Şimdi Ara

Galaxy S4; HTC One'ı geçti, iPhone 5'i ikiye katladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
555
Cevap
5
Favori
19.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayır anlamadığım haberi yapan insan bile onu geçti bunu katladı gibi yanlı bir haber başlığı kullanması, yaz oraya '' s4 ün benchmark sonuçları'' diye bizde güzelce okuyalım. Ne oldu şimdi iphone5 alınmaz mı yada htc one eskidi mi? s4 onları testlerde geçti diye.Sanki işlemci alacak millet , telefon komple bir deneyimdir.Üstelik günümüzde işlem gücünden öte ek fonsiyonlar daha önemli bence.S4 donanımsal olarak gerçekten iyi bir telefon ama sırf daha hızlı diye htc one almak isteyen bir insanın aklını çeldirebileceğini düşünmüyorum.

• Yine benchmark skorlarına göre uyarlama yapmışlar. Samsung bunu hep yapıyor, Galaxy S2 ilk çıktığında da o zaman en popüler olan Quadrant testinde bilerek hata yapacak şekilde uyarlama yapmışlardı. İşlemciyi ölçen 8 testten 2'sinde cihaz işlem yapmıyordu, doğrudan sonuca atlıyordu ve de Quadrant cihazın testi 1 milisaniyede (normalde 2-3 saniye sürmesi gerekli) yaptığını zannedip en yüksek puanı veriyordu. Daha sonra aynı "şakayı" Galaxy S'e de yaptılar. Çünkü Froyo zamanında 1330 civarı olan skorlar Gingerbread gelince 1050 civarına düşmüştü ve cihaz hiç olmadığı kadar hızlı/akıcı olmasına rağmen biz akıllı kullanıcıları benchmarklara bakıp cihazın daha kötü durumda olduğunu zannediyorduk. Halbuki cihaz daha akıcı kalabilmek için arkaplan işlemlerine biraz güç ayırıyor, yazma/okuma işlemlerini de veri kaybını engellemek için çift günlüklü şekilde yapıyordu. Kısacası cihazı, bütün dikkatini benchmarka vermediği için suçluyorduk, o ise arkada bize daha akıcı bir deneyim sunmak için çalışıyordu..

Ekran kartlarının güçlerini ölçen Benchmarklar dışında hiç bir Benchmarka bakmamanızı öneririm arkadaşlar. Hatta direk isim veriyim; GLBenchmark ile Epic Citadel dışındakilere bakmamanızı öneririm çünkü istisnasız bütün benchmarklar kandırılabilir. Bu ismini verdiğim 2 benchmark da şüphesiz değiştirilebilir sonuçlara sahip ama en azından bir testi atlayıp ya da bir test sonucunu kandırıp daha yüksek puan alma şansınız yok çünkü puan sistemiyle çalışmıyorlar. Bir 3 boyutlu ortamı saniyede kaç kare ile görüntüleyebildiğinizi ölçüyorlar, bu da size cihazınızın oyun ve grafik verimi hakkında fikir veriyor.

Diğer benchmarkların hiç birisi önemli değil çünkü şöyle düşünün; hem birden fazla şeyi ölçüyorlar (işlemcinin türlü yetenekleri, ekran kartı, RAM miktarı, okuma hızı, vs. vs.) hem de asla ölçtükleri birimin tüm yeteneklerini ve olası bütün senaryoları karşılaştırmıyorlar. Bu durumda akıcı ve güçlü bir cihaz deneyimi yaşamanız için cihazınızın bütün yazılımını işlemcinin ve de diğer birimlerin en iyi yaptıkları yönlerine göre uyarlamanız lazım. Yoksa sadece benchmarkı cihaza ya da cihazı sadece benchmarka göre uyarlarsanız ancak -örneğin- rehber yazılımını tamamen farklı bir mantıkla hazırlsanız çok yüksek benchmark skorlarınıza rağmen rehbere girmekte zorlanan bir cihaz elde etmiş olursunuz.

