Şimdi Ara

GİGABYTE GSMART MAYA M1 PAYLAŞIM PLATFORMU (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
505
Cevap
7
Favori
46.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servise gönderin ön paneli değiştiriyorlar.
  • Dokunmatik ekran hassas değildi ve bazen algılamıyordu, GPS çalışmıyordu, ekranda 3 adet ölü piksel vardı. Garantiye verdim. Şu an durumuna internetten batığımda parça değişimi yapılacağı ve üreticiden parça beklendiği yazıyor. İnşallah tüm sorunları hallederler de uğraşmak zorunda kalmam.
  • Arkadaşlar iyi günler

Formun amacı paylaşım ve cihaz almak isteyenlere ön bilgi ve almış olanların bilgi paylaşımı ile cihazı sağlıklı kullanmak, karşılaşılan proplemlere çözüm, yararlı uygulamalar, root ve rom vs...

daha öncede yazdım sadece hobi olarak forum aktivistiyim kimsenin adamı değilim bu yaparken haklı olanın yanındayım

şu açık ve net anlaşılsın ben kullandığım gsmart maya m1 den memnunum yalnız üzüldüğüm yönü de var; kısa bir sürede gsmart maya m1 V2 yani üst modelin hemen peşinden gelmesi bir strateji yanlışı olsa gerek diye düşünüyorum aralarında ki fark V2 daha gelişmiş; CPU Dört çekirdekli 1.2 GHz, GPU PowerVR SGX544, Android 4.2, Yonga Seti MTK 6589 bular için bir 50+ TL. fark verilirdi...

***Gsmart maya M1 ki kullandığım cihazdan distrübutör Datastar'ın duruşu nedeniyle memnunum inşallah değişmezler...

***cihaz stabil kasma ısınma donma sorunu yaşamadım uygulamalar yükledim ki daha önce ki yazılarımda ve eklediğim resimlerde görünüyor sıkıntım olmadı

***cihaz daha sağlam ekran 4,5 cebe sığıyor ha kılıf ve ekran koruyucu sadece datastar da vardı ve çeşit az

***şu ana kadar güncellemeler düzenli geldi acaba 4.2, 4.3 gelirmi bilemiyorum

*** ram 1 GB evdeki PC ler kaç ram ki bu telefon için yeterli rom 4GB + 32 GB kadar artıyor ayrıca artık bulutlar çok işe yarıyor

*** kamera birincil 8 MP ikincil 2MP

*** GPS benim için yeterli ayrıca barkod okuyucu yükledim

*** en önemli konu asgari ücretin üç para olduğu Türkiye'miz de diğer baba marklara göre fiyatı makul olduğu için tercih etmiştim rekabet güzeldir...

şimdi bunları niye yazdım sorusuna gelince daha önce ki yazılarımda belirttiğim gibi elektronik şans işi alırsın kalite bir ürün aynı gün arıza yapabilir hata donanım yazılım hatası olabilir, kullanım hatası olabilir önemli olan bu durumlarda Firmanın duruşu ve servis olayı bunu anlamak için almak istediğiniz telefonun marka ve modelini google yazıp aratın şikayetleri, sıkıntıları neler cihazın olumlu ve olumsuz yönlerini muhakeme edin ve bütçenize en uygun olana o zaman karar verin derim.

şimdi sayfada katılımcı olan arkadaşlar ve cihazı alıp arada formu ziyaret eden misafir dostlar görüşlerinizi yazsanız iyi olur kanaatindeyim arada sorun yaşayanlar mutlaka vardır en azından % olarak cihazın durumu netlik kazanır servis ve Firmanın en azından bu sayfalara baktığı inancındayım

saygılar

• Hayirli geceler.Arkadaslar maya1 icin ekran filmi ve kilif en hesapli nereden temin edebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mch26

Hayirli geceler.Arkadaslar maya1 icin ekran filmi ve kilif en hesapli nereden temin edebiliriz.

datastara gitceksin eğer gidebilme durumun varsa 10 tl idi ekran koruyucusu kılflarda 20 den başlıyordu
  • Ve diyor ki OTG ile sierra

google ile çevrilmiştir ;

'' USB OTG Desteği (-The-Go On USB)

Sierra S1 bağlı diğer USB aygıtları kullanabilirsiniz.

