Şimdi Ara

Gilmore Girls (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
2.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kirk
    adamım yaa Kirk ..... geçen bölümde Lorelai ile Luke öpüşürken bağırarak nasıl önlerinden koştu

quote:

Orjinalden alıntı: landon

ozan olum seni de bi cnbc-e'ci yapamadık he

bu arada yukardaki yorumlara ekliceğim bisey war, ben diziyi seviyorum ama diyaloglar hakkındaki eleştiri haklı, bi de buna ek olarak çok zorlama karakterler war, gerçek hayatta asla varolmayan, olamıcak karakterler, izleyenler bilir; kirk veya paris gibi canlı organizmalar mewcut mudur sizce?

Gilmore Girls

• harika bir dizi.ilk çıktığından beri izliyorum.rorynin liseden mezun olduğu bölümü izlemiştim en son.bayaa kaçırdım.şimdi yeniden başladım.
  • Anasına bak kızını al demişler ya, ben anasına bakıp yine anasını alırım bu durumda. Bugünkü bölümde de Paris ramazanda oruç tutup iftarı bekliyordu, bir de yanında yemek yiyenlere dalıyordu. Türkiyeden birileriyle evlendirebiliriz yani, beğenen filan varsa...
  • Yaa bunu cvp olarak anlama..Sadece yeni msjın nerden atıldığını bulamadım....Neyse bnde gilmore girls'ü takip ediyorum.Hoşuma gidio her gün başlayacağı saati beklemek.Lorelai çok sevimli dizide..Rory de brz erkek düşkünü ama..Dizideki anne-kız diyaloglarını çok seviyorum.Dizi ilk başlarda sıkıcı gibiydi ama sonra zevk almaya başlayınca bırakamadım."Yeni mesaj nerden yazılıyo söylersen sevinirim.."(bu kısmı cvp olarak anlayabilirsin)

• rhapsodyim nerdesin
  • Ben artık seyretmiyorum.Eski bölümler daha güzeldi.
  • yaa gilmore girls sonbahara kadar yok mu yaa??yeni bolümler o zaman başlıyormuş yanlış bilmiyorsam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MoonRose

rhapsodyim nerdesin

rapsodi burda sen nerdesin..

gilmore girls bitti bu arada..
  • tv'de izleyecek başka bişi yoksa oturup izlerim..

anaa hortmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roswell -- 8 Mart 2006; 19:13:52 >
  • Seni hortçuluğa ortaklık ve yataklık etmeden öpüom
  • eylül ay ında beni uyandırın
  • valla nasıl sabredeceğiz öyle bir yerde kestilerki nip/tuck da bu da
    böle kaldı işin kötüsü torrentlerde falanda tüm sezonlar yok
  • AHHH AHHHHH DEAN CANNIMMM BNM GITTI WARYAA RORYNN YOLUNAAA :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: ylzz01

eylül ay ında beni uyandırın

{wake me up when september ends }
    altıncı sezonun 16 bölümünü indirdim ben (bearshare ) heralde gerisi daha yurtdışında da yayınlanmadı. ama işte altyazı die de bi sorun var

• Merhaba,

Ben de gilmore girls'ü izliyorum. Ancak izleme sebebimi ve buradaki yorumlara tepkimi dile getirmek için ilk mesajımı yazacağım:

-Bu dizi o kadar abuk, o kadar temelsiz konularla yürüyor ki, bir gün olmasın ki içimden, kendimden hiçbirşey bulamayım. Hele o Rory'nin okul seçtiği (harvard mı yale mi, bilmemne mi) bölümde o kadar rahat karar verdi ki... Hey yavrum be, ben iki okul arasında öyle tıkandım, öyle sıkıldım; bu kız öteden beri "harvard" diye inlerken bir anda harvardın "biz okulumuzu set ettirmeyiz" demesi üzerine amerikanın en iyi 3. okulu olan yale(harvard 2, ayrıca,meraklısına, princeton bir) seçildi. Hadi sen patavatsız ve geleceğinin şekilleneceği yerin nere olduğuna hiç takmıyorsun, peki be güzelim annene karşı ne kadar terbiyesizsin öyle? Bir bölümde(hatta birkaç bölümde) rorynin bakire olmasıyla, annesinin kiminle öpüştüğüyle ilgili rahat rahat konuşuyorlar. Sonra karakterler ne biçimse sen ona birşeyi söylediğin anda (hatta sözcük bittiği anda, dolayısıyla adam ne diyor onu bile dinlemiyor) tak cevap. Örnek;

-Rory, seni seviyorum.
    (kız daha çocuk bunu söylediği için biraz utanamadan)
    -A tabi, eğer bir gün 10 yaş küçülürsem, ve annen de seni emzirmeyi bırakırsa neden olmasın ki ?

(çocuk şokta)

Üstteki pek olacak gibi değil, zira Rory naif, ince ruhlu (!) biri. Ama bu diziyi izleyen herkes şunu bilir ki dizide anneannesine bile gaz veren, ayar veren bir çocukla, yada canavarla karşı karşıyayızdır. Nedense insanlar normal konuşamaz, herkes birbirini iğneler, aralık buldu mu laf sokar. Yarabbim bu ne biçim bir dizidir böyle!??

