Şimdi Ara

Garmin & Baytekin (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
1.478
Cevap
24
Favori
177.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önceki mesajlarımda Nüvi 1410 için harita güncelleme linkinin çalışmadığını ve Baytekin'e mail attığımı belirtmiştim. Sayfada hata varmış ve düzelttiler. Şu anda sayfaya giriyorum ancak hala harita güncellemesini yapamadım. Orada sorulan ürün seri no'sunu giriyorum ancak link çıkmıyor. Yavaş yavaş Baytekin'e karşı sinir katsayım yükselmeye başladı. Zaten firmanın sitesinin tasarımı merdiven altı firmalar gibi. Bir de sayfada şunu yazmışlar "Harita güncelleme linki çıkmıyorsa teknik servise mesaj atın". Neden atıyorum kardeşim ? Link çıkmayacaksa neden seri numarası soruyorsunuz ? Amatörlük paçalardan akıyor. Baytekin gerçekten baymaya başladı beni...

Bir diğer konu da şu; cihaz yazılımını geçen gün Garmin sitesinden güncelledim. Şu anda sesli yönlendirme nedense çalışmıyor ve ana yollar hariç hiçbir sokak çizgisi haritada gözükmüyor. Mesela sanayide falan gezin sanki denizin ortasındasınız. Nasıl iştir anlamadım ? Harita güncellemesini yapabilirsem tekrar bakacağım.

• Merhaba,
    Yaklaşık 3 yıl garmin nuvi310 cihaz kullandım, ekranı küçük olamsına rağmen yönlendirmesi, yoldan çıkıldığında yeniden hesaplama hızı vs. çok memnun kaldım ve sadece ekranı büyük ve daha güncel bir cihaz olsun diye Garmin nuvi1310 cihaz satın aldım ancak cihazı alalı 1 seneyi geçti hala stabil olarak kullanamıyorum bir türlü emin olamıyorum. Özetlemek gerekirse;

- Cihaz genelde güzel çalışıyor ama olmadık anda bi sapıttımı toparlaması neredeyse imkansız. Ekranda 100 metre sonra sağa dönüş gösterirken sesli yönlendirme 200 metre sonra sola dönüş gösterebiliyor.

- Bazen rotadan çıkıldığında alternatif hesaplaması için yol alsanız bile 2-3 dakika beklemeniz gerekiyor yada rotayı iptal edip tekrar girmeniz gerekiyor.

- Yeni rota hesaplamada full sinyal varken bile %79'da bi takılıyor sonra tekrar başa dönüyor defalarca deniyor dakikalar sonra ancak hesaplıyor.

- Herhangi bir sakınma işaretli değilken ve ana yolda ilerlemeniz gerekirken (Örneğin düz yolda devam edeceksiniz köprü altından geçip gitmeniz gerekiyor) sizi yan yola köprü üstüne yönlendiriyor, lambalarda bekleyip sonra yine ana yola çıkarıyor ve bunu genellikle yapıyor.

- İstanbul'da feribottan indim Tüyap'a gideceğim sinyal alıyor trafiğe çıktım 3-4 km. ilerledim hala denizde gösteriyor.

- İzmir Balçova ve Gaziemir bölgesinde sürekli hesaplama yapıyor ama bir türlü gideceğiniz yere doğru yönlendirme yapamıyor. Gaziemir'den şehirler arası otobüs terminaline gideceğim tabelalara baka baka terminal kapısına vardım daha doğru dürüst hesaplayamadı. Ama terminalden çıktım manisa'da adres girdim kapı önüne kadar hatasız götürdü.

Peki diyeceksiniz ki güncelleme sıfırlama yaptınız mı;

- Cihazı açılırken ekrana basılı tutup fabrika ayarlarına aldım, garmin update ile hem sistem (6.20) hem de ses dosyalarını (2.0) güncelledim, 2012.10 v2 harita güncellemesini yaptım, tekrar fabrika ayarlarına sıfırladım, pili cihaz kapanana kadar tam boşaltıp sonra tekrar doldurdum. Sürekli şarjda kullandım, şarjı söküp pilde kullandım...

vs. vs.. Sonuç aynı. Açıkcası eski cihazımı sattığıma pişmanım, bilmiyorum sorun cihazda mı haritada mı ama daha fazla prestij kaybının engellenmesi için bir an önce bu hataların giderilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Benzer sorunlar yaşayıp çözüm üretebilen arkadaşlar varsa onlardan da destek bekliyorum.

