Şimdi Ara

Gittigidiyor Mağdurları (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.616
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hem GG de hem N11de hemde HB de yüzlerce alışverişim oldu.
    Hatta aliex de ebayda filan yine yüzlerce alışveriş yaşadım.
    Hiç birinde iadelerimde sorun olmadı.

Aliex bile açılan dispueteleri onayladı ürünler gelmemişti. Hatta bi sefeinde ürün 3 ay sonra geldi satıcıya mesaj attım paypal üzerinden para yollamak istedim. Bana ürünü hediye olarak kullanmamı bu yaptığım davranışı takdir ettiğin. dürüst biri olduğumu v.s. söyledi. (7 dolarlık üründü)

Neyse geçmiş olsun hocam.
    Alışveriş yaparken yüksek puanlı satıcılarla iletişim kurmak gerekir.
    GGde bi bebek yürüteç almıştım, ürün çok dandik bişey çıktı, satıcıya mesaj attım istemiyorum v.s. , bana kargo bedelini ödeyin aksi takdirde kabul etmeyeceğim felan dedi.
    Ben sen bilirsin dedim yolladım kargoya gitti. GGye mesaj ytazdım satıcının bana dediklerini v.s. yazdım bana sorun olmayacağını satıcı ürünü almaz ise size havuzdaki parayı göndereceğiz dediler ve gönderdiler.

• G.G satıcılardan tarafta bizlerin üyelikleri neden kapatılıyor anlamadım bir açıklama bile yapmıyorlar.
  • Gittigidiyor 3d şifre ile güvenli ödeme,bkm ile ödeme yapınca "işlem güvenliği" nedeniyle işlemi iptal edip üyeliği askıya alıyor ya da kapatıyor.
    Şimdi baktım açık artırma ürünlerine teklif verilmiyor.Ama hemen al çalışıyor.
    Sitede belli ki sorun var.
  • gg den bir çok alışverişim oldu ama böyle bir durumla karşılaşmadım
    allah sabır versin hakmler çözer mutlaka ama stresi size kalır satıcı elindekini sonuna kadar kullanmış ama artık eli boş sıra sende
    gg ise satıcısını korur koruyor da neticede satıcılar sayesinden bizden ( müşteri ) kazanıyor gg
    ebayın bütün sitelerinde aynı politika hakim zaten
  • ceylinnaz kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam ne diyebilirim ki.

Bu konularda birkaç kıstas var. İlki kartın daha önce hangi hesaplarda kullanıldığı, ikinci daha önce hesapta hangi kartların kullanıldığı, Üçüncü satıcının ve alıcının paralel ve ayrı ayrı geçmişleri(çok işlemi olan birinin neden az işlemi olanla işlem yapması ya da tersi) sonuncusu da ürün ilanı-fiyatı-ilandan sonra ne zaman alım yapıldığı, tekli mi çoklu mu, ödemeden sonra ne zaman takip no girildiği ve takibi girilen ürünün ne sürede onaylandığı.

Önce ki mesajımda saydığım muhabbet aşırı fazla yapılıyor. İnanın artık o sebeple tüm satışlar için %5-%7 gibi indirimleri artık yapmıyorlar.
  • Böyle durumlarda kargo tutanağın var mı diyeceksin. Sonra tıpış tıpış paranı iade edecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iş mağazada/satıcıda bitiyor.n11 'de gg'de aynı mokun laciverti.
    geçen klavye aldım n11'den ürün hem aşırı dandik hemde içten kırık geldi.kendi kendime" yatış olacak yineden deneyeyim" diyerekten satıcı ile irtibat kurdum.sonuç ücret ödemeden kargoyu gonderidm satıcı ürünü kabul etti.ve iade işlemini başlattı.(bahsettiğim mağaza nlystore)
    mağazayı iyi seçin gerekirse 10 tl fazla ödeyin.geçmiş olsun
  • aradan geçen dört ay sonunda şu oldu:
    İlgili gubudik firmayı Küçükçekme Kaymakamlığı İlçe Hakem Heyeti'ne şikayet ettim ve firmanın haksız yere tahsil ettiği parayı masraflarıyla beraber bana iade etmesine karar verildi. Burada size boş boş konuşan esnafcıkların lafına inanmayın hakkınızı aradığınız müddetçe bu firmalar söke söke paranızı iade etmek zorunda, sadece hakkınızı bilin ve arayın yeter.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.