İşte tam da bu yüzden Nexus 4 -nispeten düşük skorlarına rağmen- hepsinden hızlı.

• exynos 5'li halini niye göremiyoruz ?

snapdragon 600'den daha kötümü sonuç verecek acaba ?

• Testlerde amuda kalsın isterse 10k puan alsın... Ön inceleme videonuzda belirttiğiniz gibi ana menude bile lag yaparken bence bu değerler hiçbirşey ifade etmiyor... Sözde 2 kat puan aldığı iPhone hiç takılmıyor ve tüm oyunlarda ondan daha iyi çalışacağı şimdiden garanti IOS sayesinde...

Burada Samsung'u babasını savunur gibi savunanlardan pek çoğu da dahil olmak üzere ülkedeki kaç kullanıcı telefonu bench yapmak için alıyor ki...? Eğer öyle bir varlık varsa aynı atmosferi paylaşmaktan utanç duyarım... Aynı zamanda gene bu süper kullanıcılarla dolu ülkemde hatta dünyada kaç kişi bahsedilen süper işlem gücünü kullanacak kaç uygulamaları kuracak ki o telefona...

Tamam bende isterim hızlı olsun ama diğer tüm telefonlarda adam gibi arayüz ile yeterince hızlı olacak kapasitedeler... Şu an telefonlardaki işlemciler 6-7 sene önceki PClerde vardı... Bu gücü kullanacak yenilik hala yok ki telefonlarda... Bu durumda en basit kriterimiz hiçbir şekilde takılmayan en azından menude vs takılmayan bir cihaz olmalı ki S4 bu konuda tırt sizin lafınızla...

Öte yandan S3 piyasaya sürüleli 1 yıl olmamasına karşın kampanyasıydı puandı vs hiç hesaba katmasak bile 1200 TL ye bulunabiliyor... Kaça piyasaya çıktı 2000... Peh peh peh... Bırak iPhone 5'i 4S bile hala 1500 TL... Bir ürünün değerini koruması da önemli... O kadar küfür edilen HTC One X bile bu kadar düşmedi... Neden çünkü aslen ucuza mal edilip millete kakalanan bir alet ki S4 daha da ucuza mal olacaktır eskisinin neredeyse aynısı olması nedeniyle... Oturmuş bir seri üretim var... İşlemciyi ve rami değiştir al sana upgrade S3...

Son olarak Bir ürün için herşey olmasa da nasıl hızlı işlemci vs önemliyse insan eline aldığında yaw ben buna 2000 TL verdim ama helal olsun çok ta şık alet demek ister... Bunu başkasına hava atmak için değil kendisi için ister... Yok ben naylon parçasına i7 Extreme işlemciyi dürüm yapsınlar böyle seviyorum diyen varsa da söyleyecek söz bulamıyorum... Eğer aksini düşünen varsa yani görünümü hava atma aracı olarak gören varsa hızlı işlemciyi de hava atmak için istiyor demektir ki böylelerine hava atacak herhangi bir özellik yeter... Zaten küçük beyinlilerdir, ne kadar paraları olsa da kullanmayacakları hatta kullanamayacakları bir alete tomarla para vermeyi adamlık sanmaktadırlar...

• batarya kullanım süresinde yardırırsa 4s den s4 e geçerim bıktım bu şarj sorunlarından telefona 1001 özellik koy çeyreğini kullanmaya kalksan akşamı çıkaramıyor. piyasada ki akıllı telefonların hepsi batarya sorunlu tırt telefonlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By Trex

işte yine başladı milisaniye yarışı, htc sayfayı 110mili saniyede açıyosa s4 100 ms de açıcak ama hala plastik o saçma şekli 6600dan bile dandik mono hoparlörü vs. aynı kafayla hiç bir şey koyma donanımı 1 adım önde tut yolla piyasaya yesin... yav he he samsung he sensin..

hoparlör bence en underrated parça.bnm için çok önemli

• ezmiş geçmiş ne iphone kalmış ne htc nede sony ama ben htc düşünüyorum

• Qualcom çipsetli 3100 küsür puan alıyorsa exynos octa çipsetliyi düşünemiyorum bile !

