Şimdi Ara

Galaxy S5 hem Android hem de Tizen işletim sistemli versiyonlar ile gelebilir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • O değil de benim wave 3'üme tizen ya da android gelecek mi, ben onu merak ediyorum. Zira LG G2 almama az kaldı.

• Sadece google tarafından degerlendirdim çünkü google apple gibi olacak diyorlar halbuki samsung apple gibi kapalı kutu olacak senin dedigin gibi ...

Tizen 'nin tutması sadece markete baglı dostum insanlar istedigini uygulamayı yeterki bulsun ... Bir çok kişi biliyorum S3-S4 ve ya android yüklü telefon kullanıyor android işlemcili diyor neyin ne oldugu hakkında bir bilgisi yok o yıl içinde hangi ürün popüler onu kullanıyor samsung G S5 i tizenli çıkartsın markette hazır olsun teknoloji ile iglilenmeyen milyonlar gene hangi işletim sistemini kullandıklarını bile bilmeyecekler

Artı olarak android içinde bir kaç cümle yazayım. bu gün sadece akıllı tellerde degil beyaz eşya, araba akıllı tahtalarda sayamadıgım bir çok üründe mevcut olabilir olduda . burda bir telefon sisteminden degil evrensel bir işletim sisteminden bahsediyoruz. ios gibi sadece belirli cihazda degil her an için aklına gelmeyecek yerde android yüklü cihazlar görmek şaşırtabilir bizi .

Burda senin benim demek istedigimiz şey şu oluyor google üreticilere artık androidili cihazlar ben yapacam siz beni izleyeceksiniz demez adamlar zaten istediği şeyi alıyorlar ama samsung google a artık ben androidli telefon yapmayacagım der diyebilir
    iyi forumlar :)

• Zaten tek model üretirse şüphe duyarım Samsung dan

• Sürekli yeni model çıkması baydı artık. Hala da insanlar yeni model duyduklarında heyecanlanıyorlar. Merak ediyorum daha ne kadar bu böyle devam edecek ? Daha kaç sene ihtiyacımız olmayan özelliklere para saymaya devam edeceğiz ?

• Google Android'i kapalı hale getirirse Samsung dımdızlak ortada kalır denmiş birçok kişi tarafından. Ama Samsung Android'i bırakırsa Android de ortada kalacaktır. Yıllardır Android'in yükünü Samsung çekti. Belki yanlış biliyorum ama Android'deki lisanssız patent kullanımı nedeniyle Apple, Google'a değil Samsung'a yüklendi. İnsanların aklına Android denince direkt Galaxy markası yani Samsung geliyor. Benim için de öyle.

Samsung'un bu aşamada yapabileceği en güzel iş aynı telefonda Tizen ve Android'i bir arada sunmasıdır. Hatta Samsung bu sistemi oturtmak istyorsa Tizen için koyduğu fazladan bellek için ücreti de arttırmamalı. Telefon başlangıçta işletim sistemi seçim ekranı çıkarmalı ve açılışta seçebilmeliyiz işletim sistemini.

Bu olmazsa özellikle Samsung'un amiral gemisi modellerdeki işletim sistemi değiştirilebilir olmalı. Mesela iki tane Galaxy S5 çıkmalı: Galaxy S5 Android ve Galaxy S5 Tizen. Bunların tek farkı işletim sistemi olmalı ve hakleme, binbir türlü takla atma gibi şeyler gerekmeden Tizen gelen telefona Android, Android gelene Tizen kurulabilmeli. Bu sayede insanlar; "Tizen aldım ama Samsung beni yarı yolda bıraktı. Vah tüh." dememiş ve böyle bir durumdan korkmamış olur. Mesela ben Tizen alırım ve hoşlanmazsam Android yüklerim. Sonra baktım Tizen iyi oldu tekrar Tizen'e dönerim gibi. Bir de bu geçişte korunabileceği kadar verinin korunması iyi olacaktır. Birçok ayarın otomatik korunması sorunları azaltacaktır.

Öbür türlü zor bence biraz bence Tizen'in tutması. Ama bir de stabilite durumu var. Eğer IOS kadar veya ona yakın düzeyde stabil olursa daha iyi tutar.

• 100 tane s5 bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan hep böyle görseller kullanıyosunuz beklentiler oluyo sonra samsung bi çıkarıyo yine aynı tasarım insanlara hayal kırıklığı oluşuyo :D

• Android çatısı altında birden çok markanın varlığı yılda bir telefon olayını imkansız kılıyor. Nedense insanlar bunu bir türlü kabullenmek istemiyor. Eğer tizen tutarsa belki o zaman Apple gibi bir yol izleyebilir.
  • google play store gün geçtikçe kaliteyi düşürüyor.Bunu yeni veya kaliteli uygulama gelmiyor anlamında söylemiyorum. Dolandırıcı nitelikli developer ve virüs taşıyan çok sayıda uygulama çoğalmaya başladı son zamanlarda.Google'ın bu duruma el atması gerekli.

