Şimdi Ara

garip bir kitlenme hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bu aralar çok sinir bozucu olayla karşılaşıyorum.son bir haftadır karşılaştığım kilitlenme sorunum var.birkere kilitlendimi resetlesem bile windows ekranı gelince yine kilitleniyor.5dk. dinlendiriyorum yine kilitleniyor.böyle dinlendirmeler şeklinde 4-5. denemeden sonra bilgilsayar açılıyor sorunsuz saatlerce çalışıyor.ama bir defa kilitlendimi isterseniz hiç bir programı açmayın yine kilitleniyor.bu olay yarım saat bazen daha fazlada devam ediyor.bilgisayarı kapatıp açınca windows ekranı açılmadan da kilitlenebiliyor.Bazende açılıyor 5 dk. çalışıyor durup dururlen yine kilitleniyor.

yaptığım aşamaları yazayım:

bende sapphire 2600xt var.ilk aklıma gelen ekran kartı proplemi oldu.kartı çıkardım onboard dan bağlandım yine kitleme oldu.
    ekran kartından değilse yazılımsal dedim xp yüklü bilgisayarı formatladım vista kurdum.ekran kartını takmadan denedim yine kitledi.
    ekran kartını tekrar taktım en son driverı yükledim yine kitledi.kartı tekrar çıkardım.
    onboardın en son driverını yükledim yine kitledi.
    bir (windows yüklü olmayan) 2. sata harddiskimden şüphelendim onu söktüm yine kitledi.
    dvd writerı söktüm yine kitledi.
    power supplymi acaba dedim 2 adet olan fanları söktüm yine kitledi.
    ups denmi acaba dedim onu iptal ettim direk elektriğe bağladım yine kitledi.

kitleme görüntüsü bu şekilde :
    http://img130.imagevenue.com/img.php?image=00936_007_123_632lo.jpg

şuan çaresizim.kilitlendiği zaman hiç bir işlem yapamıyor klavyedeki capslock açma ve kapama dahi yapılamıyor.

yardımlarınızı bekliyorum

• Enteresan..İşlemci sıcaklığına baktın mı?Bir kontrol etsen iyi olur bence.
  • bende bu akdr çok sütun yoktu
    sen gbi ekran kartını denedim olmadı,
    işlemci alevler içindeydi neysse başka bi P4 ile denedm aynı çıktı son çare RAM onlarıda değştrdm 1024 taktm
    takmadan önce sinir katsayılarım çoğaldığı için iyice söktüm hava tuttum anti-staticledim 1024lük ramla denedm kendine geldi sonra kendi ram ını taktım canavar gbii çalışıyoruzz

şimdilk pek bir sorunum yok

senin sorun ne hala belli değilmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Enteresan..İşlemci sıcaklığına baktın mı?Bir kontrol etsen iyi olur bence.

speedfan ile aldığım normal çalışırken durumdaki değerler şöyle:
    http://img170.imagevenue.com/img.php?image=04619_6kiak2u_123_1059lo.jpg

quote:

Orjinalden alıntı: agili
    senin sorun ne hala belli değilmi?

hayır.sorunun ne olduğu bi bilsem rahatlıyacam ama bu belirsizlik çok can sıkıyor.

• Dostum burada normal görünüyor ama emin olmak için biosundan bak bence
  • Power suply eğer dandikse ondan şüphelenebilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: thunderace

Power suply eğer dandikse ondan şüphelenebilirsin

dandik olanından.
    bende powerı düşündüm nekadar fazla elektirk tüketen varsa söktüm (dvdwriter, 2 fan ve 1 sata harddisk). ama hala kitlemeye devam etti.
  • Ramlerini memtest ile bi test et ramlar de arızalıysa yapar böyle kitlenmeleri
    Ayrıca power çalışsa bile arızalı olabilir başka bi powerla dene
  • arkadaşlar sorun tamamen powerdanmış.3 gün önce OCZ STEALTHXSTREAM 500W SLI aldım ve hiçbir problem kalmadı.boşu boşuna sıkıntı çekmişim.gözünü sevdiğimin powerını takınca ses mesde kalmadı

değerli yardımlarınız için hepinize çok teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.