İlginiz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerbilisim -- 8 Nisan 2013; 10:00:37 >

• guzel soru. Ben de nuvi 200 den aldigim keyfi 1410 dan alamadim. Zaman zaman, keske 1410 u biradere verseydim dedigim oluyor. Demek yanliz degilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

guzel soru. Ben de nuvi 200 den aldigim keyfi 1410 dan alamadim. Zaman zaman, keske 1410 u biradere verseydim dedigim oluyor. Demek yanliz degilim

quote:

Orijinalden alıntı: tamerbilisim

Merhaba,
    Yaklaşık 3 yıl garmin nuvi310 cihaz kullandım, ekranı küçük olamsına rağmen yönlendirmesi, yoldan çıkıldığında yeniden hesaplama hızı vs. çok memnun kaldım ve sadece ekranı büyük ve daha güncel bir cihaz olsun diye Garmin nuvi1310 cihaz satın aldım ancak cihazı alalı 1 seneyi geçti hala stabil olarak kullanamıyorum bir türlü emin olamıyorum.
    ........

Aynı (Başarsoft) haritayla farklı model GARMIN'ler bu kadar farklı çalışabiliyorsa, biri sorunsuz yönlendirme yaparken diğeri sürekli hata yaptırıyorsa;
    ya rota seçenekleri, sakınmalar vs. farklıdır;
    ya da cihazlardaki yönlendirme mantığı yani yazılımlar tamamen farklıdır. Bu durumda yeni modellerin yazılımları yönlendirmede eskileri kadar başarılı değil demektir.

Bakalım, bizim yeni sipariş "Nüvi 40" gelsin de ben de bu dediklerinize bakarım. Yeni model yazılımla (sanırım adı Navcity) gelirse aynı sıkıntıları ben de yaşayabilirim.

• Burada yazdıklarımı aynen baytekin'e mail attım ve gelen cevap şu şekilde;

İyi Günler Tamer Bey ;
    Öncelikle Bu şekilde açıklayıcı Sorunlarınızı yazdığınız için teşekkür ederiz.
    Sorununuz Cihazdan kaynaklanmamaktadır.
    2012.10 V2 Haritalarda ufak sorunlar mevcuttur Mayıs ayı ortası gibi yeni güncel 2013 harita sistemimize eklenecektir.
    Yeni harita geldiğinde haritayı yüklemeden sizden ricam cihazın yazılımını yeniden yükleyerek kontrol etmeniz daha sonrasında
    Cihazın haritasını güncellemeniz gerekmektedir.
    Güncellemelerden sonra sorun yine devam ederse cihazı teknik servise göndermeniz gerekmektedir.
  • quote:

Burada yazdıklarımı aynen baytekin'e mail attım ve gelen cevap şu şekilde;

İyi Günler Tamer Bey ;
    Öncelikle Bu şekilde açıklayıcı Sorunlarınızı yazdığınız için teşekkür ederiz.
    Sorununuz Cihazdan kaynaklanmamaktadır.
    2012.10 V2 Haritalarda ufak sorunlar mevcuttur Mayıs ayı ortası gibi yeni güncel 2013 harita sistemimize eklenecektir.
    Yeni harita geldiğinde haritayı yüklemeden sizden ricam cihazın yazılımını yeniden yükleyerek kontrol etmeniz daha sonrasında
    Cihazın haritasını güncellemeniz gerekmektedir.
    Güncellemelerden sonra sorun yine devam ederse cihazı teknik servise göndermeniz gerekmektedir.

Ben buradan bugün için şu sonucu çıkardım:

Bir eski versiyon BAŞARSOFT haritasını bulup onunla yola devam edin!

