Şimdi Ara

Geely kullanıcıları platformu (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.207
Cevap
17
Favori
425.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu kadar yillik net kullaniyorum ilk defa bir foruma uye oldum, caylak uyeyim anlayacaginiz .), Romanyada ikamet ediyorum, gecen yaz tatile geldim ist.a, aracimin tum bakimlarini ist.da yaptiririm, neyse aracimi biraktim ve bir arkadasimda bulunan emgrand primum u emanet aldim bir gun bende kaldi, yorumlara katiliyorum, plastik malzemenin kaliteli olmamasi, emniyet kemeri ile saatin yerinin abes olmasi, ses yalitiminin istenilen duzeyde olmamasi disinda bir olumsuzluk gormedim. Tam aksine surusu gercekten cok hosuma gitti, motorun kucuk agirligin fazla, torkununda dusuk olmasi nedeniyle eyup sultan yokusunda zorlandim az biraz,

sonra bu araci nasil edinirim diye arastirmaya basladim, Yurtdisinda olmam nedeniyle ucuz fiyata luks araclara ulasmam zor degil, sadece ukraynada oldugunu ogrendim, oda anahtar teslim 9.500 eur fiyati var, Romanyaya ithalinde ise 350 EUR vergisi var onu ogrendim,

dahada arastirdim ve mayis ayinda bu araclarin satisi romanyadada baslayacakmis, inanin o zaman loganlari kimse almaz burda, 9.500 eur ya burda cok rahat 2010 astra, 2011 citroen C4 grand picasso alinabilir, benim aracim mesela 2007 fiat idea 1.3 multijet, su an degeri 3000 eur, fiyatlar boyle olunca 9500 eur luk bir fiyata parca sorunu yasama tehlikesi olan bir araci almanin saglikli olamayacagina kanaat getirdim, belki daha ucuza satarlarsa alirim

sizleri anliyorum cunku bu nitelikte bir arac orda 50-60 binlerde, ama burda cok para, yani 1.2 clio symbolun anahtar teslim fiyatinin 5500 eur oldugu bir ulkede yasamiyorsunuz,

• @ tunc.koltan

bilgilendirici bir Mesaj
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc.koltan

Merhaba Arkadaslar,

Bu kadar yillik net kullaniyorum ilk defa bir foruma uye oldum, caylak uyeyim anlayacaginiz .), Romanyada ikamet ediyorum, gecen yaz tatile geldim ist.a, aracimin tum bakimlarini ist.da yaptiririm, neyse aracimi biraktim ve bir arkadasimda bulunan emgrand primum u emanet aldim bir gun bende kaldi, yorumlara katiliyorum, plastik malzemenin kaliteli olmamasi, emniyet kemeri ile saatin yerinin abes olmasi, ses yalitiminin istenilen duzeyde olmamasi disinda bir olumsuzluk gormedim. Tam aksine surusu gercekten cok hosuma gitti, motorun kucuk agirligin fazla, torkununda dusuk olmasi nedeniyle eyup sultan yokusunda zorlandim az biraz,

sonra bu araci nasil edinirim diye arastirmaya basladim, Yurtdisinda olmam nedeniyle ucuz fiyata luks araclara ulasmam zor degil, sadece ukraynada oldugunu ogrendim, oda anahtar teslim 9.500 eur fiyati var, Romanyaya ithalinde ise 350 EUR vergisi var onu ogrendim,

dahada arastirdim ve mayis ayinda bu araclarin satisi romanyadada baslayacakmis, inanin o zaman loganlari kimse almaz burda, 9.500 eur ya burda cok rahat 2010 astra, 2011 citroen C4 grand picasso alinabilir, benim aracim mesela 2007 fiat idea 1.3 multijet, su an degeri 3000 eur, fiyatlar boyle olunca 9500 eur luk bir fiyata parca sorunu yasama tehlikesi olan bir araci almanin saglikli olamayacagina kanaat getirdim, belki daha ucuza satarlarsa alirim

sizleri anliyorum cunku bu nitelikte bir arac orda 50-60 binlerde, ama burda cok para, yani 1.2 clio symbolun anahtar teslim fiyatinin 5500 eur oldugu bir ulkede yasamiyorsunuz,

açıklamalarınız gayet yerinde olmuş,sizi kutluyorum...evet dünyanın en pahalı benzini bizler kullanmakla kalmayıp,avrupadaki bir aracın fiyatına türkiyede 2-3 katı kadar ücret ödeyip sahip olabiliyoruz...1 ay önce geely fc aldım 25000 tl'tye.durum çok vahim çünki araba 14500 tl iken ötv ve kdv ile birlikte 25000 tl oluyor...hiç bir şey diyemiyorum bu duruma...zira bu paraya avrupada iki tane sıfır araba alabiliyorsunuz...

