Şimdi Ara

Gitarist Arkadaşlara Bir Kaç Sorum Olacak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a beyler. Size bir kaç soru sormam lazım. Hani mesela Am akorunu basıyoruz ya. Bazı şarkılarda Am7 diye yazıyor. Bu Am7 aynı Am akorunu basmam gerektiğini fakat bare bastığım parmağımı 7. perdeye koymam gerektiğini mi söylüyor?

İkinci bir sorumda şu akorların yanında ki ''#'' işaretinin anlamı nedir ?

Son olarakta mesela A=Sol major Am=sol minör bunu biliyorum ama şu Bb ne demek ya? Yani yanında ''m'' harfi olunca minör diye okunuyor da ''b'' olunca ne oluyor ?

Yardımcı olursanız sevinirim.

• up
  • ben de çalıyorum ama yeniyim bu kadarını bilmiyorum biln arkadaşlar yazarsa biz de faydalanırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morphin-e

S.a beyler. Size bir kaç soru sormam lazım. Hani mesela Am akorunu basıyoruz ya. Bazı şarkılarda Am7 diye yazıyor. Bu Am7 aynı Am akorunu basmam gerektiğini fakat bare bastığım parmağımı 7. perdeye koymam gerektiğini mi söylüyor?

İkinci bir sorumda şu akorların yanında ki ''#'' işaretinin anlamı nedir ?

Son olarakta mesela A=Sol major Am=sol minör bunu biliyorum ama şu Bb ne demek ya? Yani yanında ''m'' harfi olunca minör diye okunuyor da ''b'' olunca ne oluyor ?

Yardımcı olursanız sevinirim.

2.sorun. # işareti diyez demektir.
    3.sorun Bb deki b bemol demektir. Si bemol diye okunur.
  • B akoru majordür. Minör olmayan bütün akorlar sadece harfle yazılır. Bm ise minördür. # işareti diyez olarak alınır. Diyez ise sesi yarım ses inceltir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jason Becker -- 23 Mayıs 2011; 13:48:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4y

B akoru majordür. Minör olmayan bütün akorlar sadece harfle yazılır. Bm ise minördür. # işareti diyez olarak alınır. Diyez ise sesi yarım ses inceltir.

A akoru:

A#

Not: Bağlama çalıyorum

Resimler görünmüyor :D

• A#

Pardon

Baresizi değil. Normal akor düzeninde 1. perdeye bare baslıyor.

Yani A akorunun 1 perde ilerlemişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jason Becker -- 23 Mayıs 2011; 13:51:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4y

B akoru majordür. Minör olmayan bütün akorlar sadece harfle yazılır. Bm ise minördür. # işareti diyez olarak alınır. Diyez ise sesi yarım ses inceltir.

/>

Bu çok işime yarıyacak saol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.