Şimdi Ara

Gerçeği öğrenmek istiyor musun? (videolu) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
94
Favori
13.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yav bi de git, O zaman neden beden olarak yaşatıldık sadece kafa olarak yaratılsaydık, sen acıyı açıklasana bana acı gerçektir bazen öyle bir şey olur ki nefes alamazsın yutkunursun ya da işkence edilme yöntemlerine göre değişen acıyı açıkla tırnağına iğne sokarım senin, son olarakta derim ki haklıysan intahar et araf'da bekle bizi orda tartışırız seninle !
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktorolmakisteyenliseli

Eninde sonunda görüyorum duyuyorum hissediyorum. Bunun nasıl olduğu niye önemli olsun? Ayrıca bunları bilmek için çok zeki olmak gerekmiyor beyin denen şeyin ne olduğunu herkes biliyor. Daha cool bir biçimde anlatınca yeni şeylerden bahsetmiş olmuyorsun

+1905
    Arkadaşa bunu anlatmak istedim.Ancak kendi dogrusundan başka doğru kabul etmiyor felsefeci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProfessionalGamer333

quote:

Eninde sonunda görüyorum duyuyorum hissediyorum. Bunun nasıl olduğu niye önemli olsun? Ayrıca bunları bilmek için çok zeki olmak gerekmiyor beyin denen şeyin ne olduğunu herkes biliyor. Daha cool bir biçimde anlatınca yeni şeylerden bahsetmiş olmuyorsun

+1905
    Arkadaşa bunu anlatmak istedim.Ancak kendi dogrusundan başka doğru kabul etmiyor felsefeci

lise 2'de görme konusu yok sanırım o konuyu görmedin ondan bu haldesin neyse bak tek seferde anlatıyorum:

Beynimizin dışında renk diye birşey yoktur var olan sadece elektromanyetik dalgalardır Fakat bu dalgaların rengi yoktur. Eğer olmuş olsaydı gözümüze gelen sarı ışınlar görürdük.

bu konuyu anlamak için What the Bleep Do We Know!? belgeselini izle veya kare bulmaca çöz xD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rashid52 -- 21 Haziran 2014; 20:16:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rashid52

quote:

quote:

+1905

lise 2'de görme konusu yok sanırım o konuyu görmedin ondan bu haldesin neyse bak tek seferde anlatıyorum:

Beynimizin dışında renk diye birşey yoktur var olan sadece elektromanyetik dalgalardır Fakat bu dalgaların rengi yoktur. Eğer olmuş olsaydı gözümüze gelen sarı ışınlar görürdük.

bu konuyu anlamak için What the Bleep Do We Know!? belgeselini izle veya kare bulmaca çöz xD

Kendi yazdiğin şeyi tekrar okumani tavsiye ediyorum Gözden giren ışık retinada kimyasal reaksiyonları tetikler, bunlar beyne giden sinir lifleri boyunca hareket eden elektrokimyasal impulslar meydana getirirler. Beyin aldığı verileri analiz eder ve sonra dışarıda var olan şeye dair kendi görüntüsünü meydana getirir. Daha sonra ben, ağaç görüntüsünü görürüm. Ama benim asıl gördüğüm ağacın kendisi değildir, sadece zihnimde oluşan görüntüsüdür. Bu, tecrübe ettiğim her şey için geçerlidir. Bildiğimiz, algıladığımız ve hayal ettiğimiz her şey, her renk, ses, duygu, her düşünce, her his zihinde meydana gelen bir şekildir. Bunların tümü tıpkı rüyalarımız gibi beynimizdede oluşan algılardan ibarettir. BÜTÜN HAYATIMIZI BEYNIMIZIN IÇINDE yaşarız. Bedeniniz de dışarıda değil; aksine sizin içinizde yani beyninizdedir. Gördüğümüz insanlar, kokladığımız çiçekler, dinlediğimiz müzik, tattığımız meyveler, elimizde hissettiğimiz ıslaklık... Bunların hepsinin beynimizdeki halini biliriz. Gerçekte ise beynimizde, ne renkler ne sesler ne de görüntüler vardır. Beyinde bulunabilecek tek şey elektrik sinyalleridir. Kısacası biz, beynimizdeki elektrik sinyallerinin oluşturduğu bir dünyada yaşarız. Bu bir görüş veya varsayım değil, dünyayı nasıl algıladığımızla ilgili bilimsel bir açıklamadır..  Ozellikle buyuk harfle yazilan yeri oku Ondan sonrada şu yazdiğini tekrar oku Düşünsene bir kere.. Kapkaranlık beyninin içinde, zayıf amperdeki bir elektrik akımından renkli ve derinlik hissi olan böyle bir görüntü oluşuyor!! Bu normal birşey mi bu?  Burda drmek istediğin şey DIŞARIDA HIÇBIRŞEY YOK Beynimizin içindeki yemegin goruntusunu goruyoruz sadece yani aslinda yemek yok Ben yazdiklarindan bunlari anladim şimdi sen bunlari en baştan güzelce oku Bir daha oku dostum bi gayret daha çozeceksin işi Bu arada, -Haksizsin -16 yaşindayim

