Şimdi Ara

Gelişim ve devamı için önerilerinizi bekliyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim, bundan 1 ay önce vücut geliştirmeye başlama kararı aldım, son bir haftadır da protein tozu alıyorum, başlamadan ölçümler yaptım ve 1. ay sonunda da yaptım bu ölçümleri. boyum 1.85
    başlangıç : 67 kg kol: 29 cm göğüs: 96 cm bel: 73 cm
    1.ay: 70 kg kol:32 göğüs:102 bel:75
    Sorular:
    1. haftada 4 gün çalışırsam kaç ayda 40 cm kol yaparım?
    2. karın bölgesine iyi yüklenmeme rağmen alt karında gelişme yok gibi, ne öneriyosunuz?
    3. boyuma ideal kilo kaçtır?
    4. Başlarken ki temel amacım baklavaları çıkarmaktı, bir program ya da önerileriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiperus -- 19 Mart 2013; 11:35:48 >

• 1. böyle bir oran yok 40 cm yapmak istiyorsan 1 yılını alır rahat
    2. karın bölgesine istediğin kadar yüklen yağ oranını düşürmedikçe karın kasın çıkmaz.
    3. boyun 1.85 ise belin 73cm gayet iyiymiş aslında ama o bel daha da artacak bulk döneminde
    4. hem baklava hem kol kası zor ki bence imkansız şuan
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiperus

Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim, bundan 1 ay önce vücut geliştirmeye başlama kararı aldım, son bir haftadır da protein tozu alıyorum, başlamadan ölçümler yaptım ve 1. ay sonunda da yaptım bu ölçümleri. boyum 1.85
    başlangıç : 67 kg kol: 29 cm göğüs: 96 cm bel: 73 cm
    1.ay: 70 kg kol:32 göğüs:102 bel:75
    Sorular:
    1. haftada 4 gün çalışırsam kaç ayda 40 cm kol yaparım?
    2. karın bölgesine iyi yüklenmeme rağmen alt karında gelişme yok gibi, ne öneriyosunuz?
    3. boyuma ideal kilo kaçtır?
    4. Başlarken ki temel amacım baklavaları çıkarmaktı, bir program ya da önerileriniz nelerdir?

1-x haftada y gün/kilo çalışıp/kaldırıp/yiyip/içip/... Z sonucu elde etsek üniversite sınavında sorarlardı.
    2-çalışmaya devam etmeni
    3- 25*1,85*1,85=85 kilo maksimum minimum için 20 koy
    4- baklavaları çıkart...

• Sagolun spora devam ediyorum, onerilerinizi dikkate alacagim ay sonunda verileri yenilerim yine degerlendiririz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiperus

Sagolun spora devam ediyorum, onerilerinizi dikkate alacagim ay sonunda verileri yenilerim yine degerlendiririz..

gelişim göstermişsin beslenme programı var mı ?
  • Spor gunleri 1saat once ve spordan hepen sonra 30ar gram protein aliyorum
    Ogunlerde elimden geldigince abaniyorum
    Cips kola seker tuz sifir (sekerden kasit ekstra toz seker gibi) haftada bir iki gunde meyve yemeye calisiyorum...

• haftada bir iki kez meyve yersen vitaminsiz kalirsin. ozellikle c vitaminine ihtiyacin cok. kivi portakal mandalin gibi c vitamini deposu meyvelerden gunluk tuketmeye bak.

• Doğru diyorsun onlara da dikkat etmek lazim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.