• Yani evet bizim ülkemizde sıfır bir araca binmek için minimum 24-25 bin gerekli. Bunlardanda en donanımlısı FC. Bu yüzden aldık verilen parayı karşılasın diye.
  • Merhaba, bende bir süredir geelly ikinci el bakıyorum ve burdaki çoğu yorumuda okudum. anladığım kadarıyla genel itibarıyla geely kullanıcıları araçlarından memnunlar. bende 16bin tl civarı ikinci el geely familia bakıyorum ve uygun araçlarda buldum fakat familia ithalatının durmuş olması beni geely almaktan vazgeçirmek üzere aksi takdirde satarken kimse almak istemeyecektir. sizin bu konuda düşünceleriniz nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hurricane84

Merhaba, bende bir süredir geelly ikinci el bakıyorum ve burdaki çoğu yorumuda okudum. anladığım kadarıyla genel itibarıyla geely kullanıcıları araçlarından memnunlar. bende 16bin tl civarı ikinci el geely familia bakıyorum ve uygun araçlarda buldum fakat familia ithalatının durmuş olması beni geely almaktan vazgeçirmek üzere aksi takdirde satarken kimse almak istemeyecektir. sizin bu konuda düşünceleriniz nedir acaba?

Gelecek falan diyorlar hatta çindeki sitesinde yeni versiyonu var ama bence ithalatçı firmaya e posta atın kesin gelecekmi diye.
    Evet okuduğunuz gibi forumdan arkadaşlar yüksek ihtimal geleceğini söylüyorlar.
  • Merhabalar..arkadaşlar benim şahsi fikrim şudurki''erhangi bir ürün yelpazesinde(araba giyim gıda vs..)piyasaya yeni çıkan ürünler konusunda objektif veya yakını değerlendirmeler olduğu kadar ,ön yargılı değerlendirmelerde mutlaka çoğunluklu olarak olacaktır..bunlar gayet normaldir.arabalar konusundada(toyota,huyundai.kia gibi) birçok yanlış doğru değerlendirmeler yapıldı vakti saatinde..şimdide geely ve diğer piyasaya yeni giren mallar içinde bu aşamalar gelip geçeçek..zamanında vede halen tanınmış birçok marka avrupa ülkelerinde Türkiye'den ucuz..(buda romanyada bilmeme kaç auvro diyen arkadaşa)yani herkez şartlarını yaşar..daha ötesi yok..daha öncede dediğim gibi ben ec7 kullanıyorum gayet memnunum..insanlarda zamanla bu tedirginliği atacaktır ve bu araçlar bizlere ucuza bu konforu sunmaya devam edeceklerdir diyorum ... herkeze kazasız sürüşler..saygılar arkadaşlar
  • Yollarda kullandığım arabaya rastlamak güzel.
  • Ben aracı aldığımda hiç karşılaşmamıştım aynı araçla @Bm34... Aracı satın aldıktan sonra aradan geçen 4 aylık süreçte 3 farklı FC model araç görmek benide mutlu etti :))) Gerçi bir tanesi kaputu açık unutmuş gidiyordu :)))

Geçenlerde de bizim hanım bagajı açmaya çalışmış, bir mandalı denemiş, ama açılmamış bagaj, sonra da Allah Allah neden açılmadı bu bagaj, benim kullandığım mandal ne işe yarıyordu diye hiç düşünmemiş, anahtarla açmış bagajı, sonra ben aracı kullanmadan önce etrafında gezeyim dediğimde gördüm kaputun açık olduğunu. Allah'ım sen bu bayan milletine araba kullanma bilinci ver Ya Rabbim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UYAKSOY -- 4 Nisan 2012; 15:30:45 >
  • :)) Benzer hadiseyi kızkardeşim yapıyordu sonra gösterdim bagaj açma mandalını burdan aç diye.
    Yani özellikle son günlerde arttı FC görmem hoşuma gitti kendi içimden bunu bekliyormuşum adeta:)
    Öncesinde 2. el lanlara bakıyorum FC nin yirmide sabit onbeşe falan düşüyor artmıyor:)
    Ec7 o kadar çok gördüm ki FC görmek ayrı güzel oldu.
  • Sahibindende bir ilan var @bm34 onu iyi incele;

Batman'da satılıyor, 2011 model FC, LPG yok, 24.000 TL :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar.. yazdıklarınız çok güzel..aynen burdada(antalya) yollarda geely marka araçlar bayağı gözüme ilişiyor..ben kızımada bu araçtan alacaktım,ama hediye olduğu için eşimin tercihi dacıa sandero stepway almak zorunda kaldım...şimdi kızım bazen aracımı kullanıyor''yaa baba senin arabandan sonra kendi arabamı kullanmak bana zor geliyor'' diyor; niye diyorum konfor alışkanlık yapıyor diyor....normal zamanlardada gittiğimiz mesire alanları;plajlarda;petrol ofisinde ilgi odağı oluyor aracım buda bana güven ve keyif katıyor..saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: UYAKSOY