• Benim haritamın tarihi 04 2012 olarak görünüyor. Garmin şöyle iyi böyle iyi dediler aldık ama dokunmatik ekranının iyi olması dışında çok bir numarası yok sanki. Ya da yazdığı gibi burada öve öve bitirilemeyen Başarsoft haritalarında bir sıkıntı var. Yoksa cihazın malzeme kalitesi falan on numara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Benim haritamın tarihi 04 2012 olarak görünüyor. Garmin şöyle iyi böyle iyi dediler aldık ama dokunmatik ekranının iyi olması dışında çok bir numarası yok sanki. Ya da yazdığı gibi burada öve öve bitirilemeyen Başarsoft haritalarında bir sıkıntı var. Yoksa cihazın malzeme kalitesi falan on numara.

Haritanızın Güncellemesini yapabilirsiniz.

GARMIN TÜRKİYE
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

Benim haritamın tarihi 04 2012 olarak görünüyor. Garmin şöyle iyi böyle iyi dediler aldık ama dokunmatik ekranının iyi olması dışında çok bir numarası yok sanki. Ya da yazdığı gibi burada öve öve bitirilemeyen Başarsoft haritalarında bir sıkıntı var. Yoksa cihazın malzeme kalitesi falan on numara.

GARMIN TÜRKİYE

Konu buralara zaten güncelleme probleminden geldi. Neyse dün istedikleri cihaz numarasını da mail ile gönderdim, bakalım link mi gelecek ne gelecek merak ettim ?

• quote:

quote:

quote:

GARMIN TÜRKİYE

Konu buralara zaten güncelleme probleminden geldi. Neyse dün istedikleri cihaz numarasını da mail ile gönderdim, bakalım link mi gelecek ne gelecek merak ettim ?

Gelir; Garmin Türkiye ciddi bir firmadır. İstediğinizin karşılığını mutlaka alırsınız

• quote:

Merhaba,
    Yaklaşık 3 yıl garmin nuvi310 cihaz kullandım, ekranı küçük olamsına rağmen yönlendirmesi, yoldan çıkıldığında yeniden hesaplama hızı vs. çok memnun kaldım ve sadece ekranı büyük ve daha güncel bir cihaz olsun diye Garmin nuvi1310 cihaz satın aldım ancak cihazı alalı 1 seneyi geçti hala stabil olarak kullanamıyorum bir türlü emin olamıyorum. Özetlemek gerekirse;

- Cihaz genelde güzel çalışıyor ama olmadık anda bi sapıttımı toparlaması neredeyse imkansız. Ekranda 100 metre sonra sağa dönüş gösterirken sesli yönlendirme 200 metre sonra sola dönüş gösterebiliyor.

- Bazen rotadan çıkıldığında alternatif hesaplaması için yol alsanız bile 2-3 dakika beklemeniz gerekiyor yada rotayı iptal edip tekrar girmeniz gerekiyor.

- Yeni rota hesaplamada full sinyal varken bile %79'da bi takılıyor sonra tekrar başa dönüyor defalarca deniyor dakikalar sonra ancak hesaplıyor.

- Herhangi bir sakınma işaretli değilken ve ana yolda ilerlemeniz gerekirken (Örneğin düz yolda devam edeceksiniz köprü altından geçip gitmeniz gerekiyor) sizi yan yola köprü üstüne yönlendiriyor, lambalarda bekleyip sonra yine ana yola çıkarıyor ve bunu genellikle yapıyor.

- İstanbul'da feribottan indim Tüyap'a gideceğim sinyal alıyor trafiğe çıktım 3-4 km. ilerledim hala denizde gösteriyor.

- İzmir Balçova ve Gaziemir bölgesinde sürekli hesaplama yapıyor ama bir türlü gideceğiniz yere doğru yönlendirme yapamıyor. Gaziemir'den şehirler arası otobüs terminaline gideceğim tabelalara baka baka terminal kapısına vardım daha doğru dürüst hesaplayamadı. Ama terminalden çıktım manisa'da adres girdim kapı önüne kadar hatasız götürdü.

