Şimdi Ara

Gigabyte R9 270x veya Sapphire R9 270x Toxic Edition HANGISI??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
1.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Simdilik birisini alacagim ve ilerleyen zamanda Crossfire yapmayi düşünüyorum. Tabi Crossfire mi saglikli olur yoksa şimdiden384bit bir kart almak mi bilemiyorum fakat düşüncem bu yönde.

Ben pek fark bulamadim pek fakat sizce HANGISI? (Tabi benim aklımda ki Toxic modeli)

Gigabyte R9 270x
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-kart/gigabyte-radeon-r9-270x-oc-2gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti-gv-r927xoc-2gd.html

Sapphire R9 270x Toxic Edition
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11217-02-40g-r9-270x-toxic-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71326

Ikisi arasinda cok kararsiz kaldim. Fark nedir onuda bilmiyorum ancak bilen hocalarin yorumlaro sağlıklı olacaktir.
    * Baska cevap arayan cikarsa da fikir olacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KazanmakGibisiYok -- 2 Ocak 2014; 0:57:20 >

• Ben olsam Toxic alırım, yazılanlara göre frekans değerleri daha yüksek, hem özel tasarım, led li Sapphire yazısı falan var, kasanız camlı falansa güzel bi detay. Performans olarak 1 adım önde zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harpooner

Ben olsam Toxic alırım, yazılanlara göre frekans değerleri daha yüksek, hem özel tasarım, led li Sapphire yazısı falan var, kasanız camlı falansa güzel bi detay. Performans olarak 1 adım önde zaten.
    Sanirim evet. Az once su linke rastladim karti güzel tanıtmis. Hatta uzerinde ki tus sanırım oc için :)

http://www.youtube.com/watch?v=dHwStWTVpPU
  • quote:

Orijinalden alıntı: KazanmakGibisiYok

Sanirim evet. Az once su linke rastladim karti güzel tanıtmis. Hatta uzerinde ki tus sanırım oc için :)

2dk önce bende izlemiştim, paraya kıyamıyorum yoksa bende r9 280x toxic alacağım, şimdilik forumdan 760 WF alıcam bir kaç aya 2. ele düşer geçiş yaparım bende. Tuş oc içinse ilginçmiş

• KazanmakGibisiYok K kullanıcısına yanıt
    Hangisi ucuzsa onu al aradaki 1-2 fps ye değmez
    Gigabyte 3yıl garantili diye biliyorum
  • quote:

quote:

2dk önce bende izlemiştim, paraya kıyamıyorum yoksa bende r9 280x toxic alacağım, şimdilik forumdan 760 WF alıcam bir kaç aya 2. ele düşer geçiş yaparım bende. Tuş oc içinse ilginçmiş

Alıntıları Göster
    Verdiğim linkte bilgisayar çalışırken adam tuşa basıyor. Isigi sönüyor açılıyor. Yani sus degildir sanırım bi arastirim :)

Alınca konuya ozel mesaj atar gerekirse resim vs eklerim :)

• quote:

quote:

SAPPHIRE bayağı düzeltmiş kendini.

İnşallah sadece görüntüde değil, performans olarakta 1 - 2 senelik kullanımda bile stabil kalmayı başaran bir seri ortaya çıkarmışlardır.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Şu toxic serilerine hastayım ya çok yakışıklı duruyolar

• quote:

Verdiğim linkte bilgisayar çalışırken adam tuşa basıyor. Isigi sönüyor açılıyor. Yani sus degildir sanırım bi arastirim :)

Alınca konuya ozel mesaj atar gerekirse resim vs eklerim :)

Alında bende şu toxic i yakından göreyim. İncelemede isteruuk
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

quote:

quote:

SAPPHIRE bayağı düzeltmiş kendini.

İnşallah sadece görüntüde değil, performans olarakta 1 - 2 senelik kullanımda bile stabil kalmayı başaran bir seri ortaya çıkarmışlardır.

Şuan ki dual-x serileri oc yapılmadan da 1-2 senede verimsizleşiyormu ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Matthew Murdock

Şu toxic serilerine hastayım ya çok yakışıklı duruyolar

Alıntıları Göster
    Aslinda evet Gigabyte ta ki 3 yil garanti aklimdan çıkmıştı güzel bir noktaya degindin. Fiyat farkına gelince doğrusu 20 30 olucak sanirim farki. Belki de vatanda ki indirimle kafa kafaya olur. Ancak üzerinde ki tus olayi da cok farkli bir kolaylik. Yine de bakalim..

Değindigin nokta güzeldi. Konu emsal olucaktir ayni cevabi arayanlara.

