Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (1578. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
66.589
Cevap
451
Favori
2.447.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15761577157815791580
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Light Yagami

quote:

Orijinalden alıntı: Stannis Baratheon

Kendimi göremedim fragmanda

Lady Melisandre ile aranız nasıl kralım ?

Çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Orijinalden alıntı: OitmistTR

quote:

Orijinalden alıntı: Aléister Crowley

Hayır Greyjoyları boşverinde aegonı diziye koymamak nedir

Hocam 6. Sezon da. Az daha sabredin. Aegon atlamaları mümkün değil.

Varys, taht hakkındaki varisi desteklemek için Tyrion ı Dany ye yönlendirecek. Fragmandan anlaşıldığına göre.

Sorun o da değil.

5.Kitaptan spoiler

Bildiğin üzere beşinci kitapta Illyrio Tyrion'ı Dany'nin yanına gönderiyordu. Aegon'dan filan hiç bahsetmemişti. Tyrion kendisi çözmüştü olayı. IIyrio'nun görevini Varys'e vermiş olabilirler. Zaten IIyrio'nun malikanesinde gibi görünüyorlar fragmanda.

Sıkıntı, Tyrion'ın çoktan Dany'nin yanına vardığı sahneler yayınlandı fragmanda. Bu da normalde Griff'lerin yolcuğunun tamamlandığı anlamına geliyor. Bu sezonki cast'ta Griff'ler yok. Önümüzdeki sezon gelecekler diyelim, nasıl giriş yapacaklar? Mantıklı bir yol yok. Zaten dan diye çıkıyor ortaya Aegon, bu sefer izleyici bu kim? diyecek. Biz Rhaegar'ın oğlu deyince Rhaegar kim diyecekler.

Ben olsam bu sezona Griff'leri koyar ancak kim olduklarını açıklamazdım. Bran'lı bölümlerde de Bloodraven'a bütün Karaalev hikayesini anlattırır izleyeni Aegon'un gelişine hazırlardım.

Ama Quentyn yok. Arianne de yok. Victarion da yok. Bunlar yüzde yüz yoklar. Diziye girmeyecekler. Tyrion çoktan Dany'nin yanında. E doğal olarak da bu karakterlerin hikayeleri işlenmeyecek. Dördünün ortak noktası ilerideki Aegon vs Dany savaşının hazırlık adımlarını atmaları. Ee onlar da olmayınca Aegon'un olmasının bir manası yok.

Kısaca senaristler Stannis'i hiç etmeyi bırakıp direkt ana hikayeyi hiç etmeye başlamışlar anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 1 Şubat 2015; 23:05:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Kışın geleceği yok,bi türlü gelemiyo.
    Son kitapta dizininde son sezonunda gelir heralde,yazar karekterlerini öldürmeyi seviyo zaten,herkesi akgezenler öldürür,tahtada mavi gözlü elebaşlarından biri oturur kamera yüzüne zoom yapar bize pis pis sırıtır dizi biter böyle heralde .
    Adam nasıl böyle hastalıklı bi kafası var anlamak zor.

Kış 5. kitabın sonunda geliyor hocam

• Cypon kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle saçma şey mi olur ya kendi kendilerini batırıyorlar kitabın en iyi karakterlerini diziye koymamak nedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    5. kitaptan spoiler

belki Aegon'un hikayesi devamında beklediğimiz kadar önem taşımıyordur o yüzden Young Griff hikayesini tamamen geçip Varys'i de Daenerys destekçisi yaptılar. Varys ile Imp'in sohbetinden anladığım şey Young Griff'in bir Blackfyre olduğu ve şimdilik hikayede bir yeri olmadığı.. Belki tamamen son sezonda ortaya çıkacaktır bir Blackfyre olarak. Dorne Blackfyre'ı desteklemeyecektir. Bu yüzden Quentyn ve Arianne'nin olmaması çok birşeyi değiştirmeyecek gibi görünüyor bence.
    Kitapta okuduğumuz Young Griff hikayesinin başta Targeryan iddiasıyla ortaya çıkması da eğer bir Blackfyre ise ekranda o kadar güzel durmayabilir. Dizi de bir çok şey farklılaştırılıyor aktarılırken biz çoğuna kızıyoruz ama görsel dilde bazı şeyler kitapta anlatıldığı kadar güzel olmuyor. Young Griff belki tamamen çıkarılmış olabilir hikayeden onu da bilemeyiz. Dunk & Egg'in ikinci kitabında çok zayıf bir Blackfyre isyanı vardı belki bu da öyledir ve dizideki bu kadar çok güçlü hikayenin yanında zayıf durabileceği için senaryoya eklenmemiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: janejonce

