Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (1520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
66.591
Cevap
451
Favori
2.447.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15181519152015211522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Bel fıtığı olabilir Syrio Forel.

Odaya girdikten sonrasını anlatmıyor hocam zaten. Kesin bir sonuç yok ancak
    büyük ihtimalle Syrio orada öldü yani.

Evet doğru kitaptan o kısmı açtım ve okudum ancak mantıksız geliyor Braavos'un kılıç ustası yere düşen kılıcı alıp kendini savunmaması mantıksız geliyor bile bile kendini ölüme atmış ki bu da kendi sözleriyle çelişmiyor mu ölüme bugün ne diyeceğiz "not today" ama adam gitmiş kendini resmen ölüme atmış.

Ya da cidden bel fıtığı

• quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Orijinalden alıntı: Tenno Heika Banzai

quote:

Orijinalden alıntı: Df329tRHdcVa7

quote:

Orijinalden alıntı: onurr.611

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Serega

oberyn martell vs jaime lannister ( 2 elli) kim kazanır ?

Jamie alır.
    Gregor, Oberyn'e göre çok yavaştı, rahatlıkla hareket edip mızrakla onun kılıç alanına girmeden "öldürmeyi" başardı. Ama Jamie ile dövüşecekse mızrak ile dövüşmesinin bir sebebi yok, çünkü Jamie Gregor kadar büyük, yavaş ve güçlü(tek darbede rakibini öldürecek kadar) değil.
    Mızrak seçse bile Jamie kalkanı, zırhı ve hızı ile darbelerden kaçmayı başarır, kılıçla da karşılık verir. %70 Jamie alır diyorum. Eğer Oberyn kılıç seçerse hiç şansı olmazdı, Jamie ondan çok daha iyi.

Jaime'nin eski gücü ve saglamlıgı eli olsa da yoktu. Jaime 40'ın üstünde karşısındaki adam çok genç.
    Jaime, Ned Stark tarafından da mağlup edilecekti Ned'i arkadan doğramasalar 😊

Oberyn daha yaşlı Jamie'den Jamie 34, Oberyn 42 yaşında. Ned ve Jamie çok kısa süre dövüştü zaten, Jamie rahat alırdı.

Hocam emin misin Jaime'nin 32 yaşında olduğundan? Öyleyse fena fail oldum
    Ama Ned Stark olayina kesinlikle katilmiyorum.

Ned'e 10 üzerinden 6 dersek Jamie 10 üzerinden 9 olurdu. Dizide pek üstüne durulmamış ama Jamie kitap serisinde çok daha iyi kılıç kullanıyor ve 7 krallıktaki en iyi şövalyelerden biri olarak adlandırılıyor. Ned sadece bir lord, Jamie ise şövalye, kral muhafızı. Eğer ordularıyla karşı karşıya gelseler Ned alır ama birebirde Jamie.

Jaime abartılacak bir savaşçı değil ki . Hali hazırda clegeane kardeşler Jaime'den daha iyi savaşçılar . 3. kitapta anlatıyordu bununla ilgili birşey yanılmıyorsam .Ayrıca Jaime Brienne'den dayak yemiş birisi (elleri her ne kadar bağlı olsa da )

Ned Stark,Robert Baratheon,Mountain,Tazı,Rhagear,Oberyn vs daha iyi dövüşcüler Jaime'den .Barristan Selmy ,Arthur Dayne falan hiç söylemiyorum zaten zira Jaime ''Barristan bir eliyle kahvaltı yaparken diğer eliyle beni yener '' falan diyordu ''

Kral muhafızı olmak iyi bir dövüşçü olduğu anlamına gelmiyor ayrıca . Tyrion'un Arryn dağlarından getirdiği vahşi savaşcılardan bazıları hatırlıyorsan Kral muhafızlarından daha güçlü olarak tasvir ediliyordu .Kral muhafızı olmak biraz torpil işi yani yeteneğe bakmıyor .Misal Cersei dandik adamları kral muhafızı yapmıştı kendi ajanları diye

Barristan değil o, Arthur Dayne, Sabahın Kılıcı. Efsane bir adam zaten o, Jaime ondan kılıç eğitimi alıyor, gerçekten sağ eli ile işerken, sol eliyle beş kişiyi alacak seviyede bir adam. Çok büyük savaşıdır Arthur Dayne ki kendisinden sonra Şafak'ı hak eden başka bir Dayne çıkmadı sülalesinde.