• Ama o alimyon değil ki one'ı bu kadar nasıl geçebilir, hem de aynı işlemciyle !!!
    international versiyondaki octa nasıl fark atacak merak ediyoruz şimdi. htc'ye tekrardan geçmiş olsun, cihazı çıkmadan öldü. anca forumdaki "alimyoncu" ergenlere satar artık cihazı :D:D

• Naylon Gonzales

Galaxy S4; HTC One'ı geçti, iPhone 5'i ikiye katladı
  • ezmiş geçmiş ne iphone kalmış ne htc nede sony ama ben htc düşünüyorum

• Arkadaşlar ben yanlış biliyosam düzeltin ama 1.9 sadece amerikada olucak yani bu kadar heyecan yapılmamalı bence he bu arada bende s2 kullanıcısıyım ama htc heralde tamam olmuş gibi bu sefer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrad -- 19 Mart 2013; 10:34:21 >
  • Milletin desem yanlis olur ELMACILARIN AMMA ZORUNA GIDIYOR BE )))))) komedisiniz Galaxy S4ever!!!

• tasarım kamera ses çıkışı ekran ile öne cıkan 1 telefon var

bide plastikten sadece içi en iyisi sesi işe yaramaz kamerası kötü sayılmayacak bi telefon var aralarındada çok ahım şahım fark yok 5 sn geç acılsın ne acılcaksa. one bu senenin kralıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: java

Testlerde amuda kalsın isterse 10k puan alsın... Ön inceleme videonuzda belirttiğiniz gibi ana menude bile lag yaparken bence bu değerler hiçbirşey ifade etmiyor... Sözde 2 kat puan aldığı iPhone hiç takılmıyor ve tüm oyunlarda ondan daha iyi çalışacağı şimdiden garanti IOS sayesinde...

Burada Samsung'u babasını savunur gibi savunanlardan pek çoğu da dahil olmak üzere ülkedeki kaç kullanıcı telefonu bench yapmak için alıyor ki...? Eğer öyle bir varlık varsa aynı atmosferi paylaşmaktan utanç duyarım... Aynı zamanda gene bu süper kullanıcılarla dolu ülkemde hatta dünyada kaç kişi bahsedilen süper işlem gücünü kullanacak kaç uygulamaları kuracak ki o telefona...

Tamam bende isterim hızlı olsun ama diğer tüm telefonlarda adam gibi arayüz ile yeterince hızlı olacak kapasitedeler... Şu an telefonlardaki işlemciler 6-7 sene önceki PClerde vardı... Bu gücü kullanacak yenilik hala yok ki telefonlarda... Bu durumda en basit kriterimiz hiçbir şekilde takılmayan en azından menude vs takılmayan bir cihaz olmalı ki S4 bu konuda tırt sizin lafınızla...

Öte yandan S3 piyasaya sürüleli 1 yıl olmamasına karşın kampanyasıydı puandı vs hiç hesaba katmasak bile 1200 TL ye bulunabiliyor... Kaça piyasaya çıktı 2000... Peh peh peh... Bırak iPhone 5'i 4S bile hala 1500 TL... Bir ürünün değerini koruması da önemli... O kadar küfür edilen HTC One X bile bu kadar düşmedi... Neden çünkü aslen ucuza mal edilip millete kakalanan bir alet ki S4 daha da ucuza mal olacaktır eskisinin neredeyse aynısı olması nedeniyle... Oturmuş bir seri üretim var... İşlemciyi ve rami değiştir al sana upgrade S3...

