Şimdi Ara

Genç arkadaşlar okusun. (hpv-kondilom-siğil) (cinsel sağlık-tedavi) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
19
Favori
556.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ucuß3

quote:

Orijinalden alıntı: Ryan Oreily

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ryan Oreily

Kasik cevresindeki lekeler icin ne yapabiliriz.
    Cok uzun suredir kahverengimsi lekeler mevcut.

co2 lazer ile renk açma var diye biliyorum. bende gidicem kriodan kalan beneklerimi düzelttircem

Lazer degilde kremle v.s olur mu acaba

valla ben çok araştırdım ama bulamadım bulursam yazarım dostum

edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 3 Şubat 2016; 21:26:30 >
  • 20 ye yakında bende var 3 tanesi göze batıyor diğerleri kuçuk okuduğum kadarıyla nerdeyse birçok kişide var biraz dikkat edip geçmesini bekleyeceğim olmadı dr.a giderim
  • Bendede var daha milli bile olmadim neden cikti bu seyler ya aleti jesmezler dimi kanser falan diyip ama benim toplarin orda kokunjn oralarda yani ucunda degil ve biraz su toplamisa benziyolar kallik degilken belli olmuyorlar kalkinca gozukuyorlar bi banyo falan yapsam killari iyice alsam gecermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grozny

20 ye yakında bende var 3 tanesi göze batıyor diğerleri kuçuk okuduğum kadarıyla nerdeyse birçok kişide var biraz dikkat edip geçmesini bekleyeceğim olmadı dr.a giderim

Oldukça yaygın hastalıj hocam 20 tane az değil bir doktora görünün.
  • erkanoytun E kullanıcısına yanıt
    aksaraydaki bu iyi ilaç yapan eczanenin adı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverzar

aksaraydaki bu iyi ilaç yapan eczanenin adı nedir?
    Arkadaşlar bu konuda ki son mesajımı yazmak istiyorum. 5 ay boğuştum sonuçta. Bulduğum çözüm şudur.

- Eğer kısa sürede 2 tane oldu, arttıysa ya da zaten çok varsa hemen doktora gidin ve büyüteç vs. ile bakarak yaksın. Acımıyor ! Bende çoktu klasik yöntemle yaktırdım nitrojen değil, iz falan yok şu anda.

- Sonra tekrar ederse ya da bir iki tane varsa uzun süredir son verim aldığım karışım şudur.
    - kantoron otu yağı
    - çörek otu yapı
    - tea tree oil ( çay ağacı yağı )

Bu üçünü aynı miktarda karıştırdım ve tek başına çay ağacı yağı kullanmaya göre kat kat hızlı iyileştirdi. Karışımı güneş yağı gibi sakın sürmeyin ! kulak çöpü ile bir damla her gün 1-2 defa özellikle banyodan sonra siğillerin üzerine sürün. Bende en etkili geçiren şey bu karışımdır. Hiçbir doktor falan tavsiye etmedi. Kendim araştırdım bu sonuca vardım. Karışım başka yerde de tavsiye edildiğini görmedim. Sağlık problemi yaşarsanız sorumlu değilim, yaptığım şeyi söylüyorum. Risk gören denemesin lütfen. Bu yağlarıda AVM'lerde Watsons var orada bulabiliyorsunuz.

Sağlıcakla kalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acemi_Uyducu

Arkadaşlar bu konuda ki son mesajımı yazmak istiyorum. 5 ay boğuştum sonuçta. Bulduğum çözüm şudur.

- Eğer kısa sürede 2 tane oldu, arttıysa ya da zaten çok varsa hemen doktora gidin ve büyüteç vs. ile bakarak yaksın. Acımıyor ! Bende çoktu klasik yöntemle yaktırdım nitrojen değil, iz falan yok şu anda.

- Sonra tekrar ederse ya da bir iki tane varsa uzun süredir son verim aldığım karışım şudur.
    - kantoron otu yağı
    - çörek otu yapı
    - tea tree oil ( çay ağacı yağı )

Bu üçünü aynı miktarda karıştırdım ve tek başına çay ağacı yağı kullanmaya göre kat kat hızlı iyileştirdi. Karışımı güneş yağı gibi sakın sürmeyin ! kulak çöpü ile bir damla her gün 1-2 defa özellikle banyodan sonra siğillerin üzerine sürün. Bende en etkili geçiren şey bu karışımdır. Hiçbir doktor falan tavsiye etmedi. Kendim araştırdım bu sonuca vardım. Karışım başka yerde de tavsiye edildiğini görmedim. Sağlık problemi yaşarsanız sorumlu değilim, yaptığım şeyi söylüyorum. Risk gören denemesin lütfen. Bu yağlarıda AVM'lerde Watsons var orada bulabiliyorsunuz.

