Şimdi Ara

GENPA dan alınan telefon hasarlı çıktı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz 12.12.14 cuma günü türkcell hat üzerine taahhütlü iphone 6 aldım. Sıfır kutusundan çıkardım, telefonun ekranında parmak izi vardı.Şaşırdım, açılmış bir kutu olduğunu düşündüm. Neyse dedim telefonu aldım elime sağına soluna bakıyım derken sağ alt köşesinde ekranla kasa arasında boşluk olduğunu farkettim. Üzerine basınca aynı HOME tuşu hissi veriyor, üzerine bastırdıkça tıkır tıkır ediyor. Anında türkcel bayisine gittim, iade alın dedim artık konu servisin sorunu dediler iade almadılar. Çaresi servise gönderdik beklioruz henüz cevap yok.

Başına böyle birşey gelen var mı, Muhtemelen GENPA servise giden telefonlardan sağlam parçalı olan telefonları toplayıp bir anakartı sağlam olan telefonun İMEİ si üzerinden tekrar piyasaya sürüyor diye düşünüyorum.
    Konu hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

• Turkcell yine her zamanki üçkağıt yapmış. güvenilmez bir firma. uzak durmak lazım. adam gibi bir firma olsa anında değiştirirdi. Tüketici haklarına da şikayet edebilirsiniz. Sonuçta o kadar para verdiniz ya da vereceksiniz.
  • Türkcell öyle, fakat GENPA denilen firma ellenmiş oynanmış, açılmış hatta hatta hurdalardan toplanmış bir telefonu satışa çıkarmış diye düşünüyorum. Bi fikirlerini alayım insanların, kanaat oluşursa, makul şüphe ile konunun üzerine gidip suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum.

Birde iade ve cayma hakkı ile ilgili bilgileriniz neler ?
  • merhaba öncelikle eski bir tim çalışanı olarak bunu yazmak gereksinimi duydum öncelikle geçmiş olsun. açıkcası cihaz alındığı gün çalışanların iptal etme gibi bir şansı var bu belki biraz (10-15dk) uğraştırabilir ama bunu yapabilme yetkileri var. bundan sonrası için ise sanırım tüketici mahkemesine başvuru yapabilirsiniz bayiinin iptal etmesi artık imkansız değişim olayıda aynı şekilde çünki sadece alındığı gün değişim veya iptal yapılabiliyor. diğer sorunuz ise telefonlar sıfırlanıyor ama bunun timlerde veya yetkili satış noktalarında yapılma ihtimali zor çünkü fatura kesilmiş bir cihazı stoklarına alamazlar. bunu yapan kişiler borsalarda alt bayiilerdeki satış noktalarıdır bu tarz yerlerden sıfır jilatinli dahi olsa cihaz almak pek güvenilir ve doğru değil açıkcası LAMA adını verdikleri bir yöntemle sıfır ayarındaki cihazları tekrar jilatinleyip satıyorlar. umarın kısa zamanda probleminiz çözülür

• Teşekkürler bilgiler için,
    yani bahsettiğim gibi bir üçkağıt olmamıştır diyosunuz, tim yapmış olmaz diye düşünüyorum bende, genpa yapıp tim e de öyle göndermiştir diye düşünüyorum.
    Bunların eline bi kere düştük , kurtulursak şanslı sayacaz kendimi o halde.
  • ktmspecial K kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun hocam,
    bundan sonra telefon alırkende aldığınız yerde açıp kontrollerini yapmayı unutmayın.
    çünkü telefonlarda dükkandan çıktıktan sonra bi sorun olduğunda iade ya da değişim imkanı yok.
    sadece apple online stora dan alınan cihazlar da 15 gün içinde iade var.
    büyük ihtimal sizin cihaz açılmış kimin açtığı parmakladığı belli değil genpa mı tim mi.sonra sorunlu çıkınca tekrar kutusuna koyup kutuyu jelatinlemişler.
    çoğu telefoncuda swap ya da 1-2 gün kullanılmış cihazları kutusuna koyup jelatinleyip sıfır diye satıyolar.
    kimseye güven kalmamış.

tüketici haklarını caymayı falan bi araştırın,
    tüketici mahkemesinden haklı çıkarsınız ama buda uzun sürer.
  • Yani memlekette büyüğünden küçüğüne güvenecek insan ve kurum kalmadı. Ülke komple dolandırıcılık hırsızlık sahtekarlık üzerine ticaret yapıyor. Bir önceki telefonu appstore den aldım, sıfır sorun. Şimdi pişman oldum. Bakalım kimin kullandığı sorunlu ikinci el telefonu tekrar vermeye çalışacaklar.
    Genpa dan ve türkcell den uzak durup bu durumu çok insanlara nasıl duyurabiliriz ? biliyomusunuz bi yöntem ?
  • Aldiginiz yere goturun kafalarina atin hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyede dolandırıcılık yapmayan kalmadı. Denetim mekanizması sıfır. Devlet çökmüş resmen

• Bir can daha yaktı he turkcel
  • 26 36 ay taksitle hem 3500 liraya telefon al hem de 2.el çıksın
  • ktmspecial K kullanıcısına yanıt
    biz burdan ne yazsak ne desek boş hocam.
    ne marka olursa olsun telefoncudan içeri adım atınca kandırır satarlar her türlü
    herkes başına gelince öğrenir,tecrübelenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

Aldiginiz yere goturun kafalarina atin hocam

aynen öyle
  • Çözüm olsa atarım da çözüm olmadığı gibi benim başım ağrır sonrasında :)
  • Hocam zaman kaybetmeden gidin konusun derim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.