Sahibindende bir ilan var @bm34 onu iyi incele;

Batman'da satılıyor, 2011 model FC, LPG yok, 24.000 TL :))

:)) gördüm hocam iyi sallamış. Resimlerde sahte üstelik sağdan soldan bulmuşlar. FC miz az daha tanınsın site böyle ilanları onaylamaz umarım:)
    Türkçeside gayet bozukmuş:) LPG taktırsa 26 ister herhalde:)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-geely-sifir-ayarinda-ful-ful-bir-arac-78806602/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: çan çin

merhabalar.. yazdıklarınız çok güzel..aynen burdada(antalya) yollarda geely marka araçlar bayağı gözüme ilişiyor..ben kızımada bu araçtan alacaktım,ama hediye olduğu için eşimin tercihi dacıa sandero stepway almak zorunda kaldım...şimdi kızım bazen aracımı kullanıyor''yaa baba senin arabandan sonra kendi arabamı kullanmak bana zor geliyor'' diyor; niye diyorum konfor alışkanlık yapıyor diyor....normal zamanlardada gittiğimiz mesire alanları;plajlarda;petrol ofisinde ilgi odağı oluyor aracım buda bana güven ve keyif katıyor..saygılar..

:) ilk alındığında yoğun ilgi vardı araca siteye park ettiğimde. Gören etrafını dolaşıyordu içine bakıyordu uzaktan seyretmek zevkli oluyor.
    Yine bayiden çıkıp full istasyonuna geldiğimde daha poşetler üstündeydi benzin almaya girerken pompacı bu yeni modelmi mersedesin demişti gülümsedim:)
    Konfor olayı binenlerin şaşırdığı ilk durum. İstanbulun engebeli sokak aralarında süspansiyonların tepkinin çoğunu yutması araca ayrı bir hava veriyor.
    İlgi uyandırma tabii emrangda biraz daha fazla hissediliyor. Bir keresindede babam yoldan aldı beni arka koltuğa oturdum o zaman daha iyi anladım yorgunlukla serildiğim arka koltukta arabanın konforunu. Kimsenin çin arabası almışlar demesini umursamıyorum artık:)

• quote:

Orijinalden alıntı: bm34

quote:

Orijinalden alıntı: çan çin

merhabalar.. yazdıklarınız çok güzel..aynen burdada(antalya) yollarda geely marka araçlar bayağı gözüme ilişiyor..ben kızımada bu araçtan alacaktım,ama hediye olduğu için eşimin tercihi dacıa sandero stepway almak zorunda kaldım...şimdi kızım bazen aracımı kullanıyor''yaa baba senin arabandan sonra kendi arabamı kullanmak bana zor geliyor'' diyor; niye diyorum konfor alışkanlık yapıyor diyor....normal zamanlardada gittiğimiz mesire alanları;plajlarda;petrol ofisinde ilgi odağı oluyor aracım buda bana güven ve keyif katıyor..saygılar..

:) ilk alındığında yoğun ilgi vardı araca siteye park ettiğimde. Gören etrafını dolaşıyordu içine bakıyordu uzaktan seyretmek zevkli oluyor.
    Yine bayiden çıkıp full istasyonuna geldiğimde daha poşetler üstündeydi benzin almaya girerken pompacı bu yeni modelmi mersedesin demişti gülümsedim:)
    Konfor olayı binenlerin şaşırdığı ilk durum. İstanbulun engebeli sokak aralarında süspansiyonların tepkinin çoğunu yutması araca ayrı bir hava veriyor.
    İlgi uyandırma tabii emrangda biraz daha fazla hissediliyor. Bir keresindede babam yoldan aldı beni arka koltuğa oturdum o zaman daha iyi anladım yorgunlukla serildiğim arka koltukta arabanın konforunu. Kimsenin çin arabası almışlar demesini umursamıyorum artık:)

size katılıyorum aracın ablemini görenler farklı bir marka diye inceleyip bakıyorlar,nazar değecek diye korkuyorum...bazılarıda soruyor ne arabası diye bende bilerek çin diyorum gülüp geçiyorlar...gülsünler...ben onlar gibi salaklık yapıp da bomboş dacia logana 28 bin tl vermedim gittim 25 bin tl'ye geely fc aracımı aldım çok da memnunum...