5. kitaptan spoiler

belki Aegon'un hikayesi devamında beklediğimiz kadar önem taşımıyordur o yüzden Young Griff hikayesini tamamen geçip Varys'i de Daenerys destekçisi yaptılar. Varys ile Imp'in sohbetinden anladığım şey Young Griff'in bir Blackfyre olduğu ve şimdilik hikayede bir yeri olmadığı.. Belki tamamen son sezonda ortaya çıkacaktır bir Blackfyre olarak. Dorne Blackfyre'ı desteklemeyecektir. Bu yüzden Quentyn ve Arianne'nin olmaması çok birşeyi değiştirmeyecek gibi görünüyor bence.
    Kitapta okuduğumuz Young Griff hikayesinin başta Targeryan iddiasıyla ortaya çıkması da eğer bir Blackfyre ise ekranda o kadar güzel durmayabilir. Dizi de bir çok şey farklılaştırılıyor aktarılırken biz çoğuna kızıyoruz ama görsel dilde bazı şeyler kitapta anlatıldığı kadar güzel olmuyor. Young Griff belki tamamen çıkarılmış olabilir hikayeden onu da bilemeyiz. Dunk & Egg'in ikinci kitabında çok zayıf bir Blackfyre isyanı vardı belki bu da öyledir ve dizideki bu kadar çok güçlü hikayenin yanında zayıf durabileceği için senaryoya eklenmemiştir.

Ee o zaman kalan kitapları okumanın da bir manası yok, çünkü sonunu söylemiş oluyorlar.

5. Kitaptan spoiler

Aegon'un Karaalev olduğu zaten neredeyse yüzde yüz. Dany daha Meereen'deyken, Aegon Fırtına Burnu'nu ele geçiriyor. Ve Arianne de onunla evlenmek için Fırtına Burnu'na gidiyor. Dorne'un sonradan Aegon'un Karaalev olduğunu öğrenmesi birşeyi değiştirmez.

Aegon olmaz ise Dany Westeros'a geldiğinde savaşmadan tahta oturur. Lannister'lar bitik, Kuzey bitik, Nehirova bitik, Dorne sana göre Aegon'dan taraf olmaz, Tyrell'ler güçlenerek büyür, zayıfın yanında yer alıp kendilerini risk etmezler. Bir tek Arryn kalır. Onun isyanı da mantıklı olmaz.

Ama Aegon olursa Dorne onlardan yana olur, Tyrell'ler teredütte kalır. Büyük ihtimalle Aegon'dan yana olurlar. Ki bana göre Willas ile Garlan rakip olacaklar biri Aegon'u biri Dany'yi destekleyecek. Kuzey'de ordu yok, Batı'da ordu yok, Dany'nin elinde Vadi ve Demir Adalar olacak. Sonrası ile Martin'e kalmış. Savaştan kim sağ çıkar ise artık

İlk kitaptan beri gözümüze sokulan Vaadedilen Prens Aegon, son iki kitap kala tahta en iyi claim'i olan Aegon, Golden Company'ye gider yapıp Westeros'a gelerek Fırtına Burnu'nu kısa sürede ele geçiren Aegon eğer kitapta önemsiz bir karakter ise, Martin boş yere böyle bir karakter yaratmaya uğraşmış demektir.

