Şimdi Ara

Galaxy s3 ekranda siyah leke (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
15.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cagrimir

quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

Bu durum yabancı forumlardada tartışılıyor. Linkini veriyorum.

Samsung'un amoled ekranlardaki bir eksisi bence. Bunu aşmaları gerekir. İlk amoled ekranlı telefonunu alanlar bu durum yüzünden yeni bir amoled ekranlı telefon almaktan vazgeçecek veya çok kararsız kalacaktır.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1715936

Kullanımı etkilediğini düşünmüyorum. Telefonda kapkara ekran açıp bakmıyoruz.

Bu benim düşüncem. Ayrıca bahsettiğinizin aksine kullanımı etkiliyorki birçok insan forumlarda bu durumu paylaşmış. Her anlamda kaliteli bir telefon sahibi olmak için; üst sınıf, galaxy s3 gibi fiyatı yüksek bir telefon alıpda, bir çok kullanıcının böyle bir durum yaşaması önemsiz ve geçiştirilecek bir mevzu değildir.

Telefonun diğer özellikleri ne kadar iyi olursa olsun, özellikle yeni nesil akıllı telefonların en önemli parçası ekranıdır. Ekranda yaşanan bir kusur diğer bütün iyi özelliklerinin gözardı edilmesine sebep olabilir.

• Yine bu forumda okuduğum üzere yapıştırıcı izi olduğunu söylemişti bir arkadaş. Ne kadar doğru bilmiyorum.
    Aynı leke bendede var fakat abartılacak kadar büyük değil ve gözüme takılmayacak kadar az kullanıyorum o siyah ekranı.
  • garantiye verin
  • dert etmeyin tüm amoled ekranlarda var.
  • O lekeler ekrani kasaya yapistirmak icin kullanilan tutkal izleridir.daha evvel s2 vardi onda var su s3 var ama bende o tutkal izleri yok amatorce yapilmis bir is yani amoledlere ozel degil samsunga ozel bir stil :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende Motorola xt910 var aynı şekilde lekeler mevcut. Samsung a özel bir durum değil.
    Bazı arkadaşlar sadece Samsunglarda var olduğunu söylemiş. Öyle bir durum yok.
  • vatanın internet sitesinden aldığım motorola xt910 ekranında aynı sorun vardı, bi hafta sonra bugün vatanın samsun şubesine götürdüm, sorgusuz sualsiz yenisiyle değiştiler, biraz önce fark ettim ki aynı sorun yeni aldığım telde de var, sadece karanlıkta bile görünse, neden görünsün ki, lekeler, karanlıkta kamerayı açtığınızda iğrenç görünüyor ama sanırım yapacak bişey yok...
  • ben de farklı bir durum var, ekranın tam ortasında, sadece fener tutulduğunda görebildiğim, ekranın iç tarafında sim gibi parlayan beyaz bir nokta var. Ancak, kamerayı açtığımda siyah ekranda görünmüyor. Kırmızı, beyaz, yeşil ve mavi ekranlarda da görünmüyor. Sadece uyku modunda ve telefon tamamen kapalıyken, led fener ile ekrana tuttuğumda sim gibi parlayan beyaz bir nokta bulunmakta. Ekranın tam ortasında.

Bu durumu, ekran koruyucu filmi takmadan önce lekeleri temizlemek için fener ile baktığımda farkettim. Sizce neden olur ? Böyle durum olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AERN

ben de farklı bir durum var, ekranın tam ortasında, sadece fener tutulduğunda görebildiğim, ekranın iç tarafında sim gibi parlayan beyaz bir nokta var. Ancak, kamerayı açtığımda siyah ekranda görünmüyor. Kırmızı, beyaz, yeşil ve mavi ekranlarda da görünmüyor. Sadece uyku modunda ve telefon tamamen kapalıyken, led fener ile ekrana tuttuğumda sim gibi parlayan beyaz bir nokta bulunmakta. Ekranın tam ortasında.