• arkadaşlar ayrıca fc aracım 1100 km oldu...hatırlarsanız daha önce ufak tefek şikayetlerim olmuştu...antifiriz seviyesinin devamlı düşmesi ve lpg de şehir içi trafiğinde 5-6 kez stop etmesi gibi olaylar...bu gün servise girdim ve antifirize baktırdım herhangi birşeyin olmadığını söylediler,kaçakda yok...motor antifiriz fazlasını atar ve minimum seviyesine iner dediler eyvallah bakacağız göreceğiz...servisdeki danışma bölümündeki bayan sağolsun şikayetlerimizi dinledi ve ilgilendi...ama servis çalışanlarını deneyimli ve bilgili göremedim...o nasıl bir araba ustasıda motor yeni stop edildiği halde motorun sıcak olduğunu biliyor ve radyatör kapağını açıyor?tabi ki sıcak su fışkırdı...1. vitesten 2.vitese geçmeden önce yani 1. viteste belli bir hıza geldiğinde şanzuman tarafından bir tık sesi(kayış sesi)geldiğini ve bakmalarını istedim...gençten bi usta tek başına aracı dışarı çıkardı ve sorunu çözmek için aracı biraz kullanacağını söyledi eyvallah...adam 5 dk geçti yok 10 dk da anca geldi araç içeri girdi ve aracın içinden iki kişi çıktı...heralde yolda tanıdığı biri denk geldi birer sigara yaktılar ve onuda aldı getirdi.yarın geely genel merkezini arayıp şikayette bulanacağım.genel anlamda serviste bi sıcaklık bulamadım ve servis çalışanları hiç deneyimli ve bilgili değiller...neyse lpg sorunum için,araca lpg nin takıldığı servise gittim,aracın lpg de trafikte zaman zaman stop ettiğini ve lpg'nin benzinden de fazla yaktığını söyledim...bakalım baya bi uğraştılar inşaallah bu sorun da ortadan kalkar...

• @ aracın içinden iki kişi çıktı...heralde yolda tanıdığı biri denk geldi birer sigara yaktılar ve onuda aldı getirdi

• merhabalar..sayın pymmemo umarım aracının sorunları çözülür..aracının arıza tespit test sürüşüne sizinde katılmanızı tavsiye ederim..ben daha önceki araçlarımda arıza tespitinde mutlaka ustanın yanına oturur birebir derdimi hareket halinde arıza vuku bulduğunda(ses,tıkırtı vs.) anlatırım..aracımın tadilatı yapıldıktan sonrada ustayı alırım yanıma sorunun çözülüp çözülmediğini test ederim..sorun çözüldüyse borcum neyse öderim teşekkür eder giderim..diğer konu sizin aracınıza kim olursa olsun sizden habersiz konuyla alakası olmayan birinin alınması son derece abestir,ayıptır..mutlaka servis yönetimi uygun dille uyarılmalıdır..bunlar benim şahsi görüşümdür..saygılar..
  • Geçen haftalarda aracın ( Geely FC ) arka koltuk veya kapılardan yokuş aşağı parken yollarda tıkırtı geldiğini söylemiştim;

Bu hafta sonu aracın arka taraflarını kontrol ettim ve tıkırtının kaynağını buldum; arka koltukların kilit kancalarından geliyor. Bagajı genişletmek için arka koltukları yatırdım, geri kapattığımda aynı sesi duyunca sorunu anladım.

İkincisi, sanırım motor iyice açıldı veya ben arabaya iyice alıştım artık yokuşlarda kaldırma problemi yaşamıyorum. Gayet rahatım yokuşlarda...

Bir başka hususu daha paylaşayım sizinle...

Arkadaştan veya akrabadan ödünç alarak kullandığım araçlar hariç, kullandığım araçlar arasında farklı araçlar bulunmaktadır. Özellikle son model orta düzey araçlar tarafımca kullanılmıştır. Yani az çok araç kıyaslayabilirim. Ancak iş kendi aracım olan FC'ye gelince; kullanırken duyduğum memnuniyetin, klasik "para verdim, iyi olmak zorunda" sendromuna bağlı olma ihtimalinden korkmaya başlamış iken en yakın arkadaşlarımdan bir tanesi imdadıma yetişti..... Bu hafta sonu arabayı kendisine verdim, uzun uzadıya test edemedi ama ben yanında yokken arabayı 5-6 km kadar kullandı. Döndüğündeki ilk cümlesi " bu arabada kaç motor var ?" oldu. Araç bilgisi konusunda çok güvendiğim arkadaşımdan geçer not alamayan arabanın ... diye söylenecekken, arkadaşım "kardeş bu araba çok iyi gidiyor" diyince moralim epeyce bir düzeldi.

Şimdi, olay biraz psikolojiye kaçacak ama halen daha bazen arabayı aldığıma pişmanlık duyacak mıyım diye korkmuyor değilim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @ ama halen daha bazen arabayı aldığıma pişmanlık duyacak mıyım diye korkmuyor değilim...

iyi düsünün iyi olsun araciniz.
    takip
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.