Bu da ondan beklenmeyen bir hareket olur bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

5. kitaptan spoiler

Ee o zaman kalan kitapları okumanın da bir manası yok, çünkü sonunu söylemiş oluyorlar.

5. Kitaptan spoiler

Aegon'un Karaalev olduğu zaten neredeyse yüzde yüz. Dany daha Meereen'deyken, Aegon Fırtına Burnu'nu ele geçiriyor. Ve Arianne de onunla evlenmek için Fırtına Burnu'na gidiyor. Dorne'un sonradan Aegon'un Karaalev olduğunu öğrenmesi birşeyi değiştirmez.

Aegon olmaz ise Dany Westeros'a geldiğinde savaşmadan tahta oturur. Lannister'lar bitik, Kuzey bitik, Nehirova bitik, Dorne sana göre Aegon'dan taraf olmaz, Tyrell'ler güçlenerek büyür, zayıfın yanında yer alıp kendilerini risk etmezler. Bir tek Arryn kalır. Onun isyanı da mantıklı olmaz.

Ama Aegon olursa Dorne onlardan yana olur, Tyrell'ler teredütte kalır. Büyük ihtimalle Aegon'dan yana olurlar. Ki bana göre Willas ile Garlan rakip olacaklar biri Aegon'u biri Dany'yi destekleyecek. Kuzey'de ordu yok, Batı'da ordu yok, Dany'nin elinde Vadi ve Demir Adalar olacak. Sonrası ile Martin'e kalmış. Savaştan kim sağ çıkar ise artık

İlk kitaptan beri gözümüze sokulan Vaadedilen Prens Aegon, son iki kitap kala tahta en iyi claim'i olan Aegon, Golden Company'ye gider yapıp Westeros'a gelerek Fırtına Burnu'nu kısa sürede ele geçiren Aegon eğer kitapta önemsiz bir karakter ise, Martin boş yere böyle bir karakter yaratmaya uğraşmış demektir.

Bu da ondan beklenmeyen bir hareket olur bence.

Hocam kitapları nerden alabilirim ve dizimi daha iyi yoksa kitap mı?

• 2 Aycık kaldı
    Kitapları okumanın bir faydası var tabiki! Hikayeyi kitaptan sevdiysek devamını ayrıntılı bilmek için okuyacağız. Dizide eksik kalan şeyler olacak mutlaka. Bilemiyorum ben kendimi hikayenin sonunu ekrandan göreceğime epey alıştırdım. Bu hızla yazmaya devam ederse zaten son sezon son kitaptan önce çıkacak.
    Senaristler hikayenin devamını bildiklerine göre konuyu ekrana taşırken Aegon'u çıkarmış olabilirler. Şimdiye kadar Aegon'un yaptıkları önemliydi ama bunun sonrasında ne olacağını bilemiyoruz ki, isyanı fazla etkili olmayabilir. Dany diyara geldiğinde hop diye tahta oturmayacak elbette kuzeyde önemli bir savaş var belki de en önemlisi.Geçen sezon izlediğimiz 13 undead kralın sahnesinin boş bir sahne olduğunu düşünmüyorum. Dizide neredeyse her sezon Dany ile bitti ve sezonlar genellikle duvarın arkasındakilerle ilgili başladı, ilk sezonda doğa ejdarhaların ve ötekilerin sinyallerini verdi. bana bu hikayedeki en önemli iki şey bunlarmış gibi geliyor. Willas ve Garlan hakkında haklı olabilirsin belki bekleyip göreceğiz. 5. sezon fragmanında gördüklerimiz beni Aegon'un dizide olmayacağına ikna etti bir şekilde 6. sezonda yer verirlerse bilemem tabi ki onu da izleyip göreceğiz.

