Şimdi Ara

## Gigbayte'dan 256MB Bellekli 8800GT Turbo Force ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 8800GT ler arasında en derli toplu duruşu olanlardan birisi bu sanırım. Sanki ilk vrs leri bana daha uzun gibi gelmişti ama bu soğutucudan da kaynaklanıyor olabilir.
  • Anlayamadığım olay bu 8800gt'nin 256mblık versiyonu neden çıktı? Ati 3850 ile mücadele edebilmek için. Peki ne açıdan mücadele etmesi gerekiyor? Tabiki fiyat konusunda. Şimdi 256mb ddr3 belleğin maliyeti ne kadar? Tahminim olsa olsa 20$ olur(ki sanmıyorum.). 512lik model ile değişenlere bakacak olursak; Ram miktarı azalmış bu fiyat konusunda bir +, Soğutma değişmiş ki maliyet büyük ihtimalle düşmesine karşın özel soğutucu diye fiyata eklenecektir, ram hızı 1400e düşmüş ki performans düşüşü demek bu da ve çok çok 5$ kar etmişlerdir, Kutu içeriğine oyun dahil edilmiş ki fiyatta artış demek, isminin gigabyte olması da ayrı bir fiyat artışını beraberinde getirecektir.

Yukarıda yazdıklarımı düşününce bu kart en iyi tahminimle iyi performanslı(palit v.b üreticilerinin) 8800gt 256mb ile aynı fiyata satılır. Bunu alacak kişi de sırf markasından dolayı almak ister. Ki gerçek düşüncem 512mblık 8800gt ile 10$ fark olacağı. Bu durumda hiç de hedeflenen durumda olamayacaktır. İnşallah dediğim gibi olmaz da agresif bi fiyatla çıkar ama pek sanmıyorum...

• Ramlerinde soğutucu bilem yok Bırakın da 1400Mhz olsun. bu ramler 1800 de yumurta pişirtir üstünde.(sakın evinizde denemeyiniz)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Storm Bringer

Arkadaşlar, 256MB 8800GT ile 512MB 8800GT arası bir karşılaştırma var mı?
    Saat hızları aynı olmak şartıyla belli bir çözünürlüğe kadar 320mb GTS in 640mb 'yi geçebilmesi gibi bir durum 8800gt için de geçerli mi?

geçebilmesi diil de, aynı kalması durumu var.
  • ramler kabak gibi açıkta kalmış..madem 8800gt alacaksın..512 mb olanını alacaksın arkadaş
  • ramlere sogutucu koymayı düşünmemiş bile ne de olsa 1400 mhz... :)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.