• quote:

quote:

quote:

quote:

+1905

Kendi yazdiğin şeyi tekrar okumani tavsiye ediyorum Gözden giren ışık retinada kimyasal reaksiyonları tetikler, bunlar beyne giden sinir lifleri boyunca hareket eden elektrokimyasal impulslar meydana getirirler. Beyin aldığı verileri analiz eder ve sonra dışarıda var olan şeye dair kendi görüntüsünü meydana getirir. Daha sonra ben, ağaç görüntüsünü görürüm. Ama benim asıl gördüğüm ağacın kendisi değildir, sadece zihnimde oluşan görüntüsüdür. Bu, tecrübe ettiğim her şey için geçerlidir. Bildiğimiz, algıladığımız ve hayal ettiğimiz her şey, her renk, ses, duygu, her düşünce, her his zihinde meydana gelen bir şekildir. Bunların tümü tıpkı rüyalarımız gibi beynimizdede oluşan algılardan ibarettir. BÜTÜN HAYATIMIZI BEYNIMIZIN IÇINDE yaşarız. Bedeniniz de dışarıda değil; aksine sizin içinizde yani beyninizdedir. Gördüğümüz insanlar, kokladığımız çiçekler, dinlediğimiz müzik, tattığımız meyveler, elimizde hissettiğimiz ıslaklık... Bunların hepsinin beynimizdeki halini biliriz. Gerçekte ise beynimizde, ne renkler ne sesler ne de görüntüler vardır. Beyinde bulunabilecek tek şey elektrik sinyalleridir. Kısacası biz, beynimizdeki elektrik sinyallerinin oluşturduğu bir dünyada yaşarız. Bu bir görüş veya varsayım değil, dünyayı nasıl algıladığımızla ilgili bilimsel bir açıklamadır..  Ozellikle buyuk harfle yazilan yeri oku Ondan sonrada şu yazdiğini tekrar oku Düşünsene bir kere.. Kapkaranlık beyninin içinde, zayıf amperdeki bir elektrik akımından renkli ve derinlik hissi olan böyle bir görüntü oluşuyor!! Bu normal birşey mi bu?  Burda drmek istediğin şey DIŞARIDA HIÇBIRŞEY YOK Beynimizin içindeki yemegin goruntusunu goruyoruz sadece yani aslinda yemek yok Ben yazdiklarindan bunlari anladim şimdi sen bunlari en baştan güzelce oku Bir daha oku dostum bi gayret daha çozeceksin işi Bu arada, -Haksizsin -16 yaşindayim 

Madde 2'ye ayrılır dışarıdaki aslı ve beynimizdeki kopyası. ders bitmiştir. çıkabilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Life GuarD

Yav bi de git, O zaman neden beden olarak yaşatıldık sadece kafa olarak yaratılsaydık, sen acıyı açıklasana bana acı gerçektir bazen öyle bir şey olur ki nefes alamazsın yutkunursun ya da işkence edilme yöntemlerine göre değişen acıyı açıkla tırnağına iğne sokarım senin, son olarakta derim ki haklıysan intahar et araf'da bekle bizi orda tartışırız seninle !

Capslock açmayı unutmuşsun
  • harun yahya reloaded der giderim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. MacMillan -- 21 Haziran 2014; 22:14:44 >
  • gözler bizim yerimize görür ,kulaklar bizim yerimize duyar ,tenimiz bizim yerimize hisseder bu kadar basit ağabey .
  • quote:

Orijinalden alıntı: T72

gözler bizim yerimize görür ,kulaklar bizim yerimize duyar ,tenimiz bizim yerimize hisseder bu kadar basit ağabey .

Gözü olmadan gören, kulağı olmadan duyan insanın ruhudur. - Fred Alan Wolf
  • quote:

quote:

gözler bizim yerimize görür ,kulaklar bizim yerimize duyar ,tenimiz bizim yerimize hisseder bu kadar basit ağabey .

EEE tamam işte
  • ben hep yasadigimiz herseyin ruya olup 5-6 alti yasinda okula baslamadan yagmurlu bir sabahta uyanmaktan korkmusumdur hala daha korkuyorum cok urpertici bence

• quote:

quote:

quote:

EEE tamam işte

gözler görmez, göz sadece elektrik sinyali üretir
  • kafalar karışık..
  • '' Sen bu yazıyı okuyan arkadaş dokunamadığın tadamadığın ya da koklayamadığın bir hapishanedesin BEYNİNİN İÇİ BİR HAPİSHANE! '' giriş cümlesi ile dar gelirleri hedef aldığınız çok açık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konglomera

ben hep yasadigimiz herseyin ruya olup 5-6 alti yasinda okula baslamadan yagmurlu bir sabahta uyanmaktan korkmusumdur hala daha korkuyorum cok urpertici bence

Ben de onu istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: scaryscreen

banlanacağın günü iple çekiyorum maşallah

banlanmış ipi bırak
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.