Sonuç olarak bu dizi izleniyor. Amerikalılar bunu niye izliyorlar anlamadım. Komik mi ? Kendilerinden bir şey mi buluyorlar ? Yoksa tüm Amerikanların macera dolu bir yaşamı varda sıkıcı dizileri izleyip özel tatlar mı yakalıyorlar ? Onlar niye izliyor bilmiyorum ama ben (en azından 4. sezonuna kadar) gilmore kızları'nın 40 yaş altı olanları için izliyorum. Ama artık vakit doldurmak için, allah belasını versin okul da üç gibi bitiyor, dersler falan o zamana kadar bitiyor ve ben, o Yabancı Diziler'den bin kat daha sevdiğim Türk dizilerin her gün 2 bölüm tekrardan, 1 ayda biten sezonunu ezberlediğim için, bu diziyi izliyorum.

Eh, sonuç olarak söyleyebilirim ki asla sevmeyeceğim, denyo ve hızlı konuşan, standard bir İngilizce'yi(amerikan yada ingiliz farketmez) anlayabilen beni de altyazıya arada sırada baktıran, bir şekilde "çok çok sinir bozucu bir şekilde" vazgeçilmez bir dizidir Gilmore girls. Ama hiç başlamayın, sonra bunlara özenmek hatasını yaparsanız dedenizden, babanızdan dayak yiyebilir, İngilizceyi anlaşılmaz konuşabilirsiniz.

• Güzel dizi ancak anne kızın car car konuşması beynimi sulandırıyor,bir sus be! diyesim geliyor...
  • sesini kız güzelliği izle derim
  • icini dokmussun biraz

ama haklisin da...

ben yinede bazen izlerim....

oradaki yasamlar gercek degil zaten...

amerikadan 10 gun once dondm ve gercek degil izlenenler...o kadar kolay degil yani....

abartiyorlar tabii ki de...onlara ozenen ve olan 3. dunya ulkelerine oluyor...
    quote:

Orjinalden alıntı: rani3l

Merhaba,

Ben de gilmore girls'ü izliyorum. Ancak izleme sebebimi ve buradaki yorumlara tepkimi dile getirmek için ilk mesajımı yazacağım:

-Bu dizi o kadar abuk, o kadar temelsiz konularla yürüyor ki, bir gün olmasın ki içimden, kendimden hiçbirşey bulamayım. Hele o Rory'nin okul seçtiği (harvard mı yale mi, bilmemne mi) bölümde o kadar rahat karar verdi ki... Hey yavrum be, ben iki okul arasında öyle tıkandım, öyle sıkıldım; bu kız öteden beri "harvard" diye inlerken bir anda harvardın "biz okulumuzu set ettirmeyiz" demesi üzerine amerikanın en iyi 3. okulu olan yale(harvard 2, ayrıca,meraklısına, princeton bir) seçildi. Hadi sen patavatsız ve geleceğinin şekilleneceği yerin nere olduğuna hiç takmıyorsun, peki be güzelim annene karşı ne kadar terbiyesizsin öyle? Bir bölümde(hatta birkaç bölümde) rorynin bakire olmasıyla, annesinin kiminle öpüştüğüyle ilgili rahat rahat konuşuyorlar. Sonra karakterler ne biçimse sen ona birşeyi söylediğin anda (hatta sözcük bittiği anda, dolayısıyla adam ne diyor onu bile dinlemiyor) tak cevap. Örnek;

-Rory, seni seviyorum.
    (kız daha çocuk bunu söylediği için biraz utanamadan)
    -A tabi, eğer bir gün 10 yaş küçülürsem, ve annen de seni emzirmeyi bırakırsa neden olmasın ki ?

(çocuk şokta)

Üstteki pek olacak gibi değil, zira Rory naif, ince ruhlu (!) biri. Ama bu diziyi izleyen herkes şunu bilir ki dizide anneannesine bile gaz veren, ayar veren bir çocukla, yada canavarla karşı karşıyayızdır. Nedense insanlar normal konuşamaz, herkes birbirini iğneler, aralık buldu mu laf sokar. Yarabbim bu ne biçim bir dizidir böyle!??

Sonuç olarak bu dizi izleniyor. Amerikalılar bunu niye izliyorlar anlamadım. Komik mi ? Kendilerinden bir şey mi buluyorlar ? Yoksa tüm Amerikanların macera dolu bir yaşamı varda sıkıcı dizileri izleyip özel tatlar mı yakalıyorlar ? Onlar niye izliyor bilmiyorum ama ben (en azından 4. sezonuna kadar) gilmore kızları'nın 40 yaş altı olanları için izliyorum. Ama artık vakit doldurmak için, allah belasını versin okul da üç gibi bitiyor, dersler falan o zamana kadar bitiyor ve ben, o Yabancı Diziler'den bin kat daha sevdiğim Türk dizilerin her gün 2 bölüm tekrardan, 1 ayda biten sezonunu ezberlediğim için, bu diziyi izliyorum.

Eh, sonuç olarak söyleyebilirim ki asla sevmeyeceğim, denyo ve hızlı konuşan, standard bir İngilizce'yi(amerikan yada ingiliz farketmez) anlayabilen beni de altyazıya arada sırada baktıran, bir şekilde "çok çok sinir bozucu bir şekilde" vazgeçilmez bir dizidir Gilmore girls. Ama hiç başlamayın, sonra bunlara özenmek hatasını yaparsanız dedenizden, babanızdan dayak yiyebilir, İngilizceyi anlaşılmaz konuşabilirsiniz.

• YAzdıklarınızı okumadım ama ( ) neden bu dizide herkes bu kadar hızlı net ve anlamlı cümleler kuruyor gerçek hayatta biraz zor gibi . sizce ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sniper_78

YAzdıklarınızı okumadım ama ( ) neden bu dizide herkes bu kadar hızlı net ve anlamlı cümleler kuruyor gerçek hayatta biraz zor gibi . sizce ?

Senaryodandır...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.