Şimdi Ara

Gitti mi bizim ekran?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar. Gta v iynarken pc takildi ve bluescreen hatasi verdi sonra tekrar acildi . acildiktan sonra biraz kullanip pcyi kapattim. 1 saat sonra actigin da ekranin her yeri cizik çizik ti. Kapatip actim ayni sonra islemci vs soguduktan sonra actim normaldi. Rkran kartini temizleyeyim dedim soktum guzelce tozunu falan firca ile aldim islemci ve sogutucu arasında ki macuna dokunmadim ama actigim icin arada hava akisi oldugundan midir bilmiyorum pcyi ilk actigim da fan cok hizli ama 3 4 sniye sonra normal hizda bu arada hizlaninca ekran sinyali gidiyor ne yapilabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynısı olmuştu hız aşırtma yapmaya çalıştığımda ekranda çizikler oldu. Sonra defalarca kapatıp açtıktan sonra düzeldi bu seferde ekran kartına yük bindiği zaman kapanmaya başladı. Sonra zamanla düzeldi. Hiç bir şey yapmadan biraz zaman ver oyuna girme masaüstünde internette takıl. Aç kapa öyle zamanla düzelirse şanslısındır.
  • Oyle zaten ama simdi ki sorun acilista ekran karti fani cok hizli calisio hemen normal seyrine donuyor. O anda ekrana goruntu vermeyi kesiyor

• Bendede çok eskiden olmuştu xfx 6870 pc açılırken fanlar %100 çalışıyodu atinin programını silince düzeliodu bu seferde oyun oynanmıodu sonuç çöp

• Razgradz kullanıcısına yanıt
    Isı değerlerini kontrol ettiniz mi ? bi aida 64 görünütüsü alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: grekko23

Pek anlamıyorum da yapmam gereken nedir indirdikten sonra ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razgradz

quote:

Programı kuralım. Programın sağ penceresinden sırasıyla. Bilgisayar>algılayıcılar sectikten sonra
    Cıkan sıcaklar degerlerini ekran goruntusunu gondermen yeterli

• quote:

quote:

quote:

Programı kuralım. Programın sağ penceresinden sırasıyla. Bilgisayar>algılayıcılar sectikten sonra
    Cıkan sıcaklar degerlerini ekran goruntusunu gondermen yeterli

Buyrun
     Gitti mi bizim ekran?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razgradz -- 29 Haziran 2015; 15:05:43 >

Hocam GPU sisteme takılımı şu anda sıcaklıklar arasında yer almıyor. Bi goruntu birimi kısmına tıklayıp ekran görüntüsü atarmısın?

• quote:

Hocam GPU sisteme takılımı şu anda sıcaklıklar arasında yer almıyor. Bi goruntu birimi kısmına tıklayıp ekran görüntüsü atarmısın?

Ekran kartını çıkardım onboard dan görüntü alıyorum. Ekran kartını takınca görüntü gelmiyor.
    http://i.hizliresim.com/QA95A3.png
  • quote:

quote:

Ekran kartını çıkardım onboard dan görüntü alıyorum. Ekran kartını takınca görüntü gelmiyor.
    http://i.hizliresim.com/QA95A3.png

Hocam ilk bakışta sorun ekran kartı gibi gözüküyor ama emin olmak lazım. Sıcaklık değerleri yaz için fena sayılmaz. GtaV gpu yu zorlar. Gpu yu OC yaptiysan, PSU'nun gücü yetmemiş olabilir. Daha sonra GPU arızalanmış olabilir. Emin olmak için başka pcde denenmesi lazım. Şu anda PSU da problem olabilir yani.

• grekko23 kullanıcısına yanıt
    Başta ekran kartını bir tamirciye göstermek istiyorum. Oraya götürsem o beni yönlendirir öyle mi ?
    Güvenilir birine götürmen halinde yönlendirecektir.

• grekko23 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah arkadaşım. İlgin için teşekkürler. :)
  • quote:

Eyvallah arkadaşım. İlgin için teşekkürler. :)

rica ederim hocam ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.