Son olarak Bir ürün için herşey olmasa da nasıl hızlı işlemci vs önemliyse insan eline aldığında yaw ben buna 2000 TL verdim ama helal olsun çok ta şık alet demek ister... Bunu başkasına hava atmak için değil kendisi için ister... Yok ben naylon parçasına i7 Extreme işlemciyi dürüm yapsınlar böyle seviyorum diyen varsa da söyleyecek söz bulamıyorum... Eğer aksini düşünen varsa yani görünümü hava atma aracı olarak gören varsa hızlı işlemciyi de hava atmak için istiyor demektir ki böylelerine hava atacak herhangi bir özellik yeter... Zaten küçük beyinlilerdir, ne kadar paraları olsa da kullanmayacakları hatta kullanamayacakları bir alete tomarla para vermeyi adamlık sanmaktadırlar...

Heralde Farkinda Degilsin Sende ios ve elmayi baban gibi koruyorsun arkadasim ))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tugrul4545

Bu s4 plastik kasa diye kotüluyenleri anlamiyorum.

Ya sen htc one da alsan iphone 5 te alsan yine o PLASTİK KORUYUCUyu takmiyacak misin ???

kim 2000 tl para verip te koruyucusuz kullaniyor telefonu.

Ha belki hava atmak icin koruyucudan cikarip bak celik kasa benim ki yav dersin ayda yilda bir kere o ayri konu.

Tabi herkese saygim var o ayri konu.

Bi de 2000 tl verip alamaz (almaz) telefonu sonra da ben bunu almam plastik bu ya der!!

Hey Allahim ya!!!

Hayatımda hiçbir telefonumu o çirkin plastiğe sokmadım.
    Estetiğe önem veririm ve telefonada acımam.
    Naylondanda bıktım artık

• bu telefona 10 çekridek 5 ghz koysan ne olur ya nasıl milleti kandırıyorlar .Çünkü diğer özellikleri ve kalitesi bir htc one ye göre çok geride olduğu biliyorlar..Mecburen işlemciye yüklendiler.SAf işlem gücüymüş fln ya açıkcası ben günün sonunda touchwiz gibi dandik ve ağır bir arayüzle htc one nn ekranına imrenerek bakmak istemem. o yüzden:

Htc = kalite

Samsung = popülarite

seçim sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare70

İşlemci bazında elbette güçlüler ama ios ile iphone 5 bir araya gelince daha hızlı olan iphone 5 :) uygulamalarda ve oyunda performans hız isteyen her zaman iphone almalı başka şeyler arıyorsanız iphone işinize yaramaz :) Kaldı ki ekran kaydırma da bile android ağırlığını hissetiriyor ios'da böyle bir durum yok.Yani hem htc hem samsung ne kaybediyorsa hep android yüzünden kaybediyor.Yoksa donanım olarak çok çok üstünler

Androidin 800 milyon nufusu bep havas olmasindan kaynakli o zaman agustosa kadar 1 milyara cikiyor)))

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

Orijinalden alıntı: tugrul4545

Bu s4 plastik kasa diye kotüluyenleri anlamiyorum.

Ya sen htc one da alsan iphone 5 te alsan yine o PLASTİK KORUYUCUyu takmiyacak misin ???

kim 2000 tl para verip te koruyucusuz kullaniyor telefonu.

Ha belki hava atmak icin koruyucudan cikarip bak celik kasa benim ki yav dersin ayda yilda bir kere o ayri konu.

Tabi herkese saygim var o ayri konu.

Bi de 2000 tl verip alamaz (almaz) telefonu sonra da ben bunu almam plastik bu ya der!!

Hey Allahim ya!!!

Hayatımda hiçbir telefonumu o çirkin plastiğe sokmadım.
    Estetiğe önem veririm ve telefonada acımam.
    Naylondanda bıktım artık

Tabi 2000 lira verdigin Telefona 10 liralik kiliftan cikartmama sozu de veriyorsunuz )))

• iğde ve keçiboynuzu karşılığı takas ediyormuş alanlar...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.