Sağlıcakla kalın.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben bir eşşeklik ettim ve kıştan beri tertemiz olan genital bölgeme traş makinasıyla ayna gibi yaptm xD sonuç mu ? 1 hafta sonra 3 tane zerre kadar siğiller çıktı. fırsat bu fırsat dedim gittigidiyordan wartner siğil ilacı aldım . krioterapi mantığında . pamuğu -50 derecede donduruyor sizde onu siğile basıosunuz 20 saniye. sonuç mükemmel oldu hemde salı günü uyguladım bugn tüm kabuklarımı soydum . tavsiye ederim. kriodan daha az acıyor ve iyileşme süreci daha kısa . fiyatı kargo dahil 23 lira flan kutunun üzerinde 40 lira yazıyor bir yamuklu görmedim eczeneye gidip birebir baktım . kız arakdaşımada uyguladım memnunuz tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastscan

gecmis olsun
    çok geçmiş olsun.
    cinsellik hassasiyet isteyen bir konu gerçekten dikkatli olmakta ve temizlik cidden çok önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodymood

çok geçmiş olsun.
    cinsellik hassasiyet isteyen bir konu gerçekten dikkatli olmakta ve temizlik cidden çok önemli.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bir sağlıkcı olarak birkaç bilgi aktarmak istiyorum kondilom hpv siğil virüsleri hakkında.
    Öncelikle bu hastalığa maruz kalan arkadaşlarıma çok geçmiş olsun dileklerimi yolluyorum. Artık söz dönemlerde bu hastalık gittikçe yayılıyor yani açıkcası
    hpv enfeksyonu her 10 kişiden 6 kişide bulunuyor. Fakat kimisinde belirti veriyor kimisinde vermiyor. Bağışıklık sisteminin güçlü olmasına bağlı.
    Burada şunuda belirtmek istiyorumki kondilom enfeksiyonuna yakalanmış bir kişinin çıkan siğillerinin görüntüsü ve hastalık pskolojisini tahmin edebiliyorum.
    İnternette paylaşılan yazıların, bu hastalığın hızlıca yayıldığını, hiçbir şekilde vücuttan atılmadığını ve tedavi edilmediği taktirde kansere neden olduğunu söylüyor.
    Evet burada birkaç bilgi doğru. Hızlıca yayılır ve tedavi edilmediği taktirde kansere neden olabilir tipine göre. Hpv'nin 50den fazla tipi var arkadaşlar. Bu tipler, kansere neden olan zararlı ve sadece siğillere neden olan virüs şeklinde 2'ye ayrılıyor. Fakat vücuttan atılmaması konusu çok yanlış. Vücuttan atılır arkadaşlar. Burada dikkat etmeniz gereken konu, çıkan siğillerinizi bir an önce yaktırmanız. Koter ile yapılan işlem sonrasında kondilomlarınız yakılır. ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz için bir kaç tedavi süreçleri verilir. Bu süreçleri dikkatli ve programlı bir şekilde takip etmeniz gerekir. Kondilom vakası olan kişiler şunu unutmasın " gribal enfeksiyonun " bile ilacı halen bulunamamıştır. Grip olduğunuzda doktorunuzun size verdiği ilaçlar ağrı kesici ilaçlardır. Anlık ağrılarınızı hissetmeyin diye. Gribal enfeksiyonla savaşan tek sistem vücudunuzun bağışıklık sistemidir. Bu bağlamda kondilom ciltten cilde bulaşan ( Su çiçeği ), ilacı şuan olmayan aynı ( gribal enfeksiyon ) şeklinde düşünebilirsiniz.

