Şimdi Ara

## GeForce GTX 200 Serisi 'Nvidia Tarihinin En Kötü Lansmanı' ## (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
5.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Fettah34

Ati HD4850 yi 30$, HD4870'i 50$ aşşağı çekse Nvidia hepten hapı yutacak.

quote:

NVidia'nin fiyat hamleleri cok gec kaldi

GPU lar aşırı maaliyetli, Nvidia mecbur kalmasa bu indirimi hiç yapmazdı. Bence asıl geç kaldığı ve hayati hata yaptığı nokta 55nm ye geçişte çok geç kalması.

Kaldıki 55nm 576mm2 lik GPU ne kadar küçültebilecek ki? Hadi insin 400mm2'ye. Yine atinin Wafer'ları çok daha avantajlı olacak ve fiyat konusunda çok daha esnek olabilecek. Nvidia'nın artık bu dana gözü gibi GPU üretme sevdasında vazgecmesi gerek. Yoksa ati GPU sunu 260mm2 yerine 520mm2 yapsa idi 1600SP li, 32 Roplu, 160/80 TMU/TFU lu bir kart yapıp GTX280 leri tokat manyağı yapabilirdi. Ama adamlar akıllı....

Hatasını anladı ama geç oldu dediğin gibi bu kadar büyük gpu'lar üretmek güç tüketimi ve maliyet göz önüne alındığında yarar'dan ziyade zarar getirir yapılan başka bir hatada saat hızları çok düşük tutulmuş buna ek olarak paralel işlemci sayısı ve rop 2 katına çıkarıldığı halde tmu/tfu olarak eskiye oranla arttırılmamış (gtx280 hariç ama oda beklenen seviyede değil) bana göre eksiklikler bunlar ama aynı hataya 2. kez düşeceğini hiç sanmıyorum ati'deki shader fazlalığı her zaman bir avantaj yaratmıyor çünkü 4870'de mimariden dolayı paralel işlemcisi 160 olduğundan oyunların çoğunda 4 shader yatıyor 2009'da ati ve nvidia tarafından güzel kartlar çıkıcak buna eminim beklemek en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 15 Temmuz 2008; 10:16:16 >

• quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

Nvidia nın GT200 serisi ile Milleti nekadar söğüşlediği, yaptığı indirimden belli oluyor..

Baştan adam gibi GTX280 için 450$ GTX260 içinde 300$ fiyat belirleyip piyasaya girseydi bu duruma düşmezdi..

resmen kepaze oldu, yaptığı indirimler ile her nekadar son kullanıcı tarafından olumlu gibi görünsede, bence dahada rezil oluyor, zira mecburiyet karşısında indiriyor yoksa babasının hatrı için değil.

indir, dahada indir, zaten indirmediğin bir don kaldı..

Tuttum bu lafı yalnız biraz daha fanatikçe olmayabilirdi bana nvidia ya karşı bi sempatin varmış uyarısı verdi. :D Yaptıkları için nvidia ya kızıyosun. Adamlar napsın el mahkum .. gardiyan hesaaabı

• 4850 ve 4870 ler daha çok satılacagı için klasik mantık işler..eger günde 1 posta doner satan yerden doner alırsan o doner bozuktur..yani ne kadar mal satarsan o kadar dusuk maliyetlere ulaşırsın..şu an nvidia çok düşük satışlara imza atıyor..3000 civarı ayda gt serisi..bu demektirki elindeki paradan aşırı miktarda yiyecek ve bir sonraki raunda hazırlanacak.nasıl ati en son 3 raundda yenildi gitti abi amdnin kucagına oturdu..nvidia yılların en baba gpu ilahı intelin kucagına oturur en fazla 3 raund sonra egerki geri dönüşü muhteşem olmazsa..bu raundu kaybetti..ama baba nvidia bu senelerdir iyi para lüpledi 2 raund daha hakkı var..ama en fazla 2 raund...
  • Aklı başını gelene kadar sürünsün nvidia!!!
    2 Yıldır aynı mimari artık midemiz kaldırmaz olmuştu.Daha sürüneceği günler yakın nvidia'nın.
    Herhalda rakibini küçümseyip bir kartın üzerine 2+ sene yatmak "sonsuza" kadar sürmeyecekti!!!

dipnot:Kullandığım kart(igp diyelim) nvidia 6100'dür
  • 170 dolara 8800gt varken 4850 nin edeceği en fazla 200 dolardı atide 200den verdi fiyasaya

aynen 4870 te 300 dolarlık bir kart 8800gt üzerinden düşünürsek

ama 8800gt ten 2 kat performanslı olmyaan kartı 4 kat fiyata satmaya çalışmakta çok mantıksız bişey o yüzden böyle durumlar oluyor

gtx260 299 gtx280 de 400-430 arasında olsa idi şimdi ati hala bi şekilde ne yapsak ne etsek fiyatmı kırsak durumuna gelecekti nvidia salaklık edip bu fiaytalara kendi çekmek zorunda kaldı hem bütün ülkelere bu indirimler hemen yansımayacak hemde firma kötü bi izlenime sahip olmayacaktı
  • Nvidia GTX280 in fiyatını 100 Dolar daha düşürürse süper olacak, İşte ozaman HD4870X2 lerin fiyatları düşer Bende almışken 2 tane birden alırım
  • pega uyanıksın şu an, uykuda değilsin, git bi yüzünü falan yıka
  • Beter olsunlar.. Rekabetin gözünü seveyim..
  • oh iyi oldu beter olsun sonunda uyandı ati
  • çoğu kişi atinin nvidia yı tokatlamasını çok istiyordu ve istenilen oldu sonunda
  • sular yükseldiğinde balıklar karıncaları yer , sular çekildiğinde karıncalar balıkları yer

anladın sen onu nvidia sıra karıncalarda
  • quote:

Orjinalden alıntı: eric13

ya 1 sene önce millet ne diyordu şimdi ne diyor onun için erken ötmeyeceksin yok ati bir daha nvidiayı yakalayamazmış bilmem neymiş geçin bunları

Onu fanatikler söyler.

Ben ve forumdaki akıllılar ( Kendimi akıllıların içine sokmuyorum. Ayrıca bu grup içinde umudunu yitirmeyen ATİ ciler de var ama onlar akıllı kapsamı içinde değil belirteyim. ) hızlı giden atın tezeği seyrek düşer lafının geçerli olduğunu bilir. ATİ nin de gün yüzü göreceği belli idi. Sadece benim kendi takvimime göre 2 ay geç kaldı ki bu maddi duruma göre iyi bir süre sayılabilir.

Neyse ite atalarımız ne güzel demiş valla. Hızlı giden atın tezeği seyrek düşer diye. Ama hakikaten yorum çok güzel, zira NVidia FX5200 serisi en başarısız olduğu ürünlerini içerse de satış rekorlarını bu seri ile kırdı.

Ama gel gör ki tek GPU da en iyisine sahip olmasına rağmen bu sefer yemedi. ( Allah aşkına X550 bile takmayan bizim bilgisayarcılar GTX280 takar mı bilgisayara. )

• Tarih tekerrürden ibaretir.
    9700pro(r300)'yu ilk aldığım zaman aklıma geldide, nfs'yi full açınca gözlerime inanamaıştım...
  • Tarih kaçtı..Ve hangi NFS..:)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.