Şimdi Ara

## GeForce 8800GT Yeni Soğutması ile Daha Serin Daha Sessiz ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
3.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yukardaki tabloya baktığımda biraz sallama fark ettim elimde Zotac 8800gt var boştayken 54 derece nasıl oluyorda 62 yazmışlar oraya?? Biraz sallama geldi bana tamam Büyük fan girişi etki edicektir ama auto fan speed de 62 derece nedir?

Değiştirme:Resim Koydum.../Standart Hızları/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZomBak -- 6 Aralık 2007; 17:10:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

söylemesi güzelde yapması zor tüm parayı bu karta yatırınca ekmek almaya para kalmazken bide soğutucu masfafı pehh niye alıyım olazaman
    lafım nvidiaya

Doğru, fana ekstra para vermek çok can sıkıcı. Yalnız 8800GT nin üzerindeki soğutucu resmen çöp.

Ben dayanamadım ve VF900-Cu aldım. Bu şekilde kart 360 + 60 = 420YTL ye gelmiş oldu.

Ama overclock, soğutma performansı ve sessizlik olarak kesinlikle değdiğini düşünüyorumç

• ses sorunun azalması güzel olmuş:) birde sapphire x1950pro kullanıcıları fan sesinden şikayetçi ama ben neredeyse hiç duymuyorum...sadece intelin stock fanının sesi ve egzost fanların(kontrollerdan tam açınca) sesi geliyor....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fetih

o kadar düşürüyorsa vf900 almak daha mantıklı.Yaz aylarını hiç düşünemiyorum orjinal fanla..

8800GT aslında ısınan bir kart değil. Üzerindeki soğutucu yüzünden o şekilde değerler çıkıyor.

Soğutucuyu söktüğünüzde kalitesizliği karşısında gözlerinize inanamayacaksınız.

Bende bu kadar büyük farklar beklemiyordum. Yalnız 5 saatlik Crysis seansında bile Zalman GT yi 58c de tutmayı başardı. Ki bulunduğum oda 22c civarı.

• quote:

Orjinalden alıntı: ZomBak

Yukardaki tabloya baktığımda biraz sallama fark ettim elimde Zotac 8800gt var boştayken 54 derece nasıl oluyorda 62 yazmışlar oraya?? Biraz sallama geldi bana tamam Büyük fan girişi etki edicektir ama auto fan speed de 62 derece nedir?

Herkesin sizinle aynı değerler alması mümkün değil. Ortam sıcaklığı, kasa havalandırması vs. ekran kartının sıcaklığını çok etkiliyor.

Stock soğutma ile benim kartta idle da 65c lerde geziniyordu.
  • Neden zalman gibi etkili bir soğutmayla satmazlarki bu kartları, üzerine koysunlar 50 ytl fark mesela. Herkeste ısınma ve gürültü problemi yaşanıyor stok fanlarla. Bilgisayar kullanımımız sadece oyunla geçmiyor ki, bunun internet gezintisi de var.
    Peki bu 8800gt yi aldık, zamanla stok fan yetersiz kaldı söktük, taktık zalman fanı, bu durumda garanti dışı kalmaz mı?
  • Iyiki beklemişim almamışım yaf... Yeni funla birlikte daha da iyi olur bu kart
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

Idle ve load da eskiye nazaran 2-3c farklılık olmuş. Load da 94c den 92c ye düşürmüş şaka gibi. Bunlara fark bile denemez.

Oysa bu ucube soğutucunun rezilliklerini çekeceğinize, 60YTL civarı verip Zalman VF900-Cu gibi bir soğutucu takıyorsunuz 90c den 55c ye düşürüyor.

kardeş şu Zalman 700 cu nun takılmasını ve takılmış halini resimli gösterebilri misin?

nisan gibi bende takmayı düşünüyorum da walla bunu yaparsan biröek 8800 gt si olan arkadaş yararlanır gibime geliyor şimdiden tşkler.
  • Bu VF900Cu iyi güzel ama hiç bir yerde stokta yok ? Bildiğiniz bir yer var mı acaba?? Onun yerine VF1000 var o da 90ytl civarı
  • mantıklısı mevcut 8800gt sahiplerinin ekran kartı altında bir slot boş bırakıp direk fanın içine hava üfleyen 2. bir ucuz kasa içi fan takmaları :) böylece %29 devir hızında kullanmaya devam ederler kartı
  • Fan üstünde fan mı olacak yani? Benim aklımdan böyle birşey geçmişti ama olmaz herhalde diyordum

Arkadaşlar VF900-Cu'nun 8800GT'ye montesiyle ilgili bir resimli anlatım buldum, LİNK

Adamın dediği gibi bellek ünitelerinden başka o diğer bileşenlere de heatsink takmalı mıyız?? Bir de birlikte gelen macun (ve heatsinklerdeki macun) yeterli olur değil mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: PinziBMW

Fan üstünde fan mı olacak yani? Benim aklımdan böyle birşey geçmişti ama olmaz herhalde diyordum