Burada sizden önerim yapmanız gereken şu adımları izlemeniz olcaktır.
    - İnternetteki yazılara çok fazla aldanmayın. Biliyorsunuz ki bu enfeksiyona yakalnıp sanki aids olmuş duygularına kapılıyorlar. Çünkü genelde vücuttan artık hiç atamayacağınızı ve bununda ilacının olmadığı gibi yazılar okursunuz. Bu yazılar sizi aldatmasın, çünkü o yazıları yazanlar, alanında uzman değil, normal yorum yapan vatandaşlar. Aldanmayın
    - Sadece 1 doktora muayene olmayınız. 2 farklı doktora muayene olunuz.
    - Muayene sonrasında, tedavi süreçlerinizi hızlandırın. Dondurma ve yakma işlemlelriyle kondilomlarınız alınır fakat ben yakma ( koter)'i tavsiye ediyorum.
    Çünkü, köküne kadar yok ediyorsunuz. Dondurma işlmenide tekrardan nüks etmesi ihtimal.
    - Eczaneden bağışıklık güclendirici ilaç alın
    - Beslenmenize dikkat edin.
    - Hijyeninize ve temizliğinize önem verin
    - İlişkilerinize biraz ara verin çünkü kondilomunuz mevcutsa prezeratif tam koruma sağlamaz.
    - Morallerinizi yüksek tutun, strese girmeyin çünkü moraliniz düştüğünde, kondilomlarınız nükseder.
    - Moralinizi bozan doktorlara tedavi olmayın. Kondilomun tedavisi yok diyip bunu tedavi etmek isteyen doktorlar stres yüzünden kondilomlarınızın nüksetceğini bilerek bu hastalıkla ilgili moral bozması çok büyük bir çelişki olması gerek.

Kısacası arkadaşlar kondilom; grip gibi ilacı olmayan bir enfeksiyon türüdür. Bağışıklık sisteminiz güclüyse zaman içinde vücuttan tamamen atar.
    Dikkat etmeniz konu sadece kondilomlarınız varsa en kısa zamanda yaktırmak ve tedaviye başlamak. Moralinizi yüksek tutun. Beterin beteri var derler. Bunuda anlamak için aids ile ilgili yazıları, tedavileri vs araştırsanız ne kadar şanslı olduğunuzu anlarsınız. Çok geçmiş olsun sormak istediğiniz bir durum olursa bilgi almak isterseniz,
    5448822252 bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.
  • Bende 2 aydır filan var, Son zamanlar da iyice arttı doktora gitmeyi düşünüyorum ama gitmeden internete bi bakayım dedim. Baya bi tırstım açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Bende 2 aydır filan var, Son zamanlar da iyice arttı doktora gitmeyi düşünüyorum ama gitmeden internete bi bakayım dedim. Baya bi tırstım açıkçası
    HPV aslında hafife alınmaması gereken bir hastalık.Testi yapılmalı ve ona göre tedavi mutlaka uygulanmalı.

Test içinhttp://cinselhastalik.net/hpv-testi.html burayla görüşebilirsiniz.

Eğer siğiliniz var ise tedavi için Dr.Sedat Evlioğlu HPV kınusunda çok iyi bir doktordur onunla görüşebilirsiniz http://www.hpvuzmani.com/index.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: angel3105

HPV aslında hafife alınmaması gereken bir hastalık.Testi yapılmalı ve ona göre tedavi mutlaka uygulanmalı.

Test içinhttp://cinselhastalik.net/hpv-testi.html burayla görüşebilirsiniz.

Eğer siğiliniz var ise tedavi için Dr.Sedat Evlioğlu HPV kınusunda çok iyi bir doktordur onunla görüşebilirsiniz http://www.hpvuzmani.com/index.html

Alıntıları Göster
    beyler hpv yede benziyor genital hermes ede molloscum da benziyor bendeki ama 4 tane sayabiiyorum ve cok kucukler nette gorduklerim buyuk ve fcok fazla... herpesin nin turkcesi de zaten ucuk

bende de ucuga benzer bisey var penisin kafasinin alt trafainda... ama 3-4 tane var kabarcki mi diyim ucuk mu dyim simdi fark ettim onemli bisey degil sanirim nette arastirdim da

ONEMLI!!! simdi baktimda netten Pearly Penile Papules mis bendekini beyler herkeste olurmus acin bakin sizde de vardir en eonemli ozelligi gozle bile zor goruluyor ve cok kucukler zararsizmis doktorlar tedavi bile yapmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0DECB8E5A -- 1 Mayıs 2015; 17:29:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FavellaS

Arkadaşlar Merhaba,

Hepimize geçmiş olsun. Ben de 26 yaşında, erkek, HPV hastasıyım. Sanıyorum ki Eylül 2014 gibi bulaştı bana ve Ekim 2014'te teşhiş konuldu. Teşhis konulunca hüngür hüngür ağlamıştım (ömrümde de bu kadar ağladığımı hatırlamam). Galiba ağladığım şey aptallığımdan bulaşmış olması... Burada yazanları okumanın ne kadar rahatlattığını hatırlıyorum. O yüzden ben de size yazıyorum...

