Şimdi Ara

Geleceğin Teknolojisi Plazma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bu iddiayı ortaya atıyorum ve diyorum ki Önümüzdeki 3 yada 5 yıl içinde LCD teknolojisi bitecek ve Plazma bu konuda lider olacak ve bakalım ilerde bu iddiam gerçekleşecekmi, bu konuda ciddi bilgisi olanların yazmasını bekliyorum.

• Panasonic ten 3D Plazma çalışmaları bekliyoruz...

Tabiki parlama açısından ayna özelliği ve görüntü kazınması sorunları aşılmış şekilde...

Yine umuyoruz ki o zamana Türkiyede SD değilde HD yayın ağırlıklı bir durum olur...

Bakalım...
  • Teşekkürler konuya katkınız için, benimki his gibi birşey bu güne kadar bu hislerim hiç yanılmadı ve ben iddia ediyorum bunu zamanlada görecegiz plazma yeniden lider koltuguna oturacak ve bazı markalarda U dönüşü ile bu işe takrar soyunacaklar LCD senelerdir bu işi başaramadı sadece yeni meraklılarının parasını çar çur ettiler,
    bu konu hakkında elinde derin bilgisi olanlarda katıkıda bulursa iyi olur mesela her iki teknoloıjiyi görmüş kullanmış olanlar yazarsa mesela ben her ikisinide kullandım plazmanın verdigi izleme zevkini asla lcd veremiyor.
  • Benim görüşüm OLED teknolojisinin öne çıkacağı yönünde. Plazmalar gerçekten şu an daha iyi görüntü veriyorlar, gözlerimizle de bunu görüyoruz ancak yeniden plazmanın öne çıkacağını sanmam. OLED teknolojisi bildiğim kadarıyla baya iddialı görüntü başarımları vaat ediyor...
  • Ben var olan ve kullanılan (yaygınlık) teknolojilerden bahsediyorum tabiiki ilerleyen yıllarda neler neler çıkacak bunu bizler şimdiden ne kadar biliriz bir şey söyleyemecegim ama şimdiki yaygın olanlar içinde 5 sene gibi bir zamanda Plazma tahta geçecek, benim öngörüm bu.
  • Demrecini,

Söylediğiniz şey SD (Karasal yayınlarda) çok doğru görüntü çok daha iyi... Yalnız bu anlamda CRT Tüplerde görüntü hepsinden daha iyiydi...

airea,

Sony'nin kendi pazarı Japonyada dünyanın en iyisi bilinen OLED serilerini piyasadan çektiğini okuyoruz. Çok büyük yatırımlar gerektiren, hatta şirketleri beraber çalışmaya iten bu teknolojinin geleceğini artık pek görmüyorlar...

Şuan 3D Ready ve 3D Integrated Entegre çözümleri ve Yenileme (HZ) Hızları üzerinden bir yarış başladı.
    Paneller yine LED LCD fakat göreceğiz bakalım...

Bu konularda merakınız varsa Sn. Albani'nin çok detaylı ve uzun yazıları var okumanızı tavsiye ederim...
  • Sayın albaniyide konumuza bekliyoruz derinlemesine bilgiler almak için.

Ha bu arada CRT konusunda haklısınız ama benim öngörüm Plazma CRT nin tek ve süper alternatifi olacagı yolunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demrecini -- 31 Mart 2010; 14:55:50 >
  • @T-una
    adresini ver inceleyelim bi
  • Neyin adresi tam anlayamadım kusura bakmayın ama;

Bkz. Forumda Arama fonksiyonu, kişi seçimi Albani...

Bütün yazılarını önünüze dökecektir... Kendisi hep geniş yorumlar yapar zaten teknolojide son genellemeleri kolaylıkla bulabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 31 Mart 2010; 15:38:37 >
  • PLazma konusunda ciddi bir bilgi sahibi değilim fakat ; PIONEER firması bu işlerin uzmanı ve daha onun geliştirdiği panelleri bıraktığı yerden öteye götüren olmadı , Panasonic firması PİO çalışanlarını transfer etti ama nafile adamlar ettikleri yemine sadık herhalde daha işin sıırını Panasonic firmasına vermediler ki adamlar hala panel yapamıyorlar (Kuro ayarında)

Yani işin özü PIONEER göremedi Plazma geleceğini öylemi.

quote:

Orijinalden alıntı: Demrecini

Ben bu iddiayı ortaya atıyorum ve diyorum ki Önümüzdeki 3 yada 5 yıl içinde LCD teknolojisi bitecek ve Plazma bu konuda lider olacak ve bakalım ilerde bu iddiam gerçekleşecekmi, bu konuda ciddi bilgisi olanların yazmasını bekliyorum.

• Sırf Plazmalar LCD lerden biraz daha net gösteriyor diye plazmaların yeniden liderlik koltuğuna oturacağını düşünmek aşırı iyimserlik olur. Bu iş sadece görüntü ile olsaydı CRT hala lider olurdu. Ve diyorum ki. Hala ne Plazma, ne LCD, CRT nin eline su dökemez. Görüntü netliğinde, renk doygunluğunda CRT hala bariz farkla önde.