Peki diyeceksiniz ki güncelleme sıfırlama yaptınız mı;

- Cihazı açılırken ekrana basılı tutup fabrika ayarlarına aldım, garmin update ile hem sistem (6.20) hem de ses dosyalarını (2.0) güncelledim, 2012.10 v2 harita güncellemesini yaptım, tekrar fabrika ayarlarına sıfırladım, pili cihaz kapanana kadar tam boşaltıp sonra tekrar doldurdum. Sürekli şarjda kullandım, şarjı söküp pilde kullandım...

vs. vs.. Sonuç aynı. Açıkcası eski cihazımı sattığıma pişmanım, bilmiyorum sorun cihazda mı haritada mı ama daha fazla prestij kaybının engellenmesi için bir an önce bu hataların giderilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Benzer sorunlar yaşayıp çözüm üretebilen arkadaşlar varsa onlardan da destek bekliyorum.

İlginiz için teşekkürler.

Bende 1410 kullanıyorum ve aynı hatalar mevcut. En son yazılım ve bütün güncellemeleri yaptım. Cenaze için İzmit'ten Eskişehire hareket ettik. Otabana girmeden Adapazarı duble yoldan gittim ama alet kendinden geçti tekrar hesaplıyor demekten, mutlaka otobana girmem lazım. Adapazarına geldik ümidi kesilince sesi de kesti. Ama adreste herhangi bir sorun olmadı. Sorunu dönüşte yaşadım. Köseköy kavşağına geldiğimizde alet bizi yanyola yönlendirdi, ışıkları geçince tekrar hesapladı ve sorun çıkmadı. Sokak ve numara yazmadan yer bulmak gerçekten bir işkence inşallah önlemini alırlar..

• Öncelikle herkese merhaba. Yurtdışından Garmin 2595lmt modelini satın aldım.Ancak bir türlü işin içinden çıkamadım.Güncelleme için sitesinden programları indirdim ve kurdum.Harita güncellemesi için program dosyayı indirdi kurdu ama cihazı açtığımda haritalar açılamıyor uyarısı veriyor menülerden baktığımda harita dosyası göremiyorum.Acaba eksikliğim nedir yardımcı olursanız sevinirim daha cihazı kullanmaya fırsat olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d_e_h_a_406

Öncelikle herkese merhaba. Yurtdışından Garmin 2595lmt modelini satın aldım.Ancak bir türlü işin içinden çıkamadım.Güncelleme için sitesinden programları indirdim ve kurdum.Harita güncellemesi için program dosyayı indirdi kurdu ama cihazı açtığımda haritalar açılamıyor uyarısı veriyor menülerden baktığımda harita dosyası göremiyorum.Acaba eksikliğim nedir yardımcı olursanız sevinirim daha cihazı kullanmaya fırsat olmadı.

Cihazın yurt dışından alındığı için Türkiye haritalarını yüklemene müsaade etmiyor olabilir, bu yüzden göremiyor olabilirsin. Eğer harita güncelleme programı Türkiye haritasını indiriyorsa cihaza aktarmakta sorun yaşıyor olabilirsin. kontrol etmek için cihazını USB ile bilgisayara bağla, cihaz belleği içerisine girdiğinde ana dizinde ya da Garmin klasörü içinde "gmapsupp.img" dosyası var mı kontrol et. Asıl harita dosyası .img uzantılı bu tek dosyadır.

kolay gelsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: d_e_h_a_406

Öncelikle herkese merhaba. Yurtdışından Garmin 2595lmt modelini satın aldım.Ancak bir türlü işin içinden çıkamadım.Güncelleme için sitesinden programları indirdim ve kurdum.Harita güncellemesi için program dosyayı indirdi kurdu ama cihazı açtığımda haritalar açılamıyor uyarısı veriyor menülerden baktığımda harita dosyası göremiyorum.Acaba eksikliğim nedir yardımcı olursanız sevinirim daha cihazı kullanmaya fırsat olmadı.