Jaime abartılacak bir savaşçı. En iyilerden ders alan biri ve kılıç kullanmayı da epey seven, arzulayan biri. Jaime'nin dayak yemesi kendisinin aylarca zindanda lapa ile beslenmesi ile doğru orantılı. Fit halinde Jaime öyle küçümsenecek bir kişi değil. Tyrion Eyrie'de ''Şampiyonum Jaime'' diyince herkes ''Noluyoz yav,'' olmuştu.

Dağ'ın üstünlüğü cüssesi. Onu geç. Ancak Ned'ten, Tazı'dan, Oberyn'den, Robert'tan daha iyi bir ''kılıç'' ustası. Rhaegar'ın yeri ayrı, o bütün silahlarla iyi dövüşüyor ve epey sağlam bir savaşçı. Dönemin parlayan yıldızlarından.

Geleneksel olarak en iyiler Kral Muhafızı olarak seçilir, ancak sonradan yozlaşıyor tabi kurum. Ancak bu ne Jaime'nin, ne Barristan'ın, ne Arthur Dayne'in yeteneklerinin sıradan olduğu anlamına gelir, ne de diğerlerinin yeteneklerinin onlardan üstün olduğuna.

Robert Baratheon'u küçümsemeyin hocam eski hali olsa kesinlikle Jamie'yi yener. Stannis'in abisini övdüğü bir replik vardı onu da hatırlayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Mordecaí

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Jamie alır.
    Gregor, Oberyn'e göre çok yavaştı, rahatlıkla hareket edip mızrakla onun kılıç alanına girmeden "öldürmeyi" başardı. Ama Jamie ile dövüşecekse mızrak ile dövüşmesinin bir sebebi yok, çünkü Jamie Gregor kadar büyük, yavaş ve güçlü(tek darbede rakibini öldürecek kadar) değil.
    Mızrak seçse bile Jamie kalkanı, zırhı ve hızı ile darbelerden kaçmayı başarır, kılıçla da karşılık verir. %70 Jamie alır diyorum. Eğer Oberyn kılıç seçerse hiç şansı olmazdı, Jamie ondan çok daha iyi.

Jaime'nin eski gücü ve saglamlıgı eli olsa da yoktu. Jaime 40'ın üstünde karşısındaki adam çok genç.

Oberyn daha yaşlı Jamie'den Jamie 34, Oberyn 42 yaşında. Ned ve Jamie çok kısa süre dövüştü zaten, Jamie rahat alırdı.

Ned'e 10 üzerinden 6 dersek Jamie 10 üzerinden 9 olurdu. Dizide pek üstüne durulmamış ama Jamie kitap serisinde çok daha iyi kılıç kullanıyor ve 7 krallıktaki en iyi şövalyelerden biri olarak adlandırılıyor. Ned sadece bir lord, Jamie ise şövalye, kral muhafızı. Eğer ordularıyla karşı karşıya gelseler Ned alır ama birebirde Jamie.

Jaime abartılacak bir savaşçı değil ki . Hali hazırda clegeane kardeşler Jaime'den daha iyi savaşçılar . 3. kitapta anlatıyordu bununla ilgili birşey yanılmıyorsam .Ayrıca Jaime Brienne'den dayak yemiş birisi (elleri her ne kadar bağlı olsa da )

Ned Stark,Robert Baratheon,Mountain,Tazı,Rhagear,Oberyn vs daha iyi dövüşcüler Jaime'den .Barristan Selmy ,Arthur Dayne falan hiç söylemiyorum zaten zira Jaime ''Barristan bir eliyle kahvaltı yaparken diğer eliyle beni yener '' falan diyordu ''

Kral muhafızı olmak iyi bir dövüşçü olduğu anlamına gelmiyor ayrıca . Tyrion'un Arryn dağlarından getirdiği vahşi savaşcılardan bazıları hatırlıyorsan Kral muhafızlarından daha güçlü olarak tasvir ediliyordu .Kral muhafızı olmak biraz torpil işi yani yeteneğe bakmıyor .Misal Cersei dandik adamları kral muhafızı yapmıştı kendi ajanları diye

Barristan değil o, Arthur Dayne, Sabahın Kılıcı. Efsane bir adam zaten o, Jaime ondan kılıç eğitimi alıyor, gerçekten sağ eli ile işerken, sol eliyle beş kişiyi alacak seviyede bir adam. Çok büyük savaşıdır Arthur Dayne ki kendisinden sonra Şafak'ı hak eden başka bir Dayne çıkmadı sülalesinde.