• quote:

Kitapları okumanın bir faydası var tabiki! Hikayeyi kitaptan sevdiysek devamını ayrıntılı bilmek için okuyacağız. Dizide eksik kalan şeyler olacak mutlaka. Bilemiyorum ben kendimi hikayenin sonunu ekrandan göreceğime epey alıştırdım. Bu hızla yazmaya devam ederse zaten son sezon son kitaptan önce çıkacak.
    Senaristler hikayenin devamını bildiklerine göre konuyu ekrana taşırken Aegon'u çıkarmış olabilirler. Şimdiye kadar Aegon'un yaptıkları önemliydi ama bunun sonrasında ne olacağını bilemiyoruz ki, isyanı fazla etkili olmayabilir. Dany diyara geldiğinde hop diye tahta oturmayacak elbette kuzeyde önemli bir savaş var belki de en önemlisi.Geçen sezon izlediğimiz 13 undead kralın sahnesinin boş bir sahne olduğunu düşünmüyorum. Dizide neredeyse her sezon Dany ile bitti ve sezonlar genellikle duvarın arkasındakilerle ilgili başladı, ilk sezonda doğa ejdarhaların ve ötekilerin sinyallerini verdi. bana bu hikayedeki en önemli iki şey bunlarmış gibi geliyor. Willas ve Garlan hakkında haklı olabilirsin belki bekleyip göreceğiz. 5. sezon fragmanında gördüklerimiz beni Aegon'un dizide olmayacağına ikna etti bir şekilde 6. sezonda yer verirlerse bilemem tabi ki onu da izleyip göreceğiz.

Senaristler kendi kafalarına göre gidiyorlar belli. Walking Dead gibi, neredeyse mükemmel bir kurgunun daha içine ediliyor gibi geliyor bana. Son iki kitabın üç temel taşını diziye koymuyorlar. Bunun bir açıklaması yok bence.

• Dizi bitirmeme 6 bölüm falan kaldı. Bu zamana kadar izlediğim en baba yapım. Bunun kesinlikle tartışması olmaz fakat. Senaryo beni çok hüsrana uğrattı. Önce 1x9 olayı sonra 3x9 olayı gerçekten benim için çok kötü oldu. Resmen diziden soğudum. Bitsin diye izliyorum şuanda. Khaleesinin egosu havaları falan gına getirdi resmen. Acaba diyorum kitaba falan mı başlasam?

Elimde 2. sezonun kitapları var. Rastgele açıp 2-3 sayfa okudum. Bu bile diziden ne kadar farklı olduğunu anlamama yetti. Tyrion daha sert, daha atarlı bir tip iken dizideki hareketleri hiç hoş değil.

Her şeye rağmen 10 numara dizi yalan yok. Ama Robb abi çok üzdü bizi.

Bu arada bi sorum olacak. Leydi Stark ile ilgili, kitapla alakası olabilir.

Leydi Stark'ın undead olacağını öğrendim bu olay 4. sezonda mı oluyor? Şuan 4x5 izliyorum. Henüz bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: AJFA

Dizi bitirmeme 6 bölüm falan kaldı. Bu zamana kadar izlediğim en baba yapım. Bunun kesinlikle tartışması olmaz fakat. Senaryo beni çok hüsrana uğrattı. Önce 1x9 olayı sonra 3x9 olayı gerçekten benim için çok kötü oldu. Resmen diziden soğudum. Bitsin diye izliyorum şuanda. Khaleesinin egosu havaları falan gına getirdi resmen. Acaba diyorum kitaba falan mı başlasam?

Elimde 2. sezonun kitapları var. Rastgele açıp 2-3 sayfa okudum. Bu bile diziden ne kadar farklı olduğunu anlamama yetti. Tyrion daha sert, daha atarlı bir tip iken dizideki hareketleri hiç hoş değil.

Leydi Stark'ın undead olacağını öğrendim bu olay 4. sezonda mı oluyor? Şuan 4x5 izliyorum. Henüz bir şey yok.

Catelyn hakkında
    Kitapta yıldırım lordu, Catelyn'in cansız bedenini buluyor, onu dudağından öpüyor ve kendi tamamen ölüp onun hayatı Catelyn'e geçiyor. Artık ona Taşyürek adını diyorlar, Beric'in yönettiği haydut çetesinin başı oluyor, kendi çapında intikam alıyor, birkaç Frey öldürtmüştü, en sonda Breinne'i astırmıştı. (Ölüp ölmediği belirsiz.) Bu karakter dizide olmayacak ama muhtemelen Yıldırım Lordu Beric ya da Catelyn'in amcası Brynden Tully yani Karablık onun kitapta yaptığı eylemleri yapacak.