Annem ve babamda vardı hastalık. Onlarda da 3-4 ay önce çıkmıştı. Tabi dışardan bulaştığını düşünen annem ve babam ciddi gerginlikler yaşamış evde, ben başka şehirdeyken. Benim yaptığım aptallık ise, eve kız arkadaşımı davet etmiş olmam ve o gün kız arkadaşım gelmeden acele banyo yaparken jiletleri karıştırmış olmam... Jiletten bulaştığını düşünüyorum ama emin de değilim. O gün de kız arkadaşımla korunmasız beraber olduk.

Bu hadiseyi takip eden haftalarda penisimin köküne yakın kızarıklık ve hafif sızlama olmaya başladı. Önemsemedim. Daha sonra o kızarıklık, siyaha döndü ve kabarcıklar haline geldi. Yine umursamadım. Farklı bir nedenden üroloğa gittiğimde bunu da sordum, "HPV gibi görünüyor. Bir de cildiyeciye sor." dedi. Mersin'de bir özel hastanede cildiyeye gittim. Erken safhada müdahale edilirse tamamen geçebilir falan filan diye birşeyler söyleyince hemen içine düştüm ve kriyojenik uygulamaya 100 tl para verdim. Ama bazı kondilomlara uygulamadığını telefon ışığıyla bakınca sonradan anladım. Bir de immunace diye bir bağışıklık güçlendirici ilaç yazdı onu da kullandım.

Penisimde kriyojenik uygulamanın yaraları ve ile 3 hafta falan gezdim. Bağışıklık güçlendiriciyi de kullandım, geçti... O günden beri kondilom oluşmadı bende. Arada bir kızarıp yokluyor ama su toplamadan geçiyor. Yalnız bu dönemde yaptığım en büyük HATA!!!: temizliğe aşırı düşkünlük etmem oldu. Çok fazla sabun değdirmekten penisim ve testis kesemde egzama oluştu ve kaşınıyorlar. Şimdi bir de onu tedavi etmek için uğraşıyorum. O da iyileşmiyor.

Bu arada kız arkadaşıma durumu nasıl açıklayacağım, onu nasıl tedaviye ikna edeceğim diye kafamda bin türlü şey dönüyor. Rahim kanserini bahane ederek, ondan HPV'ye karşı aşı vurulmasını istedim. 3 doz gardasil aşısının parasını her biri 280 liradan, 840 lira da ona verdim. En azından içim rahat. Daha 2 hafta önce söyledim hasta olduğumu. Başka dertleri olduğundan kolay benimsedi. PAP Smear testi yaptıracağız. Devletin kadın doğum hastanelerinde yapılıyormuş. Sonucu 45 günde çıkıyormuş.

Benim size tek diyebileceğim, çok uğraşmayın. İhtiyaç görüyorsanız, yaktırın; ihtiyaç görüyorsanız, bağışıklık güçlendirici kullanın. Ben kafama çok takmadım, bir daha oluşmadı. Umarım siz de aynı şekilde şifa bulursunuz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastscan

gecmis olsun
    kardeş benim testisimde 40taneye yakın ben gözle görüyorum durum nedir tahminen? Ve o doktoru söylermisin ben onunla görüşeyim cidden bu yazıyı okuduktan sonra korkmaya başladım kanser falan allah korusun çünkü bende 1yıldır falan var ben normal sivilce zannediyordum bunları hiç araştırma gereği duymamıştım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rapidcash

quote:

Orijinalden alıntı: Acemi_Uyducu

Ameliyatı oldum. Cinsel yolla bu hastalığı kapılmasam da anlatmak zaten mümkün değil. Hastenede bunun gerginliğini hissedebiliyorsunuz. Hayır kendimi savunsam ulan 14 aydır sevişmedim desem daha komik duruma düşeceğimden hiç konuşmayıp çilemi çektim.

Doktor çamaşırlarını kaynat dedi ama atıp yenilerini aldım. Çarşaflarda aynı şekilde.

Şu an kabartıların olduğu yerde yanık izleri var. Tam anestezi olduğum için 3 saat uyudum gerisini bilemiyorum. Ama o ameliyathaneye sedyede girmek bile insanı germeye yetiyor.

Umarım bir tekrar yaşamam %90 kurtulacaksın dediler ama göreceğiz. 1062 tl ödedim herşey için arkadaşlar. Kapak oldu durduk yere yani. Zira SGK cinsel yolla bulaşan hastalıkları özelde karşılamıyor dediler. Devlet hastanelerinde karşılar mı bilmem ama beklesem çok daha artacağından korktuğum için hiç beklemedim.

