Şimdi Ara

## Gigabyte 790GX'in Hybrid Crossfire Sonucu Ortaya Çıktı ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: cengiz_vga

anakart en kötü 100$+kdv hd 3200 lerde en kötü 40-50$+kdv .e ediyor 150$+kdv

e böle bir anakart alıp bu sonucu almak için uğraşcağımıza 40-50+lık bir anakart alıp hd3850türü ekran kartı alıp kullanmak bence daha mantıklı olcak.bide orda 9850işlemci var o işlemci olmasa o skorda olmaz.bence gereksiz bir uğraş

Düşünce güzel ama SB750'yi kenara atamayız hocam.
  • Gigabyte GA-MA78M-S2H anakartı Gigabyte HD2400XT 256 MB 64Bit GDDR3 16X crossfire yapamıyorum. Sanırım ekran kartını kapatıyor. yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar bu hybrid crossfire olayı daha yeni yeni yaygınlaşıyor ve sadece düşük ekran kartlarında var bildiğim kadarıyla. Yani Hybrid olmayan bi anakart ve adamakıllı bi ekran kartı oyunlar için hybridten çok daha iyi görünüyor şimdilik.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hhy_1126

Gigabyte GA-MA78M-S2H anakartı Gigabyte HD2400XT 256 MB 64Bit GDDR3 16X crossfire yapamıyorum. Sanırım ekran kartını kapatıyor. yardımcı olursanız sevinirim.

Konuyu hortlatmışlar bari cevap verelim.

Hybird crossfire bildiğim kadarıyla yanlızca vista da uygulanabiliyor. Ayrıca hem bios üzerinden hem de sürücüden crossfire'ı aktif etmeniz gerekiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ELeCtRiCkChi

quote:

Orjinalden alıntı: cengiz_vga

anakart en kötü 100$+kdv hd 3200 lerde en kötü 40-50$+kdv .e ediyor 150$+kdv

e böle bir anakart alıp bu sonucu almak için uğraşcağımıza 40-50+lık bir anakart alıp hd3850türü ekran kartı alıp kullanmak bence daha mantıklı olcak.bide orda 9850işlemci var o işlemci olmasa o skorda olmaz.bence gereksiz bir uğraş

40-50$ anakarttada sb750 k.köprüsü yok ama...! kısaca cf desteği, 6 sata portu yok phenom desteği yok, 1066Mhz ram desteği yok, Giga 790gx de olan soğutucu yok, zart yok zurt yok

o zart zurtların hepsi para ama! bana sb750 gererkmiyor , sb700 hatta 600dede bana yeticek sata var 1066 ram desteği 780g de dahi var ,soğutmaya gelince onbord vga olmadıktan sonra soğucak bişi yok TA770e bak adam nerdeyse metali dahi koymıcakmış , kısacası arkdaşın dediğin 3850+daha ucuz bord cok bundan kuvvetli vede ucuza mal olur

• Giga'nın kartlarını severim. Ama 790GX hariç. 790GX'de MSI'ı severim , geri kalanda da Gigabyte. Sırf şu SATA yuvaları adam gibi yerde değil. İki yuvalık kartlar ile iki yolluk CF yapacak olsak, 2 adet SATA kalıyor, haydi hayırlı olsun... Yani, 790GX alınası kartmış gibime gelmiyor. Hybrid Crossfire yapacak olsak en iyi kart olabilir. Ama 790GX de sırf "SB750 var" diye de alınmaz. OC'yi sevmem çünkü.

MSI'ın da kartları çok güzeldir, ama önceden o da SATA yerleşimi konusunda biraz saçma davranıyordu.
  • Teşekkürler mamad dediğin gibi bios'tan açtım şimdi oldu. Lakin netice ne kadar iyi emin değilim.
  • Ben gigabyte 790gx kullanıcısıyım...Arkadaşların dediği sata yuvalarının kapanması sorunu kısmen doğru...Fakat gigabyte bunu çok basit bi yolla aşmış durumda...Anakart kutusundan 2 adet özel L bacak sata kablosu çıkıyo..Ve 4870 yada 9800gtx benzeri uzun kuyruklu bi vga taktığınızda bu sata yuvalarını ekran kartına temas etmeden kullanabiliyorsunuz... Ekran kartı yuvaların üstünden geçip gidiyor..Zaten 6 tane sata koymuşlar...Ben 2 tane kullanıyorum...Onlarda birincil yuvalar...Ekran kartının 1 cm üstünde kalıyo.....Oda bana rahat rahat yetiyo....CANAVAR GİBİ KART...BİLGİSAYARA TAKMA YANINDA YAT....BİDE KASANIZA UV IŞIKLANDIRMA YAPIP O HEATPİPE VE SAOĞUTUCULARIN NASIL GÖRÜNDÜĞÜNE BAKIN DERİM....hOŞÇAKALIN...iYİ BAYRAMLAR HERKESE
  • ben bişiy sorcamda bu anakarta hangi kasa uyumlu aklımda bisürü soru işaretivar anakart atx formunda buna midtower mı yoksa full towermı almaklazım yada şöle söyleyim RAİDMAX SAGİTTA2 uyarmı ?bi bakıp sölerseniz sevinirim
  • kardeş bu kart için atx alman gerek... mini atx e yada çoğu htpc kasalara uymaz...çok büyük bi kart....
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.