Şimdi Ara

## Gigabyte'dan 6 Bellek Slotlu Anakart: P35C-DS3R ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • teknoloji çok hızlı gelişiyor.fakat 6 tane slota o kadar rami nasıl yerleştircez
  • DDR2 ile DDR3 ün arasında pek fark olacağını sanmıyorum çünkü ddr2 ler oldukçe performanslı
  • bence çok güzel bir anakart DS3 ün yenilikçi yüzü yanlız bir eksiği var 1394 portu da olsa tam alıncak anakart crossfire olmasada olur benim için 1394 daha önemli ama bişi merak ediyorum nerde bu PCI Express 2.0 bunlar hala 1.0a
  • ah ülen paramız olsada böle bişi alsak...
  • Via'dan haber var mı? DDR3 destekli çipset yapmışlar mı? ASRock VIA çipset olmadan böyle bi şey yapmayacak anlaşılan.
  • Bence en uzun ömürlü anakartlar böyle combo ürünler. İkinci el ram ve işlemci alıp ya da elinizdekileri kullanıp, ileride dört çekirdekli işlemciler ve DDR3lerin fiyatı düşünce alıp kullanabileceğimiz bir ürün. Ben teknolojiye para yetişterecek kadar zengin değilim malesef :(
  • haber guzel kart guzel sagol fx-57 giabyte yapıyor.ısınıde bılıyor fırma.her zaman amd demıstım bu seferde her zaman gıgabyte derım.ama o/c sorunlu gıgabyte
  • Konu biraz zombileşmiş gibi oldu ama daha çürümeye başlamadan hatırlatma yapayım dedim.

Bilindiği gibi MSI Combo modelinde DDR3 ve DDR2 desteğini bir arada sunmuştu.

Ancak Gigabayt biraz daha iyi bir çözüm ile karşımıza gelmiş.

Zira MSI daki DDR3 slotları Dual çalışma kabiliyetine sahip değildi ve zaten gecikme süreleri ile performans getirisini yitiren DDR3 bir de tek kanal çalışma ile anakartta yer alma mantığını yitirmişti.

Ancak Gigabayt ın anakartında DDR3 için Dual yani çift kanal çalışma desteği var e bu da DDR2 ye göre avantaj sağlayacaktır. (1066MHz de 1,4V gibi düşük çalışma gerilimleri ve düşük gecikme esüreleri artı olarak karşımıza çıkacaktır.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Konu biraz zombileşmiş gibi oldu ama daha çürümeye başlamadan hatırlatma yapayım dedim.

Bilindiği gibi MSI Combo modelinde DDR3 ve DDR2 desteğini bir arada sunmuştu.

Ancak Gigabayt biraz daha iyi bir çözüm ile karşımıza gelmiş.

Zira MSI daki DDR3 slotları Dual çalışma kabiliyetine sahip değildi ve zaten gecikme süreleri ile performans getirisini yitiren DDR3 bir de tek kanal çalışma ile anakartta yer alma mantığını yitirmişti.

Ancak Gigabayt ın anakartında DDR3 için Dual yani çift kanal çalışma desteği var e bu da DDR2 ye göre avantaj sağlayacaktır. (1066MHz de 1,4V gibi düşük çalışma gerilimleri ve düşük gecikme esüreleri artı olarak karşımıza çıkacaktır.)

+1 + aynı mhz de düşük tyimingler ile f/p bir kart denebilir,tabii oc potansiyelini düşününce

• hergün yeni bir ankart çıkıyor..
  • güzel iş çıkarmış
  • Bütün özellikleri ile kafama yatan bu anakartı alıyorum. Siparişi verdim Hızlı Sisteme cumaya kadar elimde olacak inş. Geldiğinde testleri yayınlarım.
  • arkadaşlar bende bu anakartı aldım da bu 2 gb 800 mhz ram var dd3 slot farklı mı anakartta yoksa kafamıza göre takabilirmiyiz bi uyarı felan göremedim üzerinde slotlarla ilgili makine arada çok acaip bi kasmaya başlıo 5 10 sn kadar acaba bu yüzden mi yapıo
  • ddr3 slotuna ddr2 olmaz ddr2 slotu farklı tabiki

linkteki resime bak

takılı olanlar ddr3 geri kalan 4 slot ddr2 için

http://obzor.ishodniki.ru/images/100/55316.jpg
  • 2 rami dual çalışmaları için aynı slot renklerine takarsın..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.