Şimdi Ara

General Mobile E - Tab [Ana Konu] [Güncel Root Yöntemi] [Garantiye Verme] (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.590
Cevap
52
Favori
300.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Sıkı Durun Şimdi Size General Mobile E-Tab 4 (MEB) Tabletine Nasıl Toot Atılır Ve Nasıl MDM'yi dondurabiliriz yada silebiliriz hepsini anlatacağım
    İlk önce gerekli olanları listeleyeyim;
    1)OTG Kablo (8-10 TL civarı)
    2)USB'li klavye
    3)General Mobile E-tab 4
    4)Pil seviyemiz %30 dan fazla olacak...

Evet Şimdi tabletimizi sıfırlıyoruz factory modeden (eğer 1. deneyişinizde sıfırlanmaz ise 6-7 defa deneyin 7. deneyişinizde kesinlikle olacaktır..)

Sıfırlandıktan Sonra MDM ekranı geliyor karşımıza şimdi otg kablomuzu tabletimize takıyoruz , klavyenin usb çıkışını da otgye bağlıyoruz ve esc basıyoruz.
    Şimdi Kurulum ekranı gelecek (mdm değil normal android kurulumu) wifi bağlanın sonra gmail hesabınızı girin vs.
    Kurulumu yaptıktan sonra tarayıcıya gelin ve şu linkten dosyayı indirin (framaroot) (Framaroot) Tıkla İndir ;) indirdikten sonra kurun sonra karşınıza 3 seçenek gelecek 3üne de basın sonra bu google play storeye girip link2sd kurun açın ve aşağılara geldiğnizde MDMyi bulun üstüne basın işlemlere basın ve dondura basın yada sile basın sonra policy, eba sso , (ota) güncellemeyi dondurun yada silin .Artık özgürsünüz MDM'den kurtuldunuz Bir teşekkür yeter..... (ALINTI DEĞİLDİR)

Bir sorun olursa yada yapamazsanız özele gelin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dokucan -- 4 Ekim 2014; 10:55:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardımın için sağol kardeşim. Şimdi tabletin kendi klavyesi var fakat klavye yanımda olmadığı için USB girişli olup olmadığını bilmiyorum. O klavyeyle yapsak olur değil mi? Esc tuşu filan var. USB girişli değilde tabletin şarj girişiyle aynı girişe sahipse olur mu merak ettim.

• Arkadaşlar bir sorum olucaktı whatsappla ilgili çok ilginç birşey Whatsapp'ta mesela gizlilik ayarlarında benim profil fotom sadece kişilerime yani rehberimdekilere açık diyelim ama benim rehberimde olmayan bir numara teline bir program indirip benim profil fotomu görebiliyomuş bundan eminim. bende kayıtlı olmayan bir numarada benim profil fotom gözükmemesi gerekirken gözüküyodu programı indirip. Ben bu programın adını merak ettim biliyormusunuz acaba

• Arkadaşlar bir sorum olucaktı whatsappla ilgili çok ilginç birşey Whatsapp'ta mesela gizlilik ayarlarında benim profil fotom sadece kişilerime yani rehberimdekilere açık diyelim ama benim rehberimde olmayan bir numara teline bir program indirip benim profil fotomu görebiliyomuş bundan eminim. bende kayıtlı olmayan bir numarada benim profil fotom gözükmemesi gerekirken gözüküyodu programı indirip. Ben bu programın adını merak ettim biliyormusunuz acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: pirizma

Yardımın için sağol kardeşim. Şimdi tabletin kendi klavyesi var fakat klavye yanımda olmadığı için USB girişli olup olmadığını bilmiyorum. O klavyeyle yapsak olur değil mi? Esc tuşu filan var. USB girişli değilde tabletin şarj girişiyle aynı girişe sahipse olur mu merak ettim.

Evet olur.Yeterki klavye bluetoothlu olmasın dedigin klavye ile olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kızılımsı

Arkadaşlar bir sorum olucaktı whatsappla ilgili çok ilginç birşey Whatsapp'ta mesela gizlilik ayarlarında benim profil fotom sadece kişilerime yani rehberimdekilere açık diyelim ama benim rehberimde olmayan bir numara teline bir program indirip benim profil fotomu görebiliyomuş bundan eminim. bende kayıtlı olmayan bir numarada benim profil fotom gözükmemesi gerekirken gözüküyodu programı indirip. Ben bu programın adını merak ettim biliyormusunuz acaba

Yorumunu bu konuya paylaşmamalısın.Konu dışı yorum atma lütfen

• merhaba arkadaslar bende otg kablo yontemiyle tableti rootlayacaktim herseyi dogru yaptim ama tableti actigimda altta bulunan siyah bar yokdu yani tabletteki acik uygulamalari gosteren ve uygulamalardan cikmaya yarayan siyah tuslar yokdu bunlari geri nasil getireblirm

• quote:

Orijinalden alıntı: tasdemir01

merhaba arkadaslar bende otg kablo yontemiyle tableti rootlayacaktim herseyi dogru yaptim ama tableti actigimda altta bulunan siyah bar yokdu yani tabletteki acik uygulamalari gosteren ve uygulamalardan cikmaya yarayan siyah tuslar yokdu bunlari geri nasil getireblirm

Mdmyi dondurduktan sonra tableti kapat aç düzelecektir..