Örneğin, oyun, bir USB hafıza çubuğu üzerine video veya müzik bir harici diskte saklanan veya kopya dosyaları bile tam boyutlu bir USB klavye veya fare takın.''

orjinali

You can use other USB devices attached to Sierra S1. For example, play the
    video or music stored on a external disk, or copy files onto a USB memory stick,
    even plug a full-size USB keyboard or mouse.

http://www.gigabytecm.com/en/goodscontent.php?id=39

GİGABYTE GSMART MAYA M1 PAYLAŞIM PLATFORMU

• Gigabyte Maya M1 V2 Video Kalitesi

http://www.youtube.com/watch?v=NsEtkpIiciA

Birebir kendi çekimim : ) youtube yüklerken sadece sabitleme diye bi şey vardı onu yaptım. Almayı düşünen arkadaşlara bi yol gösterir belki
  • Maya m1 v1 yeni güncelleme geldi. Yükledim ama ne değişiklik var anlamadım. Bilgisi olan var mı?
  • Aynen bende demin guncelledim ama fark ne cozemedim donanimsal bir gincellemeyse acaba ne oldu ne degisti bilen varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: excalibur

Maya m1 v1 yeni güncelleme geldi. Yükledim ama ne değişiklik var anlamadım. Bilgisi olan var mı?

Rom güncelleme olarak geçiyor
     GİGABYTE GSMART MAYA M1 PAYLAŞIM PLATFORMU GİGABYTE GSMART MAYA M1 PAYLAŞIM PLATFORMU GİGABYTE GSMART MAYA M1 PAYLAŞIM PLATFORMU

• quote:

Orijinalden alıntı: dedeland

quote:

Maya m1 v1 yeni güncelleme geldi. Yükledim ama ne değişiklik var anlamadım. Bilgisi olan var mı?

Rom güncelleme olarak geçiyor
     GİGABYTE GSMART MAYA M1 PAYLAŞIM PLATFORMU GİGABYTE GSMART MAYA M1 PAYLAŞIM PLATFORMU GİGABYTE GSMART MAYA M1 PAYLAŞIM PLATFORMU

Rehberde kayıtlar +90 (5xx) 123456789 şeklinde kayıtlıysa o kişiye SMS gitmiyordu. O düzelmiş olabilir. V2 de hâlâ gitmiyor:)

• quote:

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun diyelim. Ancak anladığım kadarıyla telefonun sesinin kısık olması ve Panelde ışık sızması dediğiniz iki farklı sorununuz var. 1. Sorun tüm MTK işlemcili cihazlada olan ve Enginering mode üzerinden yapılan bir ayarla çözümlenebiliyor. 2. sorun için ise Dokunmatik paneli değiştirerek çözüm buluyorlar. Kısacası cihazdaki sorun çözümü mevcutsa ürün değişimine ısrar etmeniz doğru değil diye düşünüyorum. Daha önce Datastar telefonlardaki sorunlara kendisi müdahele etmediğinden direk değişime onay veriyordu ancak daha sonra Gigabyte Tr de servis işini KVK ile çözdüğü için datastar direk değişim kararını kendisi vermiyor KVK ise elinde yedek parça ve ayar yaparak sizin cihazınızı tamir edebildiği için size değişim onayı vermemiştir.

Benzer durum bendede var. Maya m1 kullanıyorum ses problemini kendim çözdüm ekran sorunum için KVK panel değişimi yaparak çözüyor yeni cihaz değişimine maalesef onay vermiyor.

slm arkadaşlar bende maya m1 var telefonun mikrofunu karşı tarafa sesi az gönderiyor bu engineer mod da nasıl halladeriz sizin kullandığınız ayar nedir nasıl ayarlayabilirim kvk ya vermişler servisini kvkdan nefret ettiğim için kendim halledebilirmiyim acaba bu yöntemle

• quote:

Orijinalden alıntı: 61zola

quote:

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun diyelim. Ancak anladığım kadarıyla telefonun sesinin kısık olması ve Panelde ışık sızması dediğiniz iki farklı sorununuz var. 1. Sorun tüm MTK işlemcili cihazlada olan ve Enginering mode üzerinden yapılan bir ayarla çözümlenebiliyor. 2. sorun için ise Dokunmatik paneli değiştirerek çözüm buluyorlar. Kısacası cihazdaki sorun çözümü mevcutsa ürün değişimine ısrar etmeniz doğru değil diye düşünüyorum. Daha önce Datastar telefonlardaki sorunlara kendisi müdahele etmediğinden direk değişime onay veriyordu ancak daha sonra Gigabyte Tr de servis işini KVK ile çözdüğü için datastar direk değişim kararını kendisi vermiyor KVK ise elinde yedek parça ve ayar yaparak sizin cihazınızı tamir edebildiği için size değişim onayı vermemiştir.