Cihazın yurt dışından alındığı için Türkiye haritalarını yüklemene müsaade etmiyor olabilir, bu yüzden göremiyor olabilirsin. Eğer harita güncelleme programı Türkiye haritasını indiriyorsa cihaza aktarmakta sorun yaşıyor olabilirsin. kontrol etmek için cihazını USB ile bilgisayara bağla, cihaz belleği içerisine girdiğinde ana dizinde ya da Garmin klasörü içinde "gmapsupp.img" dosyası var mı kontrol et. Asıl harita dosyası .img uzantılı bu tek dosyadır.

kolay gelsin.

Teşekkür ederim cevabınız için dün cevap alamayınca bugün Baytekin'in yerine gidip sordum Garmin'in sitesinde güncelleme ile alakalı bir problem olduğunu söylediler harita NAVTEQ bütün Avrupa'yı kapsıyor.Güncelleme yaparken cihazın içindeki haritada silinmiş yüklerken herhangi bir proglem çıkmadığı halde.Mayıs ayının başında güncelleme gelecekmiş.Ancak 3 hafta sonra cihazınıza harita yükleyebiliriz dediler.Anlıyacağınız 3 hafta cihaz kutusunda duracak.

• Sayın @d_e_h_a_406,

Hangi haritalar çıkacakmış Mayıs başında, söylediler mi? Navteq mi, Navcity mi? Sizin hangisini kullanabileceğinizi taahhüt ettiler.
  • quote:

Yeni gelen Garmin Nüvi 40 model cihazı sadece bir kaç kez kullanabildim ;-)
    Ekran parlaklığı yine Garmin'den beklenen şekilde çok iyi. Yalnz bu sefer malzeme kalitesinden biraz kırpmışlar. Cihaz bizim yerli markaların ucuz modellerine benzemiş biraz... Dış kasa mat ve hafif pürüzlü siyah plastikten. Yani görünüm birazcık ofsayt. Bizim emektar Garmin 3,5" Nüvi 200 model cihazın malzeme kalitesi daha iyi. Gerçi burada normalde 200 TL kampanyada 169 TL olan ve 99 TLye aldırdığım bir cihazdan bahsdiyoruz tabi. Bir de bendeki cihaza mı has yoksa hepsinde mi öyle bilemiyorum, adres aramaya girince ilçe arayacağımız ekran gelir gelmez harflere bastığımda ilk bir kaç saniye bastığım tuşları almıyor. Bir süre sonra bastıklarımı algılıyor :-S
    Güncelleme yapıp bakacağım, sorun gitmez ise Baytekin ile iletişime geçip kargoyla yollarım artık.

• quote:

Sayın @d_e_h_a_406,

Hangi haritalar çıkacakmış Mayıs başında, söylediler mi? Navteq mi, Navcity mi? Sizin hangisini kullanabileceğinizi taahhüt ettiler.

Maalesef bilgim yok.Sadece Mayıs ayının başında yeni güncelleme gelecek dediler o zaman sorununuzu giderebiliriz dediler.
  • quote:

quote:

quote:

GARMIN TÜRKİYE

Haritaları sonunda güncelledim. Sesli yönlendirme geri geldi ama ana yollar dışındaki sokakların çizgileri hala haritada gözükmüyor. Bütün haritalar böyle mi ?

• Garmin 2595lmt cihazım için radar noktalarını bildiren dosyayı indirebileceğim bir site biliyomusunuz acaba.Garmin'in sitesinden trial versiyonu denedim beceremedim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

GARMIN TÜRKİYE

Haritaları sonunda güncelledim. Sesli yönlendirme geri geldi ama ana yollar dışındaki sokakların çizgileri hala haritada gözükmüyor. Bütün haritalar böyle mi ?

Cihazınızın Ayarlar bölümünden Harita ayarları-> Görünüm-> Gelişmiş vey Detaylı görünümü seçin.

Bir de genel olarak Garmin cihaz kullanıcılarına ipucu: Cihazınızın ekranını + işaretine 5-8 defa peş peşe basarak büyütüp kullanın; daha çok detay alacaksınız.

Keyifli navigasyonlar

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.