• Kitaptan spoiler içer(-ebilir)=

http://www.imdb.com/title/tt3866862/?ref_=ttep_ep10

edit: Gord için de Aegon, Nigel için de Jon diyorlar haydi inşallah
    imdb oyuncuların üyeler tarafından editlenebildiğini de söylüyorlar ben de pek ihtimal vermedim olacağına ama bir umut bekliyor insan işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gianuzzi Yarımayı -- 2 Şubat 2015; 23:59:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gianuzzi Yarımayı

Kitaptan spoiler içer(-ebilir)=

http://www.imdb.com/title/tt3866862/?ref_=ttep_ep10

edit: Gord için de Aegon, Nigel için de Jon diyorlar haydi inşallah
    imdb oyuncuların üyeler tarafından editlenebildiğini de söylüyorlar ben de pek ihtimal vermedim olacağına ama bir umut bekliyor insan işte

Çok iyi cast olur ikiside eğer olursa.Fakat Tristan biraz yaşlı gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Icefyre -- 3 Şubat 2015; 0:26:27 >

• Kitapları okumadığım için pek bilgim yok şimdi bu sezonda
    aegon filan deniyor nedir bu işin aslı aegon hangi aegon kimdir nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

quote:

Dizi bitirmeme 6 bölüm falan kaldı. Bu zamana kadar izlediğim en baba yapım. Bunun kesinlikle tartışması olmaz fakat. Senaryo beni çok hüsrana uğrattı. Önce 1x9 olayı sonra 3x9 olayı gerçekten benim için çok kötü oldu. Resmen diziden soğudum. Bitsin diye izliyorum şuanda. Khaleesinin egosu havaları falan gına getirdi resmen. Acaba diyorum kitaba falan mı başlasam?

Catelyn hakkında
    Kitapta yıldırım lordu, Catelyn'in cansız bedenini buluyor, onu dudağından öpüyor ve kendi tamamen ölüp onun hayatı Catelyn'e geçiyor. Artık ona Taşyürek adını diyorlar, Beric'in yönettiği haydut çetesinin başı oluyor, kendi çapında intikam alıyor, birkaç Frey öldürtmüştü, en sonda Breinne'i astırmıştı. (Ölüp ölmediği belirsiz.) Bu karakter dizide olmayacak ama muhtemelen Yıldırım Lordu Beric ya da Catelyn'in amcası Brynden Tully yani Karablık onun kitapta yaptığı eylemleri yapacak.

yorum için sağolda breinne ile ilgili spoileri vermek zorunda mıydın? sorduğum tek şey dizide olup olmayacağıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Kitapları okumadığım için pek bilgim yok şimdi bu sezonda
    aegon filan deniyor nedir bu işin aslı aegon hangi aegon kimdir nedir

Hocam GoT Wiki'den üstünkörü bakarsan daha iyi olur senin için.

Aegon cast'i hakkında;

Bundan iyi cast olamaz diye düşünüyorum Aegon için.Nicholas Hoult.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Icefyre -- 3 Şubat 2015; 0:25:33 >

• Tüm isimleri unuttum. Zaten çok isim vardı birçoğunu bilmiyordum, khaleesi aklımda
  • quote:

quote:

quote:

Catelyn hakkında

yorum için sağolda breinne ile ilgili spoileri vermek zorunda mıydın? sorduğum tek şey dizide olup olmayacağıydı

Spoiler yemeden bu dizinin tadı çıkmaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Catelyn hakkında

Spoiler yemeden bu dizinin tadı çıkmaz.

Evdekilere sor bakalım kulakları çınlıyor mu?

• 
Sayfa: önceki 15761577157815791580
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.