Benzer durum bendede var. Maya m1 kullanıyorum ses problemini kendim çözdüm ekran sorunum için KVK panel değişimi yaparak çözüyor yeni cihaz değişimine maalesef onay vermiyor.

slm arkadaşlar bende maya m1 var telefonun mikrofunu karşı tarafa sesi az gönderiyor bu engineer mod da nasıl halladeriz sizin kullandığınız ayar nedir nasıl ayarlayabilirim kvk ya vermişler servisini kvkdan nefret ettiğim için kendim halledebilirmiyim acaba bu yöntemle

updatesini acip mevcut olan guncellemeleri yapinca o soru ortadan kalkiyor.

• şu anda en son güncelleme kaldı sorun devam ediyor buna rağmen 2 kere update etmiştim daha önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: 61zola

quote:

Merhaba,

Şöyle bir şey vardı.

1- Engineer mode girin menuden (MTK)
    2- Audio / Normal mode / Type / Mic / Level
    3- 6 leveli şu şekilde ayarlayınız
    Level 0-255
    Level 1 – 235
    Level 2 – 215
    Level 3 – 205
    Level 4 – 195
    Level 5 – 185
    Level 6 – 175

4- Tüm seviyeleri ayarlayınız, ok tuşuna basınız, programdan çıktıktan sonra telefonu resetleyiniz.

• Merhabalar, umarım iyisinizdir.
    şu ana kadar olumlu bir gelişme olmadı, 20 iş günü dolumunda saat 17:00 de Gold a gidip bir sonuç var mı diye sorduğumda, 20 günün dolmadığı kendilerinden KVK ya giden süreyi eklediklerini söylediler, bende böyle bir şeyin olamayacağını ve onlara teslim ettiğim tarih itibarı ile geçerli olacağını söyledim eğer çözmezlerse Tüketici haklarına gideceğimi söyledim.Evet haklısınız, siz bilirsiniz dediler.20 iş günü dolana kadar KVK sitesinde üreticiden parça bekleniyor yazıyordu.21. gün sabahı Tüketici haklarına gittim (oradaki arkadaşlar gerçekten yardımcı oluyorlar) ve KVK nın sitesinden tekrar baktığımızda cihazın onarıldığı ve Gold a gönderileceği yazıyordu.Oradaki bayan, problem değil sen servis fişine iade talebinde bulunmuşsun, hakkını sonuna kadar ara kesinlikle para iadesi alırsın demişti.Aynı gün Gold tan gelen bir telefondaki bayan " evet, telefonunuz yapılmış ama ben iadesi için uğraşıyorum, size de bilgi vereceğim ve gün içinde bayramda da mağdur olmamanız için çalışacağım" demişti, iyi bende biraz bekleyelim bari dedim ama, şu ana kadar hiç bir gelişme olmadı.

• dewre D kullanıcısına yanıt
    iyi akşamlar arkadaşım,benim de aynı sorunum var,karşı tarafa sesim çok az gidiyor (Skype,Tango).yazmış olduğun çözümü görüntülü veya ayrıntılı olarak yazabilirmisin?engineer girişi gibi.ben bulamadım da.teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraslan35

iyi akşamlar arkadaşım,benim de aynı sorunum var,karşı tarafa sesim çok az gidiyor (Skype,Tango).yazmış olduğun çözümü görüntülü veya ayrıntılı olarak yazabilirmisin?engineer girişi gibi.ben bulamadım da.teşekkür ederim.

Engineer Mode a şu şekilde ulaşılıyor:

*#*#2584560#*#*

Daha sonra ekran görüntüleri sırayla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewre -- 27 Ekim 2013; 22:20:52 >

• Devam

GİGABYTE GSMART MAYA M1 PAYLAŞIM PLATFORMU GİGABYTE GSMART MAYA M1 PAYLAŞIM PLATFORMU

• Discovery' göre nasıl bir telefon arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.