• asrin programi bu program telefona rootamadan (teli garanti disina cikarmadan) sadice istedigini bir root isteyen programa root atiyosunuz bu linkten dosyayi i dirinhttp://www.datafilehost.com/d/4dfba5f3 ve bu videoyu izleyinhttp://www.youtube.com/watch?v=Qwe0x4wvSt0
    EMEĞE SAYGİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugraege8033 -- 5 Ekim 2014; 11:59:00 >
  • Arkadaslar tablete format attim sonra otg ile klavye bagladim ama esc ye bastigimda kayit ekrani gecmedi neden olabilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: frknylmz00

Arkadaslar tablete format attim sonra otg ile klavye bagladim ama esc ye bastigimda kayit ekrani gecmedi neden olabilir ?

Hocam otg kablosunu kullanmadanda yapabilirsin şarjın durumu %14 altında ise ve tableti sıfırladınsa burdan sonra dediklerimi uygula bak tableti normal olarak aç ve kayıt ekranında sakın internete bağlama tabletin ses durumunu sonuna kadar açık daha sonra tableti kapa ve tableti aç tablet açılırken general mobile yazısının tam altına yani generalin g sinin altına sürekli bas cek bas cek ard arda bekleme yapmadan tablet şarj uyarısı verecek ve bir ses gelecek o sesi duyduktan 1 saniye sonra pil seçenekleri diye bir uyarı çıkıcak ona basarsan seni ayarlar menüsüne aktaracak ordanda geliştirici seçeneklerini açıp usb debug yani hata ayıklamayı aktif ettikten sonra pc ye bağlayıp mobogenie 2.2.6 sürümüyle root at ve unlock stock apps diye bir seçenek var ordanda mdmyi falan kaldır

• OTG kablolarını tanımıyorki etab 4..
    otg desteği yok deniyor..
    USB debug açık fakat çalışmıyor..

Bir arkadaşta kablo olmadan yapabilirsin demiş..
    yapamıyorsun nasıl yapalım, hemen aktivasyon ekranı geliyor,bağlıyor insanı..
  • kotu olmus ben kesin olur diye klavye falan da almistim ama sermeh in dedigi gibi yaptim oldu tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: frknylmz00

kotu olmus ben kesin olur diye klavye falan da almistim ama sermeh in dedigi gibi yaptim oldu tesekkurler

Önemli değil demeki yapılabiliyormuş.
  • Şermeh Senin dediğin gibi yaptim o sayede actim ama yukarda arkadasin dediği gibi bar yok oldu bende sayfa basindaki arkadasin dediğini yaptim önce pilden ayarlarla giriyorsunuz>uygulamalar>acik uygulamalar>ayarlari sonlandirin 2 3 kez sizi ana ekrana aticak oradan menüye girin chrome acin bu sayfaya gelin yukardan framaroot indirin kurun >uygulamayi AC diyin oradan seçeneklere basin root success diyecek sonra tablete reset atin alttaki bar gelecek bu sfer google playe girin likn2sd indirin arkadasin dediği uygulamaları mdm felan silin bi kez daha reset atin rootlanmis teptemiz olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcomak -- 12 Ekim 2014; 19:24:25 >
  • Arkadaşlar işte karşınızda tüm ayrıntılarıyla kolayca root atmak için çektiğim video.İzleyin,Öğrenin. General Mobile E-Tab 4 Root Atma
  • Edit : root yapmayı başardım fakat sonrası için yardım bekliyorum otg kablosu var usb girişli klavye yok. Tablet açılmadan Pil kullanıma da 1-2 kere tıklamayı başardım fakat oraya yönlenmeden hemen mdm arayüzü açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hukukçu Bey -- 13 Ekim 2014; 16:17:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnriqueM

Edit : root yapmayı başardım fakat sonrası için yardım bekliyorum otg kablosu var usb girişli klavye yok. Tablet açılmadan Pil kullanıma da 1-2 kere tıklamayı başardım fakat oraya yönlenmeden hemen mdm arayüzü açılıyor.

hocam pil seçeneklerine tam olarak basamamışsınız çok kısa bir süre icinde basmanız gerek ben en az 50 kere denedim siz bastığınızı zaneddiyosunuz tablet o an kasıyor ve basılmamış gibi sayıyor ve normal olarak kayıt etme bölümüne atıyor.
  • Elimde okuldaki bir hocanın tableti var. Hoca benden mebin engellemelerini kırmamı istemişti. Cihazı rootladık fakat dns ayarını değiştirmek için build.prop dosyasıyla oynadım. Benim tabletimde aynı tablete ait farklı rom bulunmaktaydı ve onun build.prop dosyasını hocanın tabletindekiyle değiştirdik. Şimdi tableti hiç açamıyorum. Factory reset falan işlemiyor. Hatta factory reset yaptırdığım için usb hata ayıklama modu da kapandı. PC'den rom falan atamıyorum. Başka bir ROM atma yolu yok mudur?
  • Ya tiklayamiyorum sarj cizelgesine kafayi yicem kaç gündür deniyorum

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.