olmadığından şebelek gibi kaldım ortada. Dün tıkır tıkır çalışan hat şimdi nasıl çalışmaz anlamıyorum. Kafayı yiyeceğim resmen.

Dediğiniz gibi uygulamayı sistem uygulaması yapınca çalışıyorsa telefonu rootlayın deneyin rootlamaktan çoğu kullanıcı korkar ama ben aldığımdan beri telefonum rootludur denemekten zarar gelmez sorununuz çözülür belki bu sayede

• Sorun çözüldü. Sadece data hattı aldığımızda tabletlerde direk çalışıyormuş. Ama bunun cepte çalışması için wap ve internet apn ayarlarının yapılması gerekiyormuş. Bunu ancak turkcell yapıyormuş. Eskiden manuel yapabiliyorduk ama bu hizmeti kaldırmışlar. Müşteri hizmetlerini arayıp bu şekilde iletirseniz hemen ayar yapıyorlar. Telefonu restart edincede çalışmaya başlıyor. Hemen 1.sim için H+ işareti geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wiru5

quote:

Orijinalden alıntı: tg04

Ben düne kadar 1.micro simde turkcell 3G data hattı, 2.normal simde avea hattı kullanıyordum. Başta çalışmamıştı sonra apn türkiye programı yükledim. Programı çalıştırıncada her 2 hatta çalıştı. Dün itibariyle kontratım bittiği için turkcelle gittim. Ban bunu kapatıp yeni numara verelim dediler. Peki dedim. Kapattılar yeni hat verdiler. Yeni hattı taktım ama dünden beri ne yaptıysam olmuyor. Bütün ayarlar var ama internete girmiyor. Yeniden apn türkiye çalıştırayım dediğimde ise Android Ice Cream Sandwich (4.0.3) sürümünde APN ayarlarına erişim yetkisi sadece sistem uygulamalarına verildiğinden APN Turkey uygulamasını data/app klasöründen system/app klasörüne taşımanız gerekmektedir. Taşımazsanız uygulama çalışmıyacaktır. Bu işlemi sadece root edilmiş cihazlarda yapabilirsiniz diyor. Telefonda root edilmiş olmadığından şebelek gibi kaldım ortada. Dün tıkır tıkır çalışan hat şimdi nasıl çalışmaz anlamıyorum. Kafayı yiyeceğim resmen.

Dediğiniz gibi uygulamayı sistem uygulaması yapınca çalışıyorsa telefonu rootlayın deneyin rootlamaktan çoğu kullanıcı korkar ama ben aldığımdan beri telefonum rootludur denemekten zarar gelmez sorununuz çözülür belki bu sayede

Telefonuda rootladım ama apn uygulamasını taşımayı beceremedim. Neyse sorunu çözdük ama telefonuda boşuna rootlamış oldum.

• Dostlar sorunumu servise götürerek hallettim. O kadar anlatmaya çalıştım sorun yazılımsal değil diye ama beni dinlemediler boşuna telefonu formatladılar ve cihazınız onarıldı deyip geri verdiler. Telefonu alır almaz direk mobil veriyi açtım, denedim ve sonuç aynı. Sonra bu telefonla ilgilenen arkadaşı çağırır mısınız dedim. Geldi bana buradaki bazı süper zeki arkadaşların söylediği gibi mobil veri ayarlarınızda sorun olabilir dedi. Çılgına döndüm. Bunda kesinlikle sorun donanımda dedim. Sonra telefonu geri verdim. Ertesi gün mesaj geldi telefonunuz hazır alabilirsiniz diye. Çok şaşırdım. Hemen Levente gittim. Telefonun ana kartını değiştirmişler. Sorun böylece çözülmüş oldu. Eğer telefonu servise verecekseniz size bir tüyo vereyim. Telefonu nasıl teslim alacaksınız gibi bir soru sordular. Bende hangisi daha hızlı dedim. Buradan teslimat alın cevabını aldım. Çalıştıkları kargo şirketinin yavaşlığından dolayı çok şikayetçilermiş. Bende iyi bari kendim alayım dedim ve ertesi gün cihaz hazırdı. Eğer kargo ile teslimat verirseniz 1 hafta ya da 1 haftadan daha uzun bir sürede teslim alabilirsiniz !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0nurKavak -- 23 Mart 2014; 20:57:33 >

• Arkadaşlar en sonunda çözdüm 3g açınca şebeke gitme olayını tesdüfen.Bugün farkettim kapağı çıkarıp takınca düzelior ama yine bozuluyordu şebeke 3g açıkken gidiyordu az bişe telefonu kastırınca düzeldiğini gördüm doğru telefoncuya gittim dedim böyle böyle.Bana servise götür muhtemelen anakartta çatlama var dedi bende ta dedim samsundan istanbula gönder teli bi ay bekle yazılım atıp göndercekler zaten dedim eve gelip bi cesaret elime tornavidayı aldım vidalara bi bakım dedim bide ne görim 6 aylık telefonun arkadakş vidaları ortalama 2tur vidaları gevşek sıktım iyice ve şuan telefon mükemmel:)) şu bir kesinki telefonları arka ceplerimizde taşımak onlara baya zarar veriyor 3g sorunları şebeke sorunları yaşayan tüm gm discovery kullanıcıları ile bu tecrübeyi paylaşmak istedim..

•  GM Discovery 3G sorunu
     GM Discovery 3G sorunu

Merhaba arkadaşlar,

Discovery telefonuma Kitkat yükledikten sonra Yalnızca 3G modunda telefonun şebekeye bağlanamadığını gördüm. Otomatik (2G/3G) ye alınca H ve H+ ile bağlantı yapılabiliyor. Aynı durum her iki SIM kart yuvası için de geçerlidir. Sorun nerede?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı sorunu yaşıyorum tel serviste guncellendiginden beri. Tel sürekli 2g'ye geçiyor kendiliğinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiff -- 4 Mart 2015; 22:18:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.