Bu durumu, ekran koruyucu filmi takmadan önce lekeleri temizlemek için fener ile baktığımda farkettim. Sizce neden olur ? Böyle durum olan var mı ?

benim de ön kameranın önünde toz var

• quote:

Orijinalden alıntı: omRcftc

Dun S3umu almistim cok begendim telefonu fakat gece film izlemek icin aldim elime Telefonu kapatmistim. telefonu acarken ekranda siyah leke oldugunu gordum murekkep gibi.sadece karanlik ortamda siyah görüntülerde belli oluyor. Boyle olayla karsilasan varmi. Telpa garantili aldim telefonu sizce napayim ?

aynısı bende de var ve hatta tüm cihazlarda var normal bir durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

ben de farklı bir durum var, ekranın tam ortasında, sadece fener tutulduğunda görebildiğim, ekranın iç tarafında sim gibi parlayan beyaz bir nokta var. Ancak, kamerayı açtığımda siyah ekranda görünmüyor. Kırmızı, beyaz, yeşil ve mavi ekranlarda da görünmüyor. Sadece uyku modunda ve telefon tamamen kapalıyken, led fener ile ekrana tuttuğumda sim gibi parlayan beyaz bir nokta bulunmakta. Ekranın tam ortasında.

Bakalım kafama takıldı bu durum, çünkü tam ekranın ortasında, servise götürdüm. Servis inceledi ve şu an serviste. Bakalım ne sonuç çıkacak.

• quote:

quote:

quote:

Bakalım kafama takıldı bu durum, çünkü tam ekranın ortasında, servise götürdüm. Servis inceledi ve şu an serviste. Bakalım ne sonuç çıkacak.

iyi yapmışsınız. Ben kamerayı çalıştırdığım zaman bu tozun görüntüye zararı yok fakat garantim olsaydı ben de mutlaka götürürdüm

• quote:

quote:

quote:

quote:

iyi yapmışsınız. Ben kamerayı çalıştırdığım zaman bu tozun görüntüye zararı yok fakat garantim olsaydı ben de mutlaka götürürdüm

Evet yeni almıştım. Bakalım serviste şu anda. Umarım hayırlı bir sonuç çıkar

• Sanırım herkez aynı şekilde öğreniyor bu durumu. Kendi gözleriyle görene kadar da bu duruma sorun olarak bakmıyordu. Bende dün gece fark ettim. Tamda uyuklarken gördüm ki uyku falan kalmadı. İlk olarak buraya baktım ve bir çoğunuz gibi içime serin sular döküldü. Sonuç itibariyle ekranlarında bu özür/zaaf/kötürüm bölgeler adını ne koyduysanız bulunan arkadaşlarım ne yapıyorlar, sonunu nereye bağladılar yol göstermek adına paylaşımda bulunabilirlerse beni ve benden sonra bu forumu okuyacak olanları eminim çok mutlu edeceklerdir.
  • Bu leke ölü pixel tarzındamı yoksa biryere kahve dökülmüş gibi bir leke mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: O Meşhur Kel Adam ;)

Bu leke ölü pixel tarzındamı yoksa biryere kahve dökülmüş gibi bir leke mi ?

Fircayla siyah murekkep sıçratmış gibi

• Arkadaşlar bu lekeyi yeni görenler korkmasına falan gerek yok. telefonu alalı 7 ay oluyor sadece amoled yapıştırıcı izi. Tüm amoled ekranlarda var
  • Arkadaşlar dün telefonda üstten aşağıya doğrı beyaz incecik bir çizgi belirdi.Telefon kapalıyken hiç bir şey yok.Ama açılınca bu beyaz çizgi ortada.Yani dış ekranda değil de görüntüde bir sıkıntı var.Garanti kapsamına girer mi?
  • Benim note 2 imde de bu lekelerden var film izlerken ekranin uzerinde 4-5 cizgi gordum murekkep lekesi gibi dedim sansa ban bu telefon islerinde hep sansizim dedim arastirinca herkeste oldugunu duyup rahatladim yoksa bide servisle ugras dur

• Benim telefon kapalı iken yine aldığım değişim cihazında beyaz toz var içinde. Bu sefer yine servise götürdüm ve servis sorun yok deyip gelin alın dedi, birlikte gösterdim tozu tamam dediler toz var ama kafaya takmaya gerek yok gibi cevaplar verdiler. Yarın tekrar servise götüreceğim ilk 1. ayında cihaz. Aksi halde tüketici hakem heyetine başvuracağım. Bu böyle olur mu ya.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.