• Harpooner kullanıcısına yanıt
    SAPPHIRE' in kartlarında; genel manada çok sorun oluyor.Belki ilk kullanımda belki 1 - 2 yıl içerisinde, o açıdan diyorum ben.

Yoksa; SAPPHIRE' i bende severim ve beğenirim.Zamanında SAPPHIRE' de kullandım ve hiç sıkıntı yaşatmamıştı bana.
  • quote:

Aslinda evet Gigabyte ta ki 3 yil garanti aklimdan çıkmıştı güzel bir noktaya degindin. Fiyat farkına gelince doğrusu 20 30 olucak sanirim farki. Belki de vatanda ki indirimle kafa kafaya olur. Ancak üzerinde ki tus olayi da cok farkli bir kolaylik. Yine de bakalim..

Değindigin nokta güzeldi. Konu emsal olucaktir ayni cevabi arayanlara.
    Yani cok ayrıntılı olmasada bir kac resim ve bir iki test yaparim. Ilk konuya eklerim. Yarina kadar gelen yorumlara bakar gun içinde veya hafta sonu indirimden alirim hayirlisiyla ;) eğer biri aklimi celip Gigabyte a yonlendirmezse :)
  • quote:

Yani cok ayrıntılı olmasada bir kac resim ve bir iki test yaparim. Ilk konuya eklerim. Yarina kadar gelen yorumlara bakar gun içinde veya hafta sonu indirimden alirim hayirlisiyla ;) eğer biri aklimi celip Gigabyte a yonlendirmezse :)

Windforce da iyidir yani, ben 760 Windforce alıyorum mesela, ben bile çelerim aklını Ama Toxic deyince bana akan sular duruyor işte
  • quote:

Su anki mevcut kartimdan önce sapphire bir kartim vardi. Modelini hatırlamıyorum 128bit. Garanti bitti kasamda eskisi verdim arkadasa ve hala kullablniyor ofisinde :)

Ancak yeni modellerle yeni sorunlar doğabilir ama sanirim ihtiyacima en uygun olan toxic.
    Birde yabanci bir sitenin incelemesinde okudum, r9 ile bambaska bir adim attiklarini ve tum geçmişte ki sorunlarını gidererek r9 serilerini cikarttiklarini yaziyordu. deneyip gorucez :)
  • quote:

Su anki mevcut kartimdan önce sapphire bir kartim vardi. Modelini hatırlamıyorum 128bit. Garanti bitti kasamda eskisi verdim arkadasa ve hala kullablniyor ofisinde :)

Ancak yeni modellerle yeni sorunlar doğabilir ama sanirim ihtiyacima en uygun olan toxic.
    Birde yabanci bir sitenin incelemesinde okudum, r9 ile bambaska bir adim attiklarini ve tum geçmişte ki sorunlarını gidererek r9 serilerini cikarttiklarini yaziyordu. deneyip gorucez :)

Deneyin bakalım, bizide bilgilendirmiş olursunuz.

Şu an görünen o ki; yeni soğutma tasarımı başarılı duruyor.Umarım bu çizgide devam eder.

Hayırlı olsun şimdiden.

• quote:

760 i cok düşündüm çok inceleme okudum ve evet tabi ki kaliteli güzel bir kart ama 200 tl fark vermeye deger mi bilemedim :/ arada dağlar yok sonuçta. Ancak 3 yil garanti her turlu cezbedici :)

Ihtiyac meselesi işte :) yetmezse Crossfire yaparım ileride ;)
  • quote:

760 i cok düşündüm çok inceleme okudum ve evet tabi ki kaliteli güzel bir kart ama 200 tl fark vermeye deger mi bilemedim :/ arada dağlar yok sonuçta. Ancak 3 yil garanti her turlu cezbedici :)

Teşekkürler :)

Yukarida bir mesajda youtube linki vermiştim. Orada % 100 yukte 58derece de calisiyordu videoda. sanirim o konuda basarmis. En kisa surede alir paylasirim. Hayirli geceler
  • quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-gtx760-dc2oc-2gd5-gtx760-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66600

Aradaki fark 20 tL, her ne kadar toxic iyi desemde 760 bariz performans olarak önde paranız kıymetli ise, direkt 760 bakın derim.

• quote:

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-gtx760-dc2oc-2gd5-gtx760-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66600

Aradaki fark 20 tL, her ne kadar toxic iyi desemde 760 bariz performans olarak önde paranız kıymetli ise, direkt 760 bakın derim.

Oldu mu windforce olmalı. Yoksa 3x fan varken toxic te vermem ona para ;)

Nitekim evet haklisin 760 ufak bir farkla 270x toxic in üzerinde ve en önemlisi 3 yil garanti :) toxic in düğmesi falan 3x fan beni benden aldi :))

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.