Herkese geçmiş olsun. Ev arkadaşınızı, misafirinizi doğru seçin.

hocam sizinki muhtemelen farklı birşey, HPV nin çaresi yok. Kesin tedavisi yok. Ameliyat olup %90 kurtulunsaydı HPV den ben dahil herkes olurduk o ameliyattan...
    Yakalanan arkadaşlar üzülmeyin olan olmuş çıktıkça yaktırıcaksınız başka çaresi yok, Bol bol vitamin için; vücut direncini yüksek tutmaya bakın başka yapcak bişey yok...

1000 lira gerçekten çok pahalı. ben adanada hamdi memişoğluna gidiyoruym ki kendisi krioterapiyi türkiyeye getiren profmuş . 3 kere gittim 250 lira veryrm her gidişimde . şuan sadece 1 tane var. bu hastalık çıkan siğilleri dondura dondura viral yükü azaltarak geçiyor gibi bişy . doktor siğile gaz sıkarken biraz geniş sıkıyor böylece etrafındaki enfekte deriyide yakmış oluyor . normalde 15 tane çıkardı . şimdi 1 tane çıktı. tabi bu arada yememe içmeme dikkat ediyorum. ve ümineks kullanıyorum günde 2 tane . bu bağşklk sistemini güçlendiryr. gel gelelim eşlere geçme durumunu araştırdım. yabancı kaynaklarda ping pong etkisinin bu hastalıkta görülmediği yazıyor.(siğilleri yara etmediğiniz sürece. ve iki tarafında genital bölgesinde yara olmayacak) doktorum belki geçer eşine belki geçmez diyor kesin söylemek istemyr. ama mevcut siğillerin yayılması sadece siğille oynamak kaşımak tırnaklamakla mümkün dedi. asit içeren krem flan hiç önermedi gaz var daha sağlıklı onu sıkarız dedi . hoş şuan penisim rengarenk oldu açık koyu lekelerle doldu ama yapacak bişy yok . şuan 1 tane siğilim var minnacık . diyeceğim şu : yaka yaka viral yük azalıyor sonunda yok oluyor . ama eeeen küçük noktaları bile farketip yaktırmak gerekiyor . telefonun flasyla açıp bakın parlak bir nokta gibi bişy görürseniz kıl dibinde değil derinin üzerinde kabarcık olcak . geçmiş olsun

hocam mrb bende adanada yaşıyorum 1aydır siğil değil ama sivilceye benzer içini sıkınca kan çıkıyor ufak şeyler çıktı tıraşladığımız bölgede,şimdide ufak 2tane penisin başı değl başlangıc kökünde yağ bezesine benzer ufak bişey çıktı 2tane,cinsel ilişkiye girmedim nasıl çıktı bunlar,virüsmü kaptık,bende sizin gittiğiniz doktora gitmeyi düşünüyorum randevu ücreti ne kadar vermiştiniz
  • Yaklaşık 3 ay önce korumasız ilişkiye girdim ve penisimin sünnet çizgisinde mercimek kadar bir şişlik meydana geldi penisim gerginken belli oluyor sadece ve sıkınca çok aşırı derecede acı veriyor varmı aranızda benim gibi bu durumda olan çok pişman oldum yardım edin.
  • Onerdiginiz doktor vari arkadaşlar. İstanbul devlet hastanelerinde
  • Konu başlığı on numara olmuş diyerek mesaja başlamak istiyorum. Evet konu sahibinin de belirttiği gibi daha çok gençlerde görülen bir sorun kondilom ya da halk arasındaki tabiri ile makat siğili vücudumuzda görülen 100 farklı HPV virüsünden ikisi olup, (tip6 ve tip11) bu soruna neden olmaktadır. Bulaşıcı bir virüs olup, en önemli bulaşma nedeni maalesef bilinçsiz yapılan cinsel birleşim diyebilirim. Hiç tanımadığınız biri ile ilişkiye girmenin ne kadar riskli olduğunu göstermektedir.

Konuyla ilgili geniş kapsamlı bilgiyi yandaki linkte bulabilirsiniz.https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html

Anlayacağınız kesinlikle dikkatli olunması gereken bir sorun, basite almayın.
  • Aldara KREM alın KULLANIN...

150 Lira ama Bunu Alın ve Kullanın !!! KESINLIKLE bunla başlamak gerekiyor...

Sonra Kendinizi güçlendirin ve Spor yapın...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.