Diğer bir yandan google'ın bu saat'den sonra androidi kendine has yani motorola'ya has kılacağını hiç mi hiç zannetmiyorum.Çünkü bunun yasal ve açık kaynak kodlu olma boyutu var.Öte yandna google hizmetlerinden zaten dünyanın parasını götürüyor.
  • apple iphone satışlarından elde ettiği karın 4 katını marketten kazanıyor mayısta 50 milyarı devirdi uygulama indirme sayısı sattıgı cıhaz sayısı ılk iphone dan beridir 500 milyon yoktur samsung un market kazancı ne sıfır tum kazanc google kasasına samsung sadece cihaz satışların para kazanıyor ama apple ın calıstırdıgı ınsan sayısının 20 mıslını calıstırıyor dunyanın bırcok ulkesındekı fabrıkalarında daha cok kazansa bıle personel gideri işletme gideri pazarlamaya ayırdıgı 11 milyar dolar gıbı devasa rakamlar zarar etmesıne yada yerınde saymasına neden oluyor apple bir anway sisteminin ilk halkası gibi oturdugu yerden herkesten para kazanıyor ha birde samsung kullanıgı bırcok patent ıcınde apple para verıyor devam eden davalardan harıc anlastıklarıda onlarca patent var apple ın tasarımını yaptıgı işlemcileri üretiyor bu ne demektir fasonda çalışıyor yani cihazı üreten foxconn fab gibi dünyada hem üretip hem başkalarına iş yapan hiçbir firma dünya devi olamaz çindede huweei var hem fason çalısıyor hemde kendi markasını üretiyor ama çin dısında basarısı yok turkıyedede vestel var uretımının %80 i fason buyuk ama ulkede buyuk bulgarıstanda adını duyan yok apple çok karlı olduguna inansa işlemci ram uretım fabrıkasıda kurar çinde çakal adamlar biliyorlar dünya gerçeklerini hiç reklam vermese sadece lansman yapsa tüm dünya onun adına reklam yapıyor kendı cebınden para harcayıp. Dunya markası olmak sanırım bu.adamlar öyle bir ekosistem kurmuşki tüm dünya onların etrafında dönüyor turkıyede satıs magazası yok ama turkıye appstore magazası var bu bile kullanıcılarını mutlu edıyor google turkıye devletıne vergı vermemek ıcın cok dırenmıstı ve hala turkıye magazası yok ve bır cok google servısı turkıyede kullanılamıyor samsung ayakta durmak için çok reklam vermek zorunda ve google ın işletim sistemine bağımlı olduğu sürece yerinde sayar durur bada tam bir fiyaskoydu tizende öyle olacaktır çünkü samsung da apple gibi tek başına bir işletim sistemini tüm dünyaya kabul ettirecek ne devlet gücü var ne mali güç var nede yahudi lobisi var arkasında tizeni geliştirmek istiyorsa önce htc sony ve lg ile işbirliğine gidip ortak bir konsorsiyum kurmaları gerekir herkesin katkısı olması lazım o zaman tutar tek başına yola cıktıgında gördü basına neler geldıgını eger android ısletım sıstemlı cıhazlar uretmıyor olsa iflas ederdi 1 yılda cep telefonu bolumunu kapatırdı

• yaw arkadaşlar bu samsung önce kalitesini arttırsın sonra teknoloji üretsin bu nedir ya iki kere s4 'dümün camı kıldı. dışarı bile düşmedi cantanın içinde...kendi kendine kenarları soyluyor bişey oluyor. anlamadım...

• samsungun farkli isletim sisteminden agzi yanmis bri olara(bada OS) samsung tizeni kiviramaz. millete farkli gelir gdip tizen telefon alir 1 sene devam eder destek uygulama falan sonra samsung bu ise noktayi koyduk tizenli telefonlarda umrumuzda degil biz paramizi aldik isimize bakariz diye aciklama yaparlar. bi bakmissiniz aldiginiz telefon elinizde kalmis. bu konuda samsunga guvenilmez sureklilikleri yok bisey cikarip sonra sikildk biz diyip birakip kaciyolar..
  • Android için 10 farklı versiyon tizen için de 10 farklı versiyon olmak üzere 20 farklı S5 modeli görürüz artık.
    Ondan sonra kullanıcılar da güncelleme için elini açar dua eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 24 Eylül 2013; 20:21:39 >
  • S5 haberi çıkmaya başladıysa s4 artık popülerliğini yitirme yoluna girmiş ve hani kaka pis durumuna düşürmek için artık peşpeşe s5 s4 ten tam 2 kat hızlı yok şurası ondan bu kadar iyi diye haberler okumaya başlayacağız demektir. 2 bin lira verip aldığımız bir telefonun 3 ay sonra sürekli aşağılanarak elimizden bıraktırılıp yerine yenisi aldırtmak politikasından gına geldi artık. Birde şunun resmi sızdı bunun görüntüsü sızdı meselesi varki abi ne sızıntısı bilerek akıyor diyesi var insanın

• Tasarıma gel, internete düşen ilk S4 ve Note 3 tasarımları da böyleydi

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.