Devir hesap devri. Devir tasarruf devri. İşe bu yönden bakarsak Plazmalar hala elektrik canavarı. LCD ler daha az yakıyor. Ayrıca TV üreticileri plazmaların enerji sarfiyatını azaltmak için çalışmak yerine LCD lerin görüntüsünü biraz daha iyileştirmek üzerine çalışıyorlar. İşte bu çalışmalardan sonra hala plazmaların tekrar liderliğe geçeceğini düşünmek hayalcilik olur.
  • plazma pioneer ile birlikte öldü bence;gelecek nesil laser tv dir bence.
  • Ben yüzyılardan değil yakın gelecekden bahsediyorum, yukardada yazdım gelecekde daha neler neler bulunacak biz LCD bile gülecegiz yada torunlarımız gülecek benim bahsim yakın gelecek 3- 5 yıldır,

pıoneer gelecegi göremedidemi bıraktı demiş arkadaşın biri iyide pıoneer panel üreten bir firma degildiki, paneli panasonıc yetiştiremeyince başka alanlara döndü el mecburdu yani, diyorum ya görecegiz ve ben diyorum önümüzdeki 5 yıl plazma geri dönecek tahta
  • Daha Fat Tv ler durun hele bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOGOMEZ

Daha Fat Tv ler durun hele bakalım

hemen hemen neler çıkacak biliyorum sadece yakın gelecekden bahsediyorum, 100 senenin lideri Plazma desem kendime yuh çekerim.
  • hani şu gerçek 3 boyutlu tv lere ne oldu? masanın üstünde oyanayan? her bir tarafından izlenen? bir dergide 2 yıl içinde üretilecek diyordu okuyalı 4 sene oldu... hala lcd led plazma ctr oled derken bence dediğim tv çıkarsa hepsini sollar ama şu anda ne aşamada bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

plazma pioneer ile birlikte öldü bence;gelecek nesil laser tv dir bence.

hocam o iş yalan oldu.Mitsubishi tutturamadı diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Sırf Plazmalar LCD lerden biraz daha net gösteriyor diye plazmaların yeniden liderlik koltuğuna oturacağını düşünmek aşırı iyimserlik olur. Bu iş sadece görüntü ile olsaydı CRT hala lider olurdu. Ve diyorum ki. Hala ne Plazma, ne LCD, CRT nin eline su dökemez. Görüntü netliğinde, renk doygunluğunda CRT hala bariz farkla önde.

Devir hesap devri. Devir tasarruf devri. İşe bu yönden bakarsak Plazmalar hala elektrik canavarı. LCD ler daha az yakıyor. Ayrıca TV üreticileri plazmaların enerji sarfiyatını azaltmak için çalışmak yerine LCD lerin görüntüsünü biraz daha iyileştirmek üzerine çalışıyorlar. İşte bu çalışmalardan sonra hala plazmaların tekrar liderliğe geçeceğini düşünmek hayalcilik olur.

elektrik tüketimi konusunda çok fark yok.Plazmalarda elektrik tüketimi değişkendir, lcd tv ler gibi sabit değildir.Hatta karanlık sahnelerde lcd tv lerden az elektrik tüketirler.Liinki inceleyebilirsinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_37475227/tm.htm

• Plazma konusunda aslında içine doğmamış gerçeklerden bahsetmişsin !

Panasonic 2009 itibari ile,zarar etmeyen tek firma oldu sebebi ise Plazma tvlerin satışlarındaki patlama,LCD teknolojisinde ise zaten söylüyorlar sorunlar bitmiyor ve bu sebeblede galişimi bitirmiş olan plazmaları dahada ileri taşımak !

Panasonic-Pioneer ortak üretimleri şuan Japonyada VİERA serisi altında satıştalar ve oldukçada memnunlar !

OLED tv üretiminde yine Panasonic ve Toshiba ortak çalışmasında 2011 için 37 ve üstü panellerini duyurdular !

Plazma hiç bir zaman cazibesini yitirmedi sadece avrupada,uzak doğuluların LCD tvlerini gazlama politikası kısada olsa işe yaradı,şuan içinse durumları hiçte iç açıcı değil,çunki panelleri Türkiye'de dahil 2-3 senelik modellerde malesefki şikayetler artıyor !

LCD kısa sürede olmasada uzun vadede,satış grafikleri düşecektir şu andada zaten gerileme dönemindeler,LED tvlerin daha kolay üretimleri ve en önemliside LCD tvlerden çok çok ucuza mal olması en büyük etken olacaktır !

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

hani şu gerçek 3 boyutlu tv lere ne oldu? masanın üstünde oyanayan? her bir tarafından izlenen? bir dergide 2 yıl içinde üretilecek diyordu okuyalı 4 sene oldu... hala lcd led plazma ctr oled derken bence dediğim tv çıkarsa hepsini sollar ama şu anda ne aşamada bilmiyorum

Sizin dediğiniz sanırım Hologram TV, bir arkadaş yorumunda 3D TV leri takip edenin Hologram TV ler olacağını yazmıştı sizde aynı fikirdesiniz sanırım...

Star Trek'ten Cep Telefonuna geçiş mantığıyla baktığımızda tabi ki beklenen bir gelecek...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.