Arkadaşlar VF900-Cu'nun 8800GT'ye montesiyle ilgili bir resimli anlatım buldum, LİNK

Adamın dediği gibi bellek ünitelerinden başka o diğer bileşenlere de heatsink takmalı mıyız?? Bir de birlikte gelen macun (ve heatsinklerdeki macun) yeterli olur değil mi?

ceofuture bunu yapmıştı diye biliyorum fanın tam hizasında az yukarda üzerine hava üfleyen 2. bir fan takılırsa ekran kartı fanına sürekli serin hava akımı verir ekran kartı fanıda o havayı entegreler üzerine boşaltır. tabi fazladan yer demektir bu değermi tartışılabilir 60ytl civarı ekstra özel soğutucu almaktan ucuza gelecektir.

• İşe yarar gibi duruyor denemek lazım en azından, uygulamış bir arkadaş varsa(ceofuture) sonuçlarını duymak isterim.
  • SAnalmarketim de STOK da görünüyor 55 ytl bende alıcam ama havalar ısınınca :)) şu an için problem yok çünkü ;)
  • VF900-Cu Sanalmarketimde yok sizin dediğiniz VF700-Cu. O 8800Gt lere uygun mu bilmiyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: alperkurt

Ben ne hissettiğimi söyleyeyim mi size, işte size 2 sene içinde yaşadıklarım.

1- 9600 Prodan kurtulmak için, tamamen yeni bir bilgisayar hazırladım kendime. O zaman 7600 gtler fena durumda değildi. Aldım 7600 Gt mi, aaa o da ne. Kart beş para etmez, hele hele WS monitörün doğal çözünürlüüğünü kullanmaktan çok mu çok uzak. Ve hatalı üretimden öyle de bir ses çıkarıyor ki. Garantiyle falan uğraşamadım internetten aldığım için ( gaziantep'teyim bu arada ) E ne yapalım. Hadi 280 liraya aldığım kartı 5 ay içinde 140 liraya satayım.

2- E sattım ben 7600 GTyi ne alayım şimdi. E biraz çıtayı yükseltelim değil mi ? Ne alalım, himm Sparkle 8800 GTS 320 MB hiç fena durmuyor. E hadi 480 liraya da onu alalım bari. Aaa hem de 5 taksitmiş ne güzel.. E daha üzerinden 4 ay geçmesine rağmen 500 liraya aldığım kart nasıl olurda ikinci el olarak 280 e satılır ???? E bu kart biraz da gürültülü mü ne ? Yok yok en iyisi ben bunu satayım da daha fazla fiyatları düşmeden , bir 8800 GT alayım değil mi ?

3- 05/12/07 tairihinde Sparkle 8800 GTs mi 270 liraa satarak , Sparkle 8800 GT aldım. Allahım çok şanslıyım. Stoklar bitmeden aldım. BU hayatımda yaptığım en güzel yatırım. Aaa o da ne, NVidia yeni bir model daha çıkarakmış, daha sessizmiş. Harika bir durum ya.Düünyada ki en güzel şey bu. Her kartta 250 lira zarar etmek. BUndan sonraki ilk hedefim bir PS3 almak. Bir kırılsın şu ps3, kaldırıp çöpe atacağım bilgisayarı....

dostum çok güzel özetlemişsin halimizi valla alem adammışsın koptum faydalı bir makale olmuş anlayana

• Yalansa yalan deyin. Ben böyle hissediyorum en azından. Nvidanin yaptığı düpedüz saçmalık. Bu üretim hatası olmuyor da nedir yani. Kartı denedim nihayet 8800 gtsten sonra 15 fpslik bir artış oldu Crysiste. Buradan crysise ve onu yapan TÜRK kardeşlere buradan selamımı iletiyorum. Anlayan anladı ne demek istediğimi. Patch falan yayınlanmadı mı bu oyuna artık. Hani perfomans artışı için Patch çıkaracaklardı.

Son olarak boşta 56 derece kart yükte ise stok fanla 80lere kadar çıkıyor . elim yandı dokununca. GTSte de aynı vaka mevcuttu. Bakalım yaz ola , hayrola. Geçen sene olduğu gibi klimanın altına taşırım artık ne yapalım.

ahhh ahhh, biz mazoşistiz ya. Bundan eminim.

• walla bu fan Soultrap arkadaşımızın dediği gibi 55 - 60 derecelerde full load da tutuyorsa hemen almak gerek..

40 derece büyük bir fark şimdi Zalman ın sitesinden montajını da izledim gayet basit.

2 sorun olucak

1. Zalman ın sitesinde 8000 serisine destek vermiyor görünüyor?

2. Nerden temin edebiliriz?
  • Yeni soğutucunun fanı güzele benziyor gerçekten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emosh

1. Zalman ın sitesinde 8000 serisine destek vermiyor görünüyor?

Bu kadar kişi 8800GT'de kullandığına göre resmi olarak olmasa da destekliyordur herhalde..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.