Jaime abartılacak bir savaşçı. En iyilerden ders alan biri ve kılıç kullanmayı da epey seven, arzulayan biri. Jaime'nin dayak yemesi kendisinin aylarca zindanda lapa ile beslenmesi ile doğru orantılı. Fit halinde Jaime öyle küçümsenecek bir kişi değil. Tyrion Eyrie'de ''Şampiyonum Jaime'' diyince herkes ''Noluyoz yav,'' olmuştu.

Dağ'ın üstünlüğü cüssesi. Onu geç. Ancak Ned'ten, Tazı'dan, Oberyn'den, Robert'tan daha iyi bir ''kılıç'' ustası. Rhaegar'ın yeri ayrı, o bütün silahlarla iyi dövüşüyor ve epey sağlam bir savaşçı. Dönemin parlayan yıldızlarından.

Geleneksel olarak en iyiler Kral Muhafızı olarak seçilir, ancak sonradan yozlaşıyor tabi kurum. Ancak bu ne Jaime'nin, ne Barristan'ın, ne Arthur Dayne'in yeteneklerinin sıradan olduğu anlamına gelir, ne de diğerlerinin yeteneklerinin onlardan üstün olduğuna.

Robert Baratheon'u küçümsemeyin hocam eski hali olsa kesinlikle Jamie'yi yener. Stannis'in abisini övdüğü bir replik vardı onu da hatırlayın

'Robert'tan daha iyi bir ''kılıç'' ustası.' Robert savaş baltası kullanıyordu.

Genç Robert ve Jamie karşılaşırsa Robert yener.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gianuzzi Yarımayı

quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Bel fıtığı olabilir Syrio Forel.

Odaya girdikten sonrasını anlatmıyor hocam zaten. Kesin bir sonuç yok ancak
    büyük ihtimalle Syrio orada öldü yani.

Evet doğru kitaptan o kısmı açtım ve okudum ancak mantıksız geliyor Braavos'un kılıç ustası yere düşen kılıcı alıp kendini savunmaması mantıksız geliyor bile bile kendini ölüme atmış ki bu da kendi sözleriyle çelişmiyor mu ölüme bugün ne diyeceğiz "not today" ama adam gitmiş kendini resmen ölüme atmış.

Ya da cidden bel fıtığı

Bende çok şaşırmıştım eğilip saniyede kılıcı alabilirdi. O işte bir iş var ama hayırlısı😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mordecaí

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Jamie alır.

Roberti dizideki hali ile asla düşünmeyin, Lyannadan sonra o öyle oluyor.

Rhaegarı dağıtmış birisi ve Jaimeyi kesinlikle yener.

• arkadaşlar bu dizide ejderha nerede hiç göremedim.
  • Judge Magister kullanıcısına yanıt
    Çok fazla gösterilmedi şimdiye kadar zaten sen tüm bölümleri izledinmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

yok.hepsini izlemedim arada çıkıyor.o bölümleri bulamadım.ejdarhalı bölümleri bulmak istiyorum ama googledan pek sonuca ulaşamadım.
  • Yeni Sezon'da cast edilen kişiler açıklandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dwdark -- 26 Temmuz 2014; 0:21:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Judge Magister

quote:

yok.hepsini izlemedim arada çıkıyor.o bölümleri bulamadım.ejdarhalı bölümleri bulmak istiyorum ama googledan pek sonuca ulaşamadım.

3-4 sezonlarin cogu bölümünde var, 4.sezonun 9. Ve 10. Bölümlerinde de var

• ilk defa yeni cast'leri beğendim ya doran martell ve areo hotah çok iyi seçim. alex siddig da vincis demonsta turk karakteri de canlandırıyodu çok sevindim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Judge Magister

quote:

3-4 sezonlarin cogu bölümünde var, 4.sezonun 9. Ve 10. Bölümlerinde de var

tmmdır dostum eywallah sağolasın

• Beyler tam 4.sezona geçtim, yabancıdizizleden seyrediyordum site kapatıldı. Diğer yerdeki bölümlerde silinmiş, türkçe alt yazılı nereden izleyebilirim. Bi yardımcı olun bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pink Floyd

Beyler tam 4.sezona geçtim, yabancıdizizleden seyrediyordum site kapatıldı. Diğer yerdeki bölümlerde silinmiş, türkçe alt yazılı nereden izleyebilirim. Bi yardımcı olun bana.

Dizipub'a bak ben ordan izliyorum

• Sezon 4'teki çekim hataları. SPOILER İÇERİR.

• 5. sezon kadrosuyla ilgili yorumlarım spoiler içine aldım ne olur ne olmaz çok hafif spoiler da olsa yasak yiyoruz sonra

areo hotah'ın ıdris elba olmasını çok istiyordum da bu aktörü de izlemek lazzım peşin hüküm vermeyelim

doran martell çok baba aktörün elinde

kum yılanları ve high sparrow da iyidir onların tasvirleri fazla aklımda yok

arianne ve quentyn i harcarlarsa bu dizi izlenmez zaten lady stoneheart gösterilmeyecek diye bir dedikodu var ona da inanamadım ama arianne ve quentyn olmazsa çok büyük saçmalık olur

• o değil de gençler yeni castte hiç yeni greyjoylardan yok acaba hiç bahsedilmicek mi onlardan ? victorian euron falan.
  • Kitap okuyucularının diziden nefret etmesi için ellerinden geleni yapıyor Weiss ile Benioff. Trystane'den Dorne'un varisi olarak bahsedilmiş Comic-Con'da. Bu da Quentyn ve Arianne dizide olmayacak demek. Onların olmaması demek de ana hikayenin hiç edilmesi demek oluyor.

Sabah sabah sinirlerim zıpladı yeminle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 26 Temmuz 2014; 9:31:24 >
  • Arianne ve Quentyn Martell'in es geçilmesine açıkçası hiç şaşırmadım, zaten daha Mayıs sonu-Haziran başı gibi beşinci sezonda diziye katılacağı söylenen yeni karakterler arasında bu ikisi yoktu, acaba mı diyordum, neticede korkulan oldu.

Arianne -ki benim yeni karakterler arasından bu sezona dair en büyük beklentim Doran ve kendisi idi, Doran seçimi hayli güzel olmuş ama- ve Quentyn yok, Greyjoyların hiçbiri yok ve dizide hikayenin o kanadı oldukça ağırdan alıyor, Kum Yılanları da eksik ve kitaptakine oranla karakter tasvirlerinin alayına uyulmamış.
    Zaten olmamış bu Tyene Sand de iki hançerden başka bir şey kullanmaz oluyor mu bir de, umarım zehirlidir onlar.

Görünen o ki zaten hali hazırda hikayenin belirli noktalarında sonradan kitapla kesişecek olsa da ayrı telden çalan dizi kitaptan iyice ayrı düşmeye devam edecek ve bu durum da büyük ölçüde cast yokluklarından da anlaşıldığı üzere
    Arianne ve Quentyn Martell'in maceralarının önemli ölçüdeki kısmının Trystane Martell ve Kum Yılanları'na yüklenmesinden kaynaklanacak, ama senaristler mutlaka bunun dışında da yersiz yersiz yol ayrımları yaparlar hikayede, ihmal etmezler.

Arianne Martell'i diziden çıkarmak nasıl bir mantıktır, hikayede önemli bir yer edinen ve en önemlisi POV karakterlerden biir olan Arianne'i diziye koymama seçiminin dayanağı nedir, inanması güç. Hayır, hepsinden daha komiği ise Arianne'i diziye koymama kararının üstünü kapatmak için kadınların da veliaht olabildiği Dorne'da yegane veliahtın Trystane olarak gösterilmesi olacak muhtemelen.

Keşke o mükemmel ilk sezondan sonra aynı oranda ve kalitede, olabilecek en mümkün ölçüler içerisinde aynı derecede kitaba bağlılıkla devam etseydi şu dizi, hala severek izliyor ve takip ediyorum ama o ilk sezonundaki heyecanım yok kesinlikle, hele ki hikayedeki favorim diyebileceğim bir hane olan ve dizide de görmeyi merakla beklediğim Dorne'un yarım yamalak anlatılacak olması da son tüyü dikmiş oldu.

• Doran Martell cuk oturmuş.
    Kum Yılanları fena değil.
    Trystane Martell'de iyi olmuş fakat ''Heir of Dorne'' ?!
    Arianne? Quentyn? Young Griff? Jon Connington?

David Benioff ve D.B Weiss ?
    Game of Thrones (2011 - 2019)

• 
